• Marek Mróz - 3 (Adam Radwański - 3)
  • Mateusz Wdowiak - 4 (Kajetan Szmyt - 3)
  • Vaclav Sejk - 3
90'

+6' Gliwiczanie wybijają na uwolnienie i sędzia Paweł Raczkowski gwiżdże po raz ostatni! Piast Gliwice pokonuje Zagłębie Lubin po bramce Damiana Kądziora.

90'

+6' Arkadiusz Pyrka fauluje Mateusza Grzybka. Piłka meczowa dla gości. Rzut wolny z ok. 30 metrów. Wbiega Dominik Hładun!

90'

+5' Tihomir Kostadinov upomniany żółtą kartką.

90'

+4' Frantisek Plach pewnie i spokojnie broni strzał Dawida Kurminowskiego.

90'

+3' "Żółtko" na koncie Patryka Dziczka.

90'

+1' Dominik Hładun odbija piłkę do boku po uderzeniu Miłosza Szczepańskiego.

90'

Paweł Raczkowski dolicza 6 minut do drugiej połowy.

88'

Damian Dąbrowski wrzuca z rzutu wolnego w pole karne. Anemiczny strzał głową Aleksa Ławniczaka nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

87'

(Poza boiskiem) Mateusz Wdowiak upomniany żółtą kartką.

A gospodarze grają w "dziesiątkę", mimo że mają do dyspozycji jeszcze dwie zmiany. Jakub Czerwiński opuścił plac walki.

85'

Bartosz Kopacz zmienia Luisa Matę.

84'

Jakub Czerwiński znowu leży na murawie. Wbiegają medycy z noszami. Zmiana jest raczej nieunikniona, chociaż kapitan Piasta o własnych siłach udaje się za linię boczną.

21:59

Wiele wskazuje na to, że będzie tak samo i dzisiaj

81'

Po chwili Jakub Czerwiński ofiarnie interweniuje w "szesnastce". Zablokował strzał rywala i wybija na uwolnienie.

80'

Daleki wrzut z autu w pole karne gospodarze. Do piłki dopada Vaclav Sejk, którego strzał głową został zablokowany.

79'

Gospodarze w komplecie na murawie. Jakub wraca do gry, ale dość wyraźnie kuleje!

78'

Przerwa w grze. Jakub Czerwiński nie podnosi się z murawy. Konieczna jest interwencja medyków.

77'

4 516 widzów na meczu Piast - Zagłębie.

75'

... a za Tomasza Makowskiego pojawia się Patryk Kusztal.

75'

Dawid Kurminowski zmienia Tomasza Pieńko...

21:51

Nie wygląda to dobrze Maciej Rosołek

73'

Tomasz Pieńko wrzuca miękko w pole karne do Tomasza Makowskiego. Ten uderza wolejem tak, że piłka po koźle przelatuje nad poprzeczką!

71'

Atak Zagłębia przynosi rzut rożny. Ale wcześniej zmiana.

72'

Miłosz Szczepański zmienia Macieja Rosołka.

68'

Zmiana również w Piaście: Tihomir Kostadinov zastępuje Michała Chrapka.

67'

Kajetan Szmyt zmienia Mateusza Wdowiaka...

67'

Damian Dąbrowski wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Akcja Zagłębia spaliła na panewce.

64'

Po chwili Tomasz Pieńko uderza zza pola karnego nieznacznie obok bramki Piasta!

64'

Patryk Dziczek w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Do odbitej piłki dopada Tomasz Mokwa, który uderza wprost w... Michaela Ameyawa.

63'

Dominik Hładun przenosi piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Michaela Ameyawa!

61'

NIE MA "JEDENASTKI"!!!

SĘDZIA NAKAZUJE GOŚCIOM WZNOWIENIE GRY Z AUTU!

59'

Będzie rzut karny dla Zagłębia? Grzegorz Tomasiewicz

59'

Goście domagają się rzutu karnego! Ich zdaniem Grzegorz Tomasiewicz zagarnął piłkę ręką po uderzeniu Vaclava Sejka! Sędzia przerywa spotkanie...

59'

Daleki wrzut z autu w pole karne Zagłębia. Maciej Rosołek zgubił Igora Orlikowskiego, ale nie zdążył uderzyć w stronę bramki.

21:34

Dzisiejszy mecz również na plus

58'

Tomasz Makowski uderza z dystansu wysoko nad bramką.

56'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Piasta.

56'

Tomasz Pieńko poradził sobie na skrzydle z Tomaszem Mokwą. Wrzuca w pole karne, gdzie Arkadiusz Pyrka nerwowo wybija za linię końcową.

