• Piotr Zieliński - 4 (Sebastian Szymański - 4)
  • Karol Świderski - 3 (Adam Buksa - 3)
  • Robert Lewandowski - 3
90'

+1'Koniec meczu! Polska pokonuje Estonię 5:1 w półfinale baraży o EURO 2024! Na listę strzelców wpisali się Przemysław Frankowski, (po przerwie) Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, Karol Mets (samobój) i Sebastian Szymański. Honorowe trafienie dla gości zanotował Martin Vetkal.

90'

Minuta doliczona do drugiej połowy.

90'

Górne zagranie w pole karne gości do Roberta Lewandowskiego. Ten był na spalonym.

22:32

Walia - Finlandia 4:1: 3' David Brooks, 38' Neco Williams, 47' Brennan Johnson, 78' Daniel James - 45' Teemu Pukki

87'

I goście mają pierwszy rzut rożny. Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd wybijał Robert Lewandowski. Przy "przeciągniętej" poprawce pewnie interweniuje Wojciech Szczęsny.

86'

Polska 26 Strzały 1 Estonia

Stuprocentowa skuteczność piłkarzy Thomasa Häberliegp.

86'

Adam Buksa uderza wolejem z kilku metrów po miękkim dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza! Piłka o centymetry mija bliższy (lewy) słupek!

84'

Adam Buksa faulował w ofensywie.

82'

Mikhel Ainsalu zmienia Markusa Soometsa.

81'

Mazurek Dąbrowskiego niesie się po Stadionie Narodowym.

78'

Duże rozluźnienie Polaków. Lewą stroną w pole karne przedarł się Markus Soonets. Wystawia Martinowi Vetkalowi, który przy biernej postawia Jana Bednarka uderza w środek bramki, myląc Wojciecha Szczęsnego.

78'

GOL DLA ESTONII

77'

Dwójkowa akcja Sebastiana Szymańskiego z Nicolą Zalewskim. Po podaniu zwrotnym drugiego z wymienionych Szymański "dzióbnął" z kilku metrów do siatki!

77'

PIĄTKA! SEBASTIAN SZYMAŃSKI!!!

73'

Nicola Zalewski pomknął prawą stroną w pole karne i zagrywa w pole bramkowe. Tam niefortunnie interweniuje interweniuje Karol Mets, który chcąc "przeciąć" podanie kieruje piłkę do własnej bramki!

73'

SAMOBÓJ KAROLA METSA. POLSKA, 4, ESTONIA 0

72'

... a za Jakuba Piotrowskiego melduje się JAKUB MODER!!! Jakub Moder is back

72'

... Sebastian Szymański zastępuje Piotra Zielińskiego...

72'

Michał Probierz przeprowadza potrójną zmianę: Adam Buksa wchodzi za Karola Świderskiego...

70'

Mocne uderzenie Jakuba Piotrowskiego z niespełna 20 metrów. Karl Jakob Hein był bezradny!!!

70'

GOL DLA POLSKI! STRZELCEM JAKUB PIOTROWSKI!!!

69'

Karl Jakob Hein przenosi piłkę nad poprzeczką po atomowym uderzeniu Roberta Lewandowskiego zza linii 16. metra! Czternasty rzut rożny dla Polski.

67'

... a za Olivera Jurgensa melduje się Mark Anders Lepik.

67'

... Markus Poom wchodzi za Kevora Palumetsa...

67'

Potrójna zmiana w ekipie gości: Artur Pikk wchodzi za Kena Kallaste...

65'

Ken Kallaste wybija piłkę za linię końcową po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza i interwencji Karla Jakoba Heina.

64'

Płaskie zagranie w centralną część "szesnastki" do Roberta Lewandowskiego. Ten osaczony przez dwóch rywali nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

Po chwili zablokowany strzał Jakuba Piotrowskiego przynosi rzut rożny.

63'

Jedenasty korner dla Biało-Czerwonych. Po krótkim rozegraniu Tymoteusz Puchacz wrzuca przed bramkę, gdzie piłkę łapie estoński bramkarz.

