• Afimico Pululu - 3 (Jarosław Kubicki - bez oceny)
90'

+3' Koniec meczu! Lech Poznań gromi mistrza Polski aż 5:0!

90'

+3' Do asysty Filip Jagiełło dokłada gola w ostatniej akcji meczu. Wykorzystuje dokładne (płaskie) dogranie Joela Pereiry i pokonuje Maksymiliana Stryjka!

90'

+3' "PIĄTKA" LECHA! FILIP JAGIEŁŁO!!!

90'

+1' Maksymilian Stryjek pewnie interweniuje po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90'

Daniel Stefański dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

22:08

Oprawa kibiców Lecha

87'

Rezerwowi "Kolejorza" brali czynny udział w czwartej bramce! Filip Jagiełło podaje do Aliego Gholizadeha, który wpisuje się na listę strzelców. Pomógł mu tez niewielki rykoszet!

87'

LECH PODWYŻSZA PROWADZENIE! ALI GHOLIZADEH!!!

83'

Stjepan Loncar zmienia Antoniego Kozubala.

83'

Jarosław Kubicki zmienia Afimico Pululu.

81'

FILIP SZYMCZAK NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie uderza z "jedenastki" w prawy górny róg bramki. Zmylony Maksymilian Stryjek rzucił się w stronę lewego słupka!

79'

Daniel Stefański ogląda tę sytuację na monitorze! Po chwili wraca na murawę, pokazuje prostokąt i wskazuje na "wapno"! RZUT KARNY DLA LECHA!!!

78'

Michal Sacek zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym! To może być rzut karny!

21:53

Może uda mu się w rundzie wiosennej

74'

... a za Dino Hoticia melduje się Ali Gholizadeh.

74'

Filip Szymczak zmienia Mikaela Ishaka..

21:51

Minimalny spalony Mikael Ishak

71'

Mikael Ishak wystartował do prostopadłego podania. Przejmuje piłkę w polu karnym i uderza pod nogą Maksymiliana Stryjka, który interweniował "pajacykiem"! W momencie podania Szwed był jednak na spalonym!

70'

Afimico Pululu upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

68'

Po krótkim rozegraniu wrzutka Joela Pereiry nie dociera do adresata.

68'

Joel Pereira posyła dokładne dośrodkowanie w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Patrika Walemarka. W ostatniej chwili jego strzał blokuje Michal Sacek. Rzut rożny dla gospodarzy.

66'

Lamine Diaby-Fadiga przedzierał się środkiem i gdy zbierał się do zagrania na wolne pole do Afimico Pululu traci piłkę. Prostopadłe podanie Filipa Jagiełły do Mikaela Ishaka było natomiast za mocne. Maksymilian Stryjek łapie piłkę.

21:43

32 365 widzów na meczu Lech - Jagiellonia!

64'

Patrik Walemark i Filip Jagiełło mieli okazję do oddania strzału z pola karnego. Ostatecznie piłkę łapie Maksymilian Stryjek.

61'

... a za Bryana Fiabemę pojawia się Patrik Waalemark

61'

I dwie zmiany w Lechu: Filip Jagiełło wchodzi za Afonso Sousę...

60'

... a za Mikiego Villara melduje się Alan Rybak.

60'

... Kristoffer Hansen zastępuje Jesusa Imaza...

60'

Potrójna zmiana w ekipie Jagiellonii: Lamine Diaby-Fadiga wchodzi za Nene...

60'

BRYAN FIABEMA!!!

Kapitalnie złożył się do uderzenia z woleja po wrzutce Dino Hoticia! Piłka o metr mija dalszy (prawy) słupek!

58'

Miki Villar wbiega w pole karne i od razu skierowana została do niego piłka. Ten nie poradził sobie z pilnującym go obrońcą.

21:35

Seria zostanie przedłużona?

57'

Michał Gurgul w roli lewoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Mateusz Skrzypczak "przecina" podanie i wybija na aut, by nie było rzutu rożnego.

55'

Do trzech razy sztuka? Nie - Mikael Ishak przydał się we własnej "szesnastce".