55'

Damian Dąbrowski kopnął Grzegorza Tomasiewicza, który chciał urwać się rywalowi efektowną ruletą im. Zizou. Kartki nie ma.

54'

Damian Kądzior decyduje się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka po rykoszecie mija bramkę w nieznacznej odległości!

53'

Zbyt głębokie dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Piasta. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

52'

Po zmianie stron niemal wszystkie ataki gospodarze przeprowadzają lewą stroną. Tym razem bezskutecznie próbował Tomasz Mokwa; nie tylko nie zdołał ograć Tomasza Pieńko; lecz także faulował go.

49'

Michael Ameyaw wrzuca wyższy bieg i urwał się Mateuszowi Grzybkowi. Niemal z linii końcowej przeciągnął dośrodkowanie...

48'

Dośrodkowanie Damiana Kądziora w pole karne nie dociera do adresata.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Adam Radwański wychodzi na drugą odsłonę w miejsca Marka Mroza.

21:10

[GOL PIASTA] DAMIAN KĄDZIOR 45' (1:0)

21:08

Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Zagłębie. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po pięknym trafieniu Damiana Kądziora.

Co nas czeka po zmianie stron?

21:07

- Można powiedzieć, że nie stworzyliśmy sobie za dużo sytuacji. Jedna Michała Chrapka gdzieś po 30. minucie Nie do końca dzisiaj ten mecz nam wychodzi, ale fajnie, że prowadzimy 1:0. W drugiej połowie trzeba przede wszystkim poprawić grę i wtedy wynik po prostu przyjdzie sam.
- Może igor [Drapiński] miał problemy ze zdrowiem. Ale też trzeba dać czas chłopakowi To 2004 rocznik i po prostu wydaje mi się, że potrzebuje się dobrze dostosować w drużynie. Nasz styl grania jest wymagający, nie jest łatwy, i wszedł Tomek [Mokwa], jest również jest równorzędnym zawodnikiem. W drugiej połowie to będzie wyglądać lepiej.

- powiedział w przerwie Damian Kądzior, pomocnik Piasta Gliwice i strzelec (narazie) jedynej bramki w tym spotkaniu.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Piast Gliwice, po pięknym trafieniu Damiana Kądziora, prowadzi z Zagłębiem Lubin (1:0).

45'

2 minuty doliczone do pierwszej polowy.

45'

Mamy pretendenta do nagrody "Gola Kolejki"!!!

Damian Kądzior biegnie z piłką wzdłuż linii 16. metra, po czym uderza technicznie w stronę dalszego rogu! Ta wpada do siatki niemal w samo okienko; Dominik Hładun był bezradny!!!

45'

(CO ZA) GOL DAMIANA KĄDZIORA!!!

44'

Gliwiczanie wybijają piłkę przed pole karne po wrzutce Damiana Dąbrowskiego z prawego narożnika. O piłkę powalczył Luis Mata, który... położył rękę na plecach Grzegorza Tomasiewicza. Ten zamienił to na rzut wolny.

43'

Marek Mróz podaje na lewą stronę do Mateusza Wdowiaka. Ten miękko wrzuca w pole karne, skąd Vaclav Sejk główkuje z 6 metrów tuż nad poprzeczką! Po drodze była lekka "obcierka" od czupryny Tomasza Mokwy!

42'

Dalekie zagranie na Macieja Rosołka. Igor Orlikowski "odciął" od piłki rywala; piłkę łapie Dominik Hładun.

41'

Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za faul.

20:54

Oby więcej klubów szło tą drogą

36'

Kolejne zagranie w "szesnastkę" do Macieja Rosołka. Tym razem nie opanował kozłującej piłki.

35'

"Miedziowi" wybijają piłkę na aut po centrze z prawego narożnika.

34'

Pograli teraz Tomasz Mokwa i Michael Ameyaw środkiem. Ten prostopadłym podaniem uruchomił Macieja Rosołka, który niemal z linii końcowej wrzuca FAŁSZEM na dalszy słuek. Goście nerwowo wybijają na rzut rożny.

32'

Sporo szarpanej gry w środku pola. Żadnej ze stron nie udaje się na razie jej uporządkować.

29'

Tomasz Mokwa wchodzi za Igora Drapińskiego. Jak dowiedzieli się Mateusz Rokuszewski i Adam Marchliński, zmiana ma "taktyczne" podłoże.

28'

Na prawej stronie chcieli pograć Arkadiusz Pyrka z Damianem Kądziorem. Wmieszał się w to Luis Mata, który wybija na uwolnienie.

25'

W odpowiedzi Arkadiusz Pyrka "łamie" akcję z prawej strony do środka. Strzał zza linii 16. metra został zablokowany, ale do odbitej piłki dopada Michał Chrapek. Nie tylko został zablokowany przez bramkarza, lecz także uderzył będąc na spalonym.

