Poniedziałek, 12 sierpnia 2024, godz. 19:00
GKS KatowiceGKS Katowice
20:58

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

20:57

W następnej kolejce PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pojedzie do Mielca na mecz ze Stalą, natomiast GKS Katowice podejmie na własnym obiekcie Motor Lublin.

20:56

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - GKS Katowice (w skali 1-6):

Piast Gliwice

• Frantisek Plach - 3
  • Arkadiusz Pyrka - 2
  • Ariel Mosór - 3
  • Jakub Czerwiński - 2 (Tihomir Kostadinov - 2)
  • Igor Drapiński - 3 (Miguel Munoz - bez oceny)
  • Patryk Dziczek - 2
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3
  • Damian Kądzior - 3 (Tomas Huk - 2)
  • Michał Chrapek - 4 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
  • Michael Ameyaw - 4
  • Fabian Piasecki - 2 (Maciej Rosołek - 2)

GKS Katowice

• Dawid Kudła - 3
  • Marten Kuusk - 3
  • Arkadiusz Jędrych - 3
  • Aleksander Komor - 3
  • Marcin Wasielewski - 3 (Matuesz Marzec - bez oceny_
  • Mateusz Kowalczyk - 4 (Jakub Antczak - 2)
  • Oskar Repka - 3
  • Grzegorz Rogala - 3
  • Bartosz Nowak - 4 (Sebastian Milewski - bez oceny)
  • Borja Galan - 3 (Adrian Błąd - 3)
  • Adam Zrelak - 4 (Jakub Arak - bez oceny)
20:55

Bardzo dobre spotkanie w Gliwicach. Piast może czuć niedosyt, ale beniaminek dzielnie walczył i może cieszyć się zdobycia punktu na trudnym terenie.

95'

Koniec meczu w Gliwicach! Derby zakończone remisem.

91'

Natomiast Jakub Arak zastąpił Adama Zrelaka.

91'

Mateusz Marzec zmienił Marcina Wasielewskiego

90'

Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 5 minut.

87'

Tomas Huk opatrywany przez służby medyczne.

86'

Miłosz Szczepański potężnie huknął z dystansu, ale fantastycznie interweniował Dawid Kudła!

83'

Roszada w ekipie gości. Sebastian Milewski zmienił Bartosza Nowaka.

82'

Żółtą kartką za ostry faul ukarany Adam Zrelak.

81'

Michael Ameyaw potężnie huknął z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gości.

79'

Wrzutka w pole karne GKS-u, niepewnie interweniował Dawid Kudła, ale goście wyszli z opresji obronną ręką.

77'

Natomiast Miłosz Szczepański pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

77'

Miguel Munoz zastąpił Igora Drapińskiego

75'

Jeden z graczy Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

73'

Natomiast Tomas Huk zmienił Damiana Kądziora.

73'

Dwie kolejne roszady w Piaście. Tihomir Kostadinov zastąpił Jakuba Czerwińskiego

69'

Bartosz Nowak zagrał w pole karne gospodarzy do Adama Zrelaka, ten zwiódł Jakuba Czerwińskiego i mocnym strzałem doprowadził do remisu.

68'

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Zrelak znów trafia i ponownie mamy remis!!!

67'

Natomiast Jakub Antczak pojawił się w miejsce Mateusza Kowalczyka.

67'

Dwie roszady w szeregach gości. Adrian Błąd zastąpił Borję Galana

63'

Maciej Rosołek zmienił kontuzjowanego Fabiana Piaseckiego.

61'

Fabian Piasecki potrzebuje pomocy medycznej.

59'

GKS Katowice utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

56'

Na razie dość spokojna ta druga połowa. Po strzeleniu gola gra toczy się głównie w środku pola.

53'

Druga bramka gospodarzy ostudziła zapędy GKS-u. Beniaminek boi się zaatakować większą liczbą graczy.

