• Michał Chrapek - 3
  • Damian Kądzior - 4 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
  • Maciej Rosołek - 3 (Tihomir Kostadinov - bez oceny)
90'

+11' Koniec! W spotkaniu inauguracyjnym 7. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wywozi komplet punktów z Częstochowy po ograniu Rakowa! Jedyną bramkę, w doliczonym czasie gry, strzelił Michael Ameyaw.

90'

+11' Miguel Munoz zmienia Tomasa Huka

90'

+7' Niesamowita końcówka spotkania w Częstochowie!

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Przytomnie znalazł się i zachował Michael Ameyaw, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

90'

+7' GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAEL AMEYAW!!!

90'

+5' KACPER TRELOWSKI BRONI "JEDENASTKĘ"!!!

Rzucił się w stronę lewego słupka, parując uderzenie Patryka Dziczka!!!

90'

+4' Przy arbitrze są niemal wszyscy zawodnicy Rakowa. Chcą "przekonać" sędziego do zmiany decyzji, ale ten pozostaje nieugięty.

90'

+3' Milan Rundić pociągał za koszulkę Jakuba Czerwińskiego. Za to zagranie ogląda żółtą kartką.

90'

+3' Marcin Szczerbowicz pokazuje prostokąt i wskazuje na "wapno"!

RZUT KARNY DLA PIASTA!!!

90'

+2' Czy tu był faul na Jakubie Czerwińskim? Jakub Czerwiński

90'

+1' Ale moment! Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR, czy Jakub Czerwiński nie był faulowany!

90'

Marcin Szczerbowicz dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Jakub Czerwiński wyskoczył najwyżej do centy. Jego strzał głową z 6 metrów nie sprawił problemu Kacprowi Trelowskiemu.

88'

Miłosz Szczepański zmienia Damiana Kądziora.

85'

Jonatan Braut Brunes schodzi, wchodzi Ivi Lopez!

85'

Damian Kądzior wrzuca w pole karne Rakowa. Sędzia dopatrzył się przewinienia na zawodniku Rakowa.

83'

[PILNE!!!] MAMY SOCZYSTY CELNY STRZAŁ!!!

Gustav Berggren przedarł się środkiem i po rajdzie decyduje się na uderzenie z ok. 20 metrów w sam środek bramki. Tam był Frantisek Plach, który pewnie łapie piłkę!

81'

Jakub Czerwiński czystym wślizgiem przecina podanie Jonatana Brauta Brunesa na bliższy słupek do Patryka Makucha. Rzut rożny dla Rakowa.

19:44

Można grać dalej. A to nagranie z trybun

77'

Tihomir Kostadinov zmienia Macieja Rosołka.

77'

Sędzia Marcin Szczerbowicz przerywa grę z powodu ograniczonej widoczności.

75'

5 454 widzów na otwarciu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Pełna pula czeka...

74'

Niewiele dzieje się na murawie, więc kibice odpalili fajerwerki. Fajerwerki w Częstochowie

73'

"Świecę" Grzegorza Tomasiewicza na moment "gasi" Matej Rodin. Mimo to piłkarze Piasta przejmują piłkę; z lewej strony Michael Ameyaw zagrywa płasko na bliższy słupek, ale sędzia asystent zauważył, że miało to miejsce już zza linii końcowej.

70'

Ben Lederman zmienia Adriano Amorima. Na "dziesiątkę" przejdzie zatem Władysław Koczerhin.

69'

Mocne odchodzące dośrodkowanie na dalszy słupek nie sprawiło problemu gospodarzom.

68'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Piasta zaatakowali lewą stroną. Rajd Michaela Ameyawa przerywa Stratos Svarnas wybiciem za linię końcową.

68'

Arkadiusz Pyrka podłączył się do akcji ofensywnej. Podaje płasko w pole karne w okolice bliższego słupka, gdzie było kilku zawodników Rakowa.

67'

Miękkie zagranie Damiana Kądziora w pole karne do wbiegającego Grzegorza Tomasiewifczia. Sęk w tym, że piłka odskoczyła mu, z czego skorzystał Kacper Trelowski.

65'

GRAMY!

65'

Dodatkowo medycy Piasta zajmują się Damianem Kądziorem.

64'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

63'

Michael Ameyaw ruszył do prostopadłego podania Macieja Rosołka. Sprytnie między skrzydłowym Piasta a piłką znalazł się Matej Rodin. W ten sposób przerwał groźnie zapowiadającą się akcję rywala.

62'

Damian Kądzior decyduje się na strzał z dystansu. Posłał piłkę wysoko nad bramką Kacpra Trelowskiego.

