• Luquinhas - 5 (Igor Strzałek - bez oceny)
  • Bartosz Kapustka - 3
  • Blaz Kramer - 2 (Tomas Pekhart - 3)
  • Marc Gual - 3
90'

+5' I więcej nie będzie! Sędzia Karol Arys gwiżdże po raz ostatni. Korona Kielce przegrywa z Legią Warszawa po efektownej bramce Luquinhasa.

90'

+4' Obrona Legii radzi sobie z dośrodkowaniem Huberta Zwoźnego. Coraz mniej czasu mają gospodarze na wyrównanie.

90'

+2' Jewgienij Szykawka jest przekonany, że Jan Ziółkowski zagrał ręką. Zdania Białorusina nie podziela arbiter.

90'

Karol Arys dolicza 6 minut do drugiej połowy.

89'

Daniel Bąk zmienia Marcela Pięczka.

85'

Kacper Chodyna mógł wpisać się na listę strzelców! Uderza z linii 16. metra tuż obok dalszego słupka!

82'

Igor Strzałek zmienia Luquinhasa.

81'

A jednak - NIE MA RZUTU KARNEGO - wcześniej był spalony! VAR

21:59

Nie ma wątpliwości Ręka Jurgena Celhaki

79'

Rzut karny dla Korony! Jurgen Celhaka zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym!

76'

Zmiana również w Legii: Patryk Kun wchodzi, Ruben Vinagre schodzi.

75'

... a za Adriana Dalmau melduje się Jewgienij Szykawka.

75'

Kamil Kuzera reaguje podwójną zmianą: Pedro Nuno wchodzi za Martina Remacle'a...

74'

Stołeczna "joga bonito" daje prowadzenie w Kielcach!

Marc Gual rozciąga grę ze środka do lewej strony, gdzie był Ruben Vinagre. Ten zagrywa miękko w "szesnastkę" do nadbiegającego Luquinhasa, a ten uderza z powietrza nie do obrony w prawe okienko! Xavier Dziekoński był bezradny!

74'

LEGIA PROWADZI! GOL LUQUINHASA!!!

73'

Marc Gual szukał miejsca do oddania strzału. Biegł wzdłuż linii 16. metra, po czym wreszcie zdecydował się na strzał. W porę został zablokowany.

73'

Sporo szarpanej gry w środku pola. Aż dziwne, że Karol Arys "tylko" pięć razy sięgał po żółtą kartkę.

71'

Zakotłowało się pod bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jan Ziółkowski ofiarnie przyjmuje strzał na ciało po uderzeniu Piotra Malarczyka; jeszcze nastrzelony był... Miłosz Trojak.

69'

Mocne zagranie Miłosza Trojaka do Dawida Błanika. Przyblokował go Steve Kapuadi w taki sposób, że piłka wyszła za linię końcową.

21:44

14 289 widzów w Kielcach na meczu Korony z Legią Warszawa.

64'

... a za Wiktora Długosza melduje się Dawid Błanik.

64'

Podwójna zmiana w Koronie: Shuma Nagamatsu wchodzi za Mariusza Fornalczyka...

62'

Kacper Chodyna podaje do Bartosza Kapustki, który biegnie prawym skrzydłem do linii końcowej. Dośrodkowanie nie dociera nawet w okolice bliższego słupka.

60'

Jan Ziółkowski upomniany żółtą kartką. Walczył o piłkę z Adrianem Dalmau, łapiąc go jakby to były zapasy.

59'

... a za Claude'a Goncalvesa melduje się Jurgen Celhaka.

59'

... Tomas Pekhart zastępuje Blaza Kramera...

59'

Potrójna zmiana w Legii: Kacper Chodyna wchodzi za Pawła Wszołka...

58'

Miłosz Trojak czysto odebrał piłkę Blazowi Kramerowi i ruszył z kontrą. Wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - Adrian Dalmau faulował Claude'a Goncalvesa. Kartki nie ma.

21:34

Na razie nie idzie gościom...

55'

Martin Remacle wrzuca w pole karne, skąd do zgranej piłki przed bramkę dopada... Kacper Tobiasz. Pewnie ją łapie.

55'

Jan Ziółkowski i Claude Goncalves poradził sobie z Adrianem Dalmau. Po chwili Yoav Hofmeister dał się sfaulować ok. 25 metrów od bramki gości.

