• Piotr Ceglarz - 5
  • Mbaye N'Diaye - 3 (Michał Król - 3)
  • Samuel Mraz - 4 (Rafał Król - bez oceny)
90'

+4' Koniec! Lechia Gdańsk przegrywa u siebie z Motorem Lublin (0:2). Bramki dla gości padły po przerwie w odstępie 3 minut. Strzelcami są Samuel Mraz i Piotr Ceglarz.

90'

+3' Ivan Brkić spokojnie łapie piłkę po centrze Camilo Meny.

90'

Damian Sylwestrzak dokłada 4 minuty do drugiej odsłony.

88'

Karl Wendt zmienia Rifeta Kapicia.

22:16

[GOLE MOTORU] MRAZ (1:0), CEGLARZ (2:0)

86'

Pewna interwencja Ivana Brkicia na 8. metrze. Spokojnie łapie piłkę, uprzedzając nadbiegającego rywala.

85'

Filip Luberecki z żółtą kartką za faul.

84'

Dobre piąstkowanie bramkarza Lechii po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z lewego narożnika.

84'

Piotr Ceglarz uderza płasko z ostrego kąta! Piłka wypadła z Bohdanowi Sarnawskyjowi z rękawic na rzut rożny!

81'

Camilo Mena nie miał szans, by opanować piłkę. Ivan Brkić spokojnie wznawia grę z "piątki".

78'

Andrei Chindris upomniany żółtą kartką za faul.

76'

... a za Tomasza Neugabuera wchodzi Serhij Bułeca.

76'

... Conrado wchodzi za Miłosza Kałahura....

76'

Trzy zmiany w Lechii: [b]Tomasz Wójtowicz zastępuje Kacpra Sezonienkę[/b...]

76'

... a za Filipa Wójcika melduje się Paweł Stolarski.

76'

35-letni Rafał Król debiutuje w Ekstraklasie. Zmienia Samuela Mraza...

22:07

Ważny gol kapitana Piotr Ceglarz

74'

Szok i niedowierzanie w Gdańsku! Dwa gole gości w odstępie 3 minut!!!

Kolejna zabójcza kontra piłkarzy Mateusza Stolarskiego. Prawą stroną pognał Michał Król, który posyła mocną (płaską) piłkę w pole karne. Tam najszybszy był Piotr Ceglarz, który z bliska kieruje do siatki!

74'

MOTOR PODWYŻSZA PROWADZENIE! PIOTR CEGLARZ!!!

22:04

Formalność Samuel Mraz

71'

Kontra gości przynosi prowadzenie!!!

Piotr Ceglarz pognał lewą stroną. Przy polu karnym czekał na wsparcie Filipa Lubereckiego, po czym podaje do niego. Jego płaskie zagranie na środek "szesnastki" nie trafiło do partnera, ale na dalszym słupku opanował piłkę Bartosz Wolski. Ten poczekał, po czym zagrał miękko na 6 .metr między stoperów Lechii skąd Samuel Mraz mocnym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

71'

MOTOR PROWADZI! GOL SAMUELA MRAZA!!!

69'

Po chwili zakotłowało się w drugiej "szesnastce". Strzał Dominika Piły był niedokładny, a dobrą pozycję do uderzenia miał Rifet Kapić. Sęk w tym, że piłkę miał na prawej nodze...

68'

Andrei Chindris wybija piłkę z pola karnego po płaskim zagraniu Bartosza Wolskiego z prawej strony.

66'

Piotr Ceglarz uderza z dystansu... na wślizgu. Piłka poszybowała na wiwat.

64'

Marek Bartos niefortunnie upadł na murawę po starciu w powietrzu z Kacprem Sezonienką. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

63'

... a za Mbaye N'Diaye melduje się Michał Król.

63'

Mathieu Scalet zmienia Marcela Gąsiora...

21:50

14 223 widzów na meczu Lechia - Motor.

59'

Mocne dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek, gdzie wysoko wyskoczył Loup-Dwan Gueho. Uderza głową pustą bramką. Pomylił się tutaj Ivan Brkić przy ocenie sytuacji. Na jego szczęście bez konsekwencji.

