• Martin Remacle - 3 (Adrian Dalmau - 4)
  • Danny Trejo - 3 (Mariusz Fornalczyk - 3)
  • Jewgienij Szykawka - 3
90'

+8' Koniec meczu! Grający w "dziesiątkę" Śląsk Wrocław wyszarpał remis w meczu z Koroną Kielce! Na trafienie Adriana Dalmau pod koniec spotkania odpowiedział - w doliczonym czasie gry - Petr Schwarz.

96'

(Poza boiskiem) Kierownik Korony Kielce obejrzał żółtą kartką za dyskusje.

90'

+5' Zagrania kielczan w pole karne gospodarzy nie przynoszą powodzenia.

16:42

Kolejny gol w doliczonym czasie gry na wagę remisu (?) Petr Schwarz

90'

+3' Mateusz Żukowski zrehabilitował się za zepsutą kapitalną okazję w doskonały sposób! Podaje z prawej strony w pole karne do Petra Schwarza, który uderzeniem bez przyjęcia doprowadza do remisu! Piłka przeszła jeszcze po rękach Xaviera Dziekońskiego!

90'

+3' ŚLĄSK WYRÓWNUJE! PETR SCHWARZ!!!

90'

+1' Tudor Baluta zmienia Tommaso Guercio.

90'

Daniel Stefański dolicza 8 minut do drugiej połowy.

89'

Miłosz Trojak upomniany żółtą kartką. Blokował Rafała Leszczyńskiego, który chciał wznowić grę dalekim wykopem.

16:35

Idealne dośrodkowanie i idealne uderzenie Adrian Dalmau

87'

Akcja rezerwowych daje prowadzenie i - kto wie - najprawdopodobniej zwycięstwo!!!

Marcel Pięczek dostał piłkę na prawej stronie. Przełożył do lewej nogi, po czym dokładnie wrzuca w "szesnastkę" do Adriana Dalmau. Ten niepilnowany uderza głową nie do obrony!

87'

GOL DLA KORONY! STRZELCEM ADRIAN DALMAU!!!

86'

Mateusz Żukowski dostaje piłkę na prawej stronie. Jego dośrodkowanie skomentujemy tak - grę z "piątki" wznawia Xavier Dziekoński.

84'

Miękkie dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Dawida Błanika. Szybszy był Simeon Petrow.

83'

Po chwili wykazać musiał się Rafał Leszczyński. Odbija uderzenia Adriana Dalmau przed siebie i dobitkę Konrda Matuszewskiego na rzut rożny!

82'

POPRZECZKA RATUJE KORONĘ!!!

Bliski gola był Aleks Petkow, który uderza z linii 16. metra! Piłka podbita przez Wojciecha Kamińskiego obija obramowanie bramki!

81'

Junior Eyamba zmienia Sebastiana Musiolika.

80'

Dawid Błanik przedarł się prawą stroną w pole karne, gubiąc Tommaso Guercio. W kluczowym momencie piłka odbiła się od nogi postawnej i wyszła za linię końcową.

79'

Pau Resta nie spodziewał się, że piłka dotrze do niego! Uderza intuicyjnie obok bramki.

79'

Centrostrzał mógł zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego. Goście mają rzut rożny.

77'

Zabrakło dokładności Adrianowi Dalmau. Uderza obok bramki!

76'

... a za Huberta Zwoźnego melduje się Marcel Pięczek.

76'

Wojciech Kamiński zmienia Yoava Hofmeistera...

75'

Sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Rafałem Leszczyńskim. Nie wygląda to dobrze!

74'

14 081 widzów na meczu Śląsk - Korona.

74'

Nahuel Leiva podaje w pole karne do Mateusz Żukowskiego. Ten pudłuje, marnując kapitalną okazję!

72'

Adrian Dalmau zmienia Martina Remacle'a. Goście grają o pełną pulę dwoma napastnikami!

16:18

[CZERWONA KARTKA] JEHOR MACENKO 59' (0:0)

70'

Pau Resta powalił Sebastiana Musiolika wejściem z "bara". Żółta kartka.

70'

... a za Wiktora Długosza melduje się Dawid Błanik.

70'

Jacek Zieliński zmienia skrzydła: Mariusz Fornalczyk zastępuje Danny'ego Trejo...

69'

Petr Schwarz uderza z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką!

68'

Yoav Hofmeister fauluje Tommasa Guercio tuż przed polem karnym. Rzut wolny i żółta kartka na koncie reprezentanta Izraela.

66'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek do Miłosza Trojaka. Ten uderzeniem głową puszcza piłkę w kozioł, ale spokojnie łapie ją Rafał Leszczyński.

