Poniedziałkowy mecz 33. kolejki PKO Ekstraklasy

33. kolejka PKO Ekstraklasy:

• Warta - Legia (piątek 19.05, godz. 15),
  • Widzew - Lech (niedziela 19.05, godz. 17:30).
90'

+7' Koniec meczu! W hicie kolejki 32. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa wygrywa na wyjeździe z Lechem Poznań i wskakuje na najniższy stopień podium!Tabela PKO Ekstraklasy

90'

+7' Adriel Ba Loua zakiwał się na prawej stronie. Nie poradził sobie z Yurim Ribeiro.

90'

+6' Dośrodkowanie ze środka boiska w okolice lewego narożnika pola bramkowego, skąd Alan Czerwiński uderza głową tuż obok dalszego słupka! Momentalnie rozległ się też gwizdek Szymona Marciniaka - spalony!

90'

+5' Artur Jędrzejczyk wybija piłkę z pola karne, uprzedzając Mikaela Ishaka. Po chwili Steve Kapuadi posyła ją w trybuny.

90'

+5' Spokojnie podania wymieniają Josue i Yuri Ribeiro. Po aucie drugi z wymienionych chciał utrzymać piłkę w narożniku. Bezskutecznie.

90'

+4' Josue faulowany przez Adriela Ba Louę blisko linii 16. metra.

90'

+2' Joel Pereira wrzuca na dalszy słupek. Alan Czerwiński uderza głową wyraźnie obok bramki.

90'

+1' Joel Pereira posyła piłkę na lewą stronę. Ryoya Morishita spokojnie zgrywa do Kacpra Tobiasza.

90'

Szymon Marciniak dolicza 7 minut do drugiej połowy.

88'

Bartosz Salamon upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Josue.

86'

Steve Kapuadi popycha przy narożniku zawodnika Lecha. Nie ma rzutu wolnego dla "Kolejorza".

19:19

Tym razem Kacper Tobiasz był bezradny Joel Pereira

83'

Będę emocje w Poznaniu!!!

Joel Periera dostaje piłkę ok. 25 metrów od bramki gości. Uderza mocno w lewy górny róg; wyciągnięty jak struna Kacper Tobiasz był bezradny!!!

83'

... LECH ŁAPIE KONTAKT! JOEL PEREIRA!!!

82'

Adriel Ba Loua przedarł się w pole karne Legii. Podaje w okolice narożnika pola karnego do Filipa Szymczaka, który kiksuje...

81'

Wojciech Urbański zmienia Jurgena Celhakę.

80'

Sprzątanie pola karnego Służby porządkowe na murawie

78'

Przerwa w grze. Race lądują na murawie blisko bramki Kacpra Tobiasza.

76'

Adriel Ba Loua zmienia Afonso Sousę.

75'

Składna akcja Lecha od prawej do lewej strony. Zagranie Eliasa Anderssona przecinają goście.

74'

Ryoya Morishita zmienia Macieja Rosołka.

74'

Yuri Ribeiro podaje do Juergena Elitima, który zagrywa zbyt blisko bramki. Kolejny raz zabrakło strzału przy składnej akcji Legii.

72'

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2

• 7 Strzały 9
  • 1 Strzały celne 2
71'

Maciej Rosołek centruje z prawej strony pola karnego zbyt głęboko i wysoko. Marc Gual nie miał szans, by "zamknąć" akcję strzałem.

19:04

Świetny strzał Radosława Murawskiego nie sprawił problemu bramkarzowi Legii Parada Kacpra Tobiasza

69'

Pierwszy celny strzał Lecha w drugiej połowie i najprawdopodobniej W OGÓLE!!!

Radosław Murawski huknął z dystansu, ale wyciągnięty Kacper Tobiasz paruje do boku!!!

67'

Strzał Josue z rzutu wolnego był daleki od ideału.

67'

... a za Jespera Karlstroema melduje się Nika Kvekveskiri.

