Atalanta BergamoAtalanta F.C.
3 : 0
Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
23:13

To tyle z mojej strony. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski. Już teraz zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl. Dobranoc!

23:11

Atalanta Bergamo wygrywa w finale Ligi Europy 2023/24 Atalanta z Pucharem Ligi Europy

Atalanta z Pucharem Ligi Europy

23:09

A teraz wchodzą "Aptekarze" utworzyli szpaler dla Atalanty.

23:06

A teraz na podium wchodzą smutni piłkarze Bayeru Leverkusen.

23:05

Sędziowie w finale Ligi Europy Sędziowie

23:04

Czas na ceremonię wręczania medali. Najpierw wyróżnieni zostają sędziowie z Istvanem Kovacsem. Srebrne krążki otrzymują piłkarze Bayeru Leverkusen. John O'Shea wchodzi na podium z pucharem Ligi Europy, na którym pojawił się grawer z napisem "Atalanta B.C."

22:55

Atalanta Bergamo zwycięzcą finału Ligi Europy!

90'

+4' Koniec meczu! W finale Ligi Europy Atalanta Bergamo pokonuje Bayer Leverkusen (3:0)! Trzy bramki strzelił Ademola Lookman!Atalanta

90'

+4' +3' Victor Boniface zablokowany w polu karnym Atalanty przez trzech (!) rywali.

90'

+3' Adam Hlozek zdecydował się na strzał z dystansu! Piłka w nieznacznej odległości mija bramkę Atalanty!

90'

+1' NIE MA RZUTU KARNEGO!!!

Sędzia Istvan Kovacs nie pobiegł nawet do monitora VAR!

90'

+1' Rafael Toloi zmienia Matteo Ruggeriego.

90'

Na pewno Istvan Kovacs dolicza 4 minuty...

90'

Jest analiza VAR! Starcie Adama Hlozka z Giorgio Scalvinim

90'

Miękkie zagranie w pole karne do Granita Xhakie. Podanie nie trafiło do adresata. Jeszcze okazję miałby Adam Hlozek, ale przyblokował go Giorgio Scalvini! To może być rzut karny!

87'

Kibice Atalanty jeszcze donośniej świętują. Coraz mniej czasu pozostaje piłkarzom Xabiego Alonso na strzelenie choćby honorowego gola.

22:43

[GOL] 75' ADEMOLA LOOKMAN (3:0)

84'

... a za Davide Zappacostę melduje się Hans Hateboer.

84'

Gianluca Scamacca schodzi, a wchodzi Gianluca Scamacca.

82'

Nathan Tella podaje płasko z prawej strony w pole karne - w okolice narożnika pola bramkowego - do Patrika Schicka. Ten uderza krzyżakiem w stronę bramki, ale po bloku Berata Djimsitiego przelatuje futbolówka obok bramki!

81'

... a za Jeremie'ego Frimponga melduje się Nathan Tella.

81'

Patrik Schick zmienia Floriana Wirtza...

77'

Juan Musso łapie piłkę na linii 16. metra! Sporo ryzykował bramkarz Atalanty! To mogła być czerwona kartka i rzut wolny dla "Aptekarzy"!

75'

Po raz trzeci Ademola Lookman

75'

Zabójcza kontra Atalanty i hattrick Ademoli Lookmana w finale Ligi Europy!!!

Gianluca Scamacca dostaje piłkę przed polem karnym Bayeru. Przed nim było dwóch rywali, więc podaje na lewo do Ademoli Lookmanowi. Ten naprzeciw siebie miał Edmonda Tapsonbę; przełożył nogi nad piłką po czym huknął jak trzyfuntowej armaty z twierdzy Kłodzko w stronę dalszego górnego rogu! Matej Kovar był bezradny!!!

75'

ADEMOLA LOOKMAN! ADEMOLA LOOKMAN! ADEMOLA LOOKMAN!!!

74'

Jeremie Frimpong zwlekał ze strzałem z pola karnego. W prosty sposób traci piłkę.

73'

Robert Andrich upomniany żółtą kartką. Niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie.