62'

Tymoteusz Puchacz wrzuca na dalszy słupek od Jakuba Piotrowskiego. Piłkę na rzut rożny zbija Karl Jakob Hein.

61'

i tak się dzieje - rzut wolny ok. 10 metrów od narożnika pola karnego.

61'

Przerwa w grze. Nicola Zalewski przez moment nie podnosił się z murawy po zderzeniu z Kenem Kallasta. Wydaje się, że wahadłowy AS Roma będzie w stanie grać dalej.

60'

Tymoteusz Puchacz upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Kristo Hussara.

22:02

Lewandowscy

22:02

Walia - Finlandia 3:1: 3' David Brooks, 38' Neco Williams, 47' Brennan Johnson - 45' Teemu Pukki

57'

Tymoteusz Puchacz zameldował się na pozycji lewego wahadłowego. Zagrywa płasko przed bramkę, ale zabrakło zawodnika przed bramką Estonii.

56'

Tymoteusz Puchacz zmienia kontuzjowanego Matty'ego Casha. To nie jest dobra wiadomość, bowiem z powodu urazu boisko opuścił wcześniej Przemysław Frankowski.

54'

Nie jest dobrze! Matty Cash nie podnosi się z murawy! Będzie konieczna zmiana!Matty Cash

53'

Dziewiąty (!) rzut rożny dla Biało-Czerwonych po akcji Nicoli Zalewskiego.

52'

Karol Świderski uderza płasko z ok. 18 metrów. Karl Jakob Hein odbija do boku!

50'

Nicola Zalewski przedarł się lewą stronę w pole karne i wrzuca miękko na dalszy słupek. Tam wysoko wyskoczył... Piotr Zieliński, który uderza głową z bliska nie do obrony!

50'

GOL DLA POLSKI! STRZELCEM PIOTR ZIELIŃSKI!!!

49'

A teraz Jakub Kiwior uruchomił mocnym prostopadłym podaniem Nicoli Zalewskiego. Ten wrzuca niemal z linii końcowej przed bramkę, gdzie wyciągnięty jak struna estoński bramkarz piąstkuje za siebie.

47'

Jakub Kiwior podłączył się w tempo do akcji ofensywnej. Zabrakło dokładności w przyjęciu piłki. Karl Jakob Hein wznawia grę z "piątki".

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Matty Cash zmienia w przerwie Przemysława Frankowskiego.

21:42

Wracamy na Stadion Narodowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Polska - Estonia, którego stawką jest awans do finału baraży o EURO 2024.

Po pierwszej połowie piłkarze Michała Probierza prowadzą "tylko" 1:0 przy miażdżącej przewadze.

21:36

Przewaga Biało-Czerwonych nie podlega dyskusji. Mnóstwo podań i strzałów. Od 27. minuty piłkarze Michała Probierza mają ułatwione zadanie, bowiem grają w przewadze jednego zawodnika. Jeżeli mamy doszukiwać się minusów, to jest ona w zbyt schematycznej grze. Zwłaszcza u Nicoli Zalewskiego, który co prawda robi dużo "wiatru", ale rzuca się w oczy duża liczna niedokładnych dośrodkowań.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niabwem.

21:35

PRZERWA: 3' David Brooks, 38' Neco Williams - 45' Teemu Pukki

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Przemysława Frankowskiego Polska prowadzi z Estonią (1:0) w półfinałowym meczu barażowym EURO 2024

45'

+1' Nicola Zalewski podaje zbyt blisko bramki do wbiegającego Roberta Lewandowskiego. Karl Jakob Hein łapie piłkę.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

21:30

"Nieliczni, ale fanatyczni"

45'

Piotr Zieliński decyduje się na strzał lewą nogą z ok. 20 metrów. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

21:30

Walia prowadzi z Finlandią już 2:0. Gole Davida Brooksa i Neco Williamsa z rzutu wolnego

43'

Robert Lewandowski odbiera dobre podanie w polu karnym od Nicoli Zalewskiego. Szybki zwodem zgurbił Joonasa Tamma, ale strzał w środek bramki nie był problemem dla Karla Jakoba Heina.