67'

Alan Czerwiński zmienia Kristoffera Velde..

66'

To mogła być zabójcza kontra Legii! Ruszyła trzema zawodnikami i Juergen Elitim pognał z piłką środkiem. Czekali na nią Marc Gual i Maciej Rosołek, ale fauluje Elias Andersson. Żółta kartka.

65'

Kristoffer Velde faulowany w środku pola przez Artura Jędrzejczyka. Obok nich było jeszcze 2-3 legionistów. Żółta kartka obrońcy skutkuje przymusową pauzą w meczu następnej kolejki z Wartą Poznań (niedziela 19 maja, godz. 17:30).

64'

Czytelny przerzut Jespera Karlstroema na prawą stronę do Joela Pereiry. Odczytał to Yuri Ribeiro, który jednak odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę głową.

62'

Paweł Wszołek ruszył prawa stroną. Nie dośrodkował odpowiednio, bo tuż przed kopnięciem piłki ta mu podskoczyła na nierównej murawie.

61'

Kristoffer Velde dostaje dobre podanie. Czysto we własnym polu karnym poradził sobie z nim Radovan Pankov.

58'

Przerwa w grze. Na murawie ląduje... papierowy samolocik. Szybko zabrał go Szymon Marciniak.

18:50

Na hicie kolejki nie mogło zabraknąć selekcjonera. Kogo obserwuje? Michał Probierz

57'

Joel Pereira ostro potraktował Yuriego Ribeiro. Portugalczycy nie odstawiają nogi. Drugi z wymienionych z grymasem bólu nie podnosi się z murawy.

56'

Kolejne dośrodkowanie Joela Pereiry, przy którym zabrakło "zamknięcia".

55'

Yuri Ribeiro upomniany żółtą kartką za skoszenie Radosława Murawskiego.

54'

Yuri Ribeiro podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne, skąd Marc Gual tuż nad poprzeczką!

53'

Na gwizdek Szymona Marciniaka Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki". Na pewno płocczanin doleci kilka minut do drugiej połowy.

52'

Dymy w Poznaniu

52'

Przerwa w grze. Kibice odpalili race i gęsty dym unosi się nad murawą.

51'

Prostopadłe podanie w pole karne Lecha. Zabrakło strzału Pawła Wszołka.

49'

Mocne dośrodkowanie Joela Pereiry na dalszy słupek. Kacper Tobiasz zatrzymał się, odpuścił Radovan Pankov a Kristoffer Velde... tylko obserwował.

47'

Marc Gual podaje w pole karne do Pawła Wszołka w pole karne. W porę zorientował się Elias Andersson.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

18:36

[GOL SAMOBÓJCZY] 45' BARTOSZ SALAMON (0:2)

46'

Elias Andersson wychodzi na drugą odsłonę w miejsce Barry'ego Douglasa.

46'

Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie gospodarze przegrywają po dwóch samobójach.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+4' Koniec pierwszej połowy. W hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przegrywa z Legią Warszawa po... samobójach Mihy Blazicia i Bartosza Salamona.

45'

+2' Kacper Tobiasz spokojnie broni strzał Filipa Szymczaka zza linii 16. metra. Wcześniej sędzia Szymon Marciniak dopatrzył się faulu po stronie gospodarzy.

45'

Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

18:19

Najpierw Miha Blazić, teraz Bartosz Salamon z samobójem... Bartosz Salamon

45'

Drugi środkowy obrońca Lecha... pokonuje Bartosza Mrozka!

Paweł Wszołek pognał prawą stroną i wrzuca na 5. metr. Stamtąd Bartosz Salamon chciał wybić kolanem, ale posłał piłkę do bramki obok zszokowanego bramkarza!

45'

CO SIĘ DZIEJE?! SAMOBÓJ...BARTOSZA SALAMONA!!!