52'

Jeszcze jedno dośrodkowanie Pawła Wsozłka. Tym razem na dalszy słupek, gdzie zabrakło Rubena Vinagre.

51'

Paweł Wszołek urwał się prawą stroną i wrzuca dokładnie w pole karne - między środkowych obrońców Korony - do Blaza Kramera. Ten główkuje obok spojenia!

50'

Gospodarze domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką przez Steve'a Kapuadiego. Wcześniej Francuz blokował dośrodkowanie Wiktora Długosza i po "pinballu" trafiła go w dłoń.

49'

Naciskany przez Konrada Matuszewskiego Radovan Pankov wybija piłkę z pola karnego na aut.

48'

Blaz Kramer zbiegł do środka boiska, by pomóc w rozegraniu. Wycofał do Jana Ziółkowskiego, którego diagonalne zagrane "przelobowało" Pawła Wszołka.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

21:08

Wracamy do Kielc, gdzie kończy się przerwa w meczu Korona - Legia Warszawa. Po pierwszej połowie mamy 0:0, chociaż obie strony stworzyły kilka dogodnych okazji. Najlepsze zmarnowali Blaz Kramer (strzał z 2-3 metrów odbił nogą Xavier Dziekoński), a Adrian Dalmau obił poprzeczkę.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce bezbramkowo remisuje z Legią Warszawa

45'

+2' Optymistyczne zagranie Bartosza Kapustki na wolne pole do Pawła Wszołka. Nie miał on szans na przejęcie piłki.

45'

+1' Kielczanie bez problemu radzą sobie z pierwszym dośrodkowaniem Claude'a Goncalvesa. Przy "poprawce" zbyt blisko bramki piłkę spokojnie łapie Xavier Dziekoński.

45'

Karol Arys dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

45'

Przewinienie Adriana Dalmau ok. 35 metrów od własnej bramki.

43'

Paweł Wszołek urwał się prawą stroną. Niemal z linii końcowej wrzuca na dalszy słupek, gdzie zabrakło adresata.

41'

... i "żółtko" na koncie Mariusza Fornalczyka, który w "walce kogutów" starł się z Pawłem Wszołkiem, broniąc Adriana Dalmau.

41'

Paweł Wszołek upomniany żółtą kartką...

41'

Zagotował się Paweł Wszołek. Walczył o piłkę z Adrianem Dalmau i popchnął Hiszpana. Od razu doskoczyli do nich zawodnicy obu drużyn. Szybko do akcji wkroczył Karol Arys.

40'

Marc Gual zagrywa górą w pole karne do wbiegającego Pawła Wszołka. Ten nieczysto uderza obok bramki Xaviera Dziekońskiego.

39'

Miękkie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Korony. Do odbitej piłki dopada Luquinhas, lecz nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

38'

Piłkarze Kamila Kuzery mają spore problemu z Luquinhasem. Nie wiedzą, jak czysto odebrać mu piłkę; Legia ma rzut wolny z ok. 30 metrów.

36'

Mariusz Fornalczyk "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Uderza z ok. 30 metrów obok bramki Legii.

35'

... a przerwał ją Claude Goncalves uderzeniem ręką w twarz Adriana Dalmau. Żółta kartka dla Portugalczyka.

34'

Radovan Pankov ruszył odważnie prawą stroną, dublując pozycję Pawła Wszołka. Podaje przed pole karne za lekko, przez co z kontrą ruszyła Korona...

33'

Adrian Dalmau uderza z linii 16. metra obok bramki. Sporo brakowało mu do celu.

33'

Paweł Wszołek ostro potraktował Marcela Pięczka. Atak Legii przerwany gwizdkiem sędziego.

30'

Luquinhas w asyście medyków opuszcza boisko z wyraźnym grymasem bólu. Nie jest pewne, czy wróci do gry.

29'

Igor Strzałek prowadzi intensywną rozgrzewkę.

28'

Przerwa w grze. Luquinhas ucierpiał w starciu z Wiktorem Długoszem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego - pomocnik Legii ma problem ze stopą, która nienaturalnie została "wykręcona".

20:44

Centymetry... Poprzeczka po uderzeniu Adriana Dalmau

26'

POPRZECZKA RATUJE LEGIĘ!!!

Napastnicy obu drużyn zmarnowali już po jednej KAPITALNEJ okazji! Adrian Dalmau dostaje płaską piłkę od Wiktora Długosza, ale uderza z 12 metrów w obramowanie bramki!

