• Maciej Domański - 2 (Adrian Bukowski - bez oceny)
  • Koki Hinokio - 2 (Łukasz Wolsztyński - bez oceny)
  • Ilja Szkurin - 2 (Ravve Asssayag - 3)
90'

+4' Koniec meczu. Jagiellonia Białystok pokonuje Stal Mielec (2:0). Bramki dla mistrza Polski strzelili Afimico Pululu i Jesus Imaz.

90'

+3' Po chwili Alan Rybak wrzucił na karuzelę rywala. Podaje w pole karne do Jarosława Kubickiego, który huknął na wiwat.

90'

+2' Dominik Marczuk wbiega w pole karne i pada na murawę przy kontakcie z Mateuszem Matrasem. Sędzia oszczędził młodego skrzydłowego Jagiellonii, który ma na koncie żółtą kartkę.

90'

Damian Sylwestrzak dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

89'

Dominik Marczuk próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie tylko nie poradził sobie z Piotrem Wlazłą, lecz także faulował go. Sędzia sięga do kieszonki - żółta kartka.

86'

Mateusz Kochalski broni strzał Lamine Diaby'ego-Fadigi. Miał ułatwione zadanie, bo piłka leciała wprost w niego (w środek bramki).

84'

Nieudany strzał Dominika Marczuka z powietrza. Sporo brakowało mu do celu.

83'

... a Adrian Bukowski zmienia zastępuje Macieja Domańskiego.

83'

Łukasz Wolsztyński wchodzi za Kokiego HInokio...

80'

Alan Rybak (rocznik 2006) zmienia Nene.

19:10

15 719 widzów na meczu Jagiellonia - Stal.

76'

... a za Marvina Sengera melduje się Dawid Tkacz.

76'

Raave Assayag zmienia Ilję Szkurina...

19:06

[WIDEO] MATEUSZ KOCHALSKI BRONI "JEDENASTKĘ"!

72'

... a za Kristoffera Hansena melduje się Dominik Marczuk.

Nic się nie stało! Kristoffer, nic się nie stało

- skanowali kibice Jagiellonii. Pocieszają Norwega, który nie wykorzystał rzutu karnego.

72'

Jarosław Kubicki zmienia Jesusa Imaza...

70'

MATEUSZ KOCHALSKI BRONI STRZAŁ KRISTOFFERA HANSENA!!!

Sygnalizowane uderzenie Norwega w okolice prawego słupka. Bramkarz gości nie dał się pokonać!

69'

RZUT KARNY DLA JAGIELLONII!!!
Lamine Diaby-Fadiga powalony w "szesnastce" przez Marvina Sengera!

19:00

[GOL] JESUS IMAZ 67' (2:0)

67'

Kristoffer Hansen przejmuje piłkę w polu karnym Stali. Zbiegł do niego trzech (!) rywali, a mimo to wypatrzył na środku "szesnastki" Jesusa Imaza. Podaje do niego płasko, a ten mierzonym uderzeniem przy słupku pokonuje Mateusza Kochalskiego!

67'

GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!!!

66'

Fryderyk Gerbowski upomniany żółtą kartką za ostre wejście w Michala Sacka.

62'

Fryderyk Gerbowski zmienia Matthew Guillaumier.

62'

Lamine Diaby-Fadiga uderza zza linii 16. metra wyraźnie obok bramki.

60'

... a za Aureliena Nguiambę melduje się Taras Romanczuk.

60'

Lamine Diaby-Fadiga zmienia Afimico Pululu...

57'

Jesus Imaz urwał się Marvinowi Sengerowi! Uderza z pola karnego nad bramką Stali!

56'

Mateusz Kochalski spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Mkikiego Villara.

55'

Źle rozegrany stały fragment gry przez zawodników Adriana Siemieńca. Potencjalną kontrą Ilji Szkurina przerywa Jesus Imaz, odpychając Białorusina.

52'

Joao Moutinho przejmuje piłkę w "szesnastce" gości. Chwilę wcześniej faulował jednak Macieja Domańskiego, co nie uszło uwadze arbitra.

51'

Strzał Jesusa Imaza w ostatniej chwili zablokowany. Prawą stroną przedarł się Michal Sacek, który podaje za lekko w pole karne.