44'

Błąd w szeregach obrony Lecha mógł wykorzystać Marc Gual! Hiszpan ruszył odważnie, po czym uderza płasko zza linii 16. metra obok bramki!

43'

Po krótkim rozegraniu Joel Pereira wrzuca na 7. metr. Górą byli legioniści.

42'

Dośrodkowanie do nikogo na dalszy słupek. Nie zorientował się w porę Paweł Wszołek, który wybija na korner.

42'

Atak piłkarzy Mariusza Rumaka przerwany ok. 30 metrów od bramki faulem Jurgena Celhaki.

41'

Z pierwszym dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy Lecha. Przy drugim Bartosz Mrozek pewnie piąstkuje.

40'

Jeszcze jeden korner dla Legii. Bartosz Mrozek troszkę opóźnia grę, wiążąc sznurowadła.

39'

Po rzucie rożnym kiksuje Juergen Elitim, Steve Kapuadi uderza obok bramki.

38'

Yuri Ribeiro wrzuca w "szesnastkę" gospodarzy. Barry Douglas wybija na rzut rożny.

18:09

Klasyk dla koneserów

36'

Mocne wstrzelenie piłki z bocznego sektora na dalszy słupek! Bartosz Salamon... wpadł plecami na słupek; piłka poszybowała nad bramką!

35'

Juergen Elitim przejmuje piłkę na lewej stronie, blisko swojego pola karnego. W wyniku starcia z Joelem Pereirą pada na murawę i piłka trafia go rękę. Ten spodziewał się rzutu wolnego po faulu Portugalczyku, a Szymon Marciniak decyduje inaczej.

34'

Składna akcja Legii prawą stroną. Podłączył się Radovan Pankov, który dostaje piłkę od Marca Guala. Obrońca gości podaje na wślizgu wprost do Bartosza Mrozka.

32'

Kacper Tobiasz spokojnie łapie piłkę przed bramką. Daleko wyrzuca piłkę do Juergena Elitima, którego fauluje Radosław Murawski.

30'

Rykoszet po strzale Filipa Szymczaka. Rzut rożny dla Lecha.

18:01

28'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia. Uderzenie Jespera Karlstroema mija brakmę w bezpiecznej odległości.

28'

Kristoffer Velde przedziera się lewą stroną. Tuż przed linią boczną pola karnego powalił go na murawę Paweł Wszołek.

17:59

[GOL SAMOBÓJCZY] 15' MIHA BLAZIĆ (0:1)

27'

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1

• 2 Strzały 3
  • 0 Strzały celne 2
26'

Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Steve Kapuadi wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

24'

Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika. Miha Blazić wyskakuje wysoko i uderza głową! Kacpra Tobiasza ratuje POPRZECZKA!

23'

Jurgen Celhaka wybija piłkę na rzut rzut rożny po dośrodkowaniu Joela Pereiry.

21'

Podanie Yuriego Ribeiro do Marca Guala było niedokładne. Połapali się w porę piłkarze "Kolejorza".

18'

Joel Pereira wrzuca z prawej strony. Bartosz Salamon uderza głową obok bramki.

15'

Mocne dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek do Yuriego Ribeiro, który głową kieruje piłkę w stronę bramki. Bartosz Mrozek rzucił się, by złapać piłkę, lecz uprzedza go Miha Blazić - ten w sobie tylko wytłumaczalny sposób zmienia jej tor lotu tak, że kieruje do siatki!

15'

SAMOBÓJ MIHY BLAZICIA! LEGIA NA PROWADZENIU!!!

14'

BARTOSZ MROZEK BRONI "JEDENASTKĘ"!!!

Sygnalizowane uderzenie Josue w stronę prawego rogu, ale górą był bramkarz Lecha!
Bartosz Mrozek

13'

Barry Douglas upomniany żółtą kartką.

12'

RZUT KARNY DLA LEGII!

Barry Douglas przy wyskoku fauluje przed bramką Marca Guala!

