• Krzysztof Wołkowicz - 3 (Robert Dadok - 3)
  • Łukasz Wolsztyński - 3 (Ravve Assayag - 3)
  • Ilja Szkurin - 4
90'

+5' Koniec meczu! Korona wygrywa pierwszy mecz w tym sezonie! Przed własną publicznością pokonuje Stal Mielec (2:1).

90'

+3' Xavier Dziekoński pewnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

90'

+1' Konrad Matuszewski urwał się lewą stroną, po czym podaje płasko w pole karne. Tam wbiegł w tempo Dawid Błanik, którego strzał - po "obcierce" od Marvina Sengera - zatrzymuje się w siatce!

90'

+1' KORONA NA PROWADZENIU! DAWID BŁANIK!!!

90'

5 minut doliczonych do drugiej połowy.

90'

Wiktor Długosz upomniany żółtą kartką za faul.

89'

... a za Pedro Nuno melduje się Dawid Błanik.

89'

Wiktor Długosz zmienia Huberta Zwoźnego...

86'

Kombinacyjna akcja gości daje gola, który może dać dzisiaj. Krystian Getinger podaje w pole karne do Ilji Szkurina, który przytomnie odgrywa do Macieja Domańskiego. Pomocnikowi Stali nie pozostało nic innego, jak uderzyć NIE DO OBRONY w stronę prawego słupka!

86'

STAL WYRÓWNUJE! GOL MACIEJA DOMAŃSKIEGO!!!

84'

Wydawało się, że podanie do Ravve Assayaga było za lekkie. Jednak zawodnik Korony podbił piłkę tak, ze napastnik Stali mógł ją przechwycić przed wychodzącym z bramki Xavierem Dziekońskim. Ten jednak był odrobinę szybszy.

82'

Fryderyk Gerbowski ścigał się z Marcelem Pięczkiem na prawej stronie. Nie dość, że górą był zawodnik Korony, to jeszcze dał się sfaulować.

79'

Gra wznowiona, ale po chwili na murawę runął Yoav Hofmeister po tym, jak w walce powietrznej wskoczył na niego Ravve Assayag.

78'

Przerwa w grze. Urazu doznał Miłosz Trojak, który potrzebuje pomocy medycznej.

76'

Kamil Kiereś wzmacnia ofensywę. Fryderyk Gerbowski zastępuje Matthew Guillaumiera.

73'

Nieco ponad kwadrans do końca regulaminowego czasu gry. Korona jest blisko pierwszej wygranej w tym sezonie.

71'

Danny Trejo zmienia Adriana Dalmau.

69'

Atak Korony nie przynosi powodzenia. Jakub Mądrzyk wznawia grę z "piątki".

20:28

11 057 widzów na meczu Korona - Stal

63'

Mielczanie dążą do wyrównania. Nie wychodzą im jednak dośrodkowania; podobnie było teraz, chociaż Miłosz Trojak wybija na rzut rożny.

61'

... a w Stali Ravve Assayag zastępuje Łukasza Wolsztyńskiego.

61'

Shuma Nagamatsu zmienia Martina Remacle'a...

59'

Ilja Szkurin nie sięgnął piłki wrzuconej przez Adriana Bukowskiego. Xavier Dziekoński spokojnie ją łapie.

20:18

[GOL Z KARNEGO] PEDRO NUNO 49' (1:0)

57'

... a za Kokiego Hinokio melduje się Adrian Bukowski.

57'

... Krystian Getinger zastępuje Alvisa Jaunzemsa...

57'

Robert Dadok zmienia Krzysztofa Wołkowicza..

56'

Pedro Nuno dał się sfaulować w środku pola. Kartki dla rywala nie ma.

52'

Mocne dośrodkowanie Pedro Nuno na dalszy słupek, skąd po zgraniu przed bramką goście wybijają piłkę na uwolnienie.

51'

Gospodarze idą za ciosem. Po akcji prawą stroną wywalczyli rzut wolny.

49'

PEDRO NUNO NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, spokojnie uderzenie w środek bramki. Zmylony Jakub Mądrzyk rzucił się w stronę lewego słupka!