66'

Pedro Nuno główkuje z pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

66'

Mateusz Żukowski zmienia Jakuba Jezierskiego, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy. Roszada jest spowodowana wyłącznie grą w osłabieniu.

64'

Arnau Ortiz uderza z pola karnego wyraźnie obok bramki.

63'

Przerwa w grze. Petr Schwarz potrzebuje pomocy medyków.

61'

Rzut wolny dla Korony. Strzał trafia w mur.

16:09

Sędzia Daniel Stefański nie miał wątpliwości. Jeszcze czekał na komunikat z wozu VAR, gdzie podtrzymano jego interpretację

Jehor Macenko

59'

JEHOR MACENKO OGLĄDA CZERWONĄ KARTKĘ!!!

Ukrainiec ścigał się z Jewgienijem Szykawką, który ruszył do mocnego zagrania z głębi pola! Powalił go przed polem karnym i sędzia Daniel Stefański sięga do kieszonki!

57'

mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Pedro Nuno. Szybszy był Simeon Petrow, który wybija do boku, chociaż Rafał Leszczyński wyraźnie pokazał Bułgarowi, że może podać do niego.

54'

Zakotłowało się w "szesnaste" Śląska. Pau Resta tak ruszył pazernie do górnej piłki, że staranował... Yoava Hofmeistera i Tommaso Guercio.

53'

Simeon Petrow upomniany żółtą kartką za faul.

53'

Do dośrodkowania Pedro Nuno najwyżej wyskoczył Miłosz Trojak. Nie dość, że główkował wysoko nad bramką, to jeszcze uczynił to z pozycji spalonej.

52'

Petr Pokorny fauluje Jewgienija Szykawkę ok .27 metrów od bramki gospodarzy.

51'

Martin Remacle "łamie" akcję do lewej nogi. Jego strzał zza linii 16. metra nie był wyzwaniem dla Rafała Leszczyńskiego.

50'

Petr Schwarz wrzuca na 13. metr do Aleksa Petkowa, który głową zgrywa zbyt blisko bramki. Nie zorientowali się jego koledzy, z czego skorzystał Xavier Dziekoński.

50'

Ukrainiec podłączył się do akcji ofensywnej prawą stroną Jego dośrodkowanie blokuje Danny'ego Trejo; rzut rożny dla gospodarzy.

48'

Jewgienij Szykawka faulował Jehora Macenkę. Rafał Leszczyński wznawia grę od rzutu wolnego.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Korona przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

46'

... a za Marcina Cebulę melduje się Jakub Jezierski.

46'

Jacek Magiera przeprowadza 2 zmiany w przerwie: Arnau Ortiz wchodzi za Buraka Ince'a...

15:41

Wracamy do Wrocławia, gdzie kończy się przerwa w meczu Śląsk - Korona. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Przerwa. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce.

45'

+1' W odpowiedzi Pedro Nuno uderza zza linii 16. metra wysoko nad bramką.

45'

Daniel Stefański dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

45'

Petr Schwarz w roli prawoskrzydłowego podaje przed pole karne do Petra Pokorny'ego. Ten odgrywa do Czecha w ok. ,narożnika pola bramkowego, gdzie zabrakło "tylko" strzału.

45'

Lekkie uderzenie głową Miłosza Trojaka po dośrodkowaniu Pedro Nuno nie mogło zrobić krzywdy Rafałowi Leszczyńskiemu.

44'

Nahuel Leiva upomniany żółtą kartką. "Ostemplował" stopę rywala w środku pola.

43'

Dobre wyjście z bramki Xaviera Dziekońskiego. Łapie piłkę na 8. metrze, uprzedzając nadbiegającego Sebastiana Musiolika.

15:26

Seria zostanie przedłużona?

38'

Nahuel Leiva poholował piłkę kilka metrów. Zagrywa do Sebastiana Musiolika, który pograł przed polem karnym z kolega. Po zagraniu zwrotnym Hiszpan huknął na wiwat.

36'

Aleks Petkow nieprzepisowo powstrzymywał Jewgienija Szykawkę. Sędzia jeszcze nie sięga do kieszonki.

35'

Marcin Cebula przejmuje piłkę na 25. metrze. Ograł Yoava Hofmeistera, przepuszczając piłkę między jego nogami, ale płaski strzał w stronę bramki nie był wyzwaniem dla bramkarza Korony.

34'

Śląsk - Korona 0:0

• 5 Strzały 3
  • 1 Strzały celne 0
33'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Xaviera Dziekońskiego.

33'

Tommaso Guercio zablokowany przez Yoava Hofmeistera na lewej stronie. Gospodarze mają rzut rożny.

