Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
2 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
94'

Kończymy pierwsze spotkanie 2. kolejki! Sędzia Stefański zagwizdał po raz ostatni i mecz przy Kałuży zakończył się bramkowym remisem 2:2. Wielkie emocje, a za chwilę pojedynek dwóch beniaminów: Lechia Gdańsk - Motor Lublin. Dziękuje za uwagę, kłaniam się nisko!

104'

• Dawid Abramowicz - 4
  • Konrad Stępień - 3 (Patryk Kieliś - 3)
  • Jakub Serafin - 4 (Dawid Szymonowicz - bez oceny)
  • Mateusz Cholewiak - 3 (Hubert Tomalski - bez oceny)
  • Jin-hyun Lee - 2
  • Michal Siplak - 3 (Michalis Kosidis - 3)
  • Mateusz Radecki - 3 (Wojciech Hajda - bez oceny)

• Damian Rasak - 3
  • Filipe Nascimento - 4 (Patrik Hellebrand - 2)
  • Soichiro Kozuki - 4 (Kamil Lukoszek - bez oceny)
  • Lukas Podolski - 2 (Taofeek Ismaheel - bez oceny)
  • Nikodem Zielonka - 3 (Lukas Ambros - bez oceny)
  • Luka Zahović - 2 (Aleksander Buksa - 3)
93'

Rasak w sam środek bramki Komara! Nie będzie trzeciego prowadzenia!

90'

Doliczono cztery minuty

89'

I zmiana w Puszczy, Szymonowicza za Serafina

89'

Nascimento schodzi, wchodzi Hellebrand

87'

Dośrodkowanie na głowę Aleksandra Buksy, napastnik prosto w Komara!

87'

Złe przyjęcie Lukoszka, Janicki powalczył i utrzymał piłkę w boisku. Górnik w natarciu

86'

Ależ uderzenie Nascimento!! Kewin Komar z problemami na rzut rożny!

85'

Ismaheel szukał dogrania w pole karne, mógł Nigeryjczyk zachować się nieco egoistycznie i poszukać strzału

77'

Hajda za Radeckiego w Puszczy Niepołomice!

82'

Po lepszym momencie Puszczy, Górnik dochodzi do głosu

79'

Kozuki w Górniku też kończy na dzisiaj swój udział. W jego miejsce Lukoszek

80'

Patryk Kieliś z kapitalną szansą, Szromnik na rzut rożny!

79'

Lukas Podolski kończy swój udział w tym meczu. Górnik dokonuje zmiany

77'

Cholewiak schodzi, wchodzi Tomalski

78'

Ambros zabawił się przed polem karnym Górnika. Strzał jednak pozostawiał wiele do życzenia i obok bramki Komara!

77'

Stępień schodzi, Kieliś wchodzi

70'

Konrad Stępień ukarany żółtą kartką!

74'

Dośrodkowanie w pole karne Puszczy! Zamieszanie w jedenastce, Rasak nie trafił!

72'

Atomowe uderzenie Podolskiego, piekielnie mocna próba niemieckiego piłkarza, ale Komar zdołał odbić futbolówkę!

71'

Faulowany Ambros i Górnik ma idealną okazję z rzutu wolnego. Bezpośrednie uderzenie Lukasa Podolskiego?

70'

I kolejne wznowienie gry z autu przez Abramowicza. Piłka dotarła do pola karnego, Górnik ratuje się z opresji. Puszcza kapitalnie ma przećwiczone te warianty wrzutów z autu. Wooow!

67'

Przerwa na uzupełnienie płynów

63'

I Aleksander Buksa pojawił się na placu gry, nie ma Luki Zahovicia

62'

Zmiany w Górniku, nie ma na boisku już Nikodema Zielonki, jest Lukas Ambros

64'

Najpierw niesygnalizowany strzał obroniony przez Komara, a potem z drugiej strony Puszcza chciała przechylić szalę na swoją stronę. Co za intensywność!

61'

Puszcza znowu nas uraczyła golem po wrzucie z autu. Początkowo piłkarze Górnika wybili piłkę, a potem do niej dopadł Jakub Serafin i oddał strzał z woleja, z popularnego dropsztyka, który wylądował w sieci Michała Szromnika!

60'

GOOOOOOOOOOL!!!!

Ależ meczycho się zrobiło! Jakub Serafin huknął jak z armaty i mamy 2:2!!!!!

59'

Puszcza próbuje znowu odpowiedzieć. Aut na połowie Górnika

56'

Damian Rasak zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od obrońcy Puszczy Niepołomice i zmyliła stojącego w bramce Komara. Górnik po sennym początku drugiej połowy znowu prowadzi! Cios za cios!

55'

No i rozstrzelali się na dobre: GOOOOOOOOOL!!!

Szybka odpowiedź Damiana Rasaka i mamy kolejne w tym meczu prowadzenie Górnika!

