HŠK ZrinjskiHSK Zrinjski
20:41

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

20:40

Pod koniec listopada Legia zagra w Birmingham z Aston VIllą, natomiast AZ Almaar podejmie u siebie HSK Zrinjski Mostar. Wtedy legioniści mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy!

20:39

20:38

Legia Warszawa zagrała dzisiaj świetną pierwszą i bardzo mądrą drugą połowę meczu i zasłużenie wygrywa spotkanie przy Łazienkowskiej. Legia pozostanie liderem tabeli, natomiast HSK Zrinjski praktycznie traci szanse na awans do fazy pucharowej.

94'

Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa z HSK Zrinjski Mostar 2:0!

93'

Paweł Wszołek także z żółtą kartką za nierozważny faul,

92'

Juergen Elitim ukarany żółtą kartką.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

88'

Kolejne zagranie w pole karne Legii, ale bez zagrożenia.

86'

Tomislav Kis oddał strzał na bramkę Legii, ale Dominik Hladun pewnie interweniował.

85'

Natomiast Maciej Rosołek pojawił się w miejsce Ernesta Muciego.

85'

Ostatnie dwie roszady w Legii Warszawa. Marc Gual zmienił Josue

82'

Druga połowa jest znacznie mniej interesująca. Legia chce spokojnie dowieźć bezpieczny wynik do końca.

80'

Dobra wrzutka w "szesnastkę", ale skutecznie interweniował Dominik Hladun.

80'

Dobra wrzutka w pole karne Legii, ale Steve Kapuadi wybił piłkę na rzut rożny.

79'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Petar Misić zastąpił Matija Malekinusića.

78'

76'

Natomiast Gil Dias pojawił się w miejsce Patryka Kuna.

76'

Kolejne roszady także w Legii Warszawa. Blaz Kramer zmienił Tomasa Pekharta

74'

Groźna akcja gości, ale Juergen Elitim został sfaulowany pod własną bramką.

73'

Natomiast Tomislav Kis pojawił się za Antonio Ivancića.

73'

Dwie kolejne zmiany w szeregach gości. Filip Bradarić zastąpił Dario Canadiję

71'

Kolejna wrzutka, która trafiła do Pawła Wszołka, ale ten z bliskiej odległości trafił wprost w rywala!

69'

Koronkowa akcja Legii, Patryk Kun popędził lewą stroną boiska, zagrał do Josue, ten wyłożył piłką do Pawła Wszołka, ale ten minimalnie spudłował!

69'

legia

67'

Wrzutka z narożnika boiska ponownie bez zagrożenia.

66'

Po zagraniu w pole karne gości, Tomas Pekhart wywalczył rzut rożny.

65'

Natomiast Aldin Hrvanović pojawił się w miejsce Mario Cuze.

65'

Dwie roszady także w Zrinjskim. Damir Zlomislić zmienił Mateja Senića

64'

Zmiana w Legii Warszawa. Bartosz Slisz zastąpił Jurgena Celhakę.

62'

Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

61'

Kolejna ofensywna akcja Legii i wywalczony rzut rożny.

59'

Steve Kapuadi uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką gości.

57'

Slobodan Jakovljević ucierpiał po zderzeniu z bandą reklamową.

56'

Prostopadłe podanie Josue, ale do piłki nie dopadł Patryk Kun.

56'

Złe rozegranie rzutu rożnego, bez zagrożenia.

55'

Juergen Elitim oddał strzał z linii pola karnego, ale piłka odbita od rywala, wyszła na rzut rożny.

53'

Paweł Wszołek dobrze odebrał piłkę przy linii bocznej.

51'

Początek drugiej połowy to nieco więcej gry w środku pola, a przewagę mają goście.

49'

Znowu Zrinjski dobrze zaczął drugą połowę meczu. Goście od kilku minut utrzymują się przy piłce.

48'

Pierwsze zagranie w okolice pola karnego Legii, ale bez zagrożenia.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

19:48

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę przy Łazienkowskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

19:36

19:35

Na samym początku Zrinjski mocno zaatakował, ale po kwadransie Legia objęła prowadzenie z każdą kolejną minutą jej przewaga rosła. Na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi z Zrinjski 2:0!

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

45'

Dobra wrzutka w pole karne Legii, ale skutecznie interweniował Dominik Hladun!

43'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale przegrał pojedynek z obrońcą rywala.

42'

Legioniści mądrze długo utrzymują się przy piłce. Nie dają rywalom pomyśleć, że mogą w tym meczu coś zrobić.

40'

Zagranie pod pole karne Zrinjskiego, ale goście wybili piłkę w aut.

38'

Ernest Muci ruszył środkiem pola, ale łatwo stracił piłke.

36'

Nemanja Bilbija oddał strzał z linii pola karnego, ale skutecznie interweniował Dominik Hladun.

35'

Rafał Augustyniak zagrał prostopadle, ale pierwszy przy piłce był bramkarz gości.

33'

Zrinjski próbuje skonstruować jakąś akcję, ale na razie nie mają pomysłu, by minąć linię środkową boiska.

31'

Josue bardzo pewnie posłał piłkę do bramki! Legioniści mają już bardzo wyraźną zaliczkę.

