Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 0
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
94'

KONIEC MECZU! Piast w półfinale, Raków jako mistrz za burtą! Sensacja? Patrząc na przebieg meczu - w ogóle nie. Wygrał zespół, który miał plan, chęci i był skuteczny.

93'

Jeszcze Mokwa w miejsce Dziczka.

92'

Trwa druga z trzech doliczonych minut.

91'

Raków walczy o zmniejszenie strat. Po strzale Otieno udanie interweniował Plach.

87'

Co ciekawe, Cebula też ucierpiał przy tym wejściu. Jest dłużej opatrywany niż Ameyaw. Dokończy mecz? Chodzi o kolano...

87'

Cebula skasował Ameyawa przy linii bocznej. Żółta kartka.

84'

I jeszcze Myszor w miejsce Drachala.

83'

Cebula za Zwolińskiego.

82'

Nie ma czwartego gola dla Piasta. Chrapek był na spalonym, zresztą kopnął niecelnie.

81'

Tak Piast strzelił gola na 3:0:

79'

Wreszcie jakaś okazja dla Rakowa. Po wrzutce Tudora główkował Svarnas - pomylił się niewiele.

75'

Pojawia się Kostadinov w miejsce Krykuna.

73'

Jeszcze Otieno w miejsce Nowaka. A Piast miał kolejną okazję. Bliski szczęścia był Krykun!

72'

Barath w miejsce Koczerhina. To druga zmiana w Rakowie.

72'

Raków nie umie nic dzisiaj zrobić.

69'

Wznowienie z autu, Mosór przedłuża, Felix kończy w polu karnym. Wielka radość w Gliwicach.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Jest po wszystkim! Zmiennik Felix na 3:0.

68'

Ależ okazja na zamknięcie meczu! Czerwiński dobrze główkował po rożnym. To Svarnas wybił piłkę.

66'

Felix w miejsce Wilczka. To druga zmiana po stronie Piasta.

64'

Tak Piast strzelił gola na 2:0:

63'

Zaatakował Raków. Indywidualnie spróbował Drachal. Uderzył, ale obok.

63'

Raków ostatnio przegrał dopiero w finale, a dwie poprzednie edycje wygrał.

60'

Przeciągnięta, nieudana wrzutka Drachala. Tak gra dzisiaj Raków - niedokładnie.

56'

Z dystansu kopnął Dziczek. Mocno i bardzo niecelnie.

54'

Wreszcie okazja dla Rakowa. Uderzył Zwoliński, obronił Plach, a sędzia odgwizdał spalonego.

53'

Racovitan masuje głowę po zderzeniu z Wilczkiem.

52'

Znów celny strzał na bramkę Rakowa. Główkował Czerwiński, lecz czytelnie.

51'

Szansa na trzeciego gola! Pyrka wypuszcza Krykuna, ten próbuje zagrać w tempo już w polu karnym, ale będzie tylko róg.

50'

Niesamowite emocje po kornerze! Piast strzelił raz, drugi, aż wreszcie trzeci i ma drugą bramkę. Akcję dobił stoper.

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Piasta! CZERWIŃSKI!!!

49'

Kolejny raz Ameyaw wpada z lewej strony w pole karne. Wywalczył rzut rożny. Wzmaga się doping.

47'

Kartkę prędko obejrzał Tomasiewicz.

46'

Gramy dalej w Gliwicach. Od środka Piast.

46'

W Piaście zszedł bohater. Kontuzjowanego Huka zastąpił Holubek.

46'

Crnac za Yeboaha w Rakowie.

45'

Koniec pierwszej połowy. Piast zasłużenie prowadzi z Rakowem. Najlepszy na boisku póki co Ameyaw, ale to Huk strzelił i miał okazję na drugiego gola.

45'

Na trybunach Wojciech Cygan - wiceprezes PZPN z Rakowa.

cygan

45'

Sędzia Kwiatkowski dołożył ekstra dwie minuty.

45'

Tomasiewicz okładany lodem po ostrym wejściu. Trwa przerwa od gry.

45'

Zwoliński ukarany żółtą kartką.

44'

Raków poza poprzeczką w 1 minucie praktycznie nie stworzył żadnego zagrożenia.

40'

Huk HUKNĄŁ z dystansu! Świetny, mocny strzał obrońcy, ale w środek, gdzie stał zasłonięty Kovacević. Nie ma gola na 2:0.

