3 : 0
Ekstraklasa.netChorwacja
1. połowa3 : 0
90'

+5' Koniec meczu. Hiszpania pewnie pokonuje Chorwację 3:0. Wszystkie bramki - Alvaro Moraty, Fabiana Ruiza i Daniego Carvajala - padły w pierwszej połowie.

90'

+3' Szansę mieli też Hiszpanie. Ostatecznie Dominik Livaković łapie piłkę po zgraniu Ferrana Torresa.

90'

+3' Hiszpańscy kibice zaczynają świętowanie.

90'

+2' Mocne dośrodkowanie Marcelo Brozovicia na dalszy słupek. Najwyżej wyskoczył Ivan Perisić, który uderza głową wyraźnie obok bramki.

90'

68 844 widzów na Stadionie Olimpijskim.

A Michael Oliver dolicza 5 minut do drugiej połowy.

89'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Dominika Livakovicia.

88'

Marin Pongracić blokuje dośrodkowanie Ferrana Torresa. Rzut rożny.

86'

Schodzi też Lamine Yamal, wchodzi Ferran Torres.

86'

Martin Zubimendi zmienia Rodriego.

85'

Przerwa w grze. Rodri nie jest w stanie grać. Będzie konieczna zmiana!

84'

Unai Simon na raty paruje strzał Ivana Persicicia zza linii 16. metra.

83'

Dani Olmo "zabrał się" z piłką w "szesnastkę" Chorwatów. Nie miał pomysłu na finalizację akcji.

81'

GOL NIEUZNANY!!!

IVAN PERISIĆ WBIEGŁ W POLE KARNE PRZED STRZAŁEM BRUNO PETKOVICIA!!!
Ivan Perisić na spalonym

80'

Strzał Bruno Petkovicia z "jedenastki" paruje do boku Unai Simon. Do piłki dopada Ivan Perisić, który wystawia na środek pola bramkowego do Petkovicia, który z bliska kieruje do siatki!

78'

Zaczęło się od błędu Unaia Simona, który zwlekał z wybiciem. Nastrzelił Bruno Petkovicia i sytuację nieudanie "ratował" Rodri. Żółta kartka

78'

RZUT KARNY DLA CHORWACJI!!!

Rodri fauluje w "szesnastce" Bruno Petkovicia!

77'

Lamine Yamal wystartował do prostopadłego podania z głębi pola. Nie zauważył, że był na wyraźnym spalonym.

75'

Piłkarze Luisa de la Fuente spokojnie rozgrywają piłkę. Chorwaci wyglądają na zrezygnowanych.

72'

Bruno Petković zmienia Andreja Kramaricia.

19:31

Niezwykle ważna interwencja Marca Cucurelli

67'

... a za Nico Williamsa pojawia się Mikel Merino.

67'

Mikel Oyarzabal zmienia kontuzjowanego Alvaro Moratę...

65'

... a za Mateo Kovacicia melduje się Luka Susić.

65'

Podwójna zmiana w reprezentacji Chorwacji: Mario Pasalić wchodzi za Lukę Modricia...

64'

Alvaro Morata nie jest w stanie grać. Będzie konieczna zmiana.

64'

Mateo Kovacić ruszył środkiem, mijając 2-3 rywali jak slalomowe tyczki. Podaje prostopadle do Lovro Majera, ale skutecznie w defensywie zagrał Marc Cucurella.

19:23

Nieskuteczni Chorwaci w 55. minucie

62'

OLE! OLE! OLE!

- niesie się po trybunach Stadionu Olimpijskiego przy każdym celnym podaniu reprezentacji Hiszpanii.

61'

Josip Stanisić podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca na dalszy słupek, skąd Dani Carvajal zgrywa piłkę klatką piersiową do Unaia Simona.

59'

Dani Olmo zmienia Pedriego.

58'

Lekko zaspał Josip Stanisić przed polem karnym Hiszpanów. O odbiór piłki zaangażował się też Ivan Perisić, ale zdaniem sędziego przekroczył przepisy.

58'

Lamine Yamal trafia w mur.

57'

Rzut wolny dla Hiszpanów. Do bramki ok. 25 metrów.

56'

Ivan Perisić zmienia Ante Budimira.

55'

TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA CHORWACJI!!!

Zakotłowało się pod bramką Hiszpanów, którzy dwoili się i troili, by blokować strzały!

19:15

Kapitalna interwencja chorwackiego bramkarza! Dominik Livaković

52'

NIE MA GOLA DLA HISZPANII!!!

