• Michał Chrapek - 3 (Miłosz Szczepański - bez oceny)
  • Jorge Felix - 4 (Tihomir Kostadinov - bez oceny)
  • Fabian Piasecki - 3 (Gabriel Kirejczyk - bez oceny)
90'

+10' Koniec meczu! Cracovia remisuje z Piastem Gliwice (1:1). Na bramkę Jorge Feliksa z pierwszej polowy odpowiedział w końcówce debiutant - Mick van Buren.

90'

+10' Rykoszet po strzale Tihomira Kostadinova. Piłka ląduje na górnej siatce!

90'

+9 ' Amir Al-Ammari blokuje dośrodkowanie Damiana Kądziora. Ratuje sytuację wybiciem na aut.

90'

+7' Michał Rakoczy ponownie faulowany. Przez moment będzie poza boiskiem.

16:46

Było blisko! Damian Kądzior

90'

+6' DAMIAN KĄDZIOR UDERZA Z RZUTU WOLNEGO TUŻ OBOK BRAMKI!!! POMYLIŁ SIĘ NIEZNACZNIE!!!

90'

+5' Damian Kądzior zmienia Grzegorza Tomasiewicza.

90'

Amir Al-Ammari z żółtą kartką. Faulował Miłosza Szczepańskiego przed linią 16. metra.

90'

+2' Michał Rakoczy zbiega z piłką z lewej strony do środka. Pada przed linią 16. metra po starciu z rywalem, ale sędzia nakazuje grać dalej.

90'

Daniel Stefański dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Jakub Czerwiński jest zdania, że faulował go Benjamin Källman. Sędzia wskazuje na środek boiska.

90'

Tihomir Kostadinov zmienia Jorge Feliksa.

89'

Mocne zagranie po linii do Mateusza Bochnaka. Ten poradził sobie z Tomasem Hukiem i podaje płasko na bliższy słupek do Benjamina Källmana. Ten przepchnął Jakuba Czerwińskiego, by wystawić piłkę Mickowi van Burenowi do "pustaka"!

89'

GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM MICK VAN BUREN!!!

87'

Przeraźliwe gwizdy kibiców Cracovii.

16:34

Mają patent na "Pasy"

85'

Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie. Piłkarze Aleksandara Vukovicia nie kwapią się do wysokiego pressingu.

82'

Piast wywalczył rzut rożny po akcji lewą stroną. Po wrzutce Arkadiusza Pyrki strzał mija bramkę Henricha Ravasa.

79'

Frantisek Plach wychodzi przed pole karne. W ten sposób uprzedził Micka van Burena.

77'

Davíð Kristján Ólafsson upomniany żółtą kartką za faul

76'

Miłosz Szczepański zastępuje Michała Chrapka.

76'

Gabriel Kirejczyk zmienia Fabiana Piaseckiego

76'

... a za Otara Kakabadze melduje się Mateusz Bochnak.

76'

Patryk Janasik zmienia Pawła Jaroszyńskiego...

74'

Kamil Glik i Fabian Piasecki Kamil Glik

74'

Kamil Glik upomniany żółtą kartką za ostre wejście w Fabiana Piaseckiego.

72'

Gramy!

71'

Przerwa na napoje.

70'

Michał Rakoczy posyła piłkę w pole karne gości. Ta spada pod nogi Kamila Glika tak, że ten... nie trafia w nią.

68'

Ariel Mosór bez problemu poradził sobie przed własnym polem karnym z Otarem Kakabadze.

65'

Mikkel Maigaard zmienia Patryka Sokołowskiego.

64'

Zakotłowało się przed bramkę Henricha Ravasa. W polu bramkowym był prawdziwy bilard; sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnia Michał Rakoczy.

63'

Dobrze odchodzące dośrodkowanie na 10. metr. Nie skorzystał z tego Patryk Dziczek, chociaż gliwiczanie mają jeszcze jeden korner. Arkadiusz Pyrka nabije trochę kroków w ostatnich minutach.

63'

I jeszcze jeden korner dla Piasta. Do prawego narożnika biegnie Arkadiusz Pyrka.

60'

Arkadiusz Pyrka zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Po rykoszecie zyskał rzut rożny.

58'

Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką. Nieprzepisowo zatrzymywał rozpędzającego się Micka van Burena, łapiąc go za... spodenki. Te wytrzymały próbę.

(Pozdrawiamy w tym miejscu Marcina Wasilewskiego).

