13:57

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego dnia!

13:56

13:55

Piast Gliwice jest szóstym ćwierćfinalista Fortuna Pucharu Polski. Na razie mieliśmy tylko jedną niespodziankę w pojedynku Korony z Legią.

13:54

Oceny piłkarzy po meczu Carina Gubin - Piast Gliwice (w skali 1-6):

Carina Gubin

• Tymoteusz Seweryn - 1
  • Damian Płonka - 3, (Patryk Szymański - bez oceny)
  • Ruslan Grabovskyi - 3
  • Bartosz Rutkowski - 2
  • Przemysław Haraszkiewicz - 3, (Mateusz Szela - bez oceny)
  • Mateusz Nazar - 3
  • Maciej Diduszko - 4, (Andriy Amonov - bez oceny)
  • Kacper Staszkowianin - 3
  • Jakub Łoboda - 3, (Dawid Paraszczak - 3)
  • Dominik Więcek - 4
  • Denis Matuszewski - 5, (Hubert Konstanty - bez oceny)

Piast Gliwice

• Frantisek Plach - 3
  • Tomasz Mokwa - 3
  • Ariel Mosór - 3
  • Jakub Czerwiński - 3, (Tomasz Huk - 2)
  • Alexandros Katranis - 2, (Jakub Holubek - 2)
  • Patryk Dziczek - 3, (Michał Chrapek - 3)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3
  • Damian Kądzior - 4, (Arkadiusz Pyrka - 2)
  • Miłosz Szczepański - 4, (Marcel Bykowski - bez oceny)
  • Michael Ameyaw - 4
  • Jorge Felix - 2
13:53

Piast miał problemy na początku drugiej połowy, ale zdecydowały umiejętności i gliwiczanie pewnie awansowali, chociaż przebieg meczu był bardziej wyrównany niż sam wynik.

94'

Koniec meczu w Gubinie. Piast po emocjonującym meczu wygrywa z Cariną 5:2.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Chrapek ustala wynik spotkania!

93'

Rzut karny dla piasta po faulu Michaela Ameyawa!

92'

Ruslan Grabovskyi ukarany żółtą kartką za ostry faul.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

90'

Natomiast w Piaście Gliwice Marcel Bykowski zastąpił Miłosza Szczepańskiego.

89'

Natomiast Andriy Amonov zmienił Denisa Matuszewskiego.

89'

Hubert Konstanty pojawił się w miejsce Macieja Diduszko.

89'

Zmiany w składzie Cariny Gubin. Patryk Szymański zastąpił Damiana Płonkę

88'

Dobra wrzutka z rzutu wolnego, z piłką minął się bramkarz, dopadł do niej Ariel Mosór i wpakował ją do pustej bramki!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ariel Mosór także ma swoją bramkę!

86'

Nieudana wrzutka Miłosza Szczepańskiego w pole karne gospodarzy.

85'

Denis Matuszewski ukarany żółta kartką.

83'

Miłosz Szczepański zagrał z prawej strony na głowę Michaela Ameyawa, a ten precyzyjnym strzałem daje prowadzenie gościom w końcówce.

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michael Ameyaw zdobywa trzecią bramkę dla Piasta!

81'

Dobra wrzutka w pole karne Piasta, ale tam skutecznie interweniował Frantisek Plach.

80'

Druga roszada w Carinie Gubin. Mateusz Szela pojawił się w miejsce Przemysława Haraszkiewicza.

79'

Szybki kontratak Cariny, ale wrzutka nie dotarła do Denisa Matuszewskiego.

78'

Jeden z graczy Cariny potrzebował chwili żeby dojść do siebie.

76'

Grzegorz Tomasiewicz fatalnie uderzył z linii pola karnego.

74'

Pierwsza zmiana w Carinie Gubin. Dawid Paraszczak zastąpił Jakuba Łobodę.

74'

Michał Chrapek dostał piłkę w polu karnym, oddał mocny strzał, ale skutecznie interweniował bramkarz!

73'

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce gości.

72'

Denis Matuszewski popędził na bramkę Piasta, ale wywalczył tylko rzut rożny.

71'

Arkadiusz Pyrka popędził skrzydłem, ale fatalnie dośrodkował.

69'

Czwarta zmiana w Piaście Gliwice. Michał Chrapek zastąpił Patryka Dziczka.