25'

Tomasz Pieńko dostaje piłkę na prawej stronie. Przekłada do lewej nogi, po czym wrzuca na 15. metr do Mateusza Wdowiaka. Ten ją podbił na kilka metrów i... nie złożył się do strzału przewrotką.

22'

Marek Mróz próbował przedrzeć się środkiem w pole karne Piasta. Nie dość, że nie powiodła mu się ta sztuka, to jeszcze faulował.

20:38

Seria zostanie przedłużona?

19'

Damian Dąbrowski wrzuca z prawego narożnika na bliższy słupek do Mateusza Wdowiaka! Tym razem strzał był lepszy, ale Frantisek Plach zdołał odbić piłkę (zmierzającą pod poprzeczkę) do boku!

18'

Mocne zagranie Damiana Dąbrowskiego do rozpędzonego Vaclava Sejka. Czujny Frantisek Plach interweniuje przed własnym polem karnym.

15'

Miękkie dośrodkowanie w pole karne, gdzie go główki wyskoczył Mateusz Wdowiak. Jego uderzenie nie było wyzwaniem Frantiska Placha.

15'

Marek Mróz upomniany żółtą kartką za przewinienie.

11'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w "szesnastkę", gdzie radzą sobie gospodarze. Po chwili Patryk Dziczek wybija na uwolnienie.

10'

Mocne dośrodkowanie Marka Mroza na dalszy słupek. Gliwiczanie wybijają piłkę z pola karnego na aut.

9'

Igor Drapiński fauluje na lewej stronie Tomasza Pieńko. Sędzia nie sięga do kieszonki.

7'

Po chwili Michael Ameyaw zatrzymał piłkę na linii końcowej. Miał sporo miejsca i czasu, by się cofnąć, popatrzeć w pole karne i wrzucić do Michała Chrapka. Ten nie opanował piłki.

6'

Mocne zagranie na wolne pole do Macieja Rosołka. Igor Orlikowski uspokoił sytuację wycofaniem do bramkarza.

5'

Luis Mata podaje za mocno do Mateusza Wdowiaka. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

2'

Michael Ameyaw ruszył skrzydłem. Wrzuca w pole karne, skąd po zgraniu "Miedziowi" wybijają na uwolnienie.

1'

Paweł Raczkowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

20:15

Kapitanami są Jakub Czerwiński i Damian Dąbrowski.

W wyjściowych składach obu drużyn jest po 9 Polaków. Losowanie stron

20:13

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:10

Arbitrem głównym spotkania Piast Gliwice - Zagłębie Lubin będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Arkadiusz Kamil Wójcik i Marcin Lisowski, natomiast sędzią technicznym będzie Mateusz Jenda. System VAR obsługiwać będą Marcin Szczerbowicz oraz Paweł Sokolnicki.

20:07

Do Gliwic przyjeżdża Zagłębie, które gra "w kratkę". Miedziowi w tym sezonie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, ale w każdym ze spotkań nawiązywali wyrównaną walkę z przeciwnikami. Drużyna Waldemara Fornalika z pewnością w sobotni wieczór liczy na zdobycz punktową.

20:05

Skład Zagłębia Lubin

20:01

Pomocnika Piasta z pewnością będzie bacznie obserwowany w sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin. Gliwiczanie są faworytem rywalizacji, ale rywale z pewnością postawią twarde warunki. Piast po udanym początku sezonu, ostatnio zaliczył mały spadek formy, a w ostatni poniedziałek niespodziewanie gładko przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec.

19:58

Skład Piasta Gliwice

19:55

Ostatnio w mediach gruchnęła wiadomość, że Michael Ameyaw z Piasta Gliwice ma zostać powołany do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze fazy grupowej Ligi Narodów ze Szkocją i Chorwacją. Zawodnik urodzony w Łodzi na początku obecnego sezonu prezentuje się znakomicie, więc nic w tym dziwnego, że selekcjoner Michał Probierz chciałby sprawdzić jego umiejętności na tle reprezentacji.

19:52

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:50

Przez Lublin i Kraków przenosimy się do Gliwic na trzeci dzisiejszy mecz 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Już za 25 minut Piast podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin. W poprzedniej serii spotkań obie ekipy przegrały odpowiednio ze Stalą (0:2) oraz Lechem (0:1). Dzisiaj chcą odreagować, zdobywając dzisiaj komplet punktów. Ale ta sztuka może się udać tylko jednej ze stron. Której?

Mecz Piast - Zagłębie poprowadzi Paweł Raczkowski...