54'

Podrażniony Górnik ruszył do ataku. Po sennym początku, Podolski rozpoczął kontrę, podał do Zielonki, lecz ten niecelnie uderzył. Skiksował i oddał strzał obok bramki Kewina Komara

53'

Nowy napastnik Puszczy skorzystał z kapitalnego dogrania z lewej strony swojego kolegi, który dograł mu idealnie na głowę. Pokazał tym samym, że takie uderzenia on w tym sezonie ma zamiar wykorzystywać!!!

52'

GOOOOOOOOL!!!!

Debiut marzenie! Michalis Kosidis z pierwszym golem!

52'

Początek drugiej połowy pod dyktando Puszczy!

51'

Rzut wolny dla Puszczy!

51'

Za dyskusje również otrzymał Lukas Podolski

51'

Zielonka fauluje i otrzymuje pierwszą żółtą kartkę

50'

Prostopadłe zagranie Puszczy na skrzydło! Zamieszanie, a w roli głównej Manu Sanchez i Szromnik. Bramkarz wybił na rzut rożny

49'

Spokojnie gospodarze przy Kałuży rozgrywają. Są na połowie Górnika

48'

Akcja Puszczy przerwana, od bramki Szromnik

47'

Przejęcie Puszczy, wycofanie do Komara

46'

Zaczynamy! od środka Górnik!

46'

Zmiana w Puszczy: Siplak schodzi, wchodzi Kosidis! To debiut tego piłkarza

19:04

Piłkarze już na boisku. Zaraz rozpoczniemy drugą połowę

19:03

To był pierwszy wyjazdowy gol dla Górnika Zabrze od 29. kolejki poprzedniego sezonu!

45'

Koniec pierwszej połowy, Górnik wygrywa 1:0, strzelcem Manu Sanchez!

45'

Zderzenie Jakuby z obrońcą Górnika. Rywal leży na boisku, a Ukrainiec nie wykorzystał okazji na gola wyrównującego

45'

Nieudana próba dośrodkowania. Jedynie z autu Dawid Abramowicz spróbuje wstrzelenia piłki w pole karne

45'

Doliczono dwie minuty

45'

Wstrzelenie piłki w pole karne! Kolejny stały fragment gry

45'

I jeszcze rzut rożny, Abramowicz w polu karnym!

44'

Kewin Komar z dalekim zagraniem

43'

Puszcza z atakiem pozycyjnym. Podopieczni Tomasza Tułacza wyrównają przed przerwą?

41'

Komentatorzy na antenie Canal+Sport chyba podpuszczają Lukasa Podolskiego do lepszej gry. W ironiczny sposób zostały skomentowane jego dotychczasowe poczynania. - Lukas, nawet sędziego nie potrafiłby przedryblować - mogliśmy usłyszeć.

40'

Nikodem Zielonka niedbale zagrał i strata Górnika

38'

Długie podanie od Szromnika. Górnik wydostaje się spod pressingu

37'

Puszcza na połowie Górnika. Masa niedokładności jednych i drugich

36'

Wstrzelenie piłki w pole karne Górnika. Atakujący Puszczy nie zdołali oddać strzału

35'

Konrad Stępień faulowany, Puszcza od rzutu wolnego

33'

Od autu Puszcza Niepołomice

32'

Przerwa na uzupełnienie płynów. W Krakowie, podobnie jak w całej Polsce piekielnie gorąco. Trzeba dbać o nawodnienie!

30'

Indywidualna akcja Cholewiaka. Zabawił się z obrońcami na prawej stronie, oddał strzał, ale piłka odbiła się od Rafała Janickiego i będzie tylko rzut rożny!

29'

Puszcza przy piłce na połowie Górnika

28'

Wstrzelenie w pole karne Górnika! Szromnik łapie piłkę

27'

Walka o piłkę i Lukas Podolski faulowany

26'

Piłka w siatce! Puszcza, a konkretnie napastnik po efektownym strzale z woleja pokonał Szromnika. Wcześniej jednak faulowany był obrońca Górnika i nie mamy gola wyrównującego!!!

25'

Znowu Kozuki, tym razem skrzydłowy wbiegł w pole karne, zaczął się kiwać, lecz obrońcy Puszczy wyjaśnili sytuację!!

24'

Długie zagranie na prawą stronę, Kozuki spróbował strzału z dystansu. Obok bramki Komara!

23'

I kontra Górnika, Abramowicz przypilnował Kozukiego

22'

Mamy aut dla Puszczy pod polem karnym Górnika

21'

Wymiana podań: Podolski do Zielonki. Niemiec otrzymał zwrotną piłkę, lecz Puszcza przecina ją i zaczyna swój atak!

