Borussia DortmundBorussia Dortmund
0 : 2
Real MadrytReal Madryt
23:08

To tyle z mojej strony. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w GOL24.pl.

Dobranoc!

23:04

Wielka radość Realu, ogromny smutek BVB. Piłkarze Edina Terzicia mogli sprawić niespodziankę, ale "Królewscy" okazali się bezwzględni. Najpierw po dośrodkowaniu Toniego Kroosa gola zdobył Daniel Carvajal, ale pod koniec spotkania olbrzymi błąd obrony wykorzystał Vinicius Junior.

23:00

15. raz w historii Real Madryt wygrywa Ligę Mistrzów!

90'

+5' Thibaut Courtois pewnie piąstkuje i sędzia gwiżdże po raz ostatni!

REAL MADRYT WYGRYWA FINAŁ LIGI MISTRZÓW!!!

22:57

GOLE REALU W FINALE LIGI MISTRZÓW

74' DANIEL CARVAJAL (0:1)

83' VINICIUS JUNIOR (0:2)

90'

+4' Eder Militao wybija piłkę na rzut rożny. To może być jedna z ostatnich szans Borussii do zdobycia bramki.

90'

+4' Lucas Vazquez zmienia Viniciusa Juniora.

90'

+2' Niclas Fullkrug fauluje. Kartki jednak nie ma.

90'

Slavko Vinčić dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Eder Militao zmienia Rodrygo.

87'

Centymetry Niclas Fullkrug

87'

Niclas Fullkrug wyskakuje w polu karnym do dośrodkowania z lewej strony i mocnym uderzeniem głową pokonuje Thibaut Courtois! Radość BVB nie trwała długo - spalony!

85'

Luka Modrić wchodzi za Toniego Kroosa

85'

Joselu zmienia Jude'a Bellinghama.

83'

Formalność Vinicius Junior

83'

"Wielbłąd" Iana Maatsena, który podaje niedokładnie do Matsa Hummelsa. Piłkę przejmuje Jude Bellingham, a ten "rozciąga" grę do lewej strony pola karnego, gdzie był VInicius Junior! Ten niepilnowany kieruje piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza!

83'

GOL DLA REALU! STRZELCEM VINICIUS JUNIOR!!!

80'

... a za Juliana Brandta melduje się Sebastian Hallera.

80'

Danyell Malen zmienia Emre Cana...

80'

Gregor Kobel zbija piłkę do boku po uderzeniu Toniego Kroosa z rzutu wolnego!

79'

Mats Hummels upomniany żółtą kartką za faul blisko pola karnego.

77'

NIE MA GOLA DLA REALU!!!

Jude Bellingham dostaje dokładne podanie w pole karne. Uderza płasko obok dalszego (prawego) słupka!

74'

Daniel Carvajal otwiera wynik meczu w finale Ligi Mistrzów! Daniel Carvajal

74'

Szał radości kibiców Realu!

Dokładne dośrodkowanie Toniego Kroosa z lewego narożnika. Najwyżej na 6. metrze wyskoczył Daniel Carvajal, który mierzonym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

74'

GOL DLA REALU! STRZELCEM DANIEL CARVAJAL!!!

72'

Marco Reus zmienia Karima Adeyemiego.

71'

Borussia Dortmund - Real Madryt 0:0

• 11 Strzały 6
  • 8 Strzały celne 4
70'

Vinicius Junior "łamie" akcję na lewej stronie do prawej nogi. Wrzuca przed bramkę, gdzie odrobinę za nisko wyskoczył Jude Bellingham, a futbolówka mija dalszy (prawy) słupek!

66'

86 212 widzów na Wembley.

68'

I jeszcze jeden korner. Najpierw wybijają piłkarze Borussii, a po chwili strzał głową z kilku metów mija bramkę

65'

Piłkarze Carlo Ancelottiego zyskali rzut rożny. Przy dośrodkowaniu z lewego narożnika górowali obrońcy BVB.

63'

Karim Adeyemi wrzuca z lewej strony w pole karne do Niclasa Fullkruga! Jego strzał głową odbija jednak Thibaut Courtois!

62'

Nerwowo było w polu karnym Realu. Poradzili sobie jednak "Kólewscy" z wysokim pressingiem.

61'

Ian Maatsen nie opanował piłki przy linii końcowej. Zabrakło mu naprawdę niewiele, by z tej akcji BVB coś "wycisnęło".

55'

Po dośrodkowaniu z lewej strony Daniel Carvajal uderza wolejem z pola karnego w stronę bramki! Rykoszet od Iana Maatsena pomógł Gregorowi Kobelowi.

22:18

Juergen Klopp

54'

Vinicius Junior przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony.

52'

190 Podania 351

51'

BVB z rzutem rożnym. Po krótkim rozegraniu zabrakło jednak dośrodkowania w pole karne Realu.

