Czwartek, 30 listopada 2023, godz. 21:00
Aston VillaWikimedia
2 : 1
95'

Koniec meczu. Aston Villa pokonuje Legię Warszawa (2:1). Bramki dla gospodarzy strzelili Moussa Diaby i (po zmianie stron) Alex Moreno. Dla wojskowych w pierwszej odsłonie trafił Ernest Muci.

Po 5 meczach liderem grupy E jest Aston Villa z 12 punktami na koncie. Druga jest Legia (5 meczów, 9 punktów), a trzecie miejsce zajmuje AZ Alkmaar (5 meczów, 6 punktów). Stawkę zamyka Zrinjski z trzema "oczkami".

93'

W odpowiedzi mocne wstrzelenie piłki przez Lucasa Digne z lewej strony. Żaden z jego kolegów nie "zamknął" akcji dostawieniem stopy!

92'

Patryk Kun poradził sobie z Mattym Cashem w lewym narożniku pola karnego przy linii bocznej! Zagrywa płasko przed bramkę, gdzie nie nie zdążyli Blaz Kramer i Ernest Muci!

92'

Jhon Duran upomniany żółtą kartką za faul.

91'

Marco Di Bello dolicza 5 minut do drugiej połowy.

90'

Leander Dendoncker zmienia Douglasa Luiza.

22:48

Szczęście sprzyjało Kacprowi Tobiaszowi Poprzeczka po strzale Leona Baileya

87'

Robin Olsen wybija pod nogi Leona Baileya! Ten lobuje daleko wysuniętego Kacpra Tobiasza, ale piłka po odbiciu się od poprzeczki nie przekroczyła linii bramkowej!

86'

Zrobiło się gorąco tuż przed polem karnym Legii. Radovan Pankov wyjaśnia sytuację.

85'

Jhon Duran powalił na murawę Artura Jędrzejczyka, który zdążył wycofać piłkę do bramkarza.

83'

Patryk Kun zwlekał z wyrzutem piłki z autu. Przybliżał się w stronę środka boiska i... zza linii bocznej grę wznowią gospodarze.

82'

Schodzi Paweł Wszołek, wchodzi Maciej Rosołek.

81'

Bartosz Kapustka wrzuca z prawej strony w pola karne. Nie ma strzału, jest pozycja spalona.

80'

Dośrodkowanie Ernesta Muciego z lewej strony blokuje Matty Cash. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

79'

... a Nicolo Zaniolo wchodzi za Moussę Diaby'ego. Zatem Unai Emery zdjął strzelców obu bramek w dzisiejszym meczu.

79'

Lucas Digne zmienia Alexa Moreno...

78'

Składna kontra Aston Villi. Moussa Diaby pognał środkiem i podaje na lewo do Jhona Durana. Ten zostawia piłkę Jacobowi Ramseyowi, którego strzał mija dalszy słupek.

76'

... a za Josue wchodzi Bartosz Kapustka.

76'

Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza..

75'

Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za skoszenie Douglasa Luiza.

74'

Matty Cash pograł na prawej stronie z Leonem Bailey'm. Ten wrzuca przed bramkę, gdzie akurat nie było Jhona Durana i Moussy Diaby'ego.

71'

.. a za Youriego Tielemansa melduje się Jacob Ramsey.

71'

Leon Bailey zmienia Johna McGinna...

71'

Blaz Kramer uderza zza linii 16. metra obok dalszego (lewego) słupka. Dodatkowo był na spalonym.

70'

Josue zagrywa w pole karne do Ernesta Muciego, ale wmieszał się w to Alex Moreno.

69'

Rzut wolny Aston Villi nie przynosi zagrożenia. Kacper Tobiasz spokojnie łapie piłkę.

68'

Blaz Kramer upomniany żółtą kartką za faul.

67'

Jhon Duran poradził sobie z Arturem Jędrzejczykiem! Znalazł się z piłką w polu karnym, ale nie zdążyć uderzyć.

65'

Juergen Elitim posyła mocną piłkę na lewą stronę do Patryka Kuna. Nie miał on szans, by ją przejąć przed linią końcową.

64'

Prosta strata Steve'a Kapuadiego boisko swojej "szesnastki" na rzecz Jhona Durana. Ten nawinął rywala i zagrywa płasko na środek pola karnego, gdzie był Moussa Diaby. Nie dość, że na wślizgu nie trafił w piłkę, to jeszcze był na spalonym.

63'

Mocne dośrodkowanie Douglasa Luiza z rzutu wolnego. Jhon Duran uderza obok bramki.

62'

Artur Jędrzejczyk przykleił się do Jhona Durana na lewej stronie. Ten zagrywa piłkę do środka, po czym został powalony przez doświadczonego defensora. Kartki nie ma.

61'

Ezri Konsa traci piłkę na rzecz Blaza Kramera blisko swojej "szesnastki". Sędzia Marco Di Bello odgwizduje faul napastnika Legii.

59'

Douglas Luiz wrzuca z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Alex Moreno uderzeniem z 6 metrów pod "ladę" zdobywa swoją pierwszą bramkę w Lidze Konferencji Europy.