58'

Wydawało się, że Camilo Mena, po wrzuceniu Filipa Lubereckiego na karuzelę, zdoła dośrodkować w pole karne. W ostatniej chwili został zablokowany.

56'

Piotr Ceglarz mocnym zagraniem na wolne pole uruchomił Mbaye N'Diaye. Szybszy od niego był Miłosz Kałahur, wybijający piłkę na aut.

55'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd nastąpiło zgranie na dalsze do Mbaye N'Diaye. Ten uderza... łokciem wysoko nad bramką.

53'

Ciekawie zapowiadała się akcja Motoru na lewej stronie. Pograli Kaan Caliskaner, Piotr Ceglarz i Filip Luberecki. Płaskie zagranie ostatniego z wymienionych na środek "szesnastki" wybijają gospodarze na rzut rożny.

52'

Od razu pokazał się na skrzydle Tomas Bobcek. "Zabrał się" z piłką w pole karne, po czym wycofuje do Tomasza Neugebauera, lecz ten uderza obok dalszego słupka.

51'

Tomas Bobcek zmienia Bohdana Wjunnyka.

48'

A teraz prawą stroną urwał się Mbaye N'Diaye. Zagrywa mocno w pole karne do wbiegającego kolegi, lecz Andrei Chindris wybija na wślizgu.

48'

Bohdan Wjunnyk przedarł się lewa stronę i już szukał wzrokiem kolegów w polu karnym by dośrodkować. W tym momencie rozległ się gwizdek sędziego, oznajmujący faul na Filipie Wójciku.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Kaan Caliskaner wychodzi na drugą połowę za Krzysztofa Kubicę.

21:25

Wracamy do Gdańska, gdzie kończy się przerwa w meczu Lechia - Motor Lublin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk bezbramkowo remisuje z Motorem Lublin.

45'

+1' TO POWINIEN BYĆ GOL DLA MOTORU!!!

Krzysztof Kubica wrzuca z lewej strony w pole karne do Mbaye N'Diaye. Ten głową zgrywa na 11. metr do Samuela Mraza. Ten nieczysto uderza wolejem w środek bramki!

43'

Dużo gry w środku pola.

40'

Obie drużyny już w komplecie na murawie. Zderzenie Miłosza Kałahura i Mbaye N'Diaye tylko wyglądało groźnie.

21:12

Na meczu są też m.in. Grzegorz Kuświk i Jakub Wawrzyniak Ekslechiści na meczu

39'

Przerwa w grze. Miłosz Kałahur i Mbaye N'Diaye zderzyli się w ferworze o piłki. Szybko na murawę wbiegli medycy.

37'

Bohdan Wjunnyk "nawinął" Sebastiana Rudola na lewej stronie pola karnego. Po "zakosie" zyskał trochę miejsca, ale z ostrego kąta uderza wyraźnie obok bramki.

21:06

"Łagodnie uśmiechnięty" Michał Probierz

34'

Miłosz Kałahur podłączył się do akcji ofensywnej. Sęk w tym, że faulował Filipa Wójcika.

33'

"Żółtko" na koncie Krzysztofa Kubicy. Łapał Iwo Żelizkę... za biodra.

31'

Sebastian Rudol wrzucił na wysokiego konia Ivana Brkicia. Ten naciskany zdążył w ostatniej chwili wybić piłkę. Ta pośrednio trafia pod nogi Bohdana Wjunnyka. Jego strzał z dystansu nie sprawił problemu bramkarzowi Motoru.

21:00

Oprawa kibiców Lechii

30'

Pograli teraz w środku Bohdan Wjunnyk z Rifetem Kapiciem. Podanie zwrotne do Ukraińca w pole karne było odrobinę za mocne.

29'

Motor spokojnie rozgrywa piłkę blisko swojej "szesnastki". Lechia nie kwapi się do wysokiego pressingu.

26'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Mateusza Stolarskiego zaatakowali prawą stroną. Dośrodkowanie nie sprawiło jednak problemu gdańszczanom.