57'

Kolejna nieudana Piasta. Jorge Felix podaje w pole karne do Fabiana PIaseckiego, który uderza na wiwat.

55'

W odpowiedzi Fabian Piasecki uderza nad bramką "Pasów".

16:04

Po pierwszej połowie xG "Pasów" wynosiło... 0,01

54'

Kapitalny przerzut na lewą stronę "szesnastki" do Benjamina Källmana. Ten przyjął, popatrzył i podał w pole karne do wbiegającego Amira Al-Ammariego. Ten niepilnowany kiksuje z kilku metrów. Posłał piłkę od boku, a nie - jak powinien w tej sytuacji - przed siebie w stronę bramki!

53'

Grzegorz Tomasiewicz przegrał pojedynek na lewej stronie z Michałem Rakoczym. Ten jednak wyjechał z piłką za linię boczną.

51'

Fabian Piasecki poszedł na przebój środkiem. Zgubił dwóch rywali, by podać przed pole karne pod nogi obrońcy Cracovii.

48'

Patryk Sokołowski przedarł się prawą stroną i wrzuca w pole karne do Micka van Burena. Ten uderza z powietrza wysoko nad bramką.

46'

Drugą połowę zaczynają "Pasy"!

46'

... a za Filipa Rózgę melduje się Mick van Buren.

46'

Mamy debiuty w PKO Ekstraklasie: Amir Al-Ammari wchodzi za Karola Knapa...

15:42

Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu Cracovia - Piast. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Stały fragment gry nie przyniósł większe zagrożenia pod bramką gospodarzy. Jorge Felix uderzył obok bramki.

45'

+1' Miękkie zagranie Michała Rakoczego nie dotarło do Karola Knapa. Czujni w defensywie są gliwiczanie.

15:32

Było blisko! Poprzeczka po uderzeniu Michaela Ameyawa

45'

Pojawiają się pierwsze oznaki "niezadowolenia" kibiców "Pasów". A sędzia dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

45'

BOMBA MICHAELA AMEYAWA OBIJA POPRZECZKĘ!!!

Skrzydłowy Piasta był bliski wpisania się na listę strzelców po pięknym uderzeniu z dalszej odległości! Zabrakło naprawdę niewiele!

44'

Filip Rózga powalczył o piłkę na prawej flance. Zagrywa przed linię 16. metra do Michała Rakoczemu, któremu odskoczyła przy pierwszym kontakcie...

43'

Ależ to zepsuł Tomas Huk...

Mocne diagonalne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Michaela Ameyawa. Ten przytomnie wycofuje w pole karne do Tomasa Huka, który sprytnym zwodem zgubił rywala, ale uderzył wysoko nad bramką...

41'

Po aucie gospodarze wybijają piłkę przed swoje pole karne. Dopada do niej Jorge Felix, który uderza wysoko nad bramką. Domagał się rzutu karnego po "obcierce" od rywala, ale sędzia Daniel Stefański nakazał Henrichowi Ravasowi wznowienie gry z "piątki".

40'

HENRICH RAVAS RATUJE CRACOVIĘ!!!

Jorge Felix wystartował do prostopadłego podania. W polu karnym zgubił balansem ciała Kamila Glika, po czym uderza w stronę dalszego rogu. Wyciągnięty jak struna bramkarz Cracovii zbija przed siebie, skąd Paweł Jaroszyński kopie na aut!

15:26

[GOL PIASTA] 18' JORGE FELIX (0:1)

37'

Atak "Pasów" prawą stroną przynosi aut. Po dalekim wrzucie Kamil Glik zgrywa głową przed bramkę, ale w porę zorientowali się gliwiczanie.

34'

Grzegorz Tomasiewicz uderza z dystansu wysoko nad bramką

32'

Filip Rózga nie opanował piłki po dalekim zagraniu. Szkoda, bo ciekawie zapowiadała się akcja drużyny Dawida Kroczka.

30'

Gramy!

28'

27'

Centymetry... Fabian Piasecki na spalonym

27'

Fabian Piasecki ruszył w tempo lewą stroną do prostopadłego podania! Pognał w stronę pola karnego, by sprzed linii 16. metra uderzyć nie do obrony po dalszym rogu!

GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY z powodu pozycji spalonej
.

25'

ARKADIUSZ PYRKA PUDŁUJE!!!

To powinien być gol dla gości! Zawodnicy Aleksandara Vukovicia ruszyli lewą stroną i po podaniu płaskim w pole karne pierwszy strzał odbija Henrich Ravas, a dobitka Arkadiusza Pyrki poszybowała nad poprzeczką!