47'

RZUT KARNY DLA KORONY!

Krzysztof Wołkowicz faulował Jewgienija Szykawką!

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Marcel Pięczek wychodzi na drugą połowę w miejsce Piotra Malarczyka.

19:55

Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w ostatnim meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce bezbramkowo remisuje ze Stalą Mielec.

45'

+2' Yoav Hofmeister przedarł się lewą stroną, po czym wrzuca na 12. metr do wbiegającego Jewgienija Szykawkę. Białorusin główkuje wyraźnie obok bramki.

45'

+1' Maciej Domański podbija piłkę wrzucaną z prawej strony. Mimo to pewnie łapie ją Jakub Mądrzyk.

45'

Sebastian Krasny dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Mocne dośrodkowanie z lewej strony na Łukasza Wolsztyńskiego. Odrobinę wyżej skoczył od niego Pau Resta. Hiszpan wespół z Pedro Nuno oddalają niebezpieczeństwo.

43'

Ilja Szkurin na spalonym. Po chwili w pułapkę dał się złapać Adrian Dalmau.

19:43

W Ekstraklasie nie wygrały jeszcze Śląsk i Lechia...

41'

Bert Esselink wybija piłkę z własnej "szesnastki" po centrze Konrada Matuszewskiego.

40'

Składna akcja Stali środkiem z rozciągnięciem gry do prawej strony. Tam był Alvis Jaunzems, który wrzuca w pole karne akurat tam gdzie było najwięcej zawodników w złocistych strojach z krwistoczerwonymi elementami...

39'

Koki Hinokio uderza z ok. 20 metrów dość wysoko nad poprzeczką.

35'

Daleki wrzut Alvisa Jaunzemsa z autu w pole karne. Do odbitej piłki dopada Matthew Guillaumier, którego strzał został zablokowany. Poprawka Łotysza w postaci dośrodkowania nie dociera do adresata.

33'

Dośrodkowanie Krzysztofa Wołkowicza z lewej strony na bliższy słupek. Miłosz Trojak nie kalkulował - wybija za linię boczną.

32'

Działo się teraz pod drugą bramką. Po rzucie rożnym Koki Hinokio zablokował jednak Jewgienija Szykawkę, którego - co ciekawe - częściej widzimy w defensywie niż w ofensywie. A jest napastnikiem...

19:32

Seria zostanie przedłużona?

30'

Najpierw pinball przed bramką Xaviera Dziekońskiego a po chwili strzał Macieja Domańskiego wolejem został zablokowany!

30'

Marvin Senger poszedł odważnie lewą stroną. Początkowo wydawało się, że ogra na skrzydle Jewgienija Szykawkę, ale Białorusin ponownie powalił rywala na murawę.

26'

A teraz Pau Resta "czyści" przed swoją bramką. Z kontrą ruszyli gospodarze; po wrzutce Pau Resty górą byli jednak obrońcy Stali.

24'

Zakotłowało się pod bramką gości. Niebezpieczeństwo oddala Matthew Guillaumier wybiciem na uwolnienie.

24'

Na lewej stronie pograli Pau Resta i Konrad Matuszewski. Zbiegł do nich Adrian Dalmau, którego faulował Mateusz Matras.

22'

Sztab medyczny Korony zajmuje się Pedro Nuno, który ucierpiał w starciu z Japończykiem.

21'

Niezłe dośrodkowanie na 8. metr. Kielczanie wybijają na uwolnienie i chcą ruszyć z kontrą, ale faulem przerywa ją Koki Hinokio. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka

20'

Przerwa w grze. Najpierw Ilja Szkurin padł w polu karnym, a po chwili doszło do starcia zawodników z numerem "27" - Pedro Nuno nieprzepisowo odepchnął Alvisa Jaunzemsa. Rzut wolny blisko linii bocznej boiska.

17'

NIE MA RZUTU KARNEGO!!!

Piłka po uderzeniu Konrada Matuszewskiego trafia Alvisa Jaunzemsa w plecy, a następnie w rękę "podpierającą"! Ta decyzja arbitra spotkania się z "niezrozumieniem" ze strony kibiców Korony
.