49'

Kristoffer Hansen zbiegł na "dziesiątkę" i od razu dostaje piłkę. Nie przyłożył się do zagrania na prawo do Mikiego Villara - zagrał za plecy.

48'

Marvin Senger, bo to o nim mowa, "zarył" w murawę przy wślizgu. Przez moment Stal będzie musiała grać w "dziesiątkę".

48'

Krzysztof Wołkowicz poskrobał po stopie Afimico Pululu. Jednakże od dłuższego czasu na murawie leży jeden z zawodników gości. Konieczna jest interwencja medyków.

46'

Miki Villar ruszył odważnie prawą stroną. Na pierwszych metrach poradził sobie z Marvinem Sengerem, który w porę zablokował jego dośrodkowanie.

46'

Jagiellonia zaczyna drugą połowę!

18:26

Wracamy do Białegostoku, gdzie kończy się przerwa w meczu Jagiellonia - Stal. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą od 24. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Afimico Pululu.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koki Hinokio niepotrzebnie puścił piłkę w wysoki kozioł, przez co nie mógł dokładnie dośrodkować przed bramkę Sławomira Abramowicza.

Damian Sylwestrzak zaprasza obie strony na przerwę. Jagiellonia prowadzi ze Stalą po bramce Afimico Pululu.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Aurelien Nguiamba upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Piotra Wlazły.

43'

Po chwili Nene przeciągnął dośrodkowanie.

42'

Mateusz Skrzypczak uruchomił DOKŁADNYM przerzutem Mikiego Villara na prawej stronie. Ten podholował kilka metrów, po czym podaje on mocno w pole karne. Jego koledzy byli odrobinę spóźnieni.

41'

Afimico Pululu pada kolejny raz w "szesnastce" Stali. Powinien uważać, bo w podobny sposób obejrzał wcześniej "żółtko".

39'

Maciej Domański wrzuca w pole karne do Ilji Szkurina, który uderza z 6 metrów tuż obok bramki! Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej!

18:09

[GOL] AFIMICO PULULU 24' (1:0)

34'

Maciej Domański uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

34'

Bez problemu radzą sobie gospodarze.

34'

Po chwili strzał z dystansu gości wychodzi za linię końcową. Po drodze był rykoszet od Aureliena Nguiamby.

32'

Ilja Szkurin szczęśliwie przedarł się w pole karne Jagiellonii. Nie zdołał już uderzyć w stronę bramki.

31'

Afimico Pululu pada w polu karnym Stali. Sędzia widział tu słabe "padolino" - żółta kartka dla napastnika Jagiellonii.

29'

Za mocne podanie Michala Sacka do Mikiego Villara. Mateusz Kochalski może ustawiać piłkę na piątym metrze.

26'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Piłkarze Stali nie kwapią się z wysokim pressingiem.

24'

Formalność. Afimico Pululu

24'

Jesus Imaz uruchomił zagraniem po linii do rozpędzonego Afimico Pululu, który z pola karnego uderza obok bezradnego Mateusza Kochalskiego!

24'

JAGIELLONIA PROWADZI! GOL AFIMICO PULULU!!!

24'

Poślizgnął się w narożniku Matthew Guillaumier i piłkę przejmuje Kristoffer Hansen! Ten odrobinę pospieszył się z dośrodkowaniem w pole karne, posyłając piłkę tam, gdzie nie było Afimico Pululu.

22'

Dośrodkowanie Nene w pole karne nie było wyzwaniem dla rosłych stoperów Stali.

21'

Kristoffer Hansen przedarł się środkiem. Podaje za mocno na prawą stronę "szesnastki" do Jesusa Imaza.

19'

Przydał się na wysokości bliższego słupka Ilja Szkurin. Zdecydowaną główką oddala niebezpieczeństwo.

19'

Sporo pracy w defensywie ma Alvis Jaunzems. Blokuje dośrodkowanie Joao Moutinho;l rzut rożny dla gospodarzy.

17'

Niedokładne zagranie Aureliena Nguiamby do Jesusa Imaza. Piłkę przejmuje Mateusz Kochalski.