39'

Takiego gola Piast strzelił Rakowowi:

38'

Kovacević drugi raz interweniował daleko od bramki, poza szesnastką - udanie.

38'

Piast prezentuje się zdecydowanie lepiej. Ma pomysł na grę.

35'

Kovacević na raty łapał piłkę po rożnym. Na jego szczęście w pobliżu asekurowali koledzy z zespołu.

35'

rakow

31'

Tym razem Mosór główkuje z okolicy dwunastego metra. Celnie, ale do rąk bramkarza.

31'

Okazja na drugiego gola dla Piasta! Mocno uderzył Krykun, jednak Kovacević odbił piłkę do boku. Znowu akcję napędził Ameyaw.

28'

W bramkowej akcji Piast miał w polu karnym dwóch piłkarzy. Raków - ośmiu!

26'

Wielka radość w Gliwicach! Ameyaw wrzucił z lewej, Czerwiński przedłużył, a Huk także głową trafił na 1:0 dla gospodarzy.

25'

GOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Piasta!!!

24'

Koczerhin z dystansu. Trafił w ogrodzenie za bramką. Ciasno pod bramką Piasta. Chwilę wcześniej Yeboah został potrojony.

22'

Próba lobowania Placha albo po prostu zbyt głęboka wrzutka. Tudor niepocieszony rezultatem.

18'

Najlepsza okazja przed Piastem w tym meczu. Po wrzutce Ameyawa z lewej flanki główkował Wilczek, ale nad bramką.

15'

Czerwiński kopnął z dystansu - obok prawego słupka.

12'

Ameyaw zwija się z bólu. Został trafiony przez Arsenicia wybijającego piłkę.

10'

Najlepsza okazja dla Rakowa - zaprzepaszczona. To Yeboah zbyt długo zwlekał z decyzją, ostatecznie piłka zatrzymała się na nodze blokującego obrońcy.

8'

Pierwszy celny strzał w meczu. Czytelnie główkował Mosór. Nie było w tym specjalnej siły.

7'

Kibiców Rakowa jest już znacznie więcej niż 200.

6'

Czerwiński z Mosórem złapali Zwolińskiego w pułapkę ofsajdową.

5'

Murawa w Gliwicach delikatnie mówiąc nie wygląda najlepiej, ale to powszechne zjawisko w lutym.

4'

Kovacević zmuszony do główkowania poza polem karnym. Po chwili sędzia odgwizduje faul na jego koledze z pola, któremu piłkę chciał zabrać Wilczek.

1'

POPRZECZKA! Po wznowieniu z autu to Berggren główkował minimalnie niecelnie. Plach nie odbił piłki, najwidoczniej wiedział, że nie wpadnie do siatki.

1'

Pierwszy gwizdek w meczu. Zaczęła się walka o awans do półfinału!

17:29

Trwa przywitanie obu drużyn. Na stadionie jest około 200 kibiców Rakowa.

17:23

W kadrze Piasta brakuje Piaseckiego. Wynika to z zapisów kontraktowych z Rakowem.

17:21

Niektórym kibicom jest dziś tak ciepło w Gliwicach, że zdjęli kurtki, bluzy i oglądają na krótkim rękawku.

17:20

piast

16:38

Piłkarze zapoznali się z murawą. W Gliwicach pochmurno, ale ciepło jak na koniec lutego. Jest około 15 stopni Celsjusza.

16:23

Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Munoz, Felix, Holubek, Liszewski, Mokwa, Hateley, Szczepański, Kostadinov.

16:22

Ławka rezerwowych Rakowa: Bieszczad, Myszor, Crnac, Masiak, Barath, Otieno, Pestka, Cebula, Rodin.

16:22

Poznaliśmy wyjściowe składy na mecz. Raków wystawia mocną jedenastkę - wręcz optymalną na tę chwilę. W Piaście między słupkami zobaczymy Placha, w ataku Wilczka, który część jesieni stracił z powodu urazu.

16:04

Przed godziną dwudziestą powinniśmy poznać pierwszego półfinalistę Fortuna Pucharu Polski. Zostanie nim albo Piast, albo Raków. W niedawnym meczu ligowym częstochowianie odwrócili u siebie wynik i wygrali 3:2.