Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
2 : 0
Puszcza NiepołomicePuszcza Niepołomice
20:02

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Dawid Abramowicz - 3
  • Michal Sacek - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 4
  • Adrian Dieguez - 3
  • Aurelien Nguiamba - 3 (Miki Villar - 4)
  • Jarosław Kubicki - 3 (Nene - 4)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Dominik Marczuk - 4
  • Jesus Imaz - 3
  • Kristoffer Hansen - 3 (Joao Moutinho - 4)
  • Afimico Pululu - 3 (Lamine Diaby-Fadiga - 5)

Puszcza Niepołomice

• Kewin Komar - 3
  • Ioan-Calin Revenco - 3
  • Artur Craciun - 2
  • Roman Jakuba - 4
  • Dawid Abramowicz - 2
  • Mateusz Radecki - 3 (Lucjan Klisiewicz - bez oceny)
  • Dawid Szymonowicz - 3 (Konrad Stępień - 3)
  • Michał Walski - 3 (Jin-Hyun Lee - 4)
  • Jakub Serafin - 3 (Jakov Blagaić - bez oceny)
  • Michal Siplak - 3 (Hubert Tomalski - bez oceny)
  • Mateusz Cholewiak - 3
90'

+7' Koniec meczu. Jagiellonia pokonuje na inaugurację 1. kolejki PKO Ekstraklasy Puszczę Niepołomice (2:0). Bramki strzelili Nene i Lamine Diaby-Fadiga

90'

+7' Kapitalna akcja rezerwowego napastnika Jagiellonii! W polu karnym bez problemu poradził sobie z 3-4 rywalami, kiwając jak Zlatan Ibrahomivić w meczu z czasów gry w Ajaksie Amsterdam.

Solową akcję sfinalizował precyzyjnym uderzeniem z "szesnastki" w lewy róg; piłka wpada do siatki po odbiciu się od słupka!

90'

+7' GOL DLA JAGIELLONII! LAMINE DIABY-FADIGA

90'

+6' Nene uderza z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką!

90'

+5' Jakov Blagaić fauluje Nene tuż przed linią 16. metra.

90'

+4' Sławomir Abramowicz z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90'

+3' Zupełnie nieudany strzał Lamine Diaby-Fadigi z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

90'

+1' Jakov Blagaić zmienia Jakuba Serafina.

90'

+1' Nie dość, że przeciągnięte dośrodkowanie, to jeszcze Ioan-Calin Revenco nie opanował piłki przy linii bocznej.

90'

Damian Kos dolicza 7 minut do drugiej połowy.

87'

Lamine Diaby-Fadiga upomniany żółtą kartką.

85'

Michal Sacek przyspiesza grę Jagiellonii mocnym zagraniem do Dominika Marczuka. Ten chciał od razu odegrać w pole karne, ale dobrze ustawieni byli goście.

19:43

[GOL] 78' NENE (1:0)

82'

"Żółtko" na koncie Konrada Stępnia za faul na Lamine Diabym-Fadidze.

81'

... a za Mateusza Radeckiego pojawia się Lucjan Klisiewicz.

81'

Hubert Tomalski zastępuje Michala Siplaka...

81'

Lamine Diaby-Fadiga zmienia Afimico Pululu

19:40

Nene z golem

78'

Akcja trzech rezerwowych daje prowadzenie i pierwsze trafienie w nowym sezonie PKO Ekstraklasy!!!

Joao Moutinho uruchomił po linii Mikiego Villara. Ten podciągnął kilka metrów, po czym zagrywa fałszem w pole karne. Tam znalazł się Nene, który precyzyjnym uderzeniem pokonuje Kewina Komara, Ten nie zdołał podbić piłkę nad poprzeczką!

78'

JAGIELLONIA PROWADZI! GOL NENE!!!

77'

Dominik Marczuk zbiega z piłką z prawego skrzydła do środka. Zamarkował strzał raz i drugi, potem trzeci, by uderzyć obok bramki.

76'

Nene wrzuca w pole karne. Strzał głową Tarasa Romanczuka zablokowany, podobnie jak z "poprawką" lewą nogą.

76'

Artur Craciun upomniany żółtą kartką. Powalił na murawę Joao Moutinho tuż przed linią boczną pola karnego.