25'

Dobre dośrodkowanie Wiktora Długosza w pole karne do Adriana Dalmau. W ostatniej chwili uprzedził go Radovan Pankov.

22'

Miłosz Trojak upomniany żółtą kartką. Faulował Luquinhasa.

19'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Xaviera Dziekońskiego.

18'

Od kilku minut przewaga jest po stronie gości. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego Korony.

20:34

FENOMENALNA interwencja Xaviera Dziekońskiego Xavier Dziekoński

15'

XAVIER DZIEKOŃSKI RATUJE KORONĘ!!!

Bartosz Kapustka posyła piłkę na dalszy słupek do Claude'a Goncalvesa, który głową zgrywa na 3. metr do Blaza Kramera! Jego strzał odbija NOGĄ bramkarz gospodarzy!

15'

Marc Gual znalazł trochę miejsca w "szesnastce" Korony. Strzał został zablokowany.

10'

Zakotłowało się w polu karnym Legii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Strzał Adriana Dalmau został w ostatniej chwili zablokowany.

9'

Wiktor Długosz faulowany na prawej stronie przez Steve'a Kapuadiego.

7'

Martin Remacle chciał zdecydowanym wślizgiem zabrać piłkę Rubenowi Vinagre. Co prawda trafił w nią (wyszła na aut), ale sędzia dopatrzył się tu niebezpiecznego zagrania. Kartki jednak nie ma.

7'

Dalekie zagranie Piotra Malarczyka do Wiktora Długosza. Ten nie poradził sobie z Rubenem Vinagre.

6'

Kielczanie spokojnie rozgrywali piłkę z wykorzystaniem bramkarza. Na prawej stronie przejął ją Luquinhas, którego centra nie dotarła w pole karnym do Blaza Kramera.

4'

Prosta strata Martina Remacle'a w środku pola mogła zapoczątkować kontrę gości. Mogła, ale Luquinhas zbyt długo holował piłkę i stracił ją przed linią środkową.

1'

Zagranie do Marca Guala było niedokładne. Xavier Dziekoński spokojnie łapie piłkę.

1'

Na gwizdek Karola Arysa spotkanie w Kielcach rozpoczęte!

20:13

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:11

Sędzią głównym niedzielnego hitu w Kielcach będzie Karol Arys ze Szczecina. Na liniach pomagać mu będą: Marek Arys i Marcin Janawa. Za VAR odpowiedzialni będą z kolei: Szymon Marciniak wraz z Tomaszem Marciniakiem.

20:08

A to wyjściowa "jedenastka" Legii Warszawa

20:05

Korona Kielce nie tak sobie z pewnością wyobrażała start PKO Ekstraklasy. Pierwszy mecz odbył się w Szczecinie, gdzie musiała uznać wyższość tamtejszej Pogoni 3:0. Dwa gole strzelił wtedy bramkostrzelny napastnik, Efthymious Koulouris. W niedzielę również łatwo nie będzie. Do województwa świętokrzyskiego przyjeżdża rozpędzona Legia Warszawa.

20:02

Tak prezentuje się wyjściowy skład Korony Kielce

19:55

Legia Warszawa udanie rozpoczęła rozgrywki PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/25. Od pokonania Zagłębia Lubin, choć na pierwszego gola kibice z Łazienkowskiej czekali do 86. minuty, kiedy Rafał Augustyniak wpisał się na listę strzelców. Później w doliczonym czasie dwoją bramkę strzelił powracający do stolicy Luquinhas. Na tygodniu stołeczny zespół również pokazał się z dobrej strony. W czwartek rozgromił bowiem walijskie Caernarfon (6:0), a hat-trickiem popisał się Marc Gual. Awans do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji jest już niemal pewny i Wojskowi będą mogli przygotowywać się do rywalizacji z duńskim Broendby.

19:52

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:50

Niedzielny maraton w ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy zamykamy w Kielcach, gdzie na mecz z Koroną przyjeżdża Legia Warszawa. Gospodarze na inaugurację sezonu przegrali z Pogonią Szczecin aż 0:3. O punkty może być dzisiaj bardzo ciężka, bowiem drużyna Goncalo Feio najpierw pokonała Zagłębie Lubin (2:0), a w czwartek strzeliła aż 6 bramek walijskiemu Caernarfon Town FC.

Mecz Korona - Legia poprowadzi Karol Arys...