Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1 : 0
Widzew ŁódźWidzew Łódź
22:10

+5' Nie udało się i Tomasz Kwiatkowski gwiżdże po raz ostatni! Jagiellonia przerywa serię sześciu porażek z rzędu (wliczając dwumecze z Bodo/Glimt i Ajaksem Amsterdam), pokonując przed własną publicznością Widzew Łódź (1:0). Jedyną bramkę strzelił Afimico Pululu już w 2. minucie spotkania.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Maksymilian Stryjek - 4
  • Michal Sacek - 3 (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Adrian Dieguez - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Joao Moutinho - 3
  • Taras Romanczuk - 4
  • Jarosław Kubicki - 3 (Nene - 3)
  • Miki Villar - 4
  • Jesus Imaz - 3 (Marcin Listkowski - bez oceny)
  • Darko Curlinov - 3 (Kristoffer Hansen - 2)
  • Afimico Pululu - 4 (Lamine Diaby-Fadiga - 3)

Widzew Łódź

• Rafał Gikiewicz - 4
  • Marcel Krajewski - 3
  • Mateusz Żyro - 3
  • Kreshnik Hajrizi - 3 (Luis Silva - bez oceny)
  • Samuel Kozlovsky - 3
  • Fran Alvarez - 1
  • Marek Hanousek - 3 (Sebastian Kerk - bez oceny)
  • Jakub Łukowski - 3 (Antoni Klimek - 3)
  • Jakub Sypek - 3 (Juljan Shehu - 3)
  • Kamil Cybulski - 3 (Hilary Gong - 2)
  • Imad Rondić - 3
90'

+5' Rzut wolny dla gości z koła środkowego. To może być piłka meczowa.

90'

+3' Sporo kartek w dzisiejszym meczu, zwłaszcza na koncie Widzewa. Kolejną "dokłada" Sebastian Kerk za przewinienie.

90'

+2'... a za Michala Sacka melduje się Dusan Stojinović.

90'

+2' Marcin Listkowski zmienia Jesusa Imaza..

90'

Tomasz Kwiatkowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

89'

Luis Silva zmienia Kreshnika Hajriziego.

89'

Kristoffer Hansen na spalonym.

87'

Obu drużynom nie wychodzą dzisiaj dośrodkowania z narożników. Bez zagrożenia pod bramką mistrza Polski.

86'

Mimo gry w osłabieniu piłkarze Daniela Myśliwca walczą o punkt. Strzał Antoniego Klimka na korner paruje Maksymilian Stryjek.

85'

Kreshnik Hajrizi uderzeniem głową posyła piłkę obok bramki, uprzedzając wychodzącego z bramki Maksymiliana Stryjka.

84'

Dośrodkowanie na Imada Rondicia, którego strzał głową został zablokowany. Jeszcze jeden korner dla Widzewa.

83'

Po faulu na Hilarym Gongu Sebastian Kerk wrzuca z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy. Michal Sacek wybija na rzut rożny.

81'

Michal Sacek upomniany żółtą kartką.

79'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!

Jesus Imaz przedarł się prawą stroną pola karnego, po czym uderza w stronę dalszego rogu, łapiąc Rafała Gikiewicza na wykroku! Piłka nie zmierzała jednak w stronę bramki, a do Kristoffera Hansena, który z bliska fatalnie pudłuje!!!

78'

Sebastian Kerk zmienia Marka Hanouska.

77'

Marek Hanousek upomniany żółtą kartką za "stempel".

75'

Schodzi też Jarosław Kubicki, którego zastępuje Nene.

75'

Lamine Diaby-Fadiga zmienia Afimico Pululu.

72'

Joao Moutinho bez problemu poradził sobie z Hilarym Gongiem. Akcja Widzewa spaliła na panewce.

70'

Słabo rozegrany stały fragment gry przez mistrza Polski. Nie udało się zagrozić Rafałowi GIkiewiczowi.

69'

Afimico Pululu podaje w pole karne do Mikiego Villara, którego strzał został w ostatniej chwili zablokowany. Rzut rożny.

66'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kreshnik Hajrizi wyskakuje najwyżej i uderza głową w stronę bramki! Maksymilian Stryjek łapie piłkę TUŻ PRZED LINIĄ BRAMKOWĄ!