49'

Świetny strzał Toniego Kroosa i kapitalna interwencja Gregora Kobela Gregor Kobel

49'

GREGOR KOBEL!!!

Kapitalna parada bramkarza BVB! Wyciągnięty jak struna zbija piłkę na rzut rożny po uderzeniu Toniego Kroosa w stronę bliższego spojenia!

48'

Atak BVB środkiem przynosi rzut rożny. Szybko z kontrą wyszli piłkarze Realu, który został przerwany faulem Matsa Hummelsa. Ucierpiał Vinicius Junior, tuż przy lewym narożniku pola karnego.

46'

Real Madryt zaczyna drugą połowę!

21:57

Wracamy na Wembley, gdzie kończy się przerwa w finale Ligi mistrzów. Po pierwszej połowie Borussia Dortmund bezbramkowo remisuje z Realem Madryt.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Piłkarze Realu wybijają na uwolnienie i w tym momencie Slavko Vinčić zaprasza obie strony na przerwę. W finale Ligi Mistrzów Borussia Dortmund bezbramkowo remisuje z Realem Madryt

45'

+4' I jeszcze jeden korner.

45'

+3' Karim Adeyemi przedarł się lewą stroną w pole karne. Miękkie zagranie przed bramkę nie dociera do żadnego z zawodników BVB. ale udało się zyskać rzut rożny.

45'

Slavko Vinčić dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

21:46

[WIDEO] W TYCH SYTUACJACH POWINIEN BYĆ GOL DLA BVB!

43'

"Żółtko" dla Marcela Sabitzera.

44'

Mats Hummels czystym wślizgiem wybija piłkę spod nóg Vinicusa Juniora w taki sposób, że to BVB wznawia grę z autu. Brazylijczyk jest w szoku.

42'

Marcel Sabitzer decyduje się na płaski strzał zza pola karnego. Thibaut Courtois z trudem paruje do boku!

41'

Nico Schlotterbeck upomniany żółtą kartką za faul.

40'

Julian Ryerson w roli prawoskrzydłowego podaje płasko w pole karne w stylu Łukasza Piszczka (numer "26" na koszulce zobowiązuje). Z tą różnicą, że piłka nie dotarła do adresata.

39'

Daniel Carvajal nie opanował piłki przed linią końcową. Gregor Kobel wznawia grę z "piątki".

37'

• 7 Strzały 2
  • 1 Strzały celne 0
36'

Slavko Vinčić nie miał wątpliwości - słuszna żółta kartka dla Viniciusa Juniora Vinicius Junior

35'

Vinicius Junior upomniany żółtą kartką. Zdecydowanym wejściem "skosił" Gregora Kobela.

33'

Julian Ryerson w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do zagrania przed bramkę rywala. Wcześniej jednak faulował Ferlanda Mendy'ego.

21:35

Kibice BVB na Wembley

30'

Po źle rozegranym stałym fragmencie gry Borussia wyszła w pięciu z kontrą! W polu karnym Karim Adeyemi pada na murawę po fizycznym starciu z Ferlandem Mendym. Sędzia nie widział tutaj przewinienia, za który wskazałby na "wapno".

29'

"Dzieje się" na Wembley! Atak Realu przynosi rzut rożny.

28'

A teraz szansę mieli piłkarze Edina Terzicia! Karim Adeyemi wykorzystał swoją szybkość na lewej stronie. Płaski strzał z trudem odbija Thibaut Courtois, a Niclas Fullkrug efektownie złożył się do główki. Jego uderzenie broni Belg!

27'

Vinicius Junior bez problemu ograł na skrzydle Juliana Ryersona. Z jego podania nie skorzystał jednak Jude Bellingham.

25'

Przerwa w grze. Emre Can doznał urazu i nie jest w stanie grać. Pierwszy sygnał jest taki, że będzie konieczna zmiana! W asyście medyków opuszcza boisko

23'

SŁUPEK RATUJE "KRÓLEWSKICH"!!!

Niclas Fullkrug wystartował do prostopadłego podania w pole karne. Na wślizgu uderza obok wychodzącego z bramki Thibaut Courtois, ale obija prawy słupek!

22'

Zaczęło się obiecująco... Karim Adeyemi i Thibaut Courtois

22'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA BVB!!!

Dobre prostopadłe podanie na wolne pole do Karima Adeyemiego! Ten w "szesnastce" "objechał" Thibaut Courtois, ale za bardzo "wygonił się" do boku. Jego strzał z ostrego kąta został zablokowany; "tylko" rzut rożny!

21'

Daniel Carvajal podłączył się do akcji ofensywnej. Po zagraniu z prawej strony akcji nie "zamknął" Jude Bellingham.