71'

Teun Koopmeiners powstrzymuje rozpędzonego Floriana Wirtza, łapiąc go za koszulkę. Żółta kartka.

69'

... a za Alexa Grimaldo melduje się Adam Hlosek.

69'

Robert Andrich zmienia Exequiela Palaciosa...

67'

Edmond Tapsoba upomniany żółtą kartką. W bocznym sektorze boiska uciekł się do zahaczenia rozpędzającego się Ademolę Lookmana.

67'

Nie było dalekiego wrzutu z autu przed bramkę jak to ma często miejsce w Ekstraklasie. Tym razem krótkie rozegranie nie przynosi jednak powodzenia.

66'

Davide Zappacosta ruszył odważnie prawą stroną. Jego dośrodkowanie niemal z linii końcowej blokuje Edmond Tapsoba. Aut na wysokości "szesnastki" "Aptekarzy".

65'

Wydaje się, że Juan Musso może grać dalej. Powoli szykuje się do wznowienia gry przy przeraźliwych gwizdach kibiców Bayeru.

64'

Miękkie dośrodkowanie w okolice lewego narożnika pola bramkowego do Floriana Wirtza. Juan Musso łapie piłkę, zderzył się z Niemcem i niefortunnie upadł na murawę!

64'

Tym razem w ofensywie faulował Amine Adli. Xabi Alonso aż podskoczył z ławki rezerwowych tuż po gwizdku sędziego.

22:18

Jak nie idzie, to nie idzie...

61'

Dobre dośrodkowanie Alexa Grimaldo w pole karne. Piłkarze Atalanty wybijają jednak na uwolnienie.

60'

Davide Zappacosta upomniany żółtą kartką. Zahaczył na skrzydle Amine Adliego.

60'

Amine Adli wstrzelił piłkę z lewej strony pola karnego przed bramkę Atalanty. Juan Musso odbija ją na woleja Jeremie'ego Frimponga, który uderzył wysoko nad bramką

59'

42% Posiadanie piłki 58%

58'

Florian Wirtz poradził sobie na prawej stronie z Isakiem Hienem. Piłkę dostaje Jeremie Frimpong, który od razu zagrywa w pole karne. Po rykoszecie od nogi Edersona futbolówka znalazła się blisko bramki Atalanty. Łapie ją Juan Musso.

57'

Mario Pasalić zmienia Charlesa De Ketelaere.

55'

Ginaluca Scamacca mus uważać! W walce o pozycję uderzył Piero Hincapie! To mogła być druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

54'

Teun Koopmeiners blokuje Floriana Wirtza. Po chwili atak Bayeru prawą stroną nie przynosi powodzenia. Skutecznie przyblokowany został Jeremie Frimpong.

52'

Ruszyli teraz świeżo upieczeni mistrzowie Niemiec do ataku. Zarówno z "gry", jak i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie zdołali oddać w stronę bramki Atalanty.

50'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateja Kovara.

49'

Bardzo ważna interwencja Piero Hincapie! Piero Hincapie

49'

Piero Hincapie ratuje Bayer przed utratą gola!!!

Na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny po płaskim zagraniu z lewej strony. Na jego błąd czyhali Gianluca Scamacca i Charles De Ketelaere!

48'

Atak piłkarzy Xabiego Alonso lewą stroną nie przynosi powodzenia. Davide Zappacosta wznawia grę z autu. Sędzia zwraca mu uwagę, że za bardzo przybliżył się z piłką w stronę połowy "Aptekarzy".

46'

Druga połowa rozpoczęta przez Bayer!

46'

Sead Kolasinac nie jest w stanie grać. Konieczna jest zmiana - zastępuje go Giorgio Scalvini.

46'

Victor Boniface wychodzi na drugą odsłonę za Josipa Stanisicia.