10'

Strzał Macieja Rosołka z dalszej odległości zablokowany.

8'

GOL PAWŁA WSZOŁKA NIEUZNANY!!! Maciej Rosołek faulował Afonso Sousę, który chciał przerwać akcję Legii wślizgiem![/b] VAR w Poznaniu VAR w Poznaniu

8'

Ale moment! Szymon Marciniak biegnie do monitora VAR, by obejrzeć starcie Macieja Rosołka z Afonso Sousą!

17:40

Rykoszet zaskoczył Bartosza Mrozka! Bartosz Mrozek

6'

Szał radości w sektorze zajmowanym przez kibiców Legii i samych zawodników przy ławce rezerowych!!!

Juergen Elitim podaje do środka do Macieja Rosołka, który przepuszcza ją do Marca Guala. Ten wypatrzył na prawej stronie rozpędzonego Pawła Wszołka, który ruszył w "szesnastkę" Lecha! Uderza mocno, a piłka podbita przez Mihę Blazicia wpada do siatki pod poprzeczkę!

5'

Za mocny przerzut do Kristoffera Velde. Ten nie opanował piłki na lewej stronie.

3'

Początek spotkania należy do piłkarzy Mariusza Rumaka. Legioniści mają problem, by dłużej utrzymać się przy piłce i wyjść z nią za linię środkową.

2'

Jesper Karlstroem rozciąga grę do prawej strony, gdzie jest Filip Szymczak. Zagranie w pole karne nie dociera do adresata, tak jak w przypadku podania szwedzkiego pomocnika.

1'

Dalekie zagranie na wolne do Mikaela Ishaka. Szwed nie opanował piłki, która wyszła za linię boczną.

1'

Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Lecha!

17:30

Kapitanami są Mikael Ishak i Josue. Losowanie stron przed hitem kolejki

17:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:21

W rundzie jesiennej hit rozczarował, bowiem w Warszawie był bezbramkowy remis. Warto zaznaczyć, że 4 ostatnie mecze były nierozstrzygnięte

Czy ta będzie miała dzisiaj swój koniec?

17:18

Skład Legii Warszawa

17:15

Legia Warszawa zmieniła trenera dużo później niż Lech. 10 kwietnia Goncalo Feio został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec stołecznego klubu. Sam Jacek Zieliński w tamtym momencie podkreślał, że celem jest TOP 3. Na razie "Wojskowi" są na 7. miejscu, ale dzięki wygranej mogą wskoczyć na... 3. miejsce! Spotkanie w Poznaniu ma gigantyczną wagę.

17:12

Skład Lecha Poznań

17:10

Lech Poznań w obecnym sezonie zmienił trenera. Johna van den Broma zastąpił Mariusz Rumak, który miał powalczyć o mistrzostwo. Runda wiosenna w wykonaniu "Kolejorza" była bardzo słaba szczególnie w ofensywie. Kontuzje i bardzo krótka ławka nie ułatwiły zadania szkoleniowcowi, który latem opuści zespół z Wielkopolski. Wszystko wskazuje na to, że za kilka tygodni dojdzie też do wietrzenia szatni i kilku niepotrzebnych zawodników zostanie sprzedanych. Potrzebne są duże zmiany, żeby w przyszłym sezonie realnie włączyć się do walki o 1. miejsce.

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

17:05

Bez wątpienia hitem 32. kolejki PKO Ekstraklasy jest starcie Lecha Poznań z Legią. Co ciekawe, stawką nie jest walka o mistrzostwo Polski, a... przedłużenie szans na grę w europejskich pucharach! Na pewno o tym sezonie obie ekipy chciałyby zapomnieć, ale pozostały jeszcze trzy mecze...

Jednym z zaskoczeń jest powrót do bramki gości Kacpra Tobiasza. Czekał on na to od spotkania w 21. kolejce z Puszczą Niepołomice (1:1).

Spotkanie Lech - Legia poprowadzi Szymon Marciniak...