16'

Krzysztof Wołkowicz wybija na uwolnienie po przeciągniętym dośrodkowaniu Kristoffera Hansena.

16'

Alvis Jaunzems przerywa akcję Afimico Pululu wybiciem piłki za linię końcową.

15'

Koki Hinokio efektownie przedarł się lewą stroną, mijając rywali jak slalomowe tyczki. Zabrakło dokładnego podania będącego w środku Macieja Domańskiego.

17:49

Mistrz Polski na razie bez celnego strzału

13'

Mocne, odchodzące dośrodkowanie na 9. metr, skąd Mateusz Matras główkuje obok bramki.

12'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości prawą stroną Wywalczyli rzut rożny.

11'

Mur podbija piłkę po uderzeniu Nene z rzutu wolnego. Mateusz Kochalski rzucił się w stronę lewego słupka, ale szybko musiał się pozbierać, by wypiąstkować na uwolnienie.

10'

Matthew Guillaumier fauluje Afimico Pululu ok. 25 metrów od własnej bramki.Może być groźnie.

9'

Marvin Senger blokuje na wślizgu dośrodkowanie Mikiego Villara. Piłka wyszła za linię końcową, ale wcześniej Hiszpan był na spalonym.

8'

Joao Moutinho chciał mocnym prostopadłym podaniem uruchomić Jesusa Imaza. Portugalczyk kopnął piłkę jednak zdecydowanie za mocno; pewnie łapie ją Mateusz Kochalski.

5'

Naciskany przez Afimico Pululu nie spanikował. Wybija piłkę dokładnie do prawej strony, gdzie był Alvis Jaunzems. Atak Stali został przerwany za linią środkową.

3'

Miki Villar urwał się prawą stroną i niemal od razu dostaje piłkę. Jego dośrodkowanie na bliższy słupek nie sprawiło problemu drużynie prowadzonej przez Kamila Kieresia.

2'

Jesus Imaz posyła piłkę w pole karne gości. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji.

1'

Gospodarze w ataku pozycyjnym w środku pola.

1'

Damian Sylwestrzak gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Stali!

17:33

Minuta ciszy poświęcona ofiarom Powstania Warszawskiego.

17:32

Kapitanami są Jesus Imaz i Maciej Domański. Losowanie stron

17:29

Rozpoczęcie spotkania poprzedza "Mazurek Dąbrowskiego"...

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę przy "Pieśni o Małym Rycerzu"! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:21

Po wyeliminowaniu w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów litewskiego FK Poniewież, Jagiellonia Białystok zapewniła sobie udział w fazie ligowej któregoś z europejskich pucharów. W 3. rundzie eliminacji LM zmierzy się z norweskim Bodoe/Glimt. Adrian Siemieniec na ostatniej konferencji prasowej ocenił, że dużym atutem Jagiellonii w takiej sytuacji gry co kilka dni jest to, iż cały poprzedni sezon i przez okres przygotowawczy przed obecnym jest konsekwentny pod względem sposobu gry. Zwrócił też uwagę, że również zawodnicy muszą teraz umieć nie co tydzień, a co 3-4 dni "wznieść się na swoje wyżyny mentalne".

17:18

Skład Stali Mielec:

17:15

Stal Mielec sezon zaczęła od remisu z Widzewem Łódź, ale później przyszła bardzo bolesna porażka z GKS-em Katowice, czyli beniaminkiem. Ekipa z Podkarpacia na wygraną w meczu o punkty czeka od maja tego roku. Wówczas udało się pokonać... Jagiellonię Białystok na swoim terenie.

17:12

Skład Jagiellonii Białystok:

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Pierwsza sobota sierpnia z 3. kolejką PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Z Katowic, gdzie GieKSa przegrała z Rakowem Częstochowa (0:1) przenosimy się do Białegostoku. Już za 25 minut mistrz Polski - Jagiellonia - zmierzy się ze Stalą Mielec. Gospodarze (poza Legią) ma komplet punktów po dwóch seriach gier. Z kolei mielczanie" chcą oddalić się od strefy spadkowej.

Mecz Jagiellonia - Stal poprowadzi Damian Sylwestrzak...