• Tomas Prikryl - 3 (Dario Vizinger - bez oceny)
  • Kajetan Szmyt - 2
  • Adam Zrelak - 3 (Marton Eppel - 2)
90'

+6' Koniec meczu! Puszcza Niepołomice pokonuje Wartę Poznań i jest o krok od utrzymania w PKO Ekstraklasie!Tabela PKO Ekstraklasy

90'

+5' Tomasz Wojcinowicz odprowadza piłkę za linię końcową, blokując Stefana Savicia.

90'

+5' Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej bramki. Jędrzej Grobelny wznawia grę dalekim wykopem.

90'

+4' Jędrzej Grobelny interweniuje tuż przed linią 16. metra, uprzedzając Artura Siemaszki!

90'

+2' "Żółtko" na koncie Kamila Zapolnika za odepchnięcie Dawida Szymonowicza.

To 8. upomnienie kapitana Puszczy i - podobnie jak Hubert Tomalski i Artur Siemaszko - nie zagra w przyszły piątek z Górnikiem Zabrze.

90'

+1' +1' POPRZECZKA RATUJE PUSZCZĘ!!!

Bliski cennego wyrównania byli "Zieloni" Nieznacznie pomylił się Dario Vizinger!!!

90'

Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Gospodarze wybijają na uwolnienie. Piłkę przejmuje Stefan Savić, którego uderzenie z dystansu zostało zablokowane.

89'

Kajetan Szmyt w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie blokuje Jakub Bartosz; rzut rożny.

89'

Stefan Savić ruszył odważnie lewą stroną. Nie dość, że nie poradził sobie z Jakubem Bartoszem, to jeszcze sprytnie "nabił" go Jakub Bartosz.

88'

Artur Siemaszko chciał kończyć akcję sam. Uderza z linii 16. metra, ale blokuje go Bogdan Tiru.

87'

W wrzutem Jakuba Bartosza poradzili sobie goście. Jeszcze miał on okazję do dośrodkowania, ale skutecznie przyblokował go Stefan Savić.

85'

Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Jędrzeja Grobelnego. Tomasz Wojcinowicz na wślizgu uderza wyraźnie obok bramki.

84'

Artur Siemaszko poradził sobie z Bogdanem Tiru i Dawidem Szymonowiczem! Uderz płasko w stronę bliższego (prawego) rogu, ale po interwencji Jędrzeja Grobelnego piłka mija bramkę "Zielonych'" o centymetry!

83'

Puszcza wybroniła się po ataku gości! Piłkarze Dawida Szulczka przycisnęli!

82'

... a za Filipa Borowskiego pojawia się Stefan Savić.

82'

Michał Kopczyński zmienia Miguela Luisa...

80'

Jakub Bartosz zmienia Jin-hyun Lee.

79'

2 301 widzów na meczu Puszczy z Wartą.

77'

... a za Tomasa Prikryla melduje się Dario Vizinger.

77'

Kacper Przybyłko zmienia Jakuba Kiełba...

14:13

Nie ma dyskusji - był spalony Artur Siemaszko

76'

Artur Siemaszko urwał się rywalom po zgraniu z głębi pola i uderza płasko z pola karnego! Piłka odbija się od lewego (dalszego) słupka, o czym wpada do siatki, ale GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY Z POWODU POZYCJI SPALONEJ!!!

75'

Miguel Luis dostaje dobre podanie z prawej strony, który anemicznie uderza zewnętrzną częścią stopy do "koszyczka" Oliwiera Zycha. Z tej sytuacji trzeba było więcej wycisnąć...

74'

"Żółtko" na koncie Jędrzeja Grobelnego za pchnięcie Artura Siemaszki.

74'

Artur Siemaszko upomniany żółtą kartką za kopnięcie piłki po gwizdku sędziego. Jego też ominie wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze.

68'

Filip Borowski decyduje się na lob z dystansu! Piłka poleciała tuż nad bramką!

66'

Artur Siemaszko zmienia Huberta Tomalskiego.