75'

Jagiellonia - Puszcza 0:0

• 12 Strzały 8
  • 4 Strzały celne 2
75'

Jin-hyun Lee zagrywa miękko w pole karne. Poradzili sobie gospodarze.

73'

Nene w roli lewoskrzydłowego zagrywa na bliższy słupek... do "koszyczka" Kewina Komara.

71'

Akcja skrzydłowych Jagiellonii mogła dać prowadzenie!

Miki Villar przedarł się lewą stroną i podaje w okolice prawego narożnika "szesnastki" do Dominika Marczuka. Ten zbiega do lewej nogi, by uderzyć płasko w środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał Kewin Komar.

71'

Miki Villar zmienia Aureliena Nguiambę.

70'

TARAS ROMANCZUK!!!

Kapitan Jagiellonii podaje płasko w pole karne, gdzie skąd strzał został zablokowany, Dopadł do odbitej piłki, by huknąć nad poprzeczką!

69'

Niepotrzebne zagranie Adriana Diegueza na prawą stronę pola karne do Dominika Marczuka. Ten nie miał szans, by dojść do piłki.

67'

Dochodzące dośrodkowanie na bliższy słupek. Puszcza wybija za linię boczną

67'

Nene zagrywa mocno po linii do rozpędzonego Joao Moutinho. Ten został zablokowany przez Artura Craciuna; rzut rożny.

65'

Jesus Imaz uderza wolejem w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

63'

Odważnie w pole karne ruszył Mateusz Cholewiak. Osaczony przez 3-4 rywali znalazł miejsce do strzał z ok. prawego narożnika pola bramkowego tak, że piłka odbiła się od Michala Sacka i turlała się w stronę bramki! Sławomir Abramowicz łapie ją przed linią bramkową!

61'

... a za Kristoffera Hansena melduje się Joao Moutinho.

61'

Nene zmienia Jarosława Kubickiego...

60'

POPRZECZKA RATUJE JAGIELLONIĘ!!!

Bliski wpisania się na listę strzelców był Jin-hyun Lee, któremu zabrakło centymetrów, by pięknym technicznym uderzeniem wpisać się na listę strzelców!

19:20

Najpierw był ten spalony, a po chwili faul! Spalony Puszczy

59'

Najpierw pod lupą był ewentualny spalony.

I DAMIAN KOS OGLĄDA TE SYTUACJE NA MONITORZE!

58'

Sędzia Damian Kos czeka na murawie. Na razie nie udaje się do monitora VAR.

19:17

Czy tu był faul? Jakuba i Hansen

56'

Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, gdy na murawę padł - jak rażony piorunem - Roman Jakuba. Obrońca Puszczy został kopnięty w łydkę przez Kristoffera Hansena.

Damian Kos czeka na komunikat z wozu VAR!

55'

Mateusz Skrzypczak wjechał "stemplem" w nogę Jin-hyun Lee. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

53'

Kristoffer Hansen uderza bezpośrednio z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

52'

Adrian Dieguez chciał szybko zagrać w "szesnastkę". Damian Kos wyraźnie zasygnalizował, że gra ma być wznowiona na gwizdek.

51'

Aurelien Nguiamba wywalczył rzut wolny blisko pola karnego "Żubrów". Przewinił Jin-Hyun Lee.

49'

Atak Puszczy przerywa gwizdek sędziego z powodu pozycji spalonej.

46'

Od razu zagranie do Jesusa Imaza. Ten nie ustał starcia z rywalem, domagając się rzutu karnego. Sędzia Damian Kos nakazuje grać dalej, nawet nie patrząc na Hiszpania.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

... a za Dawida Szymonowicza, który ma problem z kostką, melduje się Konrad Stępień.

46'

Jin-Hyun Lee wychodzi na drugą odsłonę za Michała Walskiego...

18:55

Wracamy do Białegostoku, gdzie kończy się przerwa w meczu Jagiellonia - Puszcza Niepołomice otwierającym 1. kolejkę PKO Ekstraklasy w sezonie 2024/25. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok remisuje z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym sezon 2024/25 w PKO Ekstraklasie.

45'

+1' KEWIN KOMAR RATUJE PUSZCZĘ!

Wyciągnął się jak struna, by zbić centrostrzał z lewej strony. Tor lotu piłki mógł zmienić Jesus Imaz i Artur Craciun; bramkarz gości nie dał się zaskoczyć!