20'

I znowu Górnik. Podolski spróbował napędzić kolejny atak

19'

Moment rozluźnienia w szykach defensywnych dla Puszczy. Żubry rozgrywają

18'

Za mocne zagranie na skrzydło. Puszcza od bramki

16'

Puszcza cofnięta odpiera ataki Górnika. Goście dominują

15'

Przeciągnięte dośrodkowanie, Puszcza od bramki

14'

Na boisku leży Nikodem Zielonka. Będzie rzut wolny dla Górnika

13'

Górnik spokojnie rozgrywa piłkę. Piłkarze Jana Urbana szybko objęli prowadzenie

12'

Manu Sanchez świetnie odnalazł się po centrze Luki Zahovicia. Napastnik świetnie prawego obrońcę odnalazł, a ten przytomnie pokonał Kewina Komara. Bramkarz próbował interweniować jeszcze przy tej próbie, lecz wybijał już zza linii bramkowej.

11'

GOOOOOOOOOL!!!!!

Górnik pokonuje Kewina Komara! Do siatki trafił Manu Sanchez

10'

Mamy pierwszy rzut rożny dla Górnika. Spróbowanie centry na Zahovicia, która została przerwana!

9'

Zamieszanie pod polem karnym Puszczy. Górnik od autu

8'

Stępień nie dał się wyprzedzić Rasakowi. Puszcza przy piłce

7'

Próba wstrzelenia piłki w pole karne z prawej strony. Puszcza odpiera ataki

7'

Górnik wycofuje piłkę. Podopieczni Urbana rozgrywają piłkę

6'

Długie podanie na połowę Puszczy. Abramowicz czujny i wybija na aut

6'

Cholewiak niecelnie, Szromnik od bramki

5'

Jakuba odzyskuje piłkę. Znowu Puszcza na połowie Górnika

5'

Erik Janża kopnięty w głowę i Górnik od rzutu wolnego

5'

Atak pozycyjny Puszczy

4'

Wycofanie do Kewina Komara. Pierwszy kontakt z piłką bramkarza Puszczy

3'

Pierwsza szybka próba ataku gospodarzy. Revenco spróbował uderzenia, które nie zagroziło bramce Szromnika. Obok słupka!

2'

Próba spokojnego rozegrania i strata. Górnik jednak również oddał piłkę

1'

ZACZYNAMY!!! Pierwsze kopnięcie należy do... Puszczy!

17:58

Piłkarze jednych i drugich już na boisku. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego Stefańskiego!

17:50

Piłkarze za chwilę pojawią się na murawie. Losowanie stron i zaczniemy 2. kolejkę PKO BP Ekstraklasy w Krakowie!

17:43

Górnik Zabrze w 1. kolejce PKO Ekstraklasy zagrał z Lechem Poznań, który według wielu ekspertów jest jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski. Jan Urban nie był zadowolony ze swoich piłkarzy, szczególnie w pierwszej połowie. "Górnicy" oddali tylko sześć strzałów, dlatego potrzebna jest poprawa w ofensywie.

17:42

Jan Urban, trener Górnika Zabrze: - Latem było bardzo dużo zmian w naszej kadrze i to było widać w pierwszej połowie. Trochę nas chyba zgubiły te letnie sparingi, które były bardzo dobre w naszym wykonaniu. Dziś już to wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Pierwsza połowa z naszej strony była słabiutka, było bardzo dużo strat.
17:38

Ostatnie mecze bezpośrednie Górnik - Puszcza 1:1 (Ekstraklasa, 17.05.2024) Puszcza - Górnik 2:1 (Ekstraklasa, 26.11.2023)

17:22

Decyzją PZPN przy Kałuży zagwiżdże sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Puszcza zagra z Górnikiem trzeci mecz o stawkę w historii. W połowie maja padł remis 1:1. W Zabrzu na gola Adriana Kapralika odpowiedział po przerwie Jakub Bartosz.

17:16

A oto zestawienie na piątkowe spotkanie, przyjezdnych z Zabrza, w składzie nie brakuje Lukasa Podolskiego, jedynego mistrza świata w PKO Ekstraklasie!

17:14

Tomasz Tułacz, trener Puszczy: - Wiem, jakie atuty ma Górnik, jak dobrze punktował na wiosnę i jak się ciężko z nim gra. Na taki właśnie mecz się nastawiamy, licząc że sami dobrze zagramy. Górnik nie zaliczył najlepszego startu, ale to bardzo niebezpieczny zespół, szczególnie w ataku szybkim, zarazem dobrze radzący sobie w grze z piłką. Górnik to marka, to tradycja. Wiemy, że będziemy musieli dać z siebie bardzo dużo, żeby uzyskać punkty lub chociaż punkt.
17:14

Przed Puszczą pierwszy domowy mecz. Do końca jesieni skorzysta z gościnności Cracovii. Potem - wiele na to wskazuje - po półtora roku wróci do Niepołomic. Natomiast Górnik wkrótce odda swoją ostatnią, czwartą trybunę.

17:13

Skład Puszczy Niepołomice na pierwszą domową rywalizację z Górnikiem Zabrze!

17:13

Jeżeli ktokolwiek sprawił lepsze wrażenie mimo porażki to na pewno Puszcza. W drugiej połowie potrafiła przeciwstawić się mistrzowskiej Jagiellonii Białystok. Z kolei Górnik zagrał w Poznaniu z Lechem bezbarwny mecz.