49'

50'

Michał Chrapek znalazł się w polu karnym GKS-u i idealnym miejscu, piłka trafiła do gracza Piasta, a ten mocnym uderzeniem - pokonał Dawida Kudłę!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Chrapek trafia i Piast na prowadzeniu!!!

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

20:00

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za chwilę wznowimy rywalizację.

19:50

19:46

Na razie oglądamy świetne widowisko. Oby w drugiej połowie było podobnie. Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy remis 1:1.

42'

Bartosz Nowak dośrodkował na głowę Oskara Repki, ale ten minimalnie spudłował.

41'

Jakub Czerwiński ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu w środku pola.

38'

Bardzo dobre pierwsze pół godziny gry. Oby piłkarze obu drużyn nie zwalniali tempa.

35'

Mocne dogranie w pole karne Piasta, ale minimalnie niedokładne.

32'

Piast odebrał piłkę na połowie przeciwnika, piłka trafiła do Michaela Ameyawa, a ten z linii pola karnego trafił niemal w okienko bramki gości!

31'

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michael Ameyaw doprowadza do wyrównania!!!

29'

Fantastyczne dośrodkowanie na głowę Patryka Dziczka, ale ten fatalnie spudłował!

26'

Kolejny atak gospodarzy. GKS wyszedł z opresji obronną ręką.

23'

Piast przycisnął jeszcze mocniej. Dobre dośrodkowanie w "szesnastkę" gości, jednak żaden z zawodników gospodarzy nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

20'

Mateusz Kowalczyk świetnie zagrał z bocznej strefy w pole karne Piasta, a tam akcję zamykał Adam Zrelak i sytuacyjnym uderzeniem otworzył wynik meczu!

19'

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Zrelak strzela swojego pierwszego gola w barwach GKS-u Katowice!!!

15'

Na razie większość gry toczy się w środku pola. Lepiej wygląda Piast, ale nie może znaleźć sposobu na rywali.

11'

Damian Kądzior zagrał na głowę Jakuba Czerwińskiego, ale ten uderzył niecelnie.

10'

Gliwiczanie wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego przyjezdnych.

8'

Dużo gry w środku pola. Goście odpierają ataki Piasta.

5'

Zakotłowało się w polu karnym GKS-u po niepewnej interwencji Dawida Kudły, ale Damian Kądzior spudłował.

3'

Na początku spotkania przycisnęli gospodarza. Jednak beniaminek pewnie w defensywie.

19:01

Zaczynamy mecz Piast - GKS!

18:57

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

18:40

Arbitrem głównym meczu Piast Gliwice - GKS Katowice będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Jego asystentami będą Michał Obukowicz i Bartosz Kaszyński, natomiast sędzią technicznym będzie Patryk Świerczek. System VAR obsługiwać będą Piotr Lasyk i Damian Kos.

18:36

Natomiast oto zestawienie GKS-u Katowice:

18:33

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice:

18:30

Po raz ostatni te drużyny grały ze sobą jeszcze na zapleczu w sezonie 2011/2012. Wtedy w Gliwicach gospodarze pewnie wygrali 3:0 po bramce Jurado i dwóch trafieniach Wojciecha Kędziory, natomiast w Katowicach po emocjonującym meczu GKS zwyciężył 3:2.

18:25

Natomiast GKS Katowice po 3 spotkaniach ma na swoim koncie 3 punkty po wyjazdowym zwycięstwie ze Stalą Mielec po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Arkadiusza Jędrycha. Pozostałe dwa mecze to skromne przegrane z Radomiakiem Radom i Rakowem Częstochowa.

18:20

Piast Gliwice świetnie rozpoczął obecny sezon PKO Ekstraklasy. Po inauguracyjnym remisie z Cracovią, przyszły dwa efektowne zwycięstwa. Podopieczni Aleksandara Vukovicia najpierw pokonali u siebie wicemistrza Polski, Śląsk Wrocław 2:0, a w poprzedniej kolejce wygrali przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa 2:1.