16'

Ale moment! Sędzia biegnie do monitora VAR!!!

Alvis Jaunzems

15'

Sędzia Sebastian Krasny wskazuje na "wapno"! Piłka po uderzeniu Konrada Matuszewskiego trafia w rękę Alvisa Jaunzemsa!

15'

Jewgienij Szykawka szukał miejsca do oddania strzału z ok. lewego narożnika pola bramkowego. "Wyczekał" go Marcin Senger, który zablokował uderzenie Białorusina. Rzut rożny.

14'

Po wrzutce Mateusz Matras miał piłkę na lewej nodze. Wcześniej rozległ się gwizdek sędziego oznajmujący przewinienie w ofensywie.

13'

Koki HInokio przedarł się środkiem w kierunku "szesnastki" gospodarzy. Ograł z "siatką" Jewgienija Szykawkę, który "ratował się" przytrzymując Japończyka. Rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Korony.

11'

Czujny Jakub Mądrzyk interweniuje przed polem karnym, uprzedzając nadbiegającego Adriana Dalmau.

8'

Spokojny początek spotkania w Kielcach. Optyczną przewagą mają zawodnicy Jacka Zielińskiego, ale nie są w stanie przedrzeć w okolice pola karnego Stali.

5'

Bert Esselink skutecznie blokował Pedro Nuno. Atak Korony spalił na panewce.

3'

Piłka po koźle przechodzi przez pole karne. Przy kolejnej wrzutce sędzia asystent wychwycił pozycję spaloną.

2'

Ilja Szkurin dostaje piłkę na ok. 18. metrze po zagraniu z lewej strony. Uderza w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Xavier Dziekoński zbija za linię końcową!

1'

Sebastian Krasny gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

18:58

Kapitanami są Miłosz Trojak i Maciej Domański.

18:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:30

Według bukmacherów faworytem rywalizacji są Złocisto-Krwiści. Kurs na zwycięstwo Korony Kielce wynosi około 2,05. W przypadku przyjezdnych mowa o kursie około 3,95. Natomiast remis wyceniono na około 3,40.

18:29

Arbitrem głównym spotkania Korona Kielce - Stal Mielec będzie Sebastian Krasny z Krakowa. Na liniach pomagać mu będą Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski, natomiast sędzią technicznym będzie Patryk Świerczek. System VAR obsługiwać będą Daniel Stefański oraz Krzysztof Myrmus.

18:28

Skład Stali Mielec na mecz w Kielcach z Koroną

18:28

W poprzednim sezonie oba starcia wygrywała Korona Kielce. Najpierw w Mielcu po emocjonującym meczu 3:2, natomiast na wiosnę skromnie 1:0, po trafieniu Bartosza Kwietnia.

18:28

Natomiast Stal Mielec wyniki ma minimalnie lepsze. Mielczanie przed tygodniem dość niespodziewanie pokonali na własnym stadionie Piasta Gliwice 2:0 i w odróżnieniu do swojego dzisiejszego rywala, zanotowali pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Kamila Kieresia jadą do Kielc po kolejne punkty, a sam szkoleniowiec po uratowanie posady, bo w mediach pojawiają się informacje, o potencjalnym zwolnieniu trenera Stali.

18:27

Skład Korony Kielce na mecz ze Stalą Mielec

18:27

Dla obu zespołów początek sezonu nie jest łatwy. Korona Kielce na razie nie wygrała żadnego spotkania, notując jedynie dwa remisy, z Motorem Lublin i Śląskiem Wrocław. Mimo zmiany szkoleniowca już na początku rozgrywek, sytuacja drużyny wciąż jest nieciekawa i wydaje się, że Złocisto-Krwiści ponownie będą walczyć o utrzymanie w lidze.

18:25

Witamy serdecznie! 6. kolejkę PKO Ekstraklasy zakończymy spotkaniem poniedziałkowym na Suzuki Arena w Kielcach! Korona mierzyć się będzie ze Stalą Mielec. Początek od godziny 19:00, zapraszamy na krótki przedmeczowy wstęp!