45'

Z kontrą chcieli wyjść piłkarze Tomasza Tułacza. Mocne podanie do Mateusza Radeckiego; przed polem karnym spokojnie interweniuje Sławomir Abramowicz.

44'

Dominik Marczuk podaje na wślizgu po linii do Michala Sacka. Ten podaje płasko w pole karne, gdzie najszybszy był Artur Craciun.

42'

I mamy pierwszą żółtą kartką w tym sezonie. Upomniany Dawid Szymonowicz za uderzenie Michala Sacka łokciem w walce o górną piłkę.

40'

Taras Romanczuk dostaje piłkę na 20. metrze od Dominika Marczuka. Huknął w środek bramki, gdzie na raty interweniuje Kewin Komar.

39'

Jakub Serafin kiksuje przy dośrodkowaniu Aureliena Nguiamby. do odbitej piłki dopada Kristoffer Hansen i znowu zawodnik Puszczy blokuje. Białostoczanie domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia wskazuje na narożnik.

38'

Dwóch piłkarzy Puszczy rzuciło się, by blokować strzał Afimico Pululu. Co ważne, skutecznie.

18:37

Takie okazje należy wykorzystywać! Afimico Pululu

35'

AFIMICO PULULU PUDŁUJE!!!

Pograli przed polem karnym Jesus Imaz i Kristoffer Hansen. Gospodarze zagrywają na 6. metr do Afimico Pululu, który z 6 metrów uderza wolejem nad bramką!

31'

Michal Sacek pada na murawę w polu karnym gości po kontakcie z Michalem Siplakiem! Sędzia Damian Kos nakazuje grać dalej przy przeraźliwych gwizdach białostockich kibiców!

31'

jaga

30'

Aurelien Nguiamba spanikował. Dostaje piłkę do lewej nogi na 18. metrze... Przełożył do prawej i... podaje pod nogi rywala, początkując kontrę Puszczy!

26'

Faul Romana Jakuby blisko prawego narożnika pola karnego. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką Puszczy .

24'

Aurelien Nguiamba najpierw niedokładnie podaje do Kristoffera Hansena, a po chwili wyraźnie "przeciągnął" dośrodkowanie.

22'

Taras Romanczuk zdecydowanym wejście powalił rywala. Sędzia Damian Kos nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

21'

Michal Siplak bez trudu poradził sobie z Dominikiem Marczukiem. Ten chciał ograć rywala, przepuszczając piłkę obok niego. Bezskutecznie.

21'

I jeszcze jeden aut. Po dalekim wrzucie Dawida Abramowicza Mateusz Radecki główkuje wysoko nad bramką.

20'

I jeszcze jedna okazja. Po wrzutce z lewej strony anemiczny strzał Mateusza Radeckiego (i odbiciu od Tarasa Romanczuka) nie sprawił problemu Sławomirowi Abramowiczowi.

19'

... posyła w pole karne, gdzie zabrakło "zamknięcia" Romanowi Jakubie.

18'

Zawodnicy Tomasza Tułacza wreszcie mają to, na co czekali - aut na wysokości "szesnastki" Mistrza Polski. Dawid Abramowicz bierze piłkę...

16'

Dawid Szymonowicz wie, że Mateusz Cholewiak dysponuje szybkością. Sęk w tym, że zagrał zdecydowanie za mocno na wolne pole. Sławomir Abramowicz czekał, aż piłka doturla się do pola karnego.

15'

Centra na dalszy słupek do Dominika Marczuka. Ten zgrywa bez przyjęcia na 8. metr do Jesusa Imaza, którego strzał (wolejem) blokuje Roman Jakuba!

14'

Roman Jakuba bez kalkulacji przerywa akcję Jesusa Imaza. Jagiellonia ma aut na wysokości pola karnego rywala.

13'

SŁUPEK RATUJE GOŚCI!!!

Po zagraniu z lewej strony Jarosław Kubicki uderza piątką z kilku metrów. Piłka leniwie turlała się w stronę bramki aż obiła dalszy słupek! Wyciągnięty jak struna Kewin Komar nie sięgnął, ale miał sporo szczeęścia!

12'

Niezłe dośrodkowanie Michala Siplaka z lewej strony w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Matusz Racecki uderza obok bramki!