65'

To czwarte "żółtko" pomocnika Puszczy. To oznacza, że nie zagra w następnej kolejce z Górnikiem Zabrze (piątek 17 maja, godz. 20:30)

65'

Hubert Tomalski z żółtą kartką.

14:05

[GOL] 51' MICHAŁ WALSKI (1:0)

64'

Gospodarze próbują uspokoić grę. Długo utrzymują się przy piłce.

60'

Tomasz Wojcinowicz upomniany żółtą kartką za faul

14:01

KAPITALNY STRZAŁ KAMILA ZAPOLNIKA I PARADA JĘDRZEJA GROBELNEGO!!! Kamil Zapolnik

Jędrzej Grobelny

59'

KAMIL ZAPOLNIK!!!!

CO ON TU ZROBIŁ?! Kapitan Puszczy podbija piłkę w polu karnym i decyduje się na strzał PRZEWROTKĄ!!! Wyciągnięty jak struna Jędrzej Grobelny zbija na rzut rożny!!!

13:52

Powtarzalność kluczem do utrzymania?

56'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Mateusza Kupczaka. Oliwier Zych pewnie łapie piłkę przed bramką.

54'

Po źle rozegranym stałym fragmencie z kontrą środkiem ruszył Hubert Tomalski. Został powstrzymany przed linią środkową.

53'

Podrażnieni "Zieloni" rzucili się do odrabiania straty. Rzut rożny nie przyniósł jednak zagrożenia pod bramką Oliwiera Zycha.

13:48

Pierwszy gol beniaminka bezpośrednio z rzutu wolnego. I jakże cenny Michał Walski

51'

Jeden z zawodników Puszczy przeskoczył nad piłką, przez co mur Warty przesunął się w jedną stroną, a Michał Walski uderza płasko obok niego! Futbolówka przeszła pod ręką Jędrzeja Grobelnego!

51'

GOL DLA PUSZCZY! MICHAŁ WALKSKI!!!

50'

Jakub Serafin faulowany tuż przed linią 16. metra. Przewinił Jakub Kiełb. Może być groźnie!

48'

Wojciech Hajda w roli prawoskrzydłowego wrzuca na bliższy słupek. Piłkę lekko "zamortyzował" Bogdan Tiru, a Jakub Bartkowski wybija na uwolnienie.

48'

Miguel Luis wrzuca z lewego narożnika pola karnego na dalszy słupek. Gospodarze wybijają na uwolnienie pod nogi Jakuba Bartkowskiego. Po jego centrze Filip Borowski uderza nad bramką.

47'

Starcie powietrzne Wojciecha Hajdy z Bogdanem Tiru. Przewinił Rumun.

46'

Puszcza zaczyna drugą połowę!

13:32

Wracamy na stadion Cracovii, gdzie kończy się przerwa w meczu Puszcza Niepołomice - Warta Poznań. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

13:25

No nie można tutaj mówić o szczęściu. Puszcza jest powtarzalna. Praktycznie każdy stały fragment jest niebezpieczny i musimy starać się ich unikać, ale to też nie jest takie proste, jak walczy się o piłkę z rywalem. Nie jest się w stanie ją gdzieś wybić w idealne miejsce. No i to są stałe fragmenty. Wydaje mi się, że atakują takie strefy, które są teoretycznie mniej groźne, ale tak naprawdę oni tych stref szukają i to są takie newralgiczne strefy, gdzie ciężko jest wygrać ten pojedynek. A zazwyczaj celem jest ten drugi zawodnik, żeby go szukać i mamy z tym problem.
- Nie, nie powiedziałbym tak, że [remis] jest mile widziany. Oczywiście nie chcemy tutaj przegrać, ale szukamy zwycięstwa, bo tylko zwycięstwo daje nam w tym momencie pewne utrzymanie i tego się trzymamy.
- A na pewno musimy starać się tę grę oddalić od naszej bramki, co pewnie tak mówi każdy rywal Puszczy. Okazuje się, że nie jest to takie proste, bo atakują dużą liczbą zawodników i te drugie piłki często zbierają.

- powiedizał w przerwie Jakub Bartkowski, obrońca Warty Poznań.