68'

Coś niesamowitego! Dwukrotnie piłkarze gospodarzy wybijali piłkę z linii bramkowej po strzałach graczy Piasta!

67'

Gracze Piasta w szoku, ale Carina zasłużenie doprowadziła do wyrównania. Ależ mamy mecz w Gubinie.

65'

Znakomite zagranie z prawej strony w pole karne Piasta, a tam Denis Matuszewski sytuacyjnym uderzeniem doprowadza do wyrównania!!!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carina Gubin wyrównuje!!!

63'

Świetne uderzenie Denisa Matuszewskiego, ale jeszcze lepiej interweniował Frantisek Plach!

62'

Ariel Mosór ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

61'

Miłosz Szczepański ruszył lewą stroną boiska, ale wywalczył tylko aut.

60'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem bez zagrożenia.

60'

Mateusz Nazar odebrał piłkę w środku pola i został sfaulowany.

58'

Denis Matuszewski ruszył sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z Frantiskiem Plachem!

58'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta. Gospodarze walczyli o oddanie strzału, udało się to Kacprowi Staszkowianowi, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach

57'

W odpowiedzi wrzutka w pole karne Cariny, ale żaden z graczy Piasta nie doszedł do piłki.

55'

Wymuszona zmiana w Piaście Gliwice. Jakub Holubek zastąpił kontuzjowanego Alexandrosa Katranisa.

55'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta tym razem bez zagrożenia.

54'

Gospodarze próbują iść za ciosem. Carina wywalczyła rzut wolny.

52'

Alexandros Katranis potrzebuje pomocy medycznej.

51'

Po wrzutce z narożnika boiska zakotłowało się w polu karnym Piasta. W zamieszaniu piłka trafiła do Denisa Matuszewskiego, a ten sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki.

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carina zdobywa kontaktowego gola!!! Denis Matuszewski wpakował piłkę do bramki!

50'

Dobra wrzutka w pole karne Piasta, ale żaden z graczy nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

48'

Początek drugiej połowy znowu ambitnie rozpoczęła Carina. Gospodarze z animuszem atakują bramkę Piasta.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

46'

Natomiast Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Damiana Kądziora.

46'

Dwie roszady w składzie Piasta. Tomas Huk zastąpił Jakuba Czerwińskiego

13:02

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

12:55

12:49

Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

12:48

Pewne prowadzenie faworyta. Carina dobrze zaczęła ten mecz, ale szybko została stłamszona. Wydaje się, że dzisiaj w Gubinie nie będzie sensacji.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Piast prowadzi z Cariną 2:0.

45'

Dośrodkowanie do Jorge Felixa, ale ten źle uderzył głową.

45'

Do pierwszej połowy doliczona jedna minuta.

43'

Szybka kontra Piasta, ale fatalna wrzutka Alexandrosa Katranisa.

41'

Dużo gry w środku pola. Jorge Felix ostro faulowany, ale jeszcze bez żółtej kartki.

38'

Mniej interesujący fragment meczu. Piast rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.

35'

Piast częściej utrzymuje się przy piłce, ale aktualnie gra toczy się głównie w środku pola.

32'

Dużo chaosu w środku pola, ale taka gra pasuje Carinie.

30'

Goście ostudzili zapędy Cariny. Trzecioligowiec nie atakuje już tak pewnie jak wcześniej.

28'

Damian Kądzior najpierw dośrodkował nieudanie, ale ponowienie trafiło na głowę zupełnie niepilnowanego Patryka Dziczka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Dziczek podwyższa na 2:0!!!

26'

Michael Ameyaw wpadł w pole karne gospodarzy i wywalczył rzut rożny.

25'

Oskrzydlająca akcja Cariny, ale skutecznie interweniował obrońca gości.

24'

Carina dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, ale gracze mają duże problemy z opanowaniem piłki na zmrożonej murawie.

22'

Wrzut z autu w pole karne Piasta bez zagrożenia.

21'

Fatalny błąd bramkarza, który podał pod nogi gracza Piasta, potem Miłosz Szczepański wrzucił na głowę Grzegorza Tomasiewicza, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Tomasiewicz daje prowadzenie Piastowi!!!

18'

Wrzutka z prawej strony w pole karne Cariny bez zagrożenia.

17'

Po szalonym pierwszym kwadransie piłkarze obu drużyn nieco uspokoili grę.

15'

Bartosz Rutkowski ukarany żółtą kartką.