65'

Kristoffer Hansen zmienia Darko Curlinova.

63'

Marek Hanousek poradził sobie w defensywie z Afimico Pululu. Przyjezdni mają aut na wysokości własnego pola karnego.

61'

NIE MA RZUTU KARNEGO!!!

Taka decyzja "nie podoba" się kibicom Jagiellonii.

61'

... a za Jakuba Łukowskiego melduje się Antoni Klimek.

61'

Hilary Gong zmienia Kamila Cybulskiego...

21:35

Marek Hanousek

58'

Strzał Darko Curlinova blokuje Marek Hanousek! PIłka trafia najpierw w udo Czecha, a następnie w jego rękę! To może być rzut karny! Sędzia Tomasz Kwiatkowski udaje się do monitora VAR!

57'

Dalekie zagranie na wolne pole do rozpędzonego Afimico Pululu. Ten ścigał się z rywalem i mimo że miał do niego kilka metrów, to zdołał go wyprzedzić! W "szesnastce" został jednak skutecznie przyblokowany, przez co nie zdołał nawet uderzyć w stronę bramki!

56'

Atak Widzewa lewą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem Juljana Shehu z narożnika.

55'

Miki Villar uderza z pola karnego w stronę prawego słupka. Rafał Gikiewicz nie dał się zaskoczyć!

53'

Strzał Afimico Pululu zablokowany.

50'

Doświadczony bramkarz Widzewa może grać dalej; rozgrzewkę mógł zakończyć Jak Krzywański.

49'

Przerwa w grze. Wychodzącego z bramki Rafała Gikiewicza przypadkowo zahaczył kolanem w głowę rozpędzony zawodnik Jagiellonii.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Jagiellonia przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

46'

Juljan Shehu wychodzi na drugą połowę w miejsce Jakuba Sypka.

21:10

Wracamy do Białegostoku, gdzie Jagiellonia prowadzi z Widzewem Łódź (1:0). Co więcej, przyjezdni będą grać w "dziesiątkę", ponieważ dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną obejrzał Fran Alvarez

Co nas czeka po zmianie stron?

21:08

Tymoteusz Puchacz i Jakub Moder również obecni na meczu

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok prowadzi z Widzewem Łódź (1:0) po bramce Afimico Pululu już w 2. minucie meczu. Goście całą drugą połowę będą grać w osłabieniu po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce Frana Alvareza.

44'

I żółta kartka dla Rafała Gikiewicza!

44'

DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA FRANA ALVAREZA!!!

43'

I jeszcze jeden korner, po którym nie było zagrożenia. Kontrę drużyny Adriana Siemieńca przerywa Jakub Sypek, który za faul ogląda żółtą kartkę.

42'

Maksymilian Stryjek zbija uderzenie Jakuba Sypka na rzut rożny.

40'

"Żółtko" na koncie Kreshnika Hajriziego.

39'

Joao Moutirnho urwał się lewą stronę. Płaskie podanie w pole karne nie dociera do adresata.

20:56

Dzisiaj jeszcze bez klarownej okazji

37'

Aktywny w tym meczu jest Miki Villar. Większość akcji mistrza Polski przechodzi jego stroną. Podobnie było teraz, jednakże Afimico Pululu nie zdążył do piłki zagranej przez Hiszpana.

35'

Fran Alvarez upomniany żółtą kartką za faul.

33'

Kamil Cybulski dostaje dobre podanie od Kreshnika Hajriziego. Strzał mlodzieżowca nie stworzył zagrożenia pod bramką gospodarzy.

30'

Po krótkim rozegraniu piłka dociera na 25. metr do Mikiego Villara, którego strzał blokuje Mateusz Żyro. A na jego błąd czyhał Jesus Imaz...

29'

Gospodarze dążą do podwyższenia prowadzanie. Wywalczyli rzut rożny.

26'

Po rozegraniu Fran Alvarez wrzuca z prawej strony przed bramkę. Uderzenie głową z kilku metrów było wysoko nad bramką

25'

Samuel Kozlovsky decyduje się na płaski strzał zza linii 16. Wyciągnięty jak struna Maksymilian Stryjek paruje na rzut rożny.