54'

I jeszcze jedna szansa dla Portugalczyka, tym razem zza prawej linii bocznej.

54'

Daleki wrzut z autu Joao Moutinho. Gospodarze wybijają.

53'

Jesus Imaz dostaje mocną piłkę ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Odskoczyła mu na tyle, że skorzystał z tego Alex Douglas. Ten wybija w okolice koła środkowego.

52'

Antonio Milić dopada do piłki wrzuconej przez Dino Hoticia z rzutu wolnego. Uderza głową wyraźnie obok bramki.

50'

MIKAEL ISHAK!!!

To powinien być gol! Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd piłkę po zgraniu głową dostaje na woleja kapitan "Kolejorza". Ten huknął jak z armaty na wiwat!

48'

Po dośrodkowaniu z bocznego sektora zakotłowało się w polu karnym. Zgrywający piłkę Mikael Ishak był na spalonym.

47'

Bryan Fiabema podaje na lewą stronę pola karnego do Antonioego Kozubala. Ten miękko zagrywa w pole bramkowe do Afonso Sousy, który nie sięgnął piłki, ale strzał Mikaela Ishaka paruje Maksymilian Stryjek!

46'

Drugą połowę zaczynają mistrzowie Polski. Gospodarze przystępują do niej w niezmienionym składzie.

46'

Jetmir Haliti "łata" dziurę w defensywie, zmieniając Marcina Listkowskiego.

21:11

Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Jagiellonia Białystok. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (2:0). Na dodatek będą grać w przewadze jednego zawodnika.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań prowadzi z Jagiellonią Białystok po bramkach Afonso Sousy i Dino Hoticia. Goście od 38. minuty grają w osłabieniu po czerwonej kartce Adriana Diegueza.

45'

+2' Za mocny przerzut na prawą stronę do Joela Pereiry. Nie opanował piłki.

21:05

[GOL] DINO HOTIĆ 41' (2:0)

45'

Daniel Stefański dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

45'

Antoni Kozubal dostaje piłkę w polu karnym. W kluczowym momencie wyraźnie mu odskoczyła.

43'

Gospodarze chcą wykorzystać grę w przewadze i jeszcze przed przerwą strzelić trzecią bramkę.

41'

GOL DLA LECHA! DINO HOTIĆ Z RZUTU WOLNEGO!!!

41'

Precyzyjne uderzenie Dino Hoticia z rzutu wolnego! Posłał piłkę tuż obok lewego słupku, łapiąc Maksymiliana Stryjka na wykroku!

38'

CZERWONA KARTKA DLA ADRIANA DIEGUEZA!!!

37'

Stykowe starcie Adriana Diegueza z Mikaelem Ishakiem przy linii 16. metra! Sędzia Daniel Stefański początkowo przyznaje piłkę gościom, ale dostał sygnał na słuchawkę!

36'

Piłkarze Nielsa Frederiksena radzą sobie z dośrodkowaniem Joao Moutinho z rzutu wolnego.

35'

Antonio Milić upomniany żółtą kartką za faul.

20:52

[GOL] AFONSO SOUSA 25' (1:0)

34'

Joel Pereira naciskany przez rywala zgrywa piłkę klatką piersiową do Bartosza Mrozka.

33'

Poznaniacy ruszyli środkiem. Podanie na lewą stronę do rozpędzonego Bryana Fiabemy było jednak niedokładne.

32'

Mikael Ishak rozciąga grę do lewej strony, gdzie był Michał Gurgul. Ten dokładnie wrzuca w pole karne do Szweda, ale wyżej wyskoczyli obrońcy Jagiellonii.

28'

Goście na razie nie mogą się pozbierać po utracie bramki.

20:47

Portugalczyk popisał się pięknym uderzeniem z dystansu Afonso Sousa

25'

KAPITALNE UDERZENIE AFONSO SOUSY DAJE PROWADZENIE!!!

Portugalczyk zbiega z piłką z lewej strony do środka, po czym huknął z ok. 18 metrów w lewy górny róg. Maksymilian Stryjek tylko musnął futbolówkę, która zatrzymała się w siatce!