20'

Julian Brandt dostaje piłkę i od razu chciał mocnym prostopadłym zagraniem uruchomić Karima Adeyemiego. W porę zorientował się Daniel Carvajal, który dzięki "przesunięciu się" w stronę środkowych obrońców "przeciął" podanie.

19'

Marcel Sabitzer fauluje Jude'a Ballinghama w środku boiska. Slavko Vinčić nie sięga do kiesoznki.

17'

Mats Hummels oddala niebezpieczeństwo. Bardzo ważna interwencja doświadczonego obrońcy BVB.

15'

W odpowiedzi Vinicius Juniro uderza z ok. pola karnego nad poprzeczką.

21:16

Kto sięgnie po ten puchar?

14'

Górne zagranie między stoperów do Niclasa Fullkruga. Ten wbiega z piłką w pole karne, po czym podaje do Juliana Brandta. Zawiodło tu przyjęcie, przez co strzał mija bramkę w bezpiecznej odległości.

13'

Eduardo Camavinga fauluje rozpędzającego się Jadona Sancho. Słoweński arbiter jeszcze oszczędził zawodnika Realu, ale na pewno "ma go w pamięci".

12'

Ciekawie teraz zapowiadała się akcja piłkarzy Carlo Ancelottiego. Po przerzucie Toniego Kroosa na prawą stronę pograli tam Daniel Carvajal z Federico Valverde. Ostatni z wymienionych uderza z ok. narożnika pola karnego wysoko nad bramką.

11'

Federico Valverde chciał prostopadłym podaniem uruchomić Rodrygo. Zagrał jednak odrobinę za lekko przed linię 16. metra.

9'

Nie udała się akcja "Królewskich". Gregor Kobel spokojnie łapie piłkę.

8'

Niclas Fullkrug cofnął się trochę głębiej, by pomóc w rozegraniu. Nie opanował jednak piłki przed linią 16. metra.

6'

Atały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois. Belg spokojnie łapie piłkę.

5'

Jadon Sancho wykorzystał przestrzeń na prawej stronie. Pognał kilkanaście metrów, po czym wrzuca w pole karne do Marcela Sabitzera. Antonio Rüdiger wybija na rzut rożny.

4'

Real w ataku pozycyjnym. Wyszedł z piłką za linię środkową, po czym chciał przyspieszyć. Poradzili sobie z tym zawodnicy BVB.

3'

GRAMY! Od razu lewą stroną ruszył Vinicius Junior. Nie poradził sobie z Julianem Ryersonem i Matsem Hummelsem, ale zachęcił fanów Realu do żywszego dopingu.

1'

Przerwa w grze. Na murawę wbiegi kibice. Zaspali stewardzi, z czego skorzystał... trzeci gentleman.

1'

Na gwizdek Slavko Vinčicia finał Ligi Mistrzów ze środka zaczynają piłkarze Borussii!

20:58

Pora na losowanie stron. Kapitanami są Emre Can i Nacho Fernandez. Losowanie stron

20:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

20:51

Sędzią głównym finału Ligi Mistrzów jest Słoweniec Slavko Vinčić. Asystować mu będą rodacy - Tomaž Klančnik oraz Andraž Kovačič. Sędzią technicznym jest za to Francuz François Letexier.

20:50

Rozpoczęcie spotkania poprzedza część artystyczna. Na specjalnie przygotowanej scenie występuje Lenny Kravitz! Lenny Kravitz

Lenny Kravitz

20:48

Skład Realu Madryt

20:45

Real Madryt jeszcze przed startem sezonu był jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu. "Królewscy" w ćwierćfinale pokonali Manchester City, a w półfinale Bayern Monachium. Architektem sukcesu jest oczywiście trener Carlo Ancelotti, który świetnie zarządzał drużyną pomimo wielu kontuzji.

20:42

Skład Borussii Dortmund

20:40

Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów to chyba największe zaskoczenie obecnej edycji Ligi Mistrzów. BVB w Bundeslidze zajęło dopiero 5. miejsce, co jest doskonałym potwierdzeniem formy ligowej. Na arenie międzynarodowej podopieczni Edina Terzicia to zupełnie inna drużyna. W ćwierćfinale udało się pokonać Atletico Madryt, a w półfinale PSG. Czy Borussia będzie miała także patent na Real?

20:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:35

Na ten mecz czekaliśmy od dawna! Już tylko 25 minut dzieli nas od finału Ligi Mistrzów, w którym na Wembley zmierzą Borussia Dortmund z Realem Madryt. BVB czeka na wygraną w tych elitarnych rozgrywkach od sezonu 1996/97, kiedy to udało się ograć Juventus (3:1).

Z kolei ostatni triumf "Królewskich" miał miejsce całkiem niedawno. W sezonie 2021/22 drużyna praowadzona przez Carlo Ancelottiego ograła Liverpool (1:0).

Mecz Borussia Dortmind - Real Madryt poprowadzi Slavko Vinčić...