• Andrejs Ciganiks - 2 (Fabio Nunes - 3)
  • Antoni Klimek - 4 (Imad Rondić - 3)
  • Jordi Sanchez - 4
90'

+3' Koniec meczu! Warta Poznań pokonuje Widzew Łódź (2:1). Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie - na trafienie samobójcze Andrejsa Ciganiksa i Mateusza Kupczaka odpowiedział tylko Jordi Sanchez.

90'

+3' NIE MA GOLA DLA WARTY!!!

Tomas Prikryl ruszył do mocnej piłki i wbiega z nią w pole karne! W sytuacji oko w oko z Rafałem Gikiewiczem... kopie wprost w niego!
Rafał Gikiewicz

90'

+2' Dawid Szymonowicz wybija na uwolnienie po nieudanym dośrodkowaniu Bartłomieja Pawłowskiego.

90'

Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

Juan Ibiza w roli lewoskrzydłowego miękko wrzuca na 6. metr do Jordiego Sancheza. Ten uderza głową w środek bramki - dokładnie tam stał Jędrzej Grobelny.

90'

Mato Milos dwukrotnie wrzuca w pole karne z prawej strony. I dwukrotnie wybija Mateusz Kupczak.

88'

Nie powiodła się akcja Widzewa. Jędrzej Grobelny niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

14:20

Uda się i dzisiaj?

82'

Jakub Kiełb przedarł się lewą stroną i podaje płasko w pole karne. Najszybszy był obrońca Widzewa, który wybija na uwolnienie.

81'

... a za Konrada Matuszewskiego wchodzi Jakub Kiełb.

81'

Dario Vizinger zmienia Adama Zrelaka...

81'

Nie było zagrożenia po dośrodkowaniu z lewego narożnika.

Po chwili Jordi Sanchez uderza bardzo niecelnie.

80'

Mocne dośrodkowanie Fabio Nunesa na dalszy słupek. Gospodarze wybijają na rzut rożny.

78'

Konrad Matuszewski rozpędzonego Fabio Nunesa przed linią 16. metra. Żółta kartka, która "zawiesza" wahadłowego Warty w meczu z Puszczą Niepołomice.

74'

Luis Silva popchnął Mateusza Kupczaka w polu karnym Warty. Sędzia nie sięga do kieszonki.

72'

Stefan Savić zmienia Miguela Luisa.

71'

Bartłomiej Pawłowski wrzuca ze skraju pola karnego na dalszy słupek. Imad Rondić nie "zamknął" akcji.

70'

Kajetan Szmyt ograł z "siatką" Mateusza na lewej stronie, po czym obaj ścigali się po linii. Runęli na murawę, a sędzia widział tu przewinienie zawodnika Warty.

68'

Konrad Matuszewski podaje płasko z lewej strony w pole karne Widzewa. Dobrze ustawiony Dominik Kun przejmuje piłkę.

67'

3 274 widzów w Grodzisku Wielkopolskim.

66'

Sporo niedokładności Miguela Luisa. Teraz niepotrzebnie "podniósł" piłkę na lewą stronę. Akcja Warty spaliła na panewce.

62'

... a za Andrejsa Ciganiksa melduje się Fabio Nunes.

62'

Imad Rondić zmienia Antoniego Klimka...

61'

Miguel Luis przedarł się w pole karne Widzewa. Podanie do Tomasa Prikryla było jednak niedokładne.

59'

... i uderza wysoko nad poprzeczką.

58'

Spóźnione wejście Miguela Luisa, który skosił Dominika Kuna. Do bramki Warty ok. 25 metrów. Bartłomiej Pawłowski ustawia piłkę....

57'

Poznaniacy radzą sobie z dośrodkowaniem z lewej strony. Fran Alvarez dopada do piłki na 18. metrze, ale jego strzał nie mógł sprawić zagrożenia.

13:50

Pozostanie nieco ponad 30 minut...

55'

Antoni Klimek dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Zbiega z piłką do środka, po czym uderza płasko zza linii 16. metra w stronę lewego rogu! Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę!

53'

Zieloni! Zieloni! Zieloni!

- niesie się po stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

51'

Po chwili Mateusz Kupczak zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie zmierzała za linię końcową, ale doświadczony bramkarza Widzewa zdołał na wślizgu wybić ją na aut.

50'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA WARTY!!!

Filip Borowski urwał się prawą stroną, po czym podaje płasko w pole karne do niepilnowanego Adama Zrelaka. Ten nie trafia czysto w piłkę, która ledwie doturlała się do Rafała Gikiewicza!

