3 : 2
WikimediaAston Villa
1. połowa2 : 2
95'

Koniec meczu! Legia Warszawa pokonuje Aston Villę 3:2 w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy! Gole dla gospodarzy strzelali Paweł Wszołek i (dwukrotnie) Ernesta Muciego. Dla gości gole zdobyli Jhon Duran i Lucas Digne.

95'

BOCZNA SIATKA YOURIEGO TIELEMANSA OSTATNIEJ AKCJI MECZU!!!

Leon Bailey przedarł się środkiem pola karnego i zagrywa do Belga. Jego strzał z ostrego zatrzymuje się właśnie na bocznej siatce!

94'

Lucas Digne miał sporo miejsca na lewej stronie. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata. Po chwili Maciej Rosołek bez problemu poradził sobie w ok. prawego narożnika pola karnego z Mattym Cashem.

20:40

Zakończyło się drugie spotkanie w grupie E

REMONTADA: Zrinjski - AZ Alkmaar 4:3 (bramki: Z Kozulj 48' i 81', J. Corluka 68, Hrvanović 71' - M. van Brederode 10', S. Mijnans 32', D. De Wit 44')

93'

Kacper Tobiasz bez trudu broni strzał Douglasa Luiza.

92'

Radovan Pankov nerwowo wybija piłkę za linię końcową. Po wrzutce z lewego narożnika Tomas Pekhart na uwolnienie.

90'

Evángelos Manoúchos dolicza 5 minut do drugiej połowy.

89'

... a za Pawła Wszołka melduje się Makana Baku.

89'

Jurgen Celhaka zmienia Juergena Elitima...

88'

W odpowiedzi prostopadłe podanie do Olliego Watkinsa między stoperów Legii. Jego płaskie uderzenie z pola karnego odbija NOGĄ Kacper Tobiasz!!!

88'

Laga na Pawła Wszołka, który przy linii bocznej pola karnego pada na murawie po starciu z Lucasem Digne'em. Sędzia nakazuje grać dalej.

87'

Strzał Matty'ego Casha z niespełna 20 metrów został zablokowany! Do odbitej piłki dopada Jacob Ramsey, ale jego uderzenie mija bramkę Legii w bezpiecznej odległości.

20:32

Pół żartem, pół serio 😉

84'

Yuri Ribeiro z żółtą kartką za faul taktyczny.

83'

Mazurek Dąbrowskiego niesie się z trybun.

82'

Leon Bailey utyka, ale zostaje na boisku. Unai Emery przeprowadził już limit 5 zmian.

82'

Douglas Luiz zagrywa górą przed pole karne do Olliego Watkinsa. Blisko niego był Leon Bailey i do końca nie wiedzieli, kto ma przejąć piłkę. W mieszał się w to jeszcze Patryk Kun, który trochę "poskrobał" Jamajczyka.

79'

Paweł Wszołek sprytnie dał się sfaulować na prawej stronie. Przepisy przekroczył Douglas Luiz.

78'

Yuri Ribeiro podłączył się do akcji ofensywnej. Niemal z linii końcowej wrzuca na 5. metr, gdzie spóźniony Tomas Pekhart staranował Clementa Lengleta.

75'

Douglas Diaz tak podkręcił piłkę z lewego narożnika, że ta ląduje na górnej siatce. Kacper Tobiasz niespiesznie ustawia ją na "piątce".

74'

Paweł Wszołek wybija piłkę za linię końcową po dośrodkowaniu Matty'ego Casha.

20:19

W drugim meczu grupy E Ligi Konferencji Europy AZ Alkmaar, które do przerwy prowadziło ze Zrinjskim 3:0, REMISUJE (bramki: Z Kozulj 48', J. Corluka 68, Hrvanović 71' - M. van Brederode 10', S. Mijnans 32', D. De Wit 44')

71'

Maciej Rosołek zmienia Ernesta Muciego, którego imię i nazwisko gromko skandują kibice Legii.

70'

Moussa Diaby upomniany żółtą kartką za faul na Bartoszu Sliszu.

68'

Zablokowany strzał gości z dystansu dał szansę Legii na wyjście z kontrą. Akcję Ernesta Muciego przerywa w kole środkowym Ezri Konsa.

