• Michał Chrapek - 4 (Miłosz Szczepański - 3)
  • Damian Kądzior - 3 (Igor Drapińsi - 3)
  • Fabian Piasecki - 3 (Maciej Rosołek - 3)
90'

+8' Koniec meczu! Piast Gliwice wywozi z Warszawy komplet punktów, pokonując Legię (2:1). W pierwszej połowie bramki strzelili Michał Chrapek i Blaz Kramer, ale zwycięstwo gościom zapewnił rezerwowy Tihomir Kosadinov!

90'

+7' Przydał się Maciej Rosołek ok. 25 metrów od własnej bramki. Zastawił się i został faulowany.

90'

+6' Żółtko na koncie Marca Guala.

90'

+5' Maciej Rosołek z żółtą kartką za faul.

90'

+4' A teraz Ryoya Morishita pognał prawą stroną w pole karne. Wzorowo radzą sobie zawodnicy Aleksandara Vukovicia

90'

+3' Krótkie rozegranie, ale nastąpiła strata! Lewą stroną pognał Paweł Wszołek, którego podanie nie dociera do adresata.

90'

+2' Atak Piasta lewą stroną przerwany faulem. Nie ma raczej co liczyć na dośrodkowanie.

90'

Łukasz Kuźma dolicza 8 minut do drugiej połowy.

90'

Tihomir Kostadinov upomniany żółtą kartką.

89'

Dośrodkowanie w pole karne z lewej strony. Tomas Pekhart tylko musnął piłkę czubkiem buka.

86'

Goncalo Feio reaguje zmianą: Tomas Pekhart zmienia Luquinhasa.

85'

Formalność Tihomir Kostadinov

85'

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie po zgraniu głową w stronę bramki Radovan Pankov wybija idealnie na woleja... Tihomira Kostadinova! Ten uderzeniem z bliska pokonuje Kacpra Tobiasza!

85'

PIAST PROWADZI! STRZELCEM TIHOMIR KOSTADINOV!!!

22:01

Wygrane Piasta z Legią

82'

Przydał się na wysokości bliższego słupka Jean-Pierre Nsame. Wybija piłkę na uwolnienie po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki.

81'

Jan Ziółkowski blokuje strzał MIchaela Ameyawa. Piast zyskał w ten sposób rzut rożny.

80'

Tihomir Kostadinov zmienia Tomasa Huka.

77'

Przerwa w grze. Na murawie leży Tomas Huk, trzymając się za mięsień dwugłowy.

21:54

24 633 widzów na meczu Legia - Piast!

74'

Miłosz Szczepański zmienia Michała Chrapka.

72'

Płaskie wstrzelenie piłki Ryoyy Morishity z lewej strony w pole karne. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

71'

Przerwa w grze. Luquinhas leży na murawie. "Ucierpiał", gdy rękę na jego plecach ciut energicznie położył Grzegorz Tomasiewicz.

70'

Zablokowany strzał Luquinhasa. Grzegorz Tomasiewicz wybija na uwolnienie.

65'

Zakotłowało się pod bramką Legii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do odbitej piłki ruszył Maciej Rosołek, ale w ostatniej chwili uprzedził go Kacper Tobiasz, który "sprzątnął" mu ją sprzed nosa!

63'

.. a za Claude'a Goncalvesa melduje się Jurgen Celhaka.

63'

Ryoya Morishita zmienia Rubena Vinagre...

63'

... Natomiast za Damiana Kądziora na murawie melduje się Igor Drapiński.

63'

Maciej Rosołek wraca "na Legię". Wchodzi za Fabiana Piaseckiego.

60'

Płaskie zagranie Pawła Wszołka w pole karne. Nie zorientowali się w porę jego koledzy.

59'

Michael Ameyaw przejmuje górną piłkę w polu karnym i decyduje się na strzał! Kacper Tobiasz nie dał się zaskoczyć!

58'

Po chwili Frantisek Plach pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu z prawej strony.

57'

Od razu akcja rezerwowych. Jean-Pierre Nsame przejmuje piłkę na lewej stronie, podaje do Rubena Vinagre, lecz jego centra została zablokowana.