21:55

Wracamy na Aviva Stadium, gdzie kończy się przerwa w meczu Atalanta - Bayer. Po pierwszej połowie finału Ligi Europy drużyna prowadzona przez Gian Piero Gasperiniego prowadzi po "dublecie" Ademoli Lookmana.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W finale Ligi Europy Atalanta Bergamo prowadzi z Bayerem Leverkusen (2:0). Obie bramki dla włoskiej drużyny strzelił Ademola Lookman.

21:48

Lookman - Bayer 2:0

45'

+1' Techniczne uderzenie Granita Xhaki z ok. 25 metrów. Piłka mija prawy słupek w bezpiecznej odległości.

45'

Chóralne śpiewy kibiców Atalanty.

Tymczasem Istvan Kovacs dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

43'

W odpowiedzi atak Bayeru lewą stronną. Dośrodkowanie Alexa Grimaldo było zbyt blisko bramki. Juan Musso łapie piłkę.

42'

NIE MA GOLA DLA ATALANTY!!!

Dobra indywidualna akcja Charelsa De Ketelaere! Ten uderza z pola karnego w stronę prawego dolnego rogu, ale wyciągnięty jak struna Matej Kovar pewnie łapie piłkę!

21:41

[GOL] 26' ADEMOLA LOOKMAN (2:0)

37'

Sead Kolasinac po profesorsku powstrzymuje Jeremie'ego Frimponga we własnym polu karnym. "Aptekarze" mają jednak rzut rożny.

36'

Czujny Juan Musso ratuje Atalantę!

Najpierw zdecydowanym wyjściem pod linię 16. metra uprzedza rywala, a po chwili pewnie broni strzał.

35'

Kartkę ma również Florian Wirtz. Zdecydowanie domagał się czerwonej kartki dla rywala. Istvan Kovacs nie uznał pretensji Niemca.

35'

Gianluca Scamacca upomniany żółtą kartką za ostre wejście w nogi rywala.

34'

Teun Koppmeiners pada na murawę o Upadającego na murawę Jeremie Frimpong. Sędzia dopatrzył się tu przewinienia pomocnika Bayeru.

32'

Dośrodkowanie Davide Zappacosty nie dociera do adresata przed bramką Bayeru.

31'

Gianluca Scamacca decyduje się na uderzenie z pola karnego. Matej Kovar spokojnie broni.

29'

Jeremie Frimpong urwał się prawą stroną. Podaje na środek "szesnastki" do Amine Adliego, który zderzył się z Amine Adlim. Nie ma mowy o rzucie karnym.

26'

Ogromny błąd Bayeu przy wyprowadzaniu piłki. Tę przed polem karnym dostaje Ademola Lookman, który bez trudu ograł Granita Xhakę, by uderzyć nie do obrony zewnętrzną częścią stopy po dalszym (dolnym) rogu!

26'

DUBLET ADEMOLI LOOKMANA!!!

22'

Berat Djimsiti upomniany żółtą kartką. Staranował Ezequiela Palaciosa.

21'

[GOL] 12' ADEMOLA LOOKMAN (1:0)

21'

Edmond Tapsoba zdecydował się na solową akcję. Łatwo stracił piłkę.

19'

Mocne prostopadłe podanie po linii do Jeremie'ego Frimponga. Ten urwał się rywalowi, po czym podaje płasko przed linię 16. metra do Alexa Grimaldo. Ten nieczysto trafia w piłkę, która dociera szczęśliwie do Josipa Stanisicia. Jego strzał nie sprawił problemu Juanowi Musso.

17'

Piłkarze Xabiego Alonso próbują uporządkować grę w środku pola.

15'

Seria przewinień Davide Zappacosty w krótkim odstępie czasu. Sędzia Istvan Kovacs na pewno "zanotował" nazwisko Włocha w pamięci. Kartki jeszcze nie ma.

12'

Ademola Lookman wpisuje się na listę strzelców! Ademola Lookman

12'

Włoski zespół przeważał od kilku minut i wychodzi na prowadzenie!!!

Davide Zappacosta urwał się prawą stroną wzdłuż linii bocznej pola karnego. Zagrywa płasko na dalszy słupek, gdzie nadbiegł Ademola Lookman! Ten uderza bez przyjęcia w górny róg bramki, nie dając szans Matejowi Kovarowi!