25'

... pod nogi AFONSO SOUSY, który WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

24'

Z dośrodkowaniem Dino Hoticia poradzili sobie piłkarze Jagiellonii. Wybijają na uwolnienie...

23'

Nie wyszło środkiem, to Lech zaatakował prawą stroną. Wywalczył aut kilka metrów od linii bocznej pola karnego.

22'

Taras Romanczuk wygarnął piłkę spod nóg Mikaela Ishaka blisko swojego pola karnego.

20'

Atak Lecha środkiem przynosi rzut rożny. Joel Pereira przeciągnął dośrodkowanie.

17'

A teraz zakotłowało się pod drugą bramką. Dino Hotić zagrywa z prawej strony w pole bramkowe do Mikaela Ishaka. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki, bo przeszkodził mu Mateusz Skrzypczak!

20:35

Jesus Imaz był na spalonym 📸 X/polski_ligowiec Jesus Imaz

15'

DOKŁADNE, MIĘKKIE DOŚRODKOWANIE Mikiego Villara w pole karne do Jesusa Imaza, który mierzonym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki obok Bartosza Mrozka! Radość przyjezdnych nie trwała długo - HISZPAN BYŁ NA SPALONYM!

14'

Marcin Listkowski faulowany w kole środkowym przez Alexa Douglasa. Kartki nie ma.

12'

Uspokoiło się to spotkanie. Obie drużyny chcą najpierw zapanować na środkiem boiska.

9'

Antoni Kozubal pada w polu karnym Jagiellonii po tym jak zderzył się z Joao Moutinho. Ten jeszcze cisnął młodzieżowca na murawę jak uczeń swoim plecakiem. Sędzia nakazuje grać dalej...

8'

Dino Hotić zdecydował się na solową akcję bocznym sektorem boiska. Bezskutecznie.

6'

Na dwójkową akcję zdecydowali się DIno Hotić i Antoni Kozubal. Mistrzowie Polski nie dali się zwieść we własnym polu karnym.

3'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości. Zabrakło "tylko" lepszej decyzji u Afimico Pululu, który nie ruszył w stronę bramki Lecha.

1'

Daniel Stefański gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

20:15

Kapitanami są Mikael Ishak i Taras Romanczuk.

20:12

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:10

Sędzią głównym hitu w Poznaniu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na VAR pomagać mu będzie Szymon Marciniak z Damianem Kosem. Na liniach za to asystować mu będą Michał Obukowicz i Karol Arys. W technicznego wcieli się Karol Arys.

20:07

Kolejorz mecz promował plakatem z cytatem discopolowej gwiazdy, Zenka Martyniuka (prywatnie kibica Jagiellonii Białystok). - Tak zakochać się można tylko raz - widniał na nim napis. Na dwa dni przed pierwszym gwizdkiem rozeszło się 30 136 biletów.

20:04

Skład Jagiellonii Białystok

20:01

Jagiellonia Białystok przed przerwą na reprezentację miała intensywny czas. Duma Podlasia rywalizowała w eliminacjach europejskich pucharów z wyżej notowanymi rywalami. Ostatecznie nie udało się awansować do Ligi Mistrzów, Liga Europy także okazała się nie dla Dumy Podlasia.

19:58

Skład Lecha Poznań

19:55

Lech Poznań aktualnie przewodzi tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Kolejorz rewelacyjnie wszedł w sezon PKO Ekstraklasy. Podopieczni trenera Nielsa Frederiksena przed przerwą na reprezentację wygrali trzy mecze z rzędu. A przegrali w trwających rozgrywkach tylko raz. Z Widzewem Łódź (1:2).

19:52

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

19:50

Jednym z hitów 8. kolejki PKO Ekstraklasy jest starcie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, które rozpocznie się już za 25 minut. Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Z kolei mistrzowie Polski tracą do "Kolejorza" 4 "oczka" i zajmują 6. lokatę. Przed przerwą na mecze reprezentacji zawodnicy Adriana Siemieńca przerwali serię 6 porażek z rzędu (wliczając mecze w europejskich pucharach), pokonując Widzew Łódź (1:0).

Mecz Lech - Jagiellonia poprowadzi Daniel Stefański...