55'

... a za Bartosza Kapustkę melduje się Migouel Alfarela.

55'

... ale wcześniej zmiany: Jean-Pierre Nsame wchodzi za Blaza Kramera...

54'

Coś widać. Zaraz wznowienie gry...

52'

Przerwa w grze. Gęsty dym z odpalonych rac unosi się nad murawą. Widoczność jest mocno ograniczona.

51'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Frantiska Placha.

51'

Kibice Legii odpalili race Oprawa kibiców Legii

50'

Zakotłowało się pod bramką Piasta po dośrodkowaniu Pawła Wszołka z prawej strony. Goście wybijają na rzut rożny.

48'

Nie ma rzutu karnego!

47'

Przerwa w grze. Trwa analiza, czy Claude Goncalves nie faulował w polu karnym!Claude Goncalves

46'

Michael Ameyaw przedarł się lewą stroną. Podaje przed pole karne do Michała Chrapka, który nie opanował piłki.

46'

Legia zaczyna drugą część spotkania! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:13

Wracamy do Warszawy, gdzie kończy się przerwa w meczu Legia - Piast. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

21:10

[GOL] BLAZ KRAMER 45+1' (1:1)

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Legia remisuje z Piastem (1:1).

45'

+1' Dokładne dośrodkowanie Bartosza Kapustki z prawego narożnika między Fabiana Piaseckiego a Jakuba Czerwińskiego. Tam był Blaz Kramer, który mierzonym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

45'

+1' "GOL DO SZATNI"! BLAZ KRAMER!!!

45'

I jeszcze jeden korner...

45'

Do odbitej piłki na 25. metr dopada Paweł Wszołek, który uderza z powietrza w stronę bramki! Piłkę nad poprzeczkę przerzuca Frantisek Plach!

44'

Arkadiusz Pyrka kolejny raz blokuje dośrodkowanie Rubena Vinagre. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

42'

Michael Ameyaw zameldował się na prawej stronie. Sęk w tym, że w momencie podania był na spalonym.

39'

"Żółtko" na koncie Michała Chrapka.

39'

Piłka posłana na dalszy słupek, gdzie skakał Tomas Huk. Nie udało mu się zgrać głową bliżej bramki.

38'

Fabian Piasecki wywalczył rzut rożny, nabijając obrońcę Legii.

37'

Michael Ameyaw wbiega w pole karne i pada na murawę po kontakcie z Radovanem Pankovem! Sędzia błyskawicznie gwiżdże i sięga do kieszonki! Żółta kartka za słabe "padolino".

20:57

[GOL] MICHAŁ CHRAPEK 20' (0:1)

35'

Źle rozegrany korner zapoczątkował kontrę Piasta. Ruszył z piłką Michael Ameyaw, który czekał na wsparcie kolegów. Podaje do prawej strony, gdzie nastąpiła prosta strata...

34'

Marc Gual przejmuje piłkę przed polem karnym. Wbiega w "szesnastkę", skąd jego strzał został zablokowany. Wywalczył rzut rożny.

32'

Arkadiusz Pyrka "przecina" podanie na wolne pole do rozpędzającego się Rubena Vinagre. Czujnie w defensywie grają goście.

30'

Mocne zagranie po linii do Damiana Kądziora. Ten nie poradził sobie ze Steve'em Kapuadim.

27'

Jakub Czerwiński wstał; gramy dalej. Chociaż to wejście wyglądało groźnie. Skończyło się na strachu. Blaz Kramer i Jakub Czerwiński

25'

Blaz Kramer upomniany żółtą kartką za wjechanie "płozą" w nogę Jakuba Czerwińskiego. Szybko medycy Piasta zajmują się kapitanem.

23'

NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Dokładne dośrodkowanie z prawej strony w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Blaza Kramera. Jego strzał podbija Frantisek Plach na poprzeczkę!

20'

Michał Chrapek lisem pola karnego Michał Chrapek

20'

Jak strzela Piast? Po autach.

Daleki wrzut w pole karne, gdzie do zgranej piłki dopada Michał Chrapek, wyprzedzając rywala. Mierzonym uderzeniem przy dalszym (prawym) słupku wpisuje się na listę strzelców!