59'

ASTON VILLA PROWADZI. ALEX MORENO

58'

Atak gospodarzy prawą stroną przerwany faulem Do bramki ok. 30 metrów.

55'

... a za Gila Diasa na murawie melduje się Patryk Kun.

55'

Podwójna zmiana w Legii: Blaz Kramer wchodzi za Marca Guala...

53'

Youri Tielemans upomniany żółtą kartką za uderzenie piłkarza Legii w twarz.

52'

Youri Tielemans mocnym zagraniem po linii uruchomił Alexa Moreno. Szybszy od niego był jednak Kacper Tobiasz.

51'

Po centrze z rzutu rożnego piłka spada na 20. metr, gdzie był Matty Cash! Jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili.

22:10

Bramkarz Legii górą! Moussa Diaby i Kacper Tobiasz

49'

W odpowiedzi Moussa Diaby miał wyborną sytuację do drugiego gola! "Skracający kąt" Kacper Tobiasz odbija strzał napastnika Aston VIlli!

48'

POPRZECZKA RATUJE ASTON VILLĘ PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Paweł Wszołek pograł na prawym skrzydle z Bartoszem Sliszem, po czym ruszył do linii końcowej. Wrzuca w pole karne tak, że do piłki po koźle rzuca się szczupakiem Gil Gias! Portugalczyk główkuje tak, że futbolówka obija górną część obramowania bramki!

47'

Matty Cash przedarł się prawą stroną. Zgubił Gila Diasa przełożeniem piłki do lewej nogi, po czym wrzuca na bliższy słupek. Artur Jędrzejczyk bez kalkulacji wybija.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

21:55

Wracamy na Villa Park w Birmingham, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Aston Villa - Legia Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Aston Villa remisuje z Legią Warszawa (1:1). Na bramkę Moussy Diaby'ego odpowiedział Ernest Muci.

44'

Matty Cash domagał się podania od Boubacara Kamary. 14-krotny reprezentant Polski miał sporo miejsce na skrzydle, a dostał piłkę po czasie i... za plecy.

43'

Bardzo ciekawie zapowiadała się akcja Legii! Ernest Muci w roli lewoskrzydłowego zostawia piłkę Josue, który wrzuca w pole karne. Nerwowo interweniowała obrona Aston Villi, ale ostatecznie nie dopuściła legionistów do strzału.

42'

... i "żółtko" na koncie Douglasa Luiza.

42'

Paweł Wszołek upomniany żółtą kartką...

41'

Paweł Wszołek pognał przed siebie prawą stroną. Doskoczyli do niego Douglas Luiz i Clement Lenglet. Doszło do słownej utarczki między nimi i musiał wkroczyć sędzia!

40'

Marc Gual upomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola.

39'

Dobre prostopadłe podanie, między stoperów, do Gila Diasa. Tuż przed swoim polem karnym wyższy bieg wrzucił Boubacar Kamara, który trącił piłkę przed Portugalczykiem.

38'

Kacper Tobiasz wychodzi na przedpole. Uprzedził Matty'ego Casha.

37'

Ernest Muci chciał wrzucić w pole karne, ale piłkę podbił Douglas Luiz. Tuż przed linią końcową (w polu karnym) łapie ją Robin Olsen.

36'

Moussa Diaby upomniany żółtą kartką za faul. W środku pola zahaczył Bartosza Slisza.

35'

Przydał się w defensywie Paweł Wszołek. Skutecznie przyblokował w polu karnym rozpędzonego Moussę Diaby'ego.

33'

Radovan Pankov przecina podanie do Alexa Moreno. Rzut rożny nie przynosi powodzenia - Juergen Elitim wybija na uwolnienie.

31'

Po centrze z lewej strony Marc Gual uderza głową z ok. 10 metrów. Robin Olsen spokojnie łapie piłkę.

30'

Paweł Wszołek zamienił się pozycjami z Gilem Diasem. Pierwszy z wymienionych został otoczony przez dwóch rywali blisko linii bocznej pola karnego.

29'

Jeszcze jedna próba pomocnika Aston Villi. Kolejny raz dobrze interweniuje Marc Gual, który wybija poza pole karne.

28'

Mocne dośrodkowanie DOuglasa Luiza na bliższy słupek. Marc Gual wybija głową za linię końcową.

27'

Artur Jędrzejczyk blokuje teraz na lewej stronie pola karnego Youriego Tielemansa. Korner dla gospodarzy.

26'

Bartosz Slisz przecina podanie w pole karne do Jhona Durana. Gdyby nie on, to znowu znalazłby się blisko bramki Legii.

21:26

[WIDEO] 20. MINUTA. ERNEST MUCI (1:1)

24'

Jhon Duran zgubił Artura Jędrzejczyka i znalazł się w sytuacji oko w oko z Kacprem Tobiaszem. Górą był bramkarz Legii!

23'

Piłka odskoczyła od nogi Clementa Lengleta w środku pola. Bliski przechwytu był Josue.

