Wtorek, 31 października 2023, godz. 18:00
20:43

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

20:42

20:41

Dobra pierwsza połowa gospodarzy, ale z każdą kolejną minutą widać było, kto gra w wyższej klasie rozgrywkowej. Zasłużony awans Górnika.

121'

Koniec meczu! Górnik Zabrze z awansem do kolejnej rundy!

120'

Jedna minuta doliczona do dogrywki.

119'

Sebastian Musiolik ukarany kartką za niesportowe zachowanie.

118'

Konrad Wrzesiński z żółtą kartką za faul w środku pola.

117'

Wymuszona zmiana także w Górniku Zabrze. Damian Rasak zmienił kontuzjowanego Daniego Pacheco.

116'

Jeszcze jedna żółta kartka w tym meczu. Ukarany Kamil Lukoszek.

115'

Dani Pacheco zmaga się z urazem.

114'

Wymuszona zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Adrian Troć zmienił kontuzjowanego Tymoteusza Klupśa.

112'

Dani Pacheco ukarany żółtą kartką.

110'

Marek Fabry ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

109'

Paweł Olkowski dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale fatalnie spudłował w stuprocentowej sytuacji!

108'

Górnik częściej utrzymuje się przy piłce. Wydaje się, że zabrzanie czekają już na ostatni gwizdek, bo nie zamierzają się zbliżać do bramki rywala.

106'

Zaczynamy drugą część dogrywki!

106'

Zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Konrad Wrzesiński zmienił Dawida Ryndaka.

105'

Koniec pierwszej połowy dogrywki. Górnik prowadzi z Zagłębiem 2:1.

105'

Jedna minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

105'

Oleksij Bykow ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

105'

Paweł Olkowski dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, oddał mocny strzał, a piłka po rykoszecie znalazła drogę do bramki!

104'

104'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Olkowski trafia do bramki rywala w końcówce pierwszej połowy dogrywki!!!

103'

Dobra wrzutka w pole karne Zagłębia, a tam Boris Sekulić uderzył niecelnie.

101'

Tymoteusz Klupś ruszył na bramkę Górnika, ale stracił piłkę i prawdopodobnie naciągnął mięsień.

99'

Dużo chaosu i gry w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi uspokoić tego meczu.

97'

Zagłębie rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie zbliża się do pola karnego gości.

95'

Kolejny faul i kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany Boris Sekulić.

93'

Złe wykonanie rzutu rożnego, a chwilę później po taktycznym faulu, żółtą kartkę otrzymał Adrian Kapralik.

92'

Boris Sekulić wpadł w pole karne Zagłębia, minął rywala, ale wywalczył tylko rzut rożny.

91'

Rozpoczynamy dogrywkę!

20:03

90'

Koniec podstawowego czasu gry. Będziemy mieli dogrywkę!

90'

Paweł Olkowski powtórzył "osiągnięcie" partnera i praktycznie oddał piłkę rywalom.

90'

Kontratak Górnika, ale Sebastian Musiolik fatalnie zagrał w pole karne gospodarzy.

90'

Dominik Jończy wstrzelił piłkę z lewej strony boiska, ale skutecznie interweniował Michał Szromnik!

90'

Dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia.

90'

Po wrzucie z autu w pole karne Górnika gospodarze wywalczyli rzut rożny.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

88'

Teraz nieco spokojniejszy fragment meczu. Zaskoczony Górnik stara się oddalać grę od własnego pola karnego, ale to gospodarze przeważają.

86'

Znakomita wrzutka z narożnika boiska trafiła do Sebastiana Boneckiego, a ten potężnym strzałem trafił w poprzeczkę!

85'

Kamil Bębenek dostał piłkę w "szesnastce" ekstraklasowca, oddał mocny strzał, ale Michał Szromnik skutecznie interweniował!

83'

Michal Siplak ruszył skrzydłem, ale wrzucił fatalnie.

82'

Kamil Bębenek dobrze dośrodkował z lewej strony, ale żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

80'

Dośrodkowanie do Pawła Olkowskiego, ale ten uderzył niecelnie.

79'

Kamil Bębenek ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

78'

Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia. W odpowiedzi kontratak Zagłębia, ale efekt podobny.

77'

Górnik wywalczył rzut wolny blisko pola karnego rywali.

76'

Sebastian Musiolik wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale poślizgnął się i stracił piłkę.

75'

Kamil Lukoszek oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

74'

Sebastian Bonecki ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

74'

Marek Fabry wpadł w pole karne Górnika i oddał groźny strzał, ale zawodnik Zagłębia był na spalonym.

72'

Natomiast Kamil Lukoszek pojawił się w miejsce Roberta Dadoka.

72'

Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Boris Sekulić zmienił Norberta Barczaka

71'

Sebastian Musiolik zdobywa bramkę, jednak wcześniej asystujący Adrian Kapralik był na spalonym!

69'

Adrian Kapralik ruszył lewą stroną boiska, ale jego podanie nie zostało wykorzystane przez żadnego z partnerów.