30'

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Josue podwyższa na 2:0!!!

29'

Rzut karny dla Legii po faulu na Patryku Kunie!

28'

Nieudana wrzutka z narożnika boiska, a chwilę potem jeden z rywali oddał strzał wprost w legionistę.

27'

Akcja gości lewą stroną boiska zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

25'

Teraz Ernest Muci ze strzałem z dystansu, ale posłał piłkę wysoko nad bramką gości.

23'

Josue pokusił się o strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

22'

W ostatnich minutach legioniści prezentują się znakomicie. Gospodarze nie oddają piłki rywalom, a Zrinjski wydaje się że stracił pomysł na mecz.

20'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale fatalnie dośrodkował.

19'

Po zdobyciu bramki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki obraz gry diametralnie się zmienił. Teraz to Legia utrzymuje się przy piłce i walczy o kolejne bramki.

17'

Josue z kolejną wrzutką w "szesnastkę" gości, ale tym razem piłka nie powędrowała do żadnego z legionistów.

15'

Josue wrzucił do Tomasa Pekharta, ten nie trafił w piłkę, ale dopadł do niej Rafał Augustyniak i potężnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

14'

legia

14'

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rafał Augustyniak otwiera wynik tego meczu!!!

13'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska i od razu wywalczył rzut rożny.

12'

Legia stara się utrzymać dłużej przy piłce. Gospodarze rozgrywają piłkę w środku pola.

10'

Tomas Pekhart ucierpiał po starciu z rywalem.

9'

Wiele gwizdów przy Łazienkowskiej. Od pierwszych minut goście zdominowali legionistów.

7'

Jurgen Calhaka został ukarany żółtą kartkąz a faul w środku pola.

6'

legia

4'

Pierwsze minuty należą do gości. Zrinjski rozgrywa piłkę w środku pola.

2'

Pierwsze uderzenie na bramkę legionistów, ale ten strzał okazał się bardzo niecelny.

18:47

Zaczynamy mecz przy Łazienkowskiej!

18:42

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

18:37

Za chwilę początek spotkania, a warto odnotować, że do kadry meczowej Legii wraca Bartosz Kapustka!

18:20

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie RIcardo de Burgos Bengoetxea z Hiszpanii. W tym sezonie hiszpańskiej La Liga EA Sports został wyznaczony między innymi do prowadzenia meczu Sevilli z Realem Madryt.

18:19

Tak prezentują się zestawienia obu zespołów! legia

18:17

Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

18:15

W drugim meczu tej grupy na Villa Park drużyna Aston VIlli zmierzy się u siebie z AZ Alkmaar. Faworytem są Anglicy i chyba lepiej by było, żeby oni ten mecz wygrali. Wtedy Legii wystarczyłby tylko jeden punkt w dwóch kolejnych meczach do zapewnienia sobie awansu z grupy bez oglądania się na rywali.

18:10

Natomiast HSK Zrinjski w lidze odniósł remis i zwycięstwo, a w krajowym pucharze rozbił rywala z niższej klasy rozgrywkowej aż 6:0. W lidze Zrinjski nie ma zbyt wymagających rywali, ale warto odnotować, że w poprzedni weekend Bośniacy odnieśli pierwsze zwycięstwo od trzech ligowych spotkań.

18:05

W ciągu tych ostatnich dwóch tygodni między obiema rywalizacjami Legia awansowała do dalszej rundy FORTUNA Pucharu Polski eliminując GKS Tychy, wygrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom, chociaż gospodarze mogli to spotkanie zremisować, a nawet wygrać oraz przegrała w fatalnym stylu u siebie ze Stalą Mielec. Jednak ostatnie wyniki napawają optymizmem i wszyscy związani z Legią mają nadzieję dzisiaj na trzy punkty.

18:00

Przed dwoma tygodniami te zespoły spotkały się po raz pierwszy i było to niezwykle dziwne spotkanie. Arbiter podjął trzy kontrowersyjne decyzje i wszystkie były na korzyść Legii Warszawa. Wtedy rumuński sędzia po konsultacji z VAR-em nie uznał dwóch bramek dla gospodarzy i uznał jedno trafienie dla Legii. Legioniści wygrali tamto spotkanie 2:1, ale mecz był bardzo ciężki i wyrównany. Dzisiaj przy Łazienkowskiej powinno być podobnie.

17:55

Legia Warszawa nieoczekiwanie jest liderem tabeli swojej grupy i ma tyle samo punktów co Aston Villa. Dzisiejsza wygra może znacznie przybliżyć legionistów do dalszej fazy rozgrywek, a okazja ku temu jest wyborna, bo naprzeciw staje chyba najsłabszy z grupowych rywali czyli HSK Zrinjski.

17:53

Stadion przy Łazienkowskiej w pełni gotowy do dzisiejszej rywalizacji! To zupełnie inny piłkarski świat niż stadion, na którym było rozgrywane pierwsze spotkanie tych drużyn.

17:50

Witamy serdecznie! Czas na 4. kolejkę fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, a w niej między innymi Legia Warszawa na wypełnionym po brzegi stadionie przy Łazienkowskiej zmierzy się z bośniackim HSK Zrinjski! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.