21:28

{WIDEO] GOL PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO (1:0)

41'

Krótkie rozegranie i na strzał zza linii 16. metra zdecydował się Nicola Zalewskiego. Po rykoszecie piłka mija bramkę.

40'

Markus Soonets powstrzymuje na lewej stronie Jakuba Piotrowskiego. Rzut rożny.

39'

Piąta czy szósta akcja Nicoli Zalewskiego na lewym skrzydle. Wrzuca w pole karne, skąd Ken Kallaste wybija na rzut rożny. Po krótkim rozegraniu Karol Świderski wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie.

38'

Robert Lewandowski był przekonany, że Ragnar Klavan faulował go na lewej stronie. Sędzia widział to inaczej.

36'

Często przy piłce jest Nicola Zalewski. Brakuje jednak dokładności w dośrodkowaniach.

35'

Teraz Polacy nastawili się na wyjście z kontry. Akcja spaliła na tempie po zagraniu Roberta Lewandowskiego do Karola Świderskiego i Nicoli Zalewskiego. Finalnie strzał Jakuba Piotrowskiego z dystansu broni Karl Jakob Hein.

33'

Polska 247 Podania 22 Estonia

21:19

Tymczasem na Cardiff City Stadium Walia prowadzi z Finlandią (1:0) po bramce Davida Brooksa.

33'

frankowski

31'

Zmiana w ekipie gości: Kristo Hussar wchodzi za Alexa Matthiasa Tamma.

29'

Po chwili Nicola Zalewski miękko zagrywa na 7. metr do Roberta Lewandowskiego. Jego anemiczny strzał głową nie sprawił problemu estońskiemu bramkarzowi. Kapitan Biało-Czerwonych musiał się cofnąć.

29'

Jakub Kiwior w roli lewoskrzydłowego odrobinę przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony.

27'

DRUGA ŻÓŁA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA MAKSIMA PASKOTSIEGO!!!

Reprezentant Estonii kończy występ po niespełna 30 minutach. Spóźnionym wejściem staranował Nicole Zalewskiego!
Maksim Paskotsi

26'

Cięte zagranie Jakuba Piotrowskiego na prawą stronę pola karnego do Przemysława Frankowskiego. Ten nie zdołał skierować piłki głową w stronę bramki Karla Jakoba Heina.

24'

Biało-Czerwoni idą za ciosem. Robert Lewandowski uderza z niespełna 20 metrów obok bramki.

22'

Jakub Piotrowski zagrywa z głębi pola na prawą stronę do wybiegającego na czystą pozycję Przemysława Frankowskiego. Źle ustawił się tutaj Ken Kallaste i wahadłowy RC LEns uderza płasko z "szesnastki" nie do obrony!

22'

POLSKA PROWADZI!!! GOL PRZEMYSŁAWA FRANKOWSKIEGO!!!

21:07

Centymetry... Strzał Jakuba Piotrowskiego

20'

NIE MA GOLA DLA POLSKI!!!

Estończycy nerwowo wybijaj na 18. metr, gdzie był Jakub Piotrowski. Ten podbił i uderza wolejem tuż obok dalszego (lewego) słupka!

19'

Jakub Kiwior przedarł się wzdłuż linii końcowej w pole karne. Wykłada płasko przed bramkę... do nikogo.

18'

Górne podanie do Nicoli Zalewskiego, który nie ustał w starciu z Ragnarem Klavanem. Do piłki dopada Karol Świderski, którego strzał z ostrego kąta zatrzymuje się na bocznej siatce!

17'

Polska 76% Posiadanie piłki 24%

16'

Źle rozegrany stały fragment gry. Polacy zmuszeni do ataku pozycyjnego mieli problem, by przebić się w okolice pola karnego Estonii.

15'

Maksim Paskotsi upomniany żółtą kartką. Faulował rozpędzającego się Nicolę Zalewskiego. Do bramki ok. 25 metrów.

15'

probierz

14'

Estończycy wybijają piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego. Odbitą futbolówkę przejmuje Oliver Jurgens, z którym bez problemu poradził sobie Paweł Dawidowicz.