22'

Douglas Luiz przedarł się środkiem mimo pressingu Bartosza Slisza. Atak gospodarzy został jednak przerwany kilkanaście metrów za linią środkową.

20'

Albańczyk ma "patent" na Aston Villę!!!

Robin Olsen zagrywa przed pole karne do Boubacara Kamary, który w ciemno podaje na prawo. Piłkę przejmuje Ernest Muci, który precyzyjnym uderzeniem w prawy górny róg wpisuje się na listę strzelców!

20'

LEGIA WYRÓWNUJE! ERNEST MUCI!!!

19'

Josue wrzuca w pole karne i podbita przez zawodników Aston Villi znalazła się na dalszym słupku do Artura Jędrzejczyka. Ten chciał zagrać przed bramkę ale skiksował.

18'

Youri Tielemenas fauluje Ernesta Muciego ok. 30 metrów od własnej bramki.

17'

Matty Cash podszedł wyżej, niemal dublując pozycję Johna McGinna. Gospodarze. Mimo tego piłkarze Unaia Emery'ego utrzymują się przy piłce w środku pola.

13'

Atak pozycyjny piłkarzy Kosty Runjaica na własnej połowie. W ten sposób "zaprosili" rywala do podejścia po to, by Artur Jędrzejczyk przerzucił piłkę na prawą stronę do Pawła Wszołka. Plan prawie idealny - prawie, bo wahadłowy nie zdążył do tego zagrania.

21:11

[WIDEO] 4. MINUTA. MOUSSA DIABY (1:0)

9'

W odpowiedzi mocne zagranie na prawo do rozpędzonego Pawła Wszołka. Alex Moreno w porę go zablokował.

9'

Odchodzące dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd Clement Lenglet główkuje wysoko nad poprzeczką.

8'

Jhon Duran dostaje dobre prostopadłe podanie. Jego strzał z pola karnego w krótki róg odbija Kacper Tobiasz na rzut rożny!

7'

Do odbitej piłki przed pole karne dopada Paweł Wszołek. Huknął płasko obok lewego słupka.

6'

Paweł Wszołek szukał miejsca do dośrodkowania z prawej strony. W ostatniej chwili zablokował go Alex Moreno. Rzut rożny.

6'

Mocne zagranie do Moussy Diaby'ego. Odważnie poza polem karnym interweniuje Kacper Tobiasz, który głową wybija na 25. metr. Strzał Boubacara Kamary mija jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

4'

John McGinn mocnym prostopadłym podaniem po linii uruchomił Moussę Diaby'ego. Ten wbiega z piłką w pole karne, by po przełożeniu do lewej nogi uderza płasko - nie do obrony - przy dalszym słupku! Kacper Tobiasz nie sięgnął futbolówki.

4'

GOL DLA ASTON VILLI. MOUSSA DIABY

3'

Josue zagrywa płasko przed "szesnastkę", gdzie był Ernest Muci. Ten wrzuca przed bramkę, gdzie radzą sobie gospodarze. Po chwili sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

2'

Legioniści mają jeszcze rzut wolny z prawej strony, blisko narożnika boiska.

1'

Z wysokiego "C" zaczęli goście! Paweł Wszołek przedarł się skrzydłem i podaje w pole karne. Podaje do Josue, którego strzał bez przyjęcia trafia w... Ernesta Muciego.

1'

Na gwizdek sędziego Marco Di Bello spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Legii!

20:57

Obie drużyn wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

20:51

Z polskich zespołów w Lidze Konferencji póki co najlepiej zaprezentował się Lech Poznań. W zeszłej edycji dotarł do ćwierćfinału. Przegrał dopiero w dwumeczu z włoską Fiorentiną.

20:48

Skład Legii Warszawa

20:45

Nawet w przypadku porażki Legia może już dziś wywalczyć awans z grupy. Stanie się tak jeśli Zrinjski Mostar zremisuje u siebie z AZ Alkmaar. Sukces stołeczna drużyna osiągnie też dzięki co najmniej remisowi w Birmingham.

20:42

Skład Aston Villi

20:40

Tabeli Ligi Konferencji przewodzi właśnie Legia. W Warszawie po fantastycznym meczu potrafiła wygrać z Aston Villą 3:2. Decydującą bramkę wbił zaraz po przerwie autor dubletu Ernest Muci - dziś także awizowany do wyjściowej jedenastki. - Mamy mocną drużynę, którą stać, by osiągnąć w Anglii dobry wynik. Myślimy tylko o tym, by wywalczyć ten awans już w czwartek - podkreślił Albańczyk na przedmeczowej konferencji.

20:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

20:35

Kilkanaście minut temu Raków Częstochowa pokazał, jak wygrywać na wyjeździe. Po bramce Johna Yeboaha pokonał Sturm Graz i pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej... Ligi Konferencji Europy. W tych rozgrywkach - tyle, że w grupie - rywalizuje Legia Warszawa. Za 25 minut zagra w delegacji z Aston Villą. W wyjściowym składzie gospodarzy jest reprezentant Polski - Matty Cash.

Mecz Aston Villa - Legia Warszawa poprowadzi Marco Di Bello...