10'

Ciekawie zapowiadałaby się kontra Puszczy, gdyby przerzut Dawida Abramowicza na prawą stronę był dokładny. Mateusz Cholewiak musiał cofnąć się kilka metrów po piłkę, dzięki czemu gospodarze zdążyli wrócić.

8'

Michal Siplak nie dał się ograć na skrzydle.

8'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Adriana Siemieńca zaatakowali lewą stroną. Kristoffer Hansen "łamie" akcję do prawej nogi. Wrzuca w pole karne, gdzie czujni byli stoperzy Puszczy.

6'

Dominik Marczuk ruszył w tempo do prostopadłego podania Jesusa Imaza. Młodzieżowiec zagrywa mocno na bliższy słupek do wbiegającego Afimico Pululu, ale o ułamek sekundy szybszy był Kewin Komar.

4'

Dominik Marczuk przejmuje piłkę w "szesnastce". Zamarkował uderzenie prawą nogą, przesuwając futbolówkę do lewej. Strzał został w porę zablokowany.

4'

Dalekie wybicie Kewina Komara na Mateusza Cholewiaka. Ten zgrywa piłkę głową za siebie, gdzie nie było nikogo.

3'

Afimico Pululu próbował przedrzeć się środkiem. Nie poradził sobie z dwoma rywalami.

2'

Mistrzowie Polski w ataku pozycyjnym. Szukają miejsca do ataku, ale Tomasz Tułacz postawił na 6 nominalnych obrońców, którzy grają blisko siebie.

1'

Na gwizdek Damiana Kosa pierwsze kopnięcie w sezonie 2024/25 należy do piłkarzy Puszczy!

17:59

Kapitanami są Taras Romanczuk i Jakub Serafin. Losowanie stron

17:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:51

W ostatnim meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami padł wysoki, bramkowy remis 3:3. Na stadionie w Krakowie przy Kałuży dla Puszczy strzelali wówczas: dwukrotnie Artur Craciun oraz raz Artur Siemaszko. Dla Jagiellonii: Bartłomiej Wdowik, Nene oraz Jesus Imaz. Tego pierwszego już w klubie z Podlasia nie ma.

17:48

Skład Puszczy Niepołomice

17:45

Jagiellonia do nowego sezonu będzie przystępować z jednym celem: obronić tytuł. Poza nim ekipa z Białegostoku z pewnością będzie chciała namieszać w eliminacjach do europejskich pucharów, najpierw do Ligi Mistrzów, a potem zobaczymy co przyniesie los. Faza ligowa w Europie jest na wyciągnięcie ręki. Lamine Diaby-Fadiga, Miki Villar czy Joao Moutinho (nie mylić z reprezentantem Portugalii) będą chcieli namieszać w nowych rozgrywkach.

17:42

Skład Jagiellonii Białystok

17:40

Jagiellonia Białystok, mistrz Polski z zeszłego sezonu zainauguruje spotkaniem u siebie nową kampanię 2024/25. Przy Słonecznej zmierzy się z byłym beniaminkiem, który jako jedyny utrzymał się w poprzednim sezonie. Puszcza Niepołomice zadomowiła się w najwyższej klasie rozgrywkowej i po raz kolejny będzie w niej rywalizować. Tym razem ze wzmocnionym składem w letnim okienku transferowym. Do klubu przyszedł Jakov Blagaic, chorwacki ofensywny pomocnik, który przyszedł z bośniackiego FK Borac Banja Luka. Dodatkowo przyszli: Dawid Abramowicz z Radomiaka Radom, Dawid Szymonowicz z Warty Poznań czy Michał Siplak z Górnika Zabrze. Wykupiony został Roman Yakuba z łotewskiej Valmiery.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

Blisko 8 tygodni czekaliśmy na jej powrót. I wreszcie jest! Rozłąkę z PKO Ekstraklasą chciało nam umilić EURO 2024. Z jakim skutkiem? Niech każdy odpowie sobie na to pytanie.

Już za 25 minut rozpocznie się sezon 2024/25 naszej ulubionej ligi. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku mistrz Polski - Jagiellonia Białystok - zmierzy się z Puszczą Niepołomice, jedynym beniaminkiem z poprzedniego sezonu, który utrzymał się na najwyższym poziomie rozgrywek.

Jak w stolicy Podlasia zaprezentują się popularne "Żubry"?

Sędzią głównym tego spotkania jest Damian Kos...