• Rafał Wolski - 2 (Capita Capemba - 4)
  • Joao Peglow - 3 (Radosław Cielemęcki - 3)
  • Leonardo Rocha - 3
90'

+4' Koniec meczu. Legia pokonuje Radomiaka Radom 4:1 i zajmuje fotel lidera PKO Ekstraklasy.

90'

+3' Capita Capemba uderza z 17 metrów tuż obok bramki! Pomylił się nieznacznie, ale Kacper Tobiasz raczej miał tę sytuację pod kontrolą.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Blaz Kramer podholował piłkę środkiem i podaje na 17. metr do Wojciecha Urbańskiego. Ten uderza w środek bramki tak, że skozłowała przed Wiktorem Koptasem i wpada do siatki pod jego ręką!

90'

GOL DLA LEGII! WOJCIECH URBAŃSKI!!!

89'

Ruben VInagre uderza z linii 16. metrów obok lewego słupka! Pomylił się nieznacznie!

88'

Luquinhas przedarł się lewą stroną. Podaje w pole karne do wbiegającego Marca Guala, ale do piłki zdecydowanie bliżej miał Wiktor Koptas.

87'

Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek. Damian Jakubik główkuje jednak wysoko nad bramką.

87'

Prosta strata gospodarzy na własnej połowie zapoczątkowała kontrę Radomiaka. Strzał Bruno Jordao, po rykoszecie, wychodzi za linię końcową.

85'

Strzał Marca Guala z pola karnego został zablokowany. Był tak zafiksowany na zwieńczenie akcji uderzeniem, że nie widział lepiej ustawionych kolegów w "szesnastce".

84'

... z Roberto Alvesem, który również znalazł się w notesie sędziego w dziale "żółta kartka.

84'

Wojciech Urbański upomniany żółtą kartką za przepychanki...

84'

Capita Capemba miał okazję do dubletu! Jego strzał paruje jednak Kacper Tobiasz!

82'

Bruno Jordao trafia w mur. Nie podniósł piłki wystarczająco wysoko.

81'

Leonardo Rocha faulowany niespełna 20 metrów od bramki gospodarzy. Przewinił Rafał Augustyniak.

79'

... a za Ryoyę Morishitę melduje się Wojciech Urbański.

79'

Kacper Chodyna zmienia Pawła Wszołka...

19:13

[GOLE W MECZU LEGIA - RADOMIAK]

• CAPITA CAPEMBA 61' (2:1)
  • MARC GUAL 70' k. (3:1)

78'

Krystian Okoniewski zmienia Leandro.

76'

24 376 widzów na meczu Legia - Radomiak.

76'

Leandro nie wykorzystał "prezentu" Marca Guala. Dostał piłkę ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Uderza jednak wyraźnie obok bramki.

74'

Marc Gual zwlekał ze strzałem z ok. 18 metrów. Popychał piłkę przed siebie, raz za mocno, z czego skorzystali obrońcy Radomiaka, wybijając na uwolnienie.

70'

MARC GUAL TRAFIA Z KARNEGO!!!

Uderza w lewy róg; jego intencję wyczuł Wiktor Koptas, ale trącił piłkę na lewy słupek, która następnie zatrzymała się w siatce!

68'

... oraz Leandro za dyskusje ogląda "żółtko".

68'

... Raphael Rossi za dyskusje...

19:05

Podobno tu był faul... Damian Jakubik

68'

Goście protestują niemal całym zespołem i sędzia Damian Sylwestrzak sięga do kieszonki. Żółta kartka dla Damiana Jakubika...

67'

RZUT KARNY DLA LEGII!

Claude Goncalves przejmuje piłkę w polu karnym i pada na murawę w "szesnastce" po KONTAKCIE z Damianem Jakubikiem!

66'

I zmiana w Radomiaku: Radosław Cielemęcki zastępuje Joao Peglowa.

66'

Ale wcześniej zmiana w Legii: Steve Kapuadi wchodzi za Artura Jędrzejczyka.

66'

Przerwa w grze. Joao Peglow nie podnosi się z murawy. Medycy szybko wbiegli na murawę i najprawdopodobniej będzie konieczna zmiana!

65'

Zie Outtara ratuje się wybiciem na aut, przerywając akcję Rubena Vinagre.

63'

... a w miejsce Migouela Alfareli melduje się Marc Gual.

63'

Podwójna zmiana w Legii: Luquinhas wchodzi za Bartosza Kapustkę...

61'

Będą emocje w Warszawie!!!

Damian Jakubik przedarł się lewą, po czym podaje do koła środkowego, gdzie był Leandro. Ten zagraniem między liniami uruchomił na prawej stronie Capitę Capembę, który uderza nie do obrony z "szesnastki" przy bliższym słupku!

61'

RADOMIAK ŁAPIE KONTAKT! CAPITA CAPEMBA!!!

59'

Damian Jakubik poradził sobie na lewej stronie z Bartoszem Kapustką. POdanie w pole karne, było jednak niedokładne.