60'

Ostatnie minuty to dominacja "Medalików". Gliwiczanie dwoją się i troją, by oddalać niebezpieczeństwo.

60'

Adriano Amorim ograł z łatwością na skrzydle Arkadiusza Pyrkę. Miał sporo miejsca i czasu na DOKŁADNE dośrodkowanie z lewej strony; ale wyraźnie przesadził z siłą zagrania.

58'

Strzał Dawida Drachala z pola karnego został zablokowany. Piłkarze Marka Papszuna bezskutecznie domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką.

58'

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 0:0

• 4 Strzały 4
  • 0 Strzały celne 0
19:21

Jak będzie dzisiaj?

57'

Zakotłowało się pod bramką gości po rzucie rożny. Drugie dośrodkowanie w "szesnastkę", skąd Jonatan Braut Brunes uderza nad poprzeczką.

56'

Po chwili przechwyt gospodarzy w środku pola i zagrania na lewą stronę do rozpędzonego Jeana Carlosa Silvy. Ten podaje fałszem przed bramkę, gdzie Jonatana Brauta Brunesa uprzedził Jakub Czerwiński! Kapitan Piasta wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

55'

Patryk Makuch urwał się prawą stroną, po czym łamie akcję do środka. Podaje prostopadle do Adriano Amorima, z którym bez problemu poradził sobie Tomas Huk.

53'

Niezłe dośrodkowanie Władysława Koczerhina na 7. metr. Frantisek Plach pewnie piąstkuje, ale przy tej interwencji zderzył się z Matejem Rodinem.

53'

Patryk Dziczek upomniany żółtą kartką za "faul" na Patryku Makuchu.

52'

Po chwili Patryk Makuch wrzuca z prawej flanki na dalszy słupek. Adriano Amorim zgrywa jednak do nikogo.

52'

Mocne dośrodkowanie z prawej strony w pole karne gości. Frantisek Plach pewnie piąstkuje.

50'

Przerwa w grze. Matej Rodin ucierpiał w srarciu z Maciejem Rosołkiem. W walce o pozycję. dostał łokciem w żebra.

49'

Adriano Amorim chciał przedrzeć się lewą stronę w pole karne. "Przestawił" go, jak krzesło w salonie, obrońca Piasta.

47'

... zza linii bocznej wrzucał ją Stratos Svarnas.

47'

Zdaniem Aleksandara VUkovicia grę z autu powinni wznawiać jego zawodnicy. Trener Piasta powinien uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę...

19:10

Piast zaczyna drugą połowę!

47'

Dawid Drachal wychodzi na drugą odsłonę w miejsce Ericka Otieno.

18:57

Wracamy do Częstochowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków - Piast. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. W spotkaniu otwierającym 7. kolejkę PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Piastem Gliwice.

45'

+4' Górne zagranie do Michała Chrapka. Ten... faulował Mateja Rodina.

45'

+2' (Poza boiskiem) Aleksandar Vuković upomniany żółtą kartką za dyskusje.

45'

+1' Patryk Makuch ścigał się z Igorem Drapińskim. Drugi z wymienionych czystym wślizgiem wybija piłkę na aut.

45'

5 minut doliczonych do pierwszej połowy.

43'

... a po dalekim wrzucie sędzia dopatrzył się przewinienia Tomasa Huka.

42'

Atak Piasta prawą stroną przynosi aut. Patryk Dziczek bierze piłkę i daleki rozbieg...

42'

Gustav Berggren zabrał piłkę Grzegorzowi Tomasiewiczowi w środku pola. Pomocnik Piasta padł na murawę, do sędziego z uwagą doskoczył Władysław Koczerhin, który został upomniany żółtą kartką.

40'

DAMIAN KĄDZIOR!!!

Patryk Dziczek szybko wznowił grę z rzutu wolnego (z koła środkowego), podając do Damiana Kądziora! Ten wbiegł z piłką w pole karne, ale uderzył wyraźnie obok bramki!

39'

Matej Rodin zmienia kontuzjowanego Frana Tudora. Bilans Chorwatów w wyjściowym składzie Rakowa pozostaje bez zmian.

37'

Fran Tudor nie podnosi się z murawy. Uraz po starciu z Michaelem Ameyawem daje się we znaki; będzie konieczna zmiana.

35'

Patryk Makuch zbiega z piłką z prawej strony do pola karnego. Podaje płasko do Jeana Carlosa Silvy, któremu futboówka odbiła się od stopy jak od ściany. Spokojnie łapie ją Frantisek Plach.