24'

I jeszcze jeden aut - tym razem po interwencji Benjamina Källmana.

23'

Kamil Glik nie dał się ograć Fabianowi Piaseckiemu. Uprzedza napastnika Piasta, wybiciem za linię boczną

21'

Patryk Sokołowski podaje prostopadle w pole karne Piasta. Czysto poradził sobie obrońca z rywalem, nie pozwalając mu na oddanie strzału z kilku metrów.

18'

Hiszpański "lis pola karnego" Jorge Felix

18'

Po krótkim rozegraniu... autu dośrodkowanie w pole karne, gdzie do zgranej piłki dopada Jorge Felix. Ten uderzeniem z 7 metrów pokonuje Henricha Ravasa!

18'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

17'

Tomas Huk w roli lewoskrzydłowego wrzuca miękko w pole karne. Virgil Ghita wybija głową. Na jego błąd czyhał przed bramką Michael Ameyaw.

15'

Dobry powrót Pawła Jaroszyńskiego. "Przecina" podanie kierowane do Jorge Felixa blisko "szesnastki" Cracovii.

15:01

Podtrzyma dobrą dyspozycję?

12'

Po krótkim rozegraniu zagranie w okolice lewego narożnika pola karnego do Virgila Ghity. Ten nie zgrał piłki odpowiednio; łapie ją Frantisek Plach.

12'

Przez moment gospodarze będą grać w "dziesiątkę". Otar Kakabadze ustawia piłkę do rzutu wolnego. Do bramki Frantiska Placha ok. 35 metrów.

10'

Przerwa w grze. Doszło do ostrego starcia między Michałem Rakoczego a Michałem Chrapkiem. Pierwszym z wymienionych zajmują się medycy.

9'

Cracovia ruszyła z kontrą lewa stroną. Zabrakło dokładnego podania przed "szesnastkę".

8'

Fabian Piasecki pudłuje z bliska. Za plecami był Jorge Felix Fabian Piasecki

8'

Michael Ameyaw zakręcił rywalem na lewej stronie pola karnego. Niespodziewanie przełożył piłkę do lewej nogi, po czym wrzuca na dalszy słupek do Fabiana Piaseckiego. Ten uderza głową tuż obok bramki!

6'

Frantisek Plach łapie piłkę do "koszyczka" po dośrodkowaniu Michała Rakoczego.

5'

Patryk Sokołowski faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Przewinił Michał Chrapek.

4'

"Pasy" poradziły sobie z dalekim wrzutem z autu. Kontra musiała zamienić się w atak pozycyjny przed linią środkową.

4'

Jorge Felix rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Arkadiusz Pyrka. Ten ograł jednego rywala, ale nie poradził sobie z Pawłem Jaroszyńskim, który wybija na aut.

2'

Spokojny początek przy Kałuży. Obie strony próbują się "wybadać".

1'

Na gwizdek Daniela Stefańskiego spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Piasta!

14:44

Kapitanami są Otar Kakabadze i Jakub Czerwiński. Losowanie stron w meczu Cracovia - Piast

14:43

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:36

Do Cracovii w tym oknie transferowym trafiło siedmiu nowych zawodników: bramkarze Henrich Navas i Jakub Burek, obrońca Patryk Janasik, pomocnicy Bartosz Biedrzycki, Oskar Lachowicz i Amir Al-Ammari oraz napastnik Mick van Buren. Z kluczowych graczy odszedł tylko do Rakowa Częstochowa napastnik Patryk Makuch.

14:33

Skład Piasta Gliwice

14:30

Piast w poprzednim sezonie finiszował na 10. miejscu. Zespół z Gliwic zanotował aż 16 remisów. Cracovia natomiast jeden mniej. Obydwa spotkania tych drużyn zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym – 1:1 w Krakowie i 0:0 w Gliwicach.

14:27

Skład Cracovii

14:20

Niedzielny maraton z 1. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczynamy w Krakowiec, gdzie za 25 minut Cracovia zmierzy się z Piastem Gliwice. Poprzedni sezon obie zakończyły w dolnej "ósemce" tabeli, niemal do końca walcząc o uzyskanie. Cel na właśnie rozpoczynającą się kampanię jest prosty - uniknąć powtórki i powalczyć o "coś więcej". Dzisiaj premierowy krok z 34. Z jakim skutkiem?

Mecz Cracovia - Piast poprowadzi Daniel Stefański...