32'

Kolejny udany pojedynek w defensywie zanotował Hubert Zwoźny. Nie dość, że znowu poradził sobie z Nahuelem Leivą, to jeszcze sprytnie go nabił, zyskując aut.

30'

Może nie aż tak - Konrad Matuszewski ostro powalczył o piłkę z Jehorem Macenką. Obrońca Korony został upomniany żółtą kartką.

27'

Przerwa na uzupełnienie płynów. Może po niej będzie działo się więcej pod obiema bramkami?

26'

Hubert Zwoźny poradził sobie w defensywie z Nahuelem Leivą. Kolejna nieudana akcja "10" Śląska.

21'

Burak Ince przedarł się w "szesnastkę" gości, gdzie pada na murawę! Sędzia nie widział tu przewinienia na wagę podyktowania rzutu karnego.

17'

Seria dośrodkowań w wykonaniu obu stron. Dobrze radzą sobie obrońcy; tak było teraz, w pprzypadku Danny'ego Trejo i Rafała Leszczyńskiego.

16'

Pau Resta wybija piłkę po wrzutce Nahuela Leivy.

14'

Konrad Matuszewski dopada do piłki wrzuconej z rzutu wolnego. Uderza głową nad bramką.

13'

Korona wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

10'

W pierwszych minutach meczu lepiej wyglądają gospodarze. Piłka dograna w pole karne przyjezdnych i Jehor Macenko uderzył niecelnie.

7'

Yoav Hofmeister podaje prostopadłe w pole karne do Danny'ego Trejo i Jewgienija Szykawki. Obaj chyba sobie przeszkadzali, z czego skorzystał obrońca Śląska, asekurując piłkę tak, by złapał ją Rafał Leszczyński.

6'

Nie szło prawą, to piłkarze Jacka Zielińskiego spróbowali zaatakować lewą stroną. Sędzia widział tu faul Danny'ego Trejo.

4'

Nahuel Leiva ruszył odważnie lewą. Powalił go wracający Pedro Nuno; kartki nie ma.

4'

Atak prawą strony Korony nie przyniósł powodzenia. Dodatkowo sędzia Daniel Stefański dopatrzył się przewinienia w ofensywie.

2'

Strzał Petra Schwarza przeszedł przez mur Korony, a odbita piłka trafia trafia na woleja Simeona Petrowa! Jego uderzenie z kilku metrów paruje dobrze ustawiony Xavier Dziekoński!

1'

Dośrodkowanie Jehora Macenki z prawej strony nie dociera do adresata. Po chwili Nahuel Leiva dał się sfaulować niespełna 20 metrów od bramki gości. Przewinił Jewgienij Szykawka.

1'

Daniel Szczepański gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

14:46

ŚP. Franciszek Smuda

14:45

Dla uczczenia pamięci zmarłego dziś śp. Franciszka Smudy mecze niedzielne i poniedziałkowe spotkanie PKO Bank Polski Ekstraklasy zostaną poprzedzone minutą ciszy

14:42

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

14:36

Arbitrem głównym spotkania Śląsk Wrocław - Korona Kielce będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Dawid Golis i Michał Obukowicz, natomiast sędzią technicznym będą Piotr Idzik. System VAR obsługiwać będą Jarosław Przybył oraz Marcin Kochanek.

14:32

Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

14:29

Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław:

14:25

Oba mecze tych zespołów w poprzednim sezonie kończyły się remisami. Teraz taki rezultat nie będzie satysfakcjonować żadnej z drużyn. Zarówno Śląsk, jak i Korona mają coś do udowodnienia i do ostatnich minut będą walczyć o zwycięstwo.

14:20

Korona Kielce również nie ma jeszcze żadnego zwycięstwa na swoim koncie. Złocisto-Krwiści w 4 meczach zgromadzili zaledwie punkt po remisie z Motorem Lublin. Kielczanie plasują się na samym dnie ligowej tabeli i mimo, że to dopiero 5. kolejka rozgrywek, zespół wydaje się być jednym z głównych kandydatów do spadku.

14:15

Początek sezonu w wykonaniu Śląska Wrocław jest szalony. Wicemistrzowie Polski w rozgrywkach ligowych jeszcze nie wygrali meczu, ale na arenie międzynarodowej toczą imponujące boje. Po niezwykle emocjonalnym meczu ze szwajcarskim FC Sankt Gallen, wrocławianie wracają do ligowej rywalizacji i z pewnością marzą o pierwszym komplecie punktów.

14:13

Oto arena dzisiejszej rywalizacji - Tarczyński Arena we Wrocławiu!

14:10

Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania.