19:30

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

19:29

19:28

W ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, który wciąż może walczyć o europejskie puchary. Natomiast Radomiak Radom podejmie u siebie Widzew Łódź.

• Johor Macenko - 4
  • Peter Pokorny - 3 (Daniel Łukasik - bez oceny)
  • Petr Schwarz - 4
  • Piotr Samiec-Talar - 3 (Mateusz Żukowski - bez oceny)
  • Patrick Olsen - 3
  • Nahuel Leiva - 4 (Jakub Jezierski - bez oceny)

• Damian Jakubik - 1
  • Michał Kaput - 3 (Roberto Alves - bez oceny)
  • Bruno Jordao - 3
  • Dawid Abramowicz - 3
  • Guilherme Zimovski - 2 (Vagner Dias - 2)
  • Lisandro Semedo - 2 (Joao Peglow - bez oceny)
  • Rafał Wolski - 2 (Leonardo Rocha - 2)
19:26

Śląsk wskoczył na pozycję lidera PKO Ekstraklasy i czeka, co w wieczornym meczu z Piastem Gliwice zrobi Jagiellonia Białystok. Natomiast Radomiak wciąż będzie drżeć o utrzymanie w lidze.

95'

Koniec meczu! Śląsk wygrywa z Radomiakiem 2:0 i będzie co najmniej wicemistrzem Polski!

93'

Ostatnia zmiana w szeregach wrocławian. Daniel Łukasik pojawił się w miejsce Petera Pokornego.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

88'

Jakub Jezierski zdecydował się na strzał z dystansu i trafił w słupek bramki gości!

87'

Zmiana w Śląsku Wrocław. Patryk Janasik zastąpił Nahuela Leivę.

83'

Roszada także w szeregach Śląska. Mateusz Żukowski zmienił Piotra Samca-Talara.

81'

Natomiast Roberto Alves pojawił się w miejsce Michała Kaputa.

81'

Dwie ostatnie zmiany w Radomiaku. Joao Peglow zastąpił Lisandro Semedo

79'

śląsk

77'

Damian Jakubik z drugą żółtą kartką za bicie brawo sędziemu Bartoszowi Frankowskiemu za jego decyzję.

76'

Damian Jakubik ukarany żółtą kartką za faul.

74'

Kolejna akcja gości, ale fatalne zagranie w okolice pola karnego Śląska.

71'

Radomiak przez jakiś czas konstruował akcję, ale łatwo stracił piłkę.

68'

Gospodarze oddali piłkę Radomiakowi, a ten nie wie co z nią zrobić.

65'

Wrocławianie są już bardzo blisko wygranej w dzisiejszym meczu. Wydaje się, że losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygną się w ostatniej kolejce.

63'

Druga zmiana w Radomiaku. Leonardo Rocha zastąpił Rafała Wolskiego.

62'

Śląsk krótko rozegrał rzut rożny. Piłka trafiła do Nahuela Leivy, a ten potężnym strzałem z dystansu posłał futbolówkę w samo okienko bramki Gabriela Kobylaka!

61'

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nahuel Leiva podwyższa na 2:0!!!

58'

Zmiana w szeregach Radomiaka. Vagner Dias zastąpił Guilherme Zimovskiego.

53'

Łukasz Bejger został ukarany żółtą kartką.

51'

W pierwszych minutach drugiej połowy gra toczy się głównie w środku pola.

48'

Spokojny początek drugiej połowy, Śląsk stara się umiejętnie dysponować siłami.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu na Tarczyński Arena!

18:35

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę, za chwilę wznowimy rywalizację.

18:30

18:21

Prowadzenie Śląska powoduje, że ten wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy, ale Jagiellonia Białystok swój mecz w tej kolejce ma jeszcze przed sobą. Natomiast Radomiak wciąż nie jest pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Śląsk prowadzi z Radomiakiem 1:0.

45'

Erik Exposito mocno zagrał w pole bramkowe, ale Radomiak wyszedł obronną ręką.

45'

Śląsk dalej atakuje i wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym gości.

45'

Do pierwszej połowy doliczone co najmniej 3 minuty, ale Jehor Macenko wciąż nie podnosi się z murawy.

45'

Jehor Macenko potrzebuje pomocy medycznej.

44'

Śląsk przeprowadził błyskawiczny kontratak. Petr Schwarz wypatrzył w polu karnym Nahuela Leivę, ale jego uderzenie z bliska świetnie wybronił Gabriel Kobylak!

41'

Radomiak stworzył okazje do zagrożenia bramki gospodarzy, ale żaden z graczy radomian nie pokusił się o strzał.

38'

Patrick Olsen znalazł się w polu karnym Radomiaka i oddał strzał. Piłka wylądowała w rękach Gabriela Kobylaka.

35'

Śląsk wciąż naciska. Wrocławianie chcą rozstrzygnąć losy meczu jeszcze w pierwszej połowie.

32'

Znakomite dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne gości trafiło do Piotra Samca-Talara, ten wyłożył piłkę do Jehora Macenki, który z bliskiej odległości otworzył wynik meczu!

31'

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jehor Macenko dalej prowadzenie Śląskowi Wocław!!!

29'

Gabriel Kobylak potrzebuje pomocy medycznej po starciu z rywalem.

28'

Wrzutka w pole karne Radomiaka trafiła do Jehora Macenki, ten uderzył głową, ale świetnie interweniował bramkarz!

26'

Wrzutka w pole karne Radomiaka trafiło do Gabriela Kobylaka.

24'

śląsk

21'

Dużo sportowej walki w środku pola, oba zespoły wyglądają dobrze na murawie.

18'

Szybki kontratak Radomiaka, ale gospodarze zdołali przerwać akcję rywali, a ci byli już pod polem karnym.

15'

W odpowiedzi zaatakował Śląsk, ale jeden z graczy miejscowych sfaulował rywala w polu karnym radomian.

13'

To mogła być bramka dla Radomiaka! Po błędzie w defensywie wrocławian do piłki dopadł Mateusz Cichocki. Zawodnik gości sytuacyjnym uderzeniem trafił w poprzeczkę!

12'

Dośrodkowanie w pole karne Śląska bez efektu.

10'

Dosyć spokojne pierwsze minuty meczu. Oba zespoły miały po jednej okazji, ale raczej nie zagroziły bramce swoich rywali.

8'

Wrzutka z narożnika boiska trafiła na głowę Simeona Petrowa, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

6'

Nahuel Leiva zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

4'

Wrocławianie przejęli inicjatywę, rozgrywają piłkę w środku pola.

2'

Po wrzucie w "szesnastkę" Śląska sfaulowany został Erik Exposito.

1'

Radomiak wywalczył aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

17:31

Zaczynamy niezwykle ważne spotkanie w walce o mistrzostwo Polski!

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Tarczyński Arena. Za chwilę rozpoczniemy mecz.

17:26

We Wrocławiu pada deszcz. Śląsk w zielonych strojach, Radomiak na biało.

17:24

Dzisiaj we Wrocławiu zasiądzie komplet widzów. Szykuje się wielkie piłkarskie święto!

17:20

Arbitrem głównym spotkania na Tarczyński Arena będzie Bartosz Frankowski z Torunia. Natomiast w wozie VAR zasiądą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

17:16

W rundzie jesiennej Śląsk zabrał z Radomia trzy punkty. Wygrał 1:0 po golu Erika Exposito. Przed przerwą karnego dla Radomiaka nie wykorzystał Pedro Henrique.

17:11

śląsk

17:04

Ławka rezerwowych Radomiaka: Majchrowicz, Grzesik, Luizao, Alves, Peglow, Dias, Leandro, Okoniewski, Rocha.

17:03

Ławka rezerwowych Śląska: Trelowski, Janasik, Rzuchowski, Żukowski, Łukasik, Ince, Jezierski, Guercio, Konczkowski.

17:02

17:02

Śląsk gra przed Jagiellonią, do której ma dwa punkty straty i gorszy bilans meczów bezpośrednich. Remis potencjalnie nie wystarczy więc do tego, by pozostać w grze. Z drugiej strony zwycięstwo przy porażce lidera w Gliwicach oznaczać będzie... zamianę miejscami!

17:02

Cóż to będzie za mecz! Komplet widzów na trybunach (prawie 40 tys.), a na murawie walka o to, by losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce. Śląsk jest dzisiaj na "musiku".