45'

+6' Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR, czy nie było faulu Bogdana Tiru. Ostatecznie kończy pierwszą polowe. Puszcza bezbramkowo remisuje z Wartą.

45'

+6' Zakotłowało się pod bramką Warty! Strzał Tomasza Wojcinowicza zablokowany ofiarnym wślizgiem Bogdana Tiru!

45'

+5' Mocne uderzenie Kamila Zapolnika z ostrego kąta w stronę bliższego słupka. Jędrzej Grobelny paruje na rzut rożny!

45'

+3' Mocne dośrodkowanie na Łukasza Sołowieja. Ten blokowany przez Bogdana Tiru nie wyskoczył do piłki.

45'

+2' Michał Walski decyduje się na strzał z dystansu! Piłka skozłowała przed Jędrzejem Grobelnym, który zdołał ją pchnąć za linię końcową!

45'

Daniel Stefański dolicza 6 minut do pierwszej połowy.

45'

Strzały Jakuba Serafina i Huberta Tomalskiego z pola karnego zablokowane.

13:15

Ważny atut w walce o utrzymanie

43'

Dobre dośrodkowanie w pole karne z lewego narożnika na 8. metr, gdzie niepilnowany był Ioan-Calin Revenco! Ten uderza głową nad bramką!

42'

NIE MA GOLA DLA PUSZCZY!!!

Zakotłowało się pod bramką "Zielonych" po dalekim wrzucie. Jędrzejowi Grobelemu wypadała piłka z rękawic; strzał z pola karnego blokuje stojący przed linią bramkową Mateusz Kupczak, dobitka - po rykoszecie wychodzi za linię końcową!

41'

Matusz Kupczak przerywa akcję Warty wybiciem za linię boczną Wojciech Hajda szykuje się do dalekiego wrzutu.

39'

Jakub Kiełb wrzuca z prawej strony w pole karne. Zakotłowało się kilkanaście metrów od bramki Oliwiera Zycha, ale gospodarze wyjaśniają sytuację wybiciem na uwolnienie.

37'

Hubert Tomalski "łamie" akcję z prawej strony pola karnego do środka. Uderza technicznie lewą nogą w środek bramki. Dokładnie tam był Jędrzej Grobelny.

34'

Jin-hyun Lee siedzi na murawie. Przegrał pojedynek fizyczny z Jakubem Bartkowskim, który przypadkowo przewrócił się na Koreańczyka.

Pomocnik Puszczy będzie w stanie grać dalej.

33'

Tomasz Prikryl wykorzystał przestrzeń na prawej stronie. Podholował kilkanaście metrów, ale wrzuca odrobinę za wysoko do Martona Eppela.

31'

Marton Eppel zmienia Adama Zrelaka.

30'

Intensywnie rozgrzewa się Marton Eppel.

13:00

Seria zostanie prezdluzona?

29'

Adam Zrelak nie jest w stanie grać! Siada na murawie i konieczna jest interwencja medyków.

Łukasz Sołowiej wybija piłkę za linię boczną.

28'

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:0

• 5 Strzały 3
  • 2 Strzały celne 1
28'

Daleki wrzut zza linii autu w pole karne, skąd anemiczny strzał Tomasza Wojcinowicza nie sprawił problemu bramkarzowi gości.

27'

Seria autów dla Puszczy. Skrupulatnie, krok po kroku, zbliżali się do "szesnastki" Warty.

25'

Trochę przeciągnięte Jin-hyun Lee z lewej strony. Jędrzej Grobelny trudniejsze piłki najpewniej łapie na treningach.

24'

Aut dla Warty. Po dalekim wrzucie gospodarze oddalają niebezpieczeństwo. Do piłki na 18. metrze dopada Mateusz Kupczak, który lewą nogą uderza nad poprzeczką.

12:54

Tym razem na przeszkodzie stanął... spalony

23'

Jakub Bartkowski podłączył się do akcji ofensywnej. Wbiega w pole karne i podaje płasko do Adama Zrelaka. Napastnika Warty powstrzymuje Oliwier Zych, który odbija piłkę przed siebie.

23'

Wszyscy wstają! I śpiewają!