67'

... a Jacob Ramsey zastępuje Nicolo Zaniolo.

67'

Podwójna zmiana w Aston VIlli! Matty Cash za Caluma Chambersa...

67'

Tomas Pekhart zmienia Marca Guala.

64'

NIE MA GOLA DLA LEGII!!!

Ernest Muci ścigał się z rywalem na lewej stronie. Wycofuje przed pole karne do Bartosza Slisza, którego atomowy strzał z trudem odbija przed siebie Emiliano Martinez! Z dobitką pognał Mac Gual, ale jego strzał SPRZED LINII BRAMKOWEJ wybija Clement Lenglet!!!

62'

Steve Kapuadi poradził sobie w "szesnastce" z Oliem Watkinsem. Po chwili spóźnione wejście Nicolo Zaniolo, który poturbował Bartosza Slisza. Włoch może mówić o szczęściu. To wejście kwalifikowało się do upomnienia żółtą kartką

60'

... a za Johna McGinna na murawie melduje się Moussa Diaby.

60'

... za Jhona Durana pojawia się Olie Watkins...

60'

Potrójna zmiana w Aston Villi: Douglas Luiz zmienia Boubacara Kamarę..

59'

Josue płaskim zagraniem FAŁSZEM uruchomił Pawła Wsozłka. Ten z ostrego kąta zagrywa przed bramkę, gdzie nie było Marca Guala...Dodatkowo sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

57'

Piłkarze Kosty Runjaica w ataku pozycyjnym w środku pola. Goście nie kwapią się do pressingu.

20:02

[WIDEO] 51. MINUTA. DRUGI GOL ERNESTA MUCIEGO (3:2)

55'

Przerwa w grze. Jhon Duran musiał wymienić podartą koszulkę. Kolumbijczyk szybko to zrobił i wrócił na boisko.

53'

Miękkie zagranie Josue na bliższy słupek, gdzie wbiegał Ernest Muci. Ten wyskokiem znanym z kung-fu nie sięgnął piłki.

52'

Nicolo Zaniolo upomniany żółtą kartką Spóźnionym wślizgiem powalił Bartosza Slisza.

51'

Do trzech prowadzeń sztuka(?)

Marc Gual podaje z koła środkowego do Ernesta Muciego, który na wprost siebie miał dwóch rywali. Mimo to uderza płasko między nogami obrońcy Aston Villi w stronę prawego rogu i mimo interwencji Emiliano Martineza piłka od słupka wturlała się do słupka!

51'

DUBLET ERNESTA MUCIEGO!!!

51'

Jhon Duran dostaje piłkę od Nicolo Zaniolo przed polem karnym. Jego strzał został zablokowany. Podobnie dośrodkowanie Caluma Chambersa z prawej strony.

49'

Juergen Elitim wyszedł wysoko, pod środkowym obrońców Aston Villi. Faulował Ezriego Konsę.

47'

Laga na Leona Baileya, który starł się z Yurim Ribeiro. Obaj runęli na murawę jak rażeni piorunem. Zdaniem sędziego przewinił Jamajczyk.

46'

Legia na raty zaczyna drugą połowę!

19:45

Wracamy na Łazienkowską 3, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Po pierwszej połowie remisuje z Aston Villą (2:2). Co nas czeka po zmianie stron?

19:37

W drugim meczu grupy E Ligi Konferencji Europy AZ Alkmaar prowadzi do przerwy ze Zrinjskim 3:0 (bramki: M. van Brederode 10', S. Mijnans 32', D. De Wit 44')

45'

+2' Leon Bailey wrzuca z prawej strony na dalszy słupek. Lucas Digne zgrywa przed bramkę, gdzie najwyżej wyskoczył Radovan Pankov.

I sędzia Evángelos Manoúchos zaprasza obie strony na przerwę. W 1. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa remisuje z Aston Villą (2:2), chociaż dwukrotnie wychodziła na prowadzenie...

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

19:30

[WIDEO] 38. MINUTA. GOL LUCASA DIGNE (2:2)

43'

W odpowiedzi Jhon Duran był bliski dubletu! W centralnej części pola karnego obraca się z piłką z rywalem na plecach, ale jego strzał broni "skracający kąt" Kacper Tobiasz!!!

