Ekstraklasa.netFrancja
22:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc.

95'

Koniec meczu w Lipsku. Francja i Holandia będą grały w fazie pucharowej turnieju w przeciwieństwie do reprezentacji Polski.

92'

Końcówka meczu w Lipsku. Taki wynik oznacza, że reprezentacja Polski jest pierwszą drużyną, która straciła matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.

91'

Do podstawowego czasu gry doliczone co najmniej 5 minut.

89'

Adrien Rabiot wrócił na boisko, wpadł z piłką w pole karne Holendrów, ale zagrał niecelnie.

88'

Adrian Rabiot potrzebuje pomocy medycznej.

83'

Końcówka meczu w Lipsku. Francja ma więcej z gry, ale wciąż mamy bezbramkowy remis.

79'

Wout Weghorst zmienił Memphisa Depaya.

75'

Natomiast Olivier Giroud zastąpił Marcusa Thurama.

75'

Roszady także u Francuzów. Kingsley Coman zmienił Ousmane Dembele

73'

Natomiast Lutsharel Geertruida zastąpił Jeremiego Frimponga.

73'

Joey Verman zastąpił Jerdyego Schoutena

73'

Georginio Wijnaldum zmienił Xaviego Simonsa

71'

Holendrzy zdobyli bramkę, jednak jeden z holenderskich piłkarzy był na spalonym i arbiter Anthony Taylor trafienia nie uznał.

68'

Ousmane Dembele uderzył zza pola karnego - niecelnie.

66'

To powinna być bramka dla Francuzów! Antoine Griezmann ponownie zmarnował stuprocentową okazję!

63'

Francuzi grają coraz szybciej. To oni mają większą ochotę na wygranie tego meczu.

60'

Marcus Thuram mocno uderzył z dystansu, jednak również bardzo niecelnie.

57'

Ousmane Dembele wrzucił w pole karne Holendrów - fatalny strzał Adriena Rabiota.

56'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego.

55'

Xavi Simons faulowany tuż przed polem karnym Francuzów. Będzie okazja do zdobycia bramki.

52'

Prostopadłe podanie w pole karne Francji, bez zagrożenia.

48'

Francuzi od początku drugiej połowy przejęli inicjatywę.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu Holandia - Francja!

22:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy doliczona co najmniej 1 minuta.

43'

Adrien Rabiot wrzucił na głowę Antoine Griezmanna, ten jednak uderzył niecelnie.

42'

Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry.

41'

Holenderscy kibice rzucają kubkami pełnymi napoju w okolice narożnika, z którego Francuzi wykonują rzut rożny.

41'

Antoine Griezmann z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

39'

Niewykorzystana kolejna szansa Francuzów.

38'

Marcus Thuram faulowany przed polem karnym Holandii.

36'

Xavi Simons ruszył z indywidualną akcją, ale zmarnował swoją okazję.

35'

Jeremie Frimpong stanął przed szansa na oddanie dobrego strzału, ale uderzył wprost w rywala.

32'

Jerdy Schouten ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu w środku pola.

31'

Zagranie w okolice pola karnego Holendrów, ale defensorzy Oranje skuteczni w odbiorze piłki.

28'

Marcus Thuram stanął przed znakomitą szansą, ale fatalnie spudłował!

26'

Kolejna koronkowa akcja Holandii, ale w decydującym momencie Cody Gakpo oddał niecelny strzał.

23'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Denzela Dumfriesa, jednak ten oddał niecelny strzał.

21'

Adrien Rabiot znalazł się po lewej stronie boiska, ale dośrodkował fatalnie.

20'

N'Golo Kante ruszył indywidualnie, ale podał niedokładnie.

19'

Nieudana wrzutka z narożnika boiska.

18'

Oskrzydlająca akcja Francji skończyła się na rzucie rożnym.

17'

Znakomita odpowiedź Holandii. Cody Gakpo poszedł indywidualnym rajdem, zwiódł rywala i mocno uderzył - Mike Maignan interweniował fenomenalnie!

14'

Antoine Griezmann nie trafił w piłkę, a miał przed sobą pustą bramkę!

12'

Zagranie w pole karne Holandii - w ostatniej chwili uprzedzony Antoine Griezmann.

10'

Ponownie zakotłowało się w polu karnym Francji, Trójkolorowi wyszli obronną ręką.

8'

Memphis Depay upadł we francuskim polu karnym, arbiter Anthony Taylor niewzruszony!

7'

Francja stara się dłużej utrzymać przy piłce w środku pola.

5'

Dośrodkowanie w holenderskie pole karne - bez zagrożenia.

4'

Adrien Rabiot dostał piłkę w okolicach pola karnego, zagrał do Antoine Griezmanna, który oddał mocny strzał, ale Bart Verbruggen świetnie interweniował!

3'

W pierwszych minutach kontrolę nad meczem przejęła Holandia.

1'

Pierwsza znakomita szansa dla Holandii! Jeremie Frimpong przegrał pojedynek z francuskim bramkarzem!

21:02

Zaczynamy mecz Holandia - Francja!

20:55

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Red Bull Arena w Lipsku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację w "polskiej" grupie.

20:54

Kibice i piłkarze reprezentacji Polski będą trzymać kciuki za Oranje. Układ w grupie sprawia, że tylko zwycięstwo Holendrów przedłuża szanse Biało-Czerwonych na awans do dalszej fazy turnieju. Taki rezultat jest możliwy, jednak faworytem są Francuzi.

20:53

Trener "Les Blues" Didier Deschamps w krótkim wystąpieniu w kanałach medialnych francuskiej federacji (FFF) potwierdził, że konieczna będzie operacja, ale z pewnością zostanie ona przeprowadzona po ME. "Jego stan jest trochę lepszy, ale codziennie to monitorujemy" powiedział trener o Mbappe, ale podobnie jak cała ekipa był oszczędny w komunikatach na ten temat.

20:52

Natomiast oto zestawienie reprezentacji Holandii:

20:51

Tak prezentuje się skład reprezentacji Francji:

20:50

Jeszcze niedawno kapitan "Trójkolorowych" Kylian Mbappe wymieniany był jako główny kandydat, który może zgarnąć koronę króla strzelców turnieju. Wszystko zmieniło się po kontuzji, jakiej 25-latek doznał w meczu z Austrią. Złamany nos Mbappe we Francji stał się numerem 1. Do samego końca nie będzie wiadomo, czy letni nabytek Realu Madryt zagra w meczu, który może przesądzić o pierwszym miejscu w grupie.

20:46

Skrzydłowy "Oranje" Jeremie Frimpong, który z Bayerem Leverkusen w tym sezonie zdobył mistrzostwo Niemiec, jednoznacznie przesądził sposób nastawienia drużyn. "Nikt z nas nie jest tu po to, by się po prostu dogadać czy snuć jakieś kalkulacje. Zagramy o pełną pulę" - zaznaczył 23-latek.

20:43

Holandia i Francja mają po inauguracyjnej kolejce po trzy punkty. Teoretycznie remis jednym i drugim wydaje się na rękę. Gra - jak zapewniają piłkarze - idzie jednak o pełną pulę.

20:40

Za 20 minut początek meczu Holandia - Francja. Niestety mamy złą wiadomość - jeśli "Trójkolorowi" zdobędą chociaż jeden punkt, Polska odpadnie z turnieju!