58'

Blaz Kramer upomniany żółtą kartką. W walce o górną piłkę staranował Roberto Alvesa.

51'

Atak Radomiaka bocznym sektorem zakończony dośrodkowaniem w pole karne. Kacper Tobiasz pewnie łapie piłkę.

49'

Gospodarze poradzili sobie z dośrodkowaniem z lewego narożnika. Jeszcze kopnięty w głowę został Raphael Rossi.

49'

Dośrodkowanie Leandro blokuje Paweł Wszołek. Goście mają rzut rożny.

48'

Bartosz Kapustka powalczył o piłkę. Nie opanował jej przy linii 16. metra.

47'

Bruno Jordao przejmuje piłkę blisko swojego pola karnego. Dalekim zagraniem chciał uruchomić Leonardo Rochę, ale ten był dokładnie pilnowany przez dwóch zawodników Legii.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Legia przystępuje do niej bez zmian.

46'

Capita Capemba zmienia w przerwie Rafała Wolskiego.

18:30

Wracamy do Warszawy, gdzie kończy się przerwa w meczu Legia - Radomiak Radom. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron?

18:28

[GOL LEGII] BARTOSZ KAPUSTKA 45+3' (2:0)

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi z Radomiakiem Radom (2:0).

18:23

Tym razem nic i nikt nie zabrał gola Bartoszowi Kapustce Bartosz Kapustka

45'

+3' Składna akcja Legii prawą stroną. W końcowej fazie Migouel Alfarela podaje na 12. metr do Bartosza Kapustki, który uderza nie do obrony w stronę dalszego rogu!

45'

+3' GOL DLA LEGII!! BARTOSZ KAPUSTKA!!!

45'

+3' Niskie dośrodkowanie Bartosza Kapustki nie było wyzwaniem do Zie Outtary. Wybija głową na uwolnienie.

45'

+2' Roberto Alves zahaczył rozpędzonego Rubena Vinagre. Rzut wolny dla Legii z lewej strony, raczej będzie dośrodkowanie.

45'

+1' Zie Outtara wrzuca piłkę z autu na wysokość linii bocznej pola bramkowego dokładnie tam, gdzie wyskoczył... Kacper Tobiasz.

45'

Damian Sylwestrzak dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

43'

Goście wybijają na uwolnienie z pola bramkowego po mocnym wstrzeleniu Rubena Vinagre'a.

42'

Po chwili napastnik Legii zgrywa piłkę na wolne pole do Ryoyi Morishity. Ten pognał w pole karne, skąd jego uderzenie blokuje Rahil Mammadov. "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy.

18:16

[GOL LEGII] BLAZ KRAMER 38' k. (1:0)

40'

W odpowiedzi Paweł Wszołek wrzuca do Blaza Kramera. Anemiczny strzał nie sprawił problemu Wiktorowi Koptasowi.

40'

Po chwili pomocnik Legii skutecznie przyblokował Leandro. Piłkę łapie Kacper Tobisaz.

39'

Goście chcą szybko wyrównać. Ruszył odważnie prawą stroną Joao Peglow, który niemal z linii końcowej wrzuca na dalszy słupek. Claude Goncalves oddala niebezpieczeństwo.

38'

BLAZ KRAMER NIE MYLI SIĘ!!!

Spokojnie podbiegł do piłki, by podcinką uderzyć w środek bramki. Wiktor Koptas rzucił się w stronę prawego słupka!

36'

Nie ma wątpliwości -rzut karny dla Legii! Rahil Mammadov

35'

Damian Sylwestrzak udaje się do monitora VAR! Piłka po uderzeniu Bartosza Kapustki trafiła w rękę Rahila Mammadova!

35'

Bruno Jordao zmienia kontuzjowanego Luizao.

34'

Bartosz Kapustka uderza, po składnej akcji, z pola karnego obok dalszego słupka! Niewiele brakowało!

32'

Piłkarze Goncalo Feio chcą wykorzystać grę w przewadze. Wywalczyli rzut rożny, ale nie przełożyło się to na zagrożenie pod bramką gości.

18:06

Achilles. Luizao na noszach opuszcza murawę. Kontuzja Luizao

30'

Ale znowu przerwa. Luizao ponownie opatrywany przez medyków. Przy wbiegnięciu na murawę coś go "zakłuło".

29'

GRAMY! Ryoya Morishita i Luizao są też na murawie.

28'

Medycy zajmują się zawodnikami Legii i Radomiaka. Pozostali uzupełniają płyny i słuchają uwag trenera.

28'

Ryoya Moroshita poszedł odważnie lewą stroną. Blisko narożnika pola karnego zderzył się z Luizao i obaj leżą na murawie.

27'

Przeciągnięte dośrodkowanie Damiana Jakubika. Posłał piłkę na wysokości 2-3 piętra - nawet Leonardo Rocha nie jest tak skoczny...

25'

Po chwili Joao Peglow uderza z niespełna 20 metrów obok bramki.

25'

Zakotłowało się przed bramkę Kacpra Tobiasza. Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Roberto Alves, który uderza wysoko nad bramką.