20'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAŁ CHRAPEK!!!

20:39

Zagłębie - ✅, Korona - ✅

17'

Zastawiając się Blaz Kramer przypadkowo uderzył Ariela Mosóra w twarz. Kartki nie ma.

16'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką przyjezdnych.

16'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Legii zaatakowali lewą stroną. Centrę Rubena Vinagre blokuje Arkadiusz Pyrka; korner dla gospodarzy.

14'

Za mocne zagranie po linii do Pawła Wszołka. Frantisek Plach ustawia piłkę na "piątce".

13'

Przerwa w grze. Na murawie leży Michael Ameyaw. Spóźnionym wślizgiem "wjechał" w niego Bartosz Kapustka.

11'

Piast chciał wyjść z kontrą, grając w środku na 1-2 kontakty. Po wymianie kilku krótkich podań nastąpiło mocne zagranie do Fabiana Piaseckiego lecz skutecznie przyblokował go Radovan Pankov,

9'

Blaz Kramer posyła piłkę w pole do wbiegającego Blaza Kramera. Ten utrzymał się przy futbolówce, przez co piłkarze Goncalo Feio są w ataku pozycyjnym.

7'

Po "odchodzącym" dośrodkowaniu z prawego narożnika strzał z bliska mija bramkę Kacpra Tobiasza.

6'

Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z lewej strony. Fabian Piasecki "przedłuża" za siebie na 6. metr, gdzie na murawę pada Jakub Czerwiński. Bezskutecznie próbował przekonać sędziego, że był pociągany za koszulkę. Piast ma "tylko" rzut rożny.

5'

Grzegorz Tomasiewicz wypatrzył w polu bramkowym Damiana Kądziora. Jego strzał został w porę zablokowany wślizgiem przez Steve'a Kapuadiego!

3'

Michał Chrapek próbował przedrzeć się w pole karne Legii. Traci piłkę w prosty sposób na rzecz... wracającego Blaza Kramera.

1'

Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Piasta Gliwice!

20:19

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci ofiar Powstania Warszawskiego.

20:16

Legia - Piast Legia - Piast

20:13

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

Ale najpierw Mazurek Dąbrowskiego.

20:12

Oprawa kibiców Legii

20:10

Rozjemcą ostatniego niedzielnego spotkania 3. kolejki będzie sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. Na liniach pomagać mu będą: Sebastian Mucha oraz Piotr Podbielski. Technicznym będzie Albert Różycki. System VAR obsługiwać będą Szymon Marciniak i Kornel Paszkiewicz.

20:07

Piast Gliwice również w rozpoczętym sezonie jeszcze meczu nie przegrał. Najpierw podopieczni Aleksandara Vukovicia zremisowali z Cracovią przy Kałuży w Krakowie 1:1, a potem pokonali wicemistrza z poprzedniego sezonu, Śląsk Wrocław. Drużynę Jacka Magiery ukąsili bowiem Michael Ameyaw oraz Arkadiusz Pyrka. Piast wygrał ze Śląskiem 2:0.

20:04

Skład Piasta Gliwice:

20:01

Legia Warszawa znakomicie weszła w nowy sezon. Podopieczni Goncalo Feio jeszcze nie przegrali meczu, a na dodatek w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji z walijskim Caernarfon pokazali prawdziwy pokaz swoich sił.

Stołeczna drużyna pokonała (6:0, 5:0) w dwumeczu 11:0 niżej notowanych rywali. W PKO Ekstraklasie nie było gorzej. Sześć punktów po dwóch kolejkach, a na domiar złego dla rywali, nie stracili żadnej bramki. Z Piastem będą chcieli kontynuować tę serię!

19:58

Skład Legii Warszawa:

19:52

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:50

Drugim i ostatnim niedzielnym punktem 3. kolejki PKO Ekstraklasy jest Warszawa. Za 25 minut Legia Warszawa zmierzy się przed własną publicznością z Piastem Gliwice. Gospodarze od początku sezonu imponują strzelecką formą, a drużyna gości kilkakrotnie znajdywała "patent" na "Wojskowych". Jak będzie dzisiaj?

Mecz Legia - Piast poprowadzi Łukasz Kuźma...