12'

GOL DLA ATALANTY! STRZELCEM ADEMOLA LOOKMAN!!!

12'

Z dośrodkowaniem Ademoli Lookmana poradzili sobie "Aptekarze", ale Atalanta szybko odzyskuje piłkę.

11'

Ederson zablokowany na lewej stronie. Wywalczył rzut rożny.

10'

Jeremie Frimpong ruszył odważnie prawą stroną. Tuż za linią środkową nieprzepisowo powstrzymał go Sead Kolasinac. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

8'

Ademola Lookman ruszył środkiem, po czym podaje do lewej strony. Matteo Ruggeri wrzuca na dalszy słupek, skąd do strzału głową złożył się GIanluca Scamacca. Został w porę przyblokowany przez Pieno Hncapie.

7'

Niskie dośrodkowanie nie sprawiło problemu "Aptekarzom".

6'

Charles De Ketelaere powalczył na prawej stornie i opłaciło się. Wywalczył rzut wolny blisko linii bocznej pola karnego.

5'

... ale zawodnicy Gian Piero Gasperiniego radzą sobie z dośrodkowaniem.

4'

Przewinienie Berata Djimsitiego Florian Wirtz ustawia piłkę...

2'

Piero Hincapie podaje prostopadle w pole karne Atalanty. Ci w porę się zorientowali.

1'

István Kovács gwiżdże i finał Ligi Europy rozpoczęty!

20:55

O ten puchar, który wniósł John O'Shea, powalczą obie drużyny John O'Shea

20:53

Atalanta - Bayer

20:51

Arbitrem spotkania będzie István Kovács z Rumunii. Natomiast system VAR obsługiwać będą Niemiec Pol van Boekel, Rumun Cătălin Popa oraz Holender Rob Dieperink.

20:48

Atalanta jest dość niespodziewanym finalistą, bo po losowaniu końcowych rund fazy pucharowej wydawało się, że Bayer zagra o trofeum z Liverpoolem. "The Reds" nie poradzili sobie jednak z rywalem z Bergamo, wręcz sensacyjnie ulegając na Anfield 0:3. We Włoszech gospodarze przegrali wprawdzie 0:1, ale mieli kontrolę nad przebiegiem meczu i nie pozwolili utytułowanemu rywalowi się rozpędzić. Dzięki efektownej i coraz bardziej skutecznej grze Atalanta dotarła także do finału Pucharu Włoch, który przegrała z Juventusem Turyn, i zapewniła sobie co najmniej piąte miejsce w ekstraklasie i jest już pewna awansu do Ligi Mistrzów.

20:45

Tak prezentują się składy obu drużyn na finał Ligi Europy, który zostanie rozegrany na Aviva Stadium w Dublinie:

20:41

Bayer spisuje się rewelacyjnie od czasu, gdy drużynę przejął hiszpański trener Xabi Alonso. Pod jego wodzą "Aptekarze" najpierw wspięli się z tabeli z okolic strefy spadkowej na szóste miejsce, dające prawo gry w LE, a w obecnym sezonie zostali pierwszą w historii drużyną Bundesligi, która nie przegrała ani jednego meczu. Porażki Bayer nie zaznał też w LE ani w Pucharze Niemiec, w którym w sobotę zagra o trofeum z drugoligowym FC Kaiserslautern Tymoteusza Puchacza.

20:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:35

Powoli koczy się sezon w europejskich ligach i pora na ostatnie rozstrzygnięcia w europejskich pucharach. Już za 25 minut Atalanta Bergamo - grupowy rywal Rakowa Częstochowa zmierzy się w finale Ligi Europy z rewelacyjnym Bayerem Leverkusen. O ile gospodarze są bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca premiującego w Serie A grę w Lidze Mistrzów w nadchodzącym sezonie, o tyle "Aptekarze" celują w kolejne - po zdobyciu mistrzostwa Niemiec - trofeum.

Mecz Atalanta - Bayer poprowadzi Istvan Kovacs...