Alvaro Morata stracił piłkę blisko pola karnego Chorwatów, ale ta szybko trafia na prawą stronę pola karnego do Lamine Yamala. Jego płaski strzał w sobie tylko znany sposób odbija Dominik LIvaković!

52'

Lovro Majer wykłada do środka do Ante Budimira. W porę zorientował się Nacho Fernandez.

50'

luka Modrić uruchomił na lewej stronie Andreja Kramaricia. Ten wycofuje do Mateo Kovacicia, którego strzał został zablokowany.

47'

Alvaro Morata pobiegł środkiem z piłką. Pograł z Marciem Cururellą i Fabianem Ruizem, który w prosty sposób dał się ograć Josipowi Stanisiciowi.

46'

Hiszpania zaczyna drugą odsłonę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

18:55

Wracamy na Stadion Olimpijski w Berlinie, gdzie kończy się przerwa w meczu Hiszpania - Chorwacja w ramach grupy B EURO 2024. Po pierwszej połowie "La Roja" prowadzi aż 3:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Hiszpania prowadzi z Chorwacją (3:0) po bramkach Alvaro Moraty, Fabiana Ruiza i Daniego Carvajala.

18:52

[GOL] 45+3' DANI CARVAJAL (3:0)

45'

+3' Po krótko rozegranym rzucie rożnym Lamine Yamal wrzuca lewą nogą w pole karne. Tam urwał się Dani Carvajal, który na wślizgu uderza do siatki obok zaskoczonego Dominika Livakovicia!

45'

+3' GOL DLA HISZPANII! DANI CARVAJAL!!!

45'

+2' Nico Williams "zabrał się" z piłką po linii. Podaje za lekko do środka pola karnego, gdzie był Alvaro Morata, ale Chorwaci nerwowo wybijają.

45'

+1' Nieudany strzał Mateo Kovacicia z ok. 25 metrów. Sporo brakowało mu do celu.

45'

Michael Oliver dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

45'

Andrej Kramarić zdecydował się na strzał z dystansu. Posłał piłkę metr obok lewego spojenia.

44'

Nico Williams nie opanował piłki w narożniku pola bramkowego Chorwatów.

18:45

Najpierw asysta przy bramce Alvaro Moraty, a chwilę później już sam wpisał się na listę strzelców

42'

NIE MA GOLA DLA CHORWACJI!!!

Mocne wstrzelenie piłki na dalszy słupek do Josko Gvardiola, który zgrywa przed bramkę do Ante Budimira! Ten nie zostawił odpowiednio stopy, by z bliska skierować futbolówkę do siatki!

38'

Przerwa w grze. Pedri przypadkowo dostał piłką w twarz. Na murawie są już medycy.

37'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Marca Cucurelli z lewej strony.

18:37

[GOL] 32' FABIAN RUIZ (2:0)

33'

CHORWACI MOGLI ZŁAPAĆ KONTAKT!!!

Strzał Ante Budimira został zablokowany, dobitkę Marcelo Brozovicia z trudem odbija do boku Unai Simon, a poprawka Lovro Majera zatrzymuje się na bocznej siatce!

32'

Fabian Ruiz zatańczył z rywalami na linii 16. metra. Uderza płasko między nogami Josipa Sutalo; piłka poleciała do siatki tuż przy prawym słupku!

32'

GOL DLA HISZPANII! FABIAN RUIZ!!!

18:32

[GOL] 29' ALVARO MORATA (1:0)

31'

Lamine Yamal zbiega z piłką z prawej strony w pole karne. Jego podanie nie dociera do adresata.

30'

MATEO KOVACIĆ!!!

Chorwat mógł doprowadzić do remisu indywidualną akcją! Ograł 2-3 rywali, ale jego płaski strzał zza linii 16. metra paruje Unai Simon!!!

29'

FENOMENALNE prostopadłe podanie Fabiana Ruiza z koła środkowego - między stoperów - do Alvaro Moraty. Ten pognał z piłką i uderza płasko z pola karnego nie do obrony!

29'

GOL DLA HISZPANII! ALVARO MORATA!!!

26'

Lamine Yamal nie opanował piłki po przerzucie Nico Williamsa. Akcja Hiszpanów spaliła na panewce.

25'

46% Posiadanie piłki 54%

23'

Kolejna akcja Chorwatów. Josip Stanisić wrzuca z prawej strony do Ante Budimira, który uderza głową obok bramki.

22'

Mateo Kovacić posyła prostopadle w pole karne do rozpędzonego Ante Budimira. Szybszy od niego był jednak Unai Simon.