42'

Cięte zagranie Josue z lewego narożnika przed pole karne do Ernesta Muciego. Ten bez przyjęcia uderza wysoko nad bramką.

42'

Pojedynek biegowy Caluma Chambers z Patrykiem Kunem. który pograł na lewej stronie z Bartoszem Sliszem. Anglik blokuje jednak dośrodkowanie. Rzut rożny.

40'

Goście wykorzystali lukę i mogli nawet prowadzić! Kolejne prostopadłe zagranie do Leona Baileya, który z "szesnastki" uderza nieznacznie obok dalszego rogu!

38'

Youri Tielemans zagrywa z rzutu wolnego na prawo do Leona Baileya. Ten wrzuca w pole karne i przy biernej postawie defensywy piłka spada na woleja Lucasa Digne. Ten uderza, rykoszet od pleców Pawła Wszołka, i futbolówka wpada do siatki w prawym górnym rogu!

38'

GOL DLA ASTON VILLI. LUCAS DIGNE!

38'

John McGinn faulowany ok. 30 metrów od bramki Legii. Faulował Yuri Ribeiro.

37'

Marc Gual odbiera bardzo dobre podanie od Pawła Wszołka! Płaskie uderzenie Hiszpana w środek bramki broni Emiliano Martinez!!!

35'

Przerwa w grze. Bartosz Slisz padł na murawę po tym, jak łokciem trafił go Youri Tielemans. VAR analizował tę sytuację, przez ten czas Evángelos Manoúchos rozmawiał z Belgiem, by ostatecznie NIE SIĘGAĆ po czerwoną kartkę.

33'

Patryk Kun przejmuje bezpańską piłkę! Biegnie wzdłuż lewej linii bocznej, po czym podaje do środka, gdzie był Josue. Ten niepotrzebnie podnosił futbolówkę na wysokość 2-3 piętra, przez co kontra straciła na tempie.

19:21

[WIDEO] 26. MINUTA. GOL ERNESTA MUCIEGO (2:1)

30'

Ernest Muci przejmuje piłkę i pognał w stronę bramki rywali! W ostatniej chwili w polu karnym powstrzymał go wracający Ezri Konsa! Dużo ryzykował - albo byłby trzeci gol, albo czerwona kartka i rzut karny! Ryzyko opłaciło się, powstrzymując Albańczyka!

19:15

Selekcjoner Michał Probierz na trybunach Michał Probierz

26'

Szał radości i chóralne śpiewy na trybunach!!!

Paweł Wszołek dostaje piłkę na prawej stronie i wykorzystując wolną autostradę pomknął w stronę "szesnastki" Aston Villi. Z prawej stronie - przy niewielkim udziału rykoszetu od nogi Lucasa Digne - zagrywa na środek do Ernesta Muciego, który ze spokojem pokonuje Emiliano Martineza!!!

26'

LEGIA ZNÓW PROWADZI! ERNEST MUCI!!!

24'

Zdaniem sędziego Juergen Elitim faulował w kole środkowym Youriego Tielemansa. Gwizdkiem przerwał atak gospodarzy.

22'

Lucas Digne wrzuca na 9. metr, gdzie jednak górowali legioniści. Po chwili zupełnie nieudanym zagraniem "popisał się" Youri Tielemans.

21'

Nie wyszło prawą, to drużyna z Premier League zaatakowała lewą stroną. Ma rzut wolny po faulu Radovana Pankova.

19:08

[WIDEO] 6. MINUTA. GOL JHONA DURANA (1:1)

20'

Po krótkim rozegraniu reprezentant Jamajki wrzuca w pole karne na dalszy słupek. Legioniści radzą sobie bez zarzutu.

19'

Patryk Kun upomniany żółtą kartką za faul. Wyprostowaną nogą trafił w udo rozpędzonego Leona Baileya.

18'

Ernest Muci podaje na 20. metr do Juergena Elitima. Ten nieczysto uderza w piłkę, której nie opanował Marc Gual. Nie spodziewał się takiego rykoszetu.

17'

Ciekawie zapowiadała się kontra zawodników Kosty Runjaica. Środkiem z piłką przedarł się Patryk Kun, który podaje do Marca Guala prostopadle, choć za jego plecy...