20:42

Na meczu jest m.in. Tomasz Frankowski, były napastnik Jagiellonii Tomasz Frankowski

20'

Miki Villar odepchnął Kreshnika Hajriziego w polu karnym gości. Kartki nie ma.

25-letni piłkarz z Kosowa debiutuje w PKO Ekstraklasie. Na początku spotkania dał się ograć Hiszpanowi, który dograł piłkę do Afimico Pululu.

18'

Obrona Jagiellonii radzi sobie z wrzutką Kamila Cybulskiego.

17'

Wbiegający w pierwszą linię Taras Romanczuk dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

16'

Piłkarze Daniela Myśliwca podeszli wysoko, by odzyskać piłkę blisko pola karnego mistrza Polski. Bezskutecznie; grę z "piątki" wznawia Maksymilian Stryjek.

20:33

[GOL] AFIMICO PULULU 2' (1:0)

11'

Rafał Gikiewicz interweniuje blisko linii 16. metra. Uprzedził rozpędzonego Afimico Pululu wybiciem na aut.

10'

Afimico Pululu wystartował do prostopadłego podania i już w myślach układał sobie plan jak pokonać Rafała Gikiewicza. Wmieszał się w to sędzia asystent podnoszący chorągiewkę i Tomasz Kwiatkowski, który odgwizdał pozycję spaloną.

7'

Miękkie dośrodkowanie przed bramkę, gdzie poradzili sobie piłkarze Widzewa. Po chwili Mateusz Skrzypczak główkuje obok bramki po centrze Joao Moutinho.

6'

Marek Hanousek blokuje dośrodkowanie Mikiego Villara z prawej strony. Gospodarze mają rzut rożny.

4'

Kamil Cybulski ruszył lewą stroną. Zgubił w blokach Michala Sacka, ale podanie na środek "szesnastki" nie znajduje adresata.

2'

Miki Villar ruszył prawym skrzydłem do prostopadłego podania. Poradził sobie z rywalem i zbiegł z piłką w pole karne, po czym podaje płasko na środek "szesnastki" do Afimico Pululu! Ten uderza bez przyjęcia nie do obrony tuż przy prawym słupku!

2'

SZYBKI POCZĄTEK JAGIELLONII! GOL AFIMICO PULULU!!!

1'

Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

20:13

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:07

Arbitrem głównym spotkania Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski, natomiast sędzią technicznym będzie Damian Krumplewski. System VAR obsługiwać będą Daniel Stefański oraz Tomasz Listkiewicz.

20:04

Natomiast Widzew Łódź w tym sezonie prezentuje się solidnie. Przed tygodniem wygrał w emocjonującym spotkaniu 3:2 z Radomiakiem Radom i z pewnością w Białymstoku również również ma zamiar sięgnąć po komplet punktów, tym bardziej że rywal słania się na nogach. To ostatnia szansa, żeby dopaść tak słabą Jagiellonię i zapunktować na trudnym terenie.

20:01

Skład Widzewa Łódź

19:58

Jagiellonia Białystok jest w ogromnym kryzysie formy. Mistrz Polski przegrał ostatnich sześć spotkań, w tym dostał bolesne lekcje futbolu od norweskiego FK Bodo/Glimt i holenderskiego Ajaxu Amsterdam w kwalifikacjach europejskich pucharów.

19:55

Skład Jagiellonii Białystok

19:52

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:50

Niedzielny maraton 7. kolejki PKO Ekstraklasy zamykamy Białymstoku, gdzie Jagiellonia zmierzy się z Widzewem Łódź. Nad mistrzami Polski gromadzą się ciemne chmury, bowiem przegrali dwa ostatnie mecze w lidze. Dokładając do tego kwalifikacje do europejskich pucharów, seria ta jest jeszcze dłuższa - wynosi aż 6 spotkań.

Łodzianie zaś serię dwóch gier bez wygranej przerwali przed tygodniem, ogrywając w dramatycznych okolicznościach Radomiak Radom (3:2).
Gospodarze chcą przerwać dzisiaj czarną serię, goście - pójść za ciosem.

Mecz Jagiellonia - Widzew poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...