24'

Kacper Sezonienko upomniany żółtą kartką za powalenie na murawę rozpędzającego się Filipa Lubereckiego.

23'

Bohdan Wjunnyk dostaje podanie od kolegi, który przejął piłkę po złym wybiciu Ivana Brkicia. Ukrainiec za mocno wypuścił sobie futbolówkę.

21'

Camilo Mena faulowany na skrzydle przez Filipa Lubereckiego. Sędzia Damian Sylwestrzak krótko porozmawiał z obrońcą Motoru. Następne takie wejście może skutkować żółtą kartką.

20'

Krzysztof Kubica dopada do odbitej piłki i uderza zza linii 16. metra w środek bramki. Bohdan Sarnawskyj spokojnie łapie piłkę.

19'

Po dośrodkowaniu piłka wypadła z rękawic Ivana Brkicia. Strzał Bohdana Wjunnyka został w porę zablokowany.

18'

W odpowiedzi Camilo Mena zgubił Filipa Lubereckiego, dzięki czemu jeszcze bardziej ożywiły się trybuny zajmowane przez gdańskich kibiców. Obrońca Motoru zdążył naprawić swój błąd, blokując dośrodkowanie. Rzut rożny.

15'

Mbaye N'Diaye chciał z "siatkę" ograć na skrzydle Miłosza Kałahura. Ten nie dał się nabrać na to zagranie.

10'

Bohdan Wjunnyk skosił Filipa Wójcika. Sędzia nie sięga do kieszonki. Obrońca Motoru mocno odczuł to starcie.

8'

... podaje do stojącego obok Iwo Żelizki. Ten zamarkował uderzenie, by kopnąć z ok. 30 metrów. Został zablokowany.

7'

Atak Lechii lewą stroną przynosi rzut wolny. Tomasz Neugebauer ustawia piłkę...

7'

Kacper Sezonienko próbował urwać się lewą stroną. Poradził sobie z nim wracający Filip Wójcik.

6'

Udało się - Filip Luberecki wypuścił mocnym prostopadłym podaniem po linii Piotra Ceglarza. Ten "łamie" akcję do środka, ale strzał sprzed pola karnego został zablokowany.

4'

Przyjezdni mają problem, by wyjść z piłką w okolice linii środkowej.

3'

Dobry przerzut na lewą stronę do Bohdana Wjunnyka. Ten w pierwszym kontakcie nastawił piłkę do rajdu do przodu w stronę "szesnastki" Motoru. Jego podanie zostało zablokowane ale za plecami był Miłosz Kałahur. Ten przeciągnął "wrzutkę".

2'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1'

Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Motoru!

20:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:27

20:25

20:23

Arbitrem głównym spotkania Lechia Gdańsk - Motor Lublin będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Krzysztof Stępień, natomiast sędzią technicznym będzie Piotr Idzik. System VAR obsługiwać będą Marcin Szczerbowicz oraz Tomasz Listkiewicz.

20:21

W poprzednim sezonie oba starcia w 1. lidze zakończyły się skromnymi, jednobramkowymi zwycięstwami Motoru. W Gdańsku bramkę zdobył 27-letni pomocnik Bartosz Wolski. Natomiast w Lublinie jedyne trafienie w meczu zanotował Michał Król.

20:17

Lublinianie w zeszłym sezonie byli beniaminkiem na zapleczu. Jednak znakomita gra sprawiła, że rok później ponownie występuje w roli beniaminka, tyle że teraz na najwyższym szczeblu. Mecz w Gdańsku rozstrzygnie, który z zespołów prezentuje się lepiej na początku obecnych rozgrywek PKO Ekstraklasy.

20:14

Lechia Gdańsk awans do PKO Ekstraklasy zapewniła sobie kolejkę przed końcem rozgrywek. Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej przypieczętowała zwycięstwem w Derbach Trójmiasta z Arką Gdynia. Ta między innym przez tę porażkę musiała zagrać w barażach, gdzie w finale okazała się gorsza od właśnie Motoru Lublin.

20:10

Za 20 minut początek meczu Lechia - Motor. Zapraszamy na krótki wstęp do spotkania.