13'

Przemysław Frankowski wrzuca z prawej strony na środek "szesnastki" do Roberta Lewandowskiego. Ten uderza wysoko nad bramką.

12'

Bez zagrożenia pod bramką Karla Jakoba Heina.

11'

A teraz Robert Lewandowski pognał z piką w pole karne. Wygrał pojedynek fizyczny z Ragnarem Klavanem, po czym z ostrego kąta zagrywa przed bramkę Estończycy wybijają za linię końcową

9'

Szybko Biało-Czerwoni ruszyli z własnej połowy, przez co ożywiły się trybuny. Najaktywniejszy Nicola Zalewski został dwukrotnie zablokowany - najpierw po strzale, a po chwili po minięciu 3-4 rywali i płaskim zagraniu przed bramkę.

8'

Robert Lewandowski zszedł trochę niżej. Prostopadłym podaniem uruchomił Jakuba Piotrowskiego, który traci jednak piłkę przed linią 16. metra.

7'

Przerzut na lewą stronę do szeroko ustawionego Nicoli Zalewskiego. Ten ścigał się z Maksimem Paskotsim, po czym wrzuca w pole karne. Piłka otarła się po poprzeczce i wyszła na aut bramkowy.

5'

Bartoszowi Sliszowi uciekła piłka ok. 25 metrów od bramki Estończyków. Ci ruszyli z kontrą, ale były pomocnik Legii naprawił swój błąd w kole środkowym, przerywając rajd Kevora Palumetsa.

6'

pol

4'

I jeszcze jeden korner. Goście wybijają pod nogi Polaków; dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego nie znalazło adresata, a poprawka Nicoli Zalewskiego pada łupem bramkarza.

3'

W odpowiedzi górne zagranie w okolice prawego narożnika pola karnego do Piotra Zielińskiego. Jego strzał w stronę bliższego rogu paruje Karol Jakob Hein!

2'

Markus Soomets wywalczył aut na wysokości "szesnastki" Polski. Po dalekim wyrzucie zakotłowało się na 14. metrze. Sędzia dopatrzył się przewinienia Alexa Matthiasa Tamma na Janie Bednarku.

1'

Od razu lewą stroną ruszyli piłkarze Michała Probierza. Szeroko ustawiony Nicola Zalewski osaczony przez dwóch rywali wycofał do środka trochę niedokładnie, ale udało się przerwać akcję gości tuż za linią środkową

1'

Slavko Vinčić gwiżdże i ze środka rozpoczynają Biało-Czerwoni!

20:45

Kapitanami są Robert Lewandowski i Karol Mets.

20:43

... i Polski odśpiewany także a capella.

20:43

Ale najpierw hymny obu państw. Estonii...

20:43

Obie reprezentacje są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania! Polska - Estonia

20:40

Sędzią głównym jest Słoweniec Slavko Vinčić. Asystować mu będą rodacy: Tomaž Klančnik oraz Andraž Kovačič. Sędzią technicznym jest za to Matej Jug.

20:32

Ławka reprezentacji Estonii: Igonen, Vallner - Ainsalu, Anier, Hussar, Kuusk, Laur, Lepik, Pikk, Poom, Sinyavskiy, Tougjas.

20:30

Skład reprezentacji Estonii

20:22

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:20

Malo kto przypuszczał, że o EURO powalczą w barażach. Niestety, (eufemistycznie pisząc) nieudane eliminacja i trzecie miejsce w grupie - za Albanią i Czechami - ziściły ten scenariusz. Atutem Polski może być doświadczenie z walki o Mistrzostwa Świata w Katarze, z których udało się wyjść z grupy.

Różnica jest taka, że po pokonaniu Estonii czeka kolejny (ostatni) krok - Walia lub Finlandia na wyjeździe. Najpierw przed nim trzeba zrobić ten pierwszy. I nie... wywrócić się na pierwszej przeszkodzie.

Półfinałowy mecz barażowy o EURO 2024 Mecz Polska - Estonia poprowadzi Slavko Vinčić...