31'

Gustav Berggren "łamie" akcję z prawej strony do środka. Strzał Szweda zza linii 16. metra został w porę zablokowany.

29'

GRAMY!

28'

26'

Dośrodkowanie przed bramką nie sprawiło problemu zawodnikom Marka Papszuna.

25'

Dobre prostopadłe podanie w pole karne do Damiana Kądziora. Ten nie używa prawej nogi do strzałów, więc przełożył piłkę do lewej. Skorzystał z tego Jean Carlos Silva, który wybija za linię końcową.

25'

Zagranie na wolne pole do Adriano Amorima. Ten ścigał się z Tomasem Hukiem i w walce o pozycję powalił rywala na murawę. Kartki nie ma.

18:28

25 sierpnia obchodził 45. urodziny. Dzisiaj prezent byłby oczywisty

23'

Fran Tudor wrzuca w pole karne. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Jakubie Czerwińskim na linii 16. metra.

22'

Igor Drapiński upomniany żółtą kartką. Blisko swojego pola karnego faulował Patryka Makucha.

18'

Mocne zagranie na wolne pole do Jeana Carlosa Silvy. Skutecznie przyblokował go Arkadiusz Pyrka, pozwalając piłce przeturlać się za linię końcową.

15'

Dośrodkowanie z lewego narożnika nie przyniosło zagrożenia pod bramką Kacpra Trelowskiego.

14'

Michał Chrapek znalazł trochę miejsca i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

12'

Fran Tudor zagrał zdecydowanie za mocno w pole karne. Piłka wyszła za linię końcową.

11'

Jonatan Braut Brunes faulowany ok. 25 metrów od bramki gości.

18:14

Na ławce rezerwowych gospodarzy m.in. Ariel Mosór, do niedawna zawodnik Piasta. Czy dzisiaj zadebiutuje w barwach "Medalików"?

Ariel Mosór

8'

"Stempel" Michaela Ameyawa na nodze Frana Tudora. Jeszcze obaj zawodnicy zderzyli się kolanami; kapitan Rakowa cierpi i leży na murawie.

8'

Arkadiusz Pyrka wycofuje piłkę do Frantiska Placha. Ten najwidoczniej oślepiony przez słońce wybija za linię boczną.

7'

Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Brazylijczyk z grymasem bólu, ale co ważne: o własnych siłach, zszedł za linię boczną.

6'

Przerwa w grze. Na murawie leży Adriano Amorim, w którego "wjechał" Patryk Dziczek. Konieczna jest interwencja medyków.

4'

Dobre dośrodkowanie w "szesnastkę", ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

3'

Rajd Jeana Carlosa Silvy lewą stroną został przerwany faulem.

1'

Marcin Szczerbowicz gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

18:00

Kapitanami są Fran Tudor i Jakub Czerwiński. Losowanie stron

17:58

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:51

Arbitrem głównym spotkania Raków Częstochowa - Piast Gliwice będzie Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Radosław Siejka, natomiast sędzią technicznym będzie Karol Wójcik. System VAR obsługiwać będą Paweł Pskit oraz Marcin Boniek.

17:48

Skład Piasta Gliwice

17:45

Piast Gliwice świetnie rozpoczął sezon. Co prawda ostatnio złapał małą zadyszkę, ale przed tygodniem znowu wygrał i ma na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów, co ekipa z Częstochowy. Zespół prowadzony przez Aleksandara Vukovicia celuje w każdym kolejnym meczu o zwycięstwo, a jak pokazały dotychczasowe kolejki, są w stanie pokonać każdego przeciwnika.

17:42

Skład Rakowa Częstochowa

17:40

Raków Częstochowa na razie na własnym stadionie zagrał dwa spotkania. Medaliki najpierw nieoczekiwanie przegrały z Cracovią, a dwa tygodnie później bezbramkowo zremisowały z Lechem Poznań. Dzisiaj o komplet punktów również nie będzie łatwo. Pod Jasną Górę przyjedzie naprawdę solidna drużyna.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

7. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczynamy w Częstochowie, gdzie już za 25 minut Raków zmierzy się Piastem Gliwice. Obie ekipy zgromadziły do tej pory po 11 punktów, co obecnie daje czwartą i szóstą lokatę.

Piłkarze Marka Papszuna chcą wreszcie zgarnąć komplet punktów w tym sezonie przed własną publicznością. Z kolei gliwiczanie z ostatniej delegacji w Mielcu wrócili na tarczy po porażce (0:2).

Dla kogo 7. kolejka okaże się szczęśliwa?

Mecz Raków - Piast poprowadzi Marcin Szczerbowicz...