68'

Natomiast Kamil Bębenek zastąpił Nikodema Zielonkę.

68'

Marek Fabry pojawił się w miejsce Kamila Bilińskiego

68'

Trzy zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Tymoteusz Klupś zmienił Joela Valencię

66'

Nie będzie rzutu karnego. Tym razem upiekło się graczom Zagłębia.

65'

Arbitrzy sprawdzają potencjalny rzut karny dla Górnika!

64'

Adrian Kapralik wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale wywalczył tylko rzut rożny.

63'

Robert Dadok dośrodkował w pole karne Zagłębia, ale zupełnie bez zagrożenia.

61'

Norbert Barczak ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

59'

Górnik naciska coraz bardziej, ale na razie gospodarze dzielnie się bronią.

57'

Adrian Kapralik ruszył na bramkę Zagłębia, ale w ostatniej akcji skutecznie interweniował Oleksij Bykow!

56'

W odpowiedzi wrzutka w okolice pola karnego zabrzan, ale tam Nikodem Zielonka nie przyjął piłki.

54'

Szymon Czyż zagrał w pole karne Zagłębia, ale tam spokojnie interweniował bramkarz.

51'

Nikodem Zielonka ruszył na pole karne rywala, zagrał do Meika Karwota, ale ten łatwo stracił piłkę.

49'

Szymon Czyż zagrał w pole karne Zagłębia do Roberta Dadoka, ale ten uderzył wprost w rywala.

48'

Dani Pacheco świetnie dośrodkował na głowę Kryspina Szcześniaka, ale ten uderzył minimalnie niecelnie.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

Natomiast Dani Pacheco pojawił się w miejsce Filipe Nascimento.

46'

Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Paweł Olkowski zmienił Lawrencea Ennaliego

19:08

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę ArcelorMittal Park. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:54

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Zagłębie remisuje z Górnikiem 1:1.

45'

Dobra wrzutka, ale żaden z zabrzan nie oddał strzału.

45'

Dominik Jończy sfaulował rywala blisko własnego pola karnego. Będzie okazja na zdobycie bramki.

45'

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

45'

Filipe Nascimento z rzutu karnego trafia tylko w słupek!!!

44'

Rzut karny dla Górnika po faulu Dawida Ryndaka!

42'

Arbiter będzie sprawdzać potencjalny rzut karny dla Górnika!

41'

Robert Dadok ucierpiał po jednym ze starć.

40'

39'

Meik Karwot oddał strzał z dystansu, ale trafił piłką w swojego partnera.

38'

Sebastian Musiolik zgrał do Adriana Kapralika, ten ruszył na bramkę i z wysokości pola karnego rywali, zdobył bramkę wyrównującą!

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrian Kapralik doprowadza do wyrównania!!!

34'

W odpowiedzi świetna akcja Górnika! Robert Dadok wyłuskał piłkę przed polem karnym gospodarzy, oddał mocny strzał, ale trafił wprost w bramkarza rywali!

33'

Meik Karwot dośrodkował do Kamila Bilińskiego, ale ten uderzył minimalnie niecelnie!

32'

Kostas Triantafyllopoulos sfaulował rywala w środku pola. Arbiter nie ukarał Greka drugą żółtą kartką.

30'

29'

Szybka akcja gospodarzy, Marcel Ziemann zagrał z lewego skrzydła, ale żaden z partnerów nie dopadł do podania.

28'

Bardzo aktywny w tym meczu Nikodem Zielonka walczył po prawej stronie boiska, ale przewinił.

26'

Adrian Kapralik ruszył lewą stroną boiska, ale sfaulował przeciwnika.

24'

Kamil Biliński ruszył lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, gdzie Nikodem Zielonka zgrał do Dawid Ryndak, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki rywala!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dawid Ryndak daje prowadzenie Zagłębiu Sosnowiec!!!

22'

Kostas Triantafyllopoulos ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

20'

Meik Karwot próbował wrzucić z głębi pola, ale piłka powędrowała poza linię końcową boiska.

19'

Joel Valencia dośrodkował ze stojącej piłki, ale żaden z partnerów nie oddał strzału.

18'

Zagłębie wywalczyło rzut wolny na połowie rywali.

17'

Nikodem Zielonka minął rywala w środku pola i oddał strzał z dystansu, ale piłka trafiła w jednego z rywali.

16'

Dużo gry w środku pola. Oba zespoły nie chcą zbytnio zaryzykować i ruszyć większą liczbą zawodników.

14'

Mateusz Machała ostro faulował w środku pola, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

12'

Początek meczu to duża przewaga Zagłębia w środku pola, ale na razie niewiele z tego wynika.

10'

Nikodem Zielonka dostał piłkę po lewej stronie, ale łatwo ją stracił.

9'

Dłuższa akcja Zagłębia, która jednak nie przyniosła żadnego zagrożenia.