24'

Goście atakują przeważnie prawą stroną. Zie Ouutara zyskał aut na wysokości "szesnastki".

22'

Gospodarze wybijają na uwolnienie po słabym dośrodkowaniu Joao Peglowa.

22'

Zie Outtara i Joao Peglow poklepali na prawej stronie. Dośrodkowanie drugiego z wymienionych w okolice bliższego słupka, skąd Sergio Barcia wybija na rzut rożny.

20'

Bartosz Kapustka skosił w środku pola Luizao. Może sędzia Damian Sylwestrzak zostawił kartki w szatni?

19'

Sergio Barcia nastrzelił Leonardo Rochę tak, że Portugalczyk ruszył z piłką w pole karne Legii! Uderza z ostrego kąta w stronę bliższego słupka, gdzie Kacper Tobiasz nie dał się zaskoczyć!

18'

Rzut wolny dla Legii. Płaskie podaje w pole karne, gdzie był Ryoya Morishita. "Odczytał" to Roberto Alves, który tak przyblokował Japończyka, że piłka spokojnie przeturlała się za linię końcową.

16'

Na lewej stronie pograli Ruben VInagre i Blaz Kramer. Drugi z wymienionych podaje nonszalancko przed siebie, gdzie nie miał szans na skuteczną akcję Ryoya Morishita.

13'

Fatalnie rozegrany rzut wolny Radomiaka zapoczątkował kontrę Legii po bloku! Blaz Kramer ruszył do piłki i przed polem karnym stracił równowagę po kontakcie z Zie Outtarą. Płaski strzał nie sprawił problemu dziewiętnastolatkowi między słupkami "Zielonych".

12'

Artur Jędrzejczyk faulował ok. 30 metrów i jeszcze wdał się w dyskusję z arbitrem. Ten nie sięga do kieszonki, chociaż mógł. Może zostawia tę "okazję" na (niedaleką) przyszłość.

11'

Ryoya Morishita uderza z ok. 18 metrów w środek bramki. Wiktor Koptas pewnie łapie.

10'

Atak Radomiaka lewą stroną nie przynosi powodzenia. Legioniści wznawiają grę z autu.

9'

Mocne zagranie na wolne do rozpędzonego Leonardo Rochy. Czujny Kacper Tobiasz interweniuje przed polem karnym.

7'

Ryoya Morishita ruszył z piłką środkiem. Podaje do Migouela Alfareli, który uderza obok bramki Radomiaka.

4'

Rafał Augustyniak podaje w pole karne do Pawła Wszołka. Jego zablokowane dośrodkowanie nie sprawiło problemu debiutującemu w PKO Ekstraklasie Wiktorowi Koptasowi.

2'

Rahil Mammadov nie wykorzystał dośrodkowania z rzutu wolnego. Legia wznawia grę z "piątki".

2'

Zatrzeszczały kości w środku pola. Zderzyli się Ryoya Morishita, Claude Goncalves, Luizao i Roberto Alves. Sędzia dopatrzył się przewinienia Japończyka.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka mecz ze środka zaczynają piłkarze Radomiaka!

17:33

Dla uczczenia pamięci zmarłego dziś śp. Franciszka Smudy mecze niedzielne i poniedziałkowe spotkanie PKO Bank Polski Ekstraklasy zostaną poprzedzone minutą ciszy

17:30

Kapitanami są Artur Jędrzejczyk i Leandro.

17:28

Legia - Radomiak

17:27

Po "Śnie o Warszawie" obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:19

legia

17:18

- Moje kondolencje dla rodziny Franciszka Smudy. Jego śmierć to wielka strata dla polskiej piłki - podkreślił trener Radomiaka, Bruno Baltazar.

17:09

- Kara od UEFY będzie na sto procent - mówi o środkowym palcu pokazanym kibicom Broendby trener Goncalo Feio w przedmeczowej rozmowie dla Canal+ Sport. Dziś Portugalczyk wydał oświadczenie w burzliwej sprawie. Zdobył się na słowo: przepraszam.

16:57

W zeszłej kolejce Radomiak grał dobrze, ale przegrał z Górnikiem 1:2. Legia ma za sobą remis 2:2 z Puszczą.

16:57

legia

16:55

Legia dalej bez Elitima, Burcha czy Celhaki. Wypadł też Nsame. Duże osłabienie w Radomiaku to brak Grzesika. Nie zagra też Dias.

16:54

Ławka rezerwowych: Harciński, Cichocki, Donis, Jodao, Cielemęcki, Zimovski, Okoniewski, Sarmiento, Capemba.

16:54

Ławka rezerwowych Legii: Kobylak, Kapuadi, Pekhart, Chodyna, Gual, Kun, Pankov, Luquinhas, Urbański.

16:53

Bilety wyprzedały się godzinę, może dwie temu. Dziś przy Łazienkowskiej mecz przyjaźni. Legia chce awansować na podium, Radomiak sprawić niespodziankę. Szykują się wielkie emocje!