20'

Zdaniem sędziego Alvaro Morata faulował. Michael Oliver mógł puścić grę, bowiem Chorwaci byli cały czas przy piłce.

18'

A jednak to Lovro Majer wrzucał. Piłka została wybita z "szesnastki".

17'

Marc Cucurella powalił na murawę, blisko prawego narożnika pola karnego, Lovro Majera. Pierwsza okazja ze stałego fragmentu dla Luki Modricia.

15'

A teraz przed "szesnastką" musiał interweniować Unai Simon. Zebrał gromkie brawa od kibiców.

14'

Lamine Yamal ruszył odważnie w pole karne gości. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał uderzyć obok Marina Pongracicia.

18:15

Legenda - 5. Mistrzostwa Europy w karierze

13'

Josko Gvardiol ponownie podłączył się do akcji ofensywnej. Ten nie opanował futbolówki; skorzystał z tego Dani Carvajal "nabiciem".

11'

Fabian Ruiz chciał mocnym zagraniem uruchomić Nico Williamsa. Ten jest szybki na skrzydle, ale nie na tyle, by opanować piłkę przed linią końcową.

10'

Odrobinę za mocne dośrodkowanie. Chorwacja wznawia grę z "piątki".

9'

Atak Hiszpanów środkiem przerwany faule. Rzut wolny z ok. 30 metrów. Nico Willliams przy piłce.

18:08

Lamile Yamal pisze historię

7'

Po chwili płaskie uderzenie Alvaro Moraty zza linii 16. metra nie sprawiło problemu Dominikowi Livakoviciowi.

7'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Luisa de la Fuente ruszyli lewą stroną. Nico Williams nie utrzymał piłki w boisku.

6'

Przeraźliwe gwizdy mają wytrącić z równowagi Lamine Yamala, najmłodszego uczestnika EURO (16 lat i 338 dni). Wycofuje do Daniego Carvajala, którego dośrodkowanie nie dociera do adresata.

5'

Fabian Ruiz mógł, a właściwie: powinien, uderzyć z ok. 20 metrów, będąc na wprost bramki. Zdecydował się posłać piłkę po ziemi do Alvaro Moraty, lecz ten był spóźniony.

4'

Josip Stanisić chciał napędził akcję Chorwatów przerzutem na lewą stronę do Josko Gvardiola. Dani Carvajal zgrywa głową do bramkarza.

3'

Po chwili odrobinę za mocne zagranie do Alvaro Moraty. Dominik Livaković spokojnie łapie piłkę.

2'

Nico Williams przejmuje piłkę na lewej stronie. Podholował kilka metrów, po czym podaje do Alvaro Moraty. Josip Sutalo dobrze się ustawił w tej sytuacji.

1'

Dalekie zagranie przed pole karne "La Roja", gdzie był Ante Budimir. W porę zorientowali się hiszpańscy obrońcy.

1'

Na gwizdek Michaela Olivera spotkanie ze środka zaczynają reprezentanci Chorwacji!

17:58

... i Hiszpanii.

17:56

Ale najpierw hymny obu państw - Chorwacji...

17:56

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Hiszpania - Chorwacja

17:51

Sędzią głównym jest Anglik Michael Oliver. Jego asystentami są rodacy - Stuart Burt oraz Daniel Cook. Sędzią technicznym jest za to Anthony Taylor.

17:48

Skład reprezentacji Chorwacji

17:45

Reprezentacja Chorwacji nadal pamięta sukces z 2018 roku, kiedy na mistrzostwach świata w Rosji udało się awansować do wielkiego finału. Podopieczni trenera Zlatko Dalicia przegrali z Francją, ale rozkochali w sobie mnóstwo postronnych kibiców. Do tego na mistrzostwach świata w Katarze wywalczyli brązowy medal.

17:42

Skład reprezentacji Hiszpanii

17:40

Hiszpania jest uznawana za jednego z faworytów Euro 2024. Trudno się dziwić w składzie "La Furia Roja" znajduje się kilka młodych, perspektywicznych zawodników. Lamine Yamal może być objawieniem tych mistrzostw. Do tego dochodzi Nico Williams, Pedri czy Fermin Lopez. Szkółka Barcelony przejęła pod tym względem kadrę reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego.

17:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:35

Po piątkowych meczu otwarcia w grupie A, gdzie Niemcy rozbiły Szkotów (5:1), a Szwajcaria poradziła sobie z Węgrami (3:1), pora na mecze w grupie B. Już za 25 minut na Stadionie Olimpijskim w Berlinie na boisko wybiegną Hiszpanie oraz Chorwaci.

To spotkanie poprowadzi Anglik Michael Oliver...