- niesie się po stadionie Cracovii.

21'

Mocne dośrodkowanie z lewego narożnika na dalszy słupek. Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę.

20'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek do wbiegającego Łukasza Sołowieja. Tor lotu piłki lekko "podniósł" Jędrzej Grobelny - rzut rożny.

19'

Sporo walki w powietrzu. Wojciech Hajda faulowany na prawej stronie.

17'

Atak Puszczy bocznym sektorem przerywa Jakub Bartkowski.

12:46

11'

GOL NIEUZNANY Z POWODU SPALONEGO!!!

9'

Ale moment! Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR!

12:43

Tradycyjnie Puszcza strzela gola po stałym fragmencie gry Łukasz Sołowiej

8'

W życiu pewne są trzy rzeczy:

• śmierć,
  • podatki i
  • gol Puszczy po stałym fragmencie

Dośrodkowanie po ziemi w pole karne Warty i zakotłowało się blisko bramki Jędrzeja Grobelnego Jedn strzał sparował przed siebie, drugi - Romana Jakuby - zablokowany, ale dobitka Łukasza Sołowieja z bliska znajduje drogę do siatki!

7'

Wojciech Hajda przedziera się prawą stroną. Jego dośrodkowanie blokuje Mateusz Kupczak. Rzut rożny dla beniaminka.

4'

Przerwa w grze. Do górnej piłki wyskoczyli Kamil Zapolnik, Hubert Tomalski i Jakub Kiełb. Ostatni z wymieniony h niefortunnie upadł na murawę i przez pewien czas nie podnosił się z niej.

4'

Piłka wrzucona z prawego narożnika nie doleciała nawet do bliższego słupka. Kontra Puszczy została jednak przerwana przed linią środkową.

3'

Kajetan Szmyt podaje w pole bramkowe (ok. prawego narożnika) do Adama Zrelaka. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Ioan-Calin Revenco.

2'

Wojciech Hajda powalczył o piłkę na prawej stronie z Jakubem Kiełbem. Zdaniem sędziego faulował pomocnik gospodarzy.

1'

Od razu przerzut na lewą stronę "Zielonych" nie przyniósł powodzenia. Puszcza wznawia grę.

1'

Daniel Stefański gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

12:30

Kapitanami są Mateusz Kupczak i Kamil Zapolnik, którzy poza tradycyjnymi proporczykami wymieniają się także... sadzonkami dębów. Losowanie stron

12:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:23

W rundzie jesiennej Puszcza wygrała w Grodzisku Wielkopolskim po bramkach Romana Jakuby i Artura Craciuna.

Jak będzie dzisiaj?

12:21

Arbitrem spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. Natomiast w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Karol Iwanowicz.

12:18

Skład Warty Poznań

12:15

Ogromną nadzieję na brak nerwowej końcówki sezonu ma również Puszcza Niepołomice, która ma punkt przewagi nad strefą spadkową. Ewentualne zwycięstwo z Wartą powiększy tę różnicę w tabeli do 4 "oczek" i znacznie przybliży do utrzymania. Beniaminek marzy o powtórce wyniku z jesieni, kiedy to wygrał w Grodzisku Wielkopolskim 2:0 po trafieniach Romana Jakuby i Artura Caciuna.

12:12

Skład Puszczy Niepołomice

12:10

Warta Poznań jeszcze nie ma pewnego utrzymania w lidze, ale już jest tego bardzo blisko. Po przegranej Korony Kielce podopieczni Dawida Szulczka już w niedzielę mogą zapewnić sobie pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

12:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

12:05

W oczekiwaniu na hit 32. kolejki PKO Ekstraklasy zaglądamy do Krakowa, gdzie już za 25 minut Puszcza Niepołomice zmierzy się z Wartą Poznań. Beniaminek chce zwiększyć przewagę nad otwierającą "czerwoną strefę" Koroną Kielce, która obecnie wynosi zaledwie 1 "oczko". Z kolei "Zieloni", w przypadku wygranej, zapewni sobie utrzymanie.

Mecz Puszcza - Warta poprowadzi Daniel Stefański...