Niedziela, 15 września 2024, godz. 14:45
16:43

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej reszty niedzieli!

16:42

16:41

Za tydzień Korona Kielce pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem, natomiast Zagłębie Lubin wybierze się do Częstochowy na rywalizację z Rakowem.

• Pedro Nuno - 3 (Shuma Nagamatsu - 2)
  • Yoav Hofmeister - 3 (Wojciech Kamiński - bez oceny)
  • Konrad Matuszewski - 3
  • Jewgienij Szykawka - 3 (Mariusz Fornalczyk - 3)

• Luis Mata - 2 (Bartłomiej Kłudka - 3)
  • Damian Dąbrowski - 3 (Hubert Adamczyk - 2)
  • Adam Radwański - 3
  • Tomasz Pieńko - 3
  • Marek Mróz - 3 (Mateusz Dziewiatowski - bez oceny)
  • Kajetan Szmyt - 2 (Mateusz Wdowiak - 3)
  • Vaclav Sejk - 2 (Dawid Kurminowski - 2)
98'

Koniec meczu w Kielcach! Korona wygrywa z Zagłębiem 2:0.

96'

Wojciech Kamiński zmienił Yoava Hofmeistera.

95'

Końcówka mecz w Kielcach. Chyba nic się tu już nie zmieni.

92'

Dawid Kurminowski jest znoszony z boiska na noszach. Zagłębie będzie kończyło mecz w dziesiątkę.

91'

Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 6 minuty.

88'

Dawid Kurminowski potrzebuje pomocy medycznej.

85'

Dawid Błanik ładnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości.

83'

Mateusz Dziewiatkowski zmienił Marka Mroza. To debiut 17-letniego piłkarza Miedziowych.

80'

Danny Trejo stanął przed szansą na zdobycie bramki, jednak fatalnie zachował się w polu karnym przjezdnych.

78'

Adam Radwański wrzucił na głowę Aleksa Ławniczaka, ten oddał celny strzał, ale pewnie interweniował Xavier Dziekoński.

76'

Druga połowa meczu jest zdecydowanie mniej interesująca. Korona stara się utrzymać wynik wypracowany w pierwszej połowie.

73'

Natomiast Dawid Błanik zastąpił Martina Remacle.

73'

Danny Trejo zmienił Adriana Dalmau.

72'

Hubert Zwoźny z żółtą kartką.

71'

Marek Mróz potężnie huknął z dystansu, ale obok bramki kielczan.

69'

Zagłębie walczy o poprawienie rezultatu, ale wciąż obrona gospodarzy nie daje się złamać.

67'

Natomiast Hubert Adamczyk zastąpił Damiana Dąbrowskiego.

67'

Dawid Kurminowski zmienił Vaclava Sejka

66'

Bartłomiej Kłudka zagrał ze skrzydła, tam niefortunnie przeciął wrzutkę Pau Resta, ale na szczęście dla zawodnika Korony, trafiła ona do rąk Xaviera Dziekońskiego.

63'

Mateusz Wdowiak znalazł się w polu karnym Korony, oddał mocny, ale niecelny strzał.

62'

Natomiast Shuma Nagamatsu pojawił się w miejsce Pedro Nuno.

62'

Mariusz Fornalczyk zmienił Jewgienija Szykawkę

60'

Dużo walki w środku pola. Zagłębie nie potrafi znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy.

57'

Damian Dąbrowski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

53'

Miłosz Trojak mocno ucierpiał po starciu z rywalem. Jednak to gracz Korony faulował.

51'

Marek Mróz zagrał w pole karne Korony, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki przed końcową linią.

49'

Od początku drugiej połowy Zagłębie próbuje utrzymywać się przy piłce.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu Korona - Zagłebie!

46'

Bartłomiej Kłudka zmienił Luisa Matę.

15:45

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:35

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Korona prowadzi z Zagłębiem 2:0.

45'

Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 2 minuty.

43'

Niesamowite pudło Jewgienija Szykawki! To powinna być trzecia bramka dla gospodarzy!

40'

Mateusz Wdowiak zmienił kontuzjowanego Kajetana Szmyta.

36'

Jewgienij Szykawka świetnie wypracował sobie pozycję w polu karnym Zagłębia, przegrał pojedynek z bramkarzem, ale do dobitki dopadł Adrian Dalmau i podwyższył prowadzenie.

35'

35'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Dalmau podwyższył prowadzenie kielczan!!!

33'

Vaclav Sejk ukarany żółtą kartką.

30'

Ofensywna akcja Zagłębia, Marek Mróz doszedł do strzału, ale trafił wprost w Xaviera Dziekońskiego.

27'

Luis Mata ukarany żółtą kartką.

25'

Mateusz Grzybek zacentrował ze skrzydła, ale zrobił to bardzo nieudanie.

23'

Zagłębie stara się oddalić grę od własnego pola karnego. Teraz to oni atakują.

20'

Zakotłowało się pod polem karnym Zagłębia, ale Miedziowi wyszli z opresji obronną ręką.

18'

Kielczanie po kolejnej ofensywnej akcji, wywalczyli rzut rożny.

15'

Korona Kielce chce iść za ciosem. Wciąż atakuje bramkę gości.

12'

Martin Remacle ukarany żółtą kartką.

11'

Mocno zakotłowało się w polu karnym Korony, ale żaden z graczy miejscowych nie zdołał oddać celnego strzału.

9'

Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia Lubin, tam znalazł się Pau Resta i sytuacyjnym uderzeniem - otworzył wynik meczu.

8'

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pau Resta daje prowadzenie gospodarzom!!!

7'

Aleks Ławniczak świetnie zablokował strzał rywala. Będzie tylko rzut rożny dla Korony.

5'

Dobry, żywy mecz w pierwszych minutach. Teraz to Korona próbuje zaatakować.

2'

To powinna być bramka dla Zagłębia! Xavier Dziekoński świetnie interweniował po uderzeniu Tomasza Pieńko!

14:46

Zaczynamy mecz Korona - Zagłębie!

14:41

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Kielcach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

14:35

Na arbitra głównego spotkania Korona Kielce - Zagłębie Lubin wyznaczono Łukasza Kuźmę z Białegostoku. Na liniach pomagać mu będą Piotr Podbielski oraz Maciej Kosarzecki, natomiast sędzią technicznym będzie Damian Gawęcki. System VAR obsługiwać będą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

14:32

Natomiast oto zestawienie Zagłębie Lubin:

14:28

Tak prezentuje się skład Korony Kielce:

14:25

Jednak ekipa Miedziowych też ma swoje plany. Przed przerwą reprezentacyjną zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika wygrał pierwszy raz od niemal miesiąca i zmagania we wrześniu również chciałby rozpocząć od wygranej. Jednak starcie w Kielcach z pewnością nie będzie spacerkiem.

14:20

Korona Kielce jest jedną z trzech najgorszych drużyn tego sezonu. Złocisto-Krwiści do tej pory wygrali w lidze tylko jedno spotkanie, ze Stalą Mielec. Plusem jest fakt, że kielczanie zdobywali punkty w trzech ostatnich meczach i w rywalizacji z Zagłębiem Lubin będą chcieli podtrzymać tę passę.

14:18

14:15

Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym starciu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na własnym obiekcie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.