14'

Kolejna świetna akcja trzecioligowca, zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale żaden z graczy gospodarzy nie oddał strzału.

13'

Zagranie z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza.

12'

Kontratak Piasta i arbiter podyktował rzut wolny blisko pola karnego Cariny.

12'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem bez zagrożenia.

11'

Prostopadłe zagranie w "szesnastkę" Piasta, ale tam Ariel Mosór wybił piłkę na aut.

10'

Świetna wrzutka na głowę Ariela Mosóra, ale ten uderzył niecelnie.

10'

Piast rozegrał akcję kombinacyjnie, ale do bramki było zbyt blisko żeby to wykorzystać.

9'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta, a tam obrońca gospodarzy zagrał nogą do własnego bramkarza. Bramkarz podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym.

7'

Fenomenalny kontratak trzecioligowca i Frantisek Plach dwukrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki!

6'

Kolejna szansa dla Piasta. Tymoteusz Seweryn świetnie interweniował po strzale Jorge Felixa!

5'

Po wrzutce w pole karne Cariny błąd popełnił bramkarz wybijając piłkę wprost pod nogi Damiana Kądziora, ale ten trafił w słupek bramki!

4'

Pierwsze minuty dość wyrównane. Teraz Piast rozgrywa piłkę w środku pola.

2'

Gospodarze rozgrywali piłkę w środku pola, ale ich akcja ofensywna nie przyniosła sukcesu.

12:03

Zaczynamy mecz w Gubinie!

11:58

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie boiska w Gubinie. Za chwilę rozpoczniemy batalię o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski!

11:40

Arbitrem tego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. W tym sezonie prowadzi głównie mecze PKO Ekstraklasy, ale jeszcze nie był wyznaczony do meczu Piasta. W ubiegły weekend sędziował mecz Warty z Jagiellonią.

11:37

Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejszą rywalizację:

11:35

Natomiast Piast w tym sezonie słynie z remisów. Gliwiczanie w lidze zremisowali sześć ostatnich meczów z rzędu, a w poprzedni weekend rozegrał tylko kwadrans przeciwko Stali Mielec, bo arbiter przerwał spotkanie przez złe warunki atmosferyczne. Dzisiejszy ewentualny remis byłby kompromitacją drużyny z Ekstraklasy.

11:30

Carina Gubin w tabeli 3. Ligi zajmuje trzecie miejsce od końca, a z ligi spadają właśnie trzy zespoły. Jest duże prawdopodobieństwo, że klub do końca będzie walczył o utrzymanie. W tym sezonie zespół z Gubina na 18 spotkań wygrał tylko 5 razy. Warto jeszcze dodać, że w tej samej lidze na ostatnim miejscu w tabeli są rezerwy Rakowa Częstochowa.

11:25

Natomiast Piast po raz trzeci trafia na zespół z niższej klasy rozgrywkowej. Najpierw spokojnie rozbił Wieczystą Kraków 4:0, a w poprzedniej rundzie w ostatniej akcji meczu pokonał Termalicę 1:0 po bramce Michaela Ameyawa. Dzisiaj zespół z Gliwic jest zdecydowanym faworytem.

11:20

Dzisiaj Carinę czeka zdecydowanie najtrudniejszy sprawdzian, ale będzie to także wielkie święto w Gubinie, która nigdy w historii nie gościła klubu z Ekstraklasy. W tym tygodniu wielu ludzi związanych z klubem pomagało w przygotowaniu boiska do rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski. Ludzie z całego miasta czekają na wielkie piłkarskie widowisko.

11:15

Carina Gubin w tej edycji Fortuna Pucharu Polski już odniosła największy sukces w swojej historii. W rundzie wstępnej miała wiele szczęścia, bo była jednym z zespołów, który automatycznie awansował do kolejnej fazy. Później niespodziewanie rozbiła Radunię Stężyca aż 4:1, a w 1/32 finałów poradziła sobie ze Stalą Stalowa Wola.

11:13

Dzisiaj czeka nas prawdziwa esencja Fortuna Pucharu Polski, czyli mecz na obiekcie nieznanym szerszej publiczności!

11:10

Witamy serdecznie! Czas na trzeci i zarazem ostatni dzień walki o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Dzisiaj dojdzie do jedynego meczu, w którym rywali dzizeli kilka klas rozgrywkowych. Trzecioligowa Carina Gubin zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Na relację z tego meczu zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.