7'

Lawrence Ennali z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

5'

Zabrzanie wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym Zagłębia. Dawid Ryndak ukarany żółtą kartką.

4'

Od pierwszych minut widać, że piłkarzom obu drużyn murawa sprawia wiele problemów.

3'

Robert Dadok podał prostopadle, ale piłka trafiła wprost w ręce Grega Sorcana.

2'

Na początku Zagłębie próbuje narzucić swoje warunki gry i atakować rywali.

18:04

Zaczynamy mecz w Sosnowcu!

18:02

18:00

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:43

Oto pierwsze zespoły, które zameldowały się w kolejnej rundzie FORTUNA Pucharu Polski!

17:40

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Bytomia. W tym sezonie prowadził on mecz FORTUNA 1. Ligi z udziałem Zagłębia Sosnowiec, które przegrało na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2. Arbiter w końcówce meczu podyktował rzut karny dla sosnowiczan.

17:39

Natomiast oto zestawienie Zagłębia Sosnowiec:

17:37

Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze na dzisiejsze spotkanie:

17:35

Po raz ostatni Zagłębie mierzyło się z Górnikiem w sezonie 2018/19. Wtedy na Stadionie Ludowym w Sosnowcu padł remis 1:1. W Zabrzu były rozgrywane dwa spotkania. Najpierw w fazie zasadniczej sezonu i Górnik wygrał 2:1, a później w grupie spadkowej, kiedy to zabrzanie rozbili u siebie Zagłębie aż 4:0. W tamtym sezonie Zagłębie wraz z Miedzią Legnica spadły z ligi.

17:30

Poprzedni sezon FORTUNA Pucharu Polski zespół z Zabrza zakończył w 1/8 finałów niespodziewanie nie radząc sobie z drugoligowym KKS-em Kalisz. Górnik przegrał tamto spotkanie po rzutach karnych, bo w podstawowym czasie gry był remis 3:3. Natomiast Zagłębie Sosnowiec w 1/6 finałów trafiło na późniejszego triumfatora, czyli Raków Częstochowa, który wygrał 1:0 po goli dopiero w 90. minucie Władysława Koczerhina.

17:25

Natomiast Górnik Zabrze w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie. Po przerwie reprezentacyjnej zabrzanie niespodziewanie wygrali u siebie z Rakowem Częstochowa, a przed tygodniem rozbili w Łodzi zespół ŁKS-u aż 5:0. W znakomitej formie jest Japończyk Daisuje Yokota, który w dwóch ostatnich meczach zdobył aż cztery bramki. W poprzedniej rundzie FORTUNA Pucharu Polski drużyna Górnika rozbiła na wyjeździe GKS Katowice 4:0 i dzisiaj również będzie zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

17:20

W tym sezonie FORTUNA 1. Ligi drużyna Zagłębia Sosnowiec spisuje się podobnie jak przed rokiem. W ubiegłych rozgrywkach od początku walczyli o utrzymanie i udało się to osiągnąć tuż przed zakończeniem rozgrywek. Obecnie Zagłębie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale różnice między zespołami są naprawdę niewielkie. Gospodarze dzisiejszego spotkania w rozgrywkach ligowych wygrali tylko dwa mecze, ale za to bardzo prestiżowe. U siebie z Lechią Gdańsk i na wyjeździe z GKS-em Katowice. W poprzedniej rundzie FORTUNA Pucharu Polski sosnowiczanie wyeliminowali trzecioligowy Gryf Wejherowo.

17:17

Tak prezentowała się wczoraj liczba kibiców, która nabyła wejściówki na mecz. Dzisiaj ta liczba zapewne jeszcze się zwiększyła!

17:15

Spotkanie w Sosnowcu powinno być także bardzo interesujące ze względów kibicowskich. Mecze śląskich drużyn zawsze powodują gorącą atmosferę na trybunach i dzisiaj powinno być podobnie, zwłaszcza, że naprzeciw siebie staną dwie bardzo mocne społeczności kibicowskie.

17:12

Murawa na ArcelorMittal Park wydaje się być dobrze przygotowana, ale w meczu Rakowa w ubiegły czwartek wyglądało to podobnie, a pierwsze minuty meczu zweryfikowały rzeczywistość, która okazała się brutalna.

17:10

Ostatnio całą Polskę, a nawet i Europę obiegły informacje, jak fatalna jest murawa na nowym stadionie Zagłębia, bo przecież na tym stadionie swoje mecze w w fazie grupowej Ligi Europy rozgrywa Raków Częstochowa. Zarówno mistrzowie Polski, jak i Portugalczycy narzekali na stan owej murawy i przez te kilka dni raczej niewiele się zmieniło, więc dla obu drużyn to będzie bardzo trudny pojedynek.

17:05

Witamy serdecznie! Z rozgrywek ligowych, czas przenieść się do emocji krajowego pucharu. W meczu 1/16 FORTUNA Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na ArcelorMittal Park z Górnikiem Zabrze, a na relację z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.