16'

Josue zagrywa w pole karne do Ernesta Muciego. Ten dobrze "skleił" piłkę, ale nie poradził sobie z Clementem Lengletem w narożniku pola bramkowego.

14'

Kolejne dalekie zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Leona Baileya. Dobrze ustawiony był Patryk Kun.

13'

Jhon Duran faulowany w kole środkowym. Sędzia nie sięga do kieszonki.

12'

I jeszcze jeden korner dla Legii. Josue przeciągnął dośrodkowanie z prawego narożnika.

11'

Prostopadłym podaniem Josue uruchomił Marca Guala. Ten był jednak na spalonym.

9'

Krótkie rozegranie Patryka Kuna z Josue przy prawym narożniku. Po podaniu zwrotnym kapitana Kun nie opanował piłki przed linią końcową.

8'

Paweł Wszołek szukał miejsca do dośrodkowania z prawej strony. Został zablokowany; rzut rożny.

6'

Nicolo Zaniolo huknął z dystansu. Wyciągnięty jak struna Kacper Tobiasz zbija piłkę na poprzeczkę, a nieatakowany przez nikogo Jhon Duran głową kieruje ją do siatki!

6'

I MAMY REMIS. JHON DURAN

18:52

[WIDEO] 3. MINUTA. GOL PAWŁA WSZOŁKA (1:0)

5'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Kacpra Tobiasza. Aston Villa w ataku pozycyjnym na własnej połowie.

4'

Podrażnieni goście rzucili się do odrabiania straty. Nicolo Zaniolo zagrywa z lewej strony przed bramkę, gdzie kiksuje Steve Kapuadi! Piłka poszybowała jednak nad poprzeczką!

3'

Patryk Kun dostaje piłkę na lewej stronie. Zagrywa w "szesnastkę", gdzie pojawił się Paweł Wszołek! Ten uderzeniem bez przyjęcia pokonuje mistrza świata, Emiliano Martineza!!!

3'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM PAWEŁ WSZOŁEK!!!

2'

Goście bez problemu wyszli spod pressingu Legii. Zagranie na wolne pole do Nicolo Zaniolo było jednak niedokładne.

1'

Mocne zagranie Caluma Chambersa po linii do rozpędzonego Leona Baileya. Ten ZZA linii końcowej przeciągnął dośrodkowanie. Legia wznawia grę z "piątki".

1'

Evángelos Manoúcho gwiżdże i pierwsze kopnięcie należy do zawodników Aston VIlli!

18:45

Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona ofiar katastrof w Maroku i Libii.

18:43

Kapitanami są Josue i John McGinn.

18:42

Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:38

W środę stołeczny klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o wyprzedaniu wszystkich wejściówek na pierwsze spotkanie fazy grupowej Ligi Konferencji przeciwko angielskiej Aston Villi. Dodatkowo 1,7 tys miejsc jest również przeznaczone dla kibiców gości z Anglii.

18:31

Trenerem Aston Villi jest Unai Emery, który trzykrotnie doprowadził Sevillę do triumfu w Lidze Europy, a w sezonie 2020/21 po raz czwarty sięgnął po to trofeum, gdy jego Villarreal po zaciętym finale w Gdańsku pokonał Manchester United po rzutach karnych.

18:28

Skład Legii Warszawa

18:25

Legia w eliminacjach Ligi Konferencji wyeliminowała kolejno kazachskie Ordabasy Szymkent, Austrię Wiedeń i duńskie FC Midtjylland po rzutach karnych. Natomiast Aston Villa pokonała w dwumeczu 8:0 szkocki Hibernian Edynburg. "Wojskowi" dobrze rozpoczęli rywalizację w PKO Ekstraklasie. W sześciu meczach zdobyła 14 pkt i jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze. W ostatniej kolejce zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice, choć przez większość spotkania grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Josue.

18:22

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

18:20

Dawno nie było czwartku w europejskich pucharach, gdzie występują DWIE polskie drużyny. Ten dzień nastał dzisiaj - już za 25 minut Legia Warszawa, w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, zmierzy się z Aston Villą. W wyjściowym składzie gości nie ma niestety Matty'ego Casha. Możliwe, że wejdzie z ławki

Mecz Legia Warszawa - Aston Villa poprowadzi Evángelos Manoúchos...