49'

Konrad Matuszewski przecina podanie Matosa Milosa i zapoczątkował kontrę. Ta została przerwana za linią środkową.

48'

Dośrodkowanie Frana Alvareza w pole karne do Jordiego Sancheza było odrobinę za mocne.

46'

Drugą połowę zaczyna Widzew!

46'

... a za Serafina Szotę wchodzi Mato Milos.

46'

Podwójna zmiana w Widzewie: Dominik Kun wchodzi za Noaha Diliberto...

46'

Zmiana w Warcie: Filip Borowski będzie grać w miejsce Mohameda Mezghraniego.

13:28

Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie Warta Poznań prowadzi z Widzewem Łódź (2:1).

Co nas po zmianie stron?

45'

+5' Koniec pierwszej połowy. Warta Poznań prowadzi z Widzewem Łódź (2:1).

13:24

[GOL] 44' JORDI SANCHEZ (2:1)

45'

+4' Antoni Klimek uderza nad poprzeczką! Pomylił się niewiele!

45'

+2' Noah Diliberto faulowany w środku pola.

45'

Bartosz Frankowski dolicza 5 minutdo pierwszej połowy.

44'

"Gol do szatni" Jordi Sanchez

44'

Widzew łapie kontakt tuż przed przerwą!

I tym razem nie ma wątpliwości, że gol Jordiego Sancheza był strzelony prawidłowo! Bartłomiej Pawłowski rozciąga grę do lewej strony pola karnego, skąd Antoni Klimek dokładnie wrzuca na 6. metr do hiszpańskiego napastnika! Ten mocnym uderzeniem głową pokonuje Jędrzeja Grobelnego!

44'

GOL DLA WIDZEWA! JORDI SACHEZ!!!

42'

Mocno bita piłka na bliższy słupek, gdzie dobrze interweniuje Mateusz Kupczak. Przy "poprawce" piłkę łapie Jędrzej Grobelny.

41'

Mateusz Kupczak wybija na rzut rożny, powstrzymując Juana Ibizę Andrejs Ciganiks ustawia piłkę w prawym narożniku.

40'

Dawid Szymonowicz wybija piłkę do boku, uprzedzając rozpędzonego Noaha Diliberto. W porę "skasował" groźnie zapowiadającą się akcję Widzewa.

38'

Jordi Sanchez fauluje Bogdana Tiru. Hiszpan musi uważać, bo ma już na swoim koncie żółtą kartką.

Medycy Warty zajmują się obrońcą.

13:10

Gol i wygrana w 30. urodziny to byłoby coś

37'

Fran Alvarez zdecydował się na bezpośrednie uderzenie w stronę dalszego spojenia. Hiszpan pomylił się dość wyraźnie.

36'

Mohamed Mezghrani blokuje dośrodkowanie Luisa Silvy z lewej strony. Piłka trafiła w rękę wahadłowego Warty, rzut wolny ok. 10 metrów od linii bocznej pola karnego.

35'

Bartłomiej Pawłowski jest już na boisku.

35'

Adam Zrelak fauluje w środku pola Noaha Diliberto. Piłkarze Widzewa bezskutecznie domagali się kartki dla Słowaka.

33'

Kapitana Widzewa coś zakłuło w momencie oddania strzału z dystansu. Przez moment goście będą grać w "dziesiątkę".

32'

Przerwa w grze. Medycy Widzewa zajmują się Bartłomiejem Pawłowskim, który ma problem z kolanem.

13:04

[GOL] 9' SAMOBÓJ CIGANIKSA (1:0), 12' KUPCZAK (2:0)

13:01

Warta Poznań - Widzew Łódź 2:0

• 4 Strzały 1
  • 1 Strzały celne 0
26'

Przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony. Rafał Gikiewicz pewnie łapie piłkę.

12:58

Luis Silva na spalonym i jeszcze blokował Jędrzeja Grobelnego Luis Silva i Jędrzej Grobelny

24'

Ale moment! GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY!!!

W momencie dośrodkowania Luis Silva był na spalonym i jeszcze nieprzepisowo blokował Jędrzeja Grobelnego!

24'

Mocne dośrodkowanie z lewego narożnika na środek pola karnego, skąd Jordi Sanchez uderza głową do siatki przy prawym słupku!

23'

Mohamed Mezghrani zgarnia gromkie brawa od kibiców "Zielonych" za powstrzymanie Antoniego Klimka przed linią 16. metra. Rzut rożny dla gości.

12:53

A na meczu w Grodzisku Wielkopolskim jest m.in. O.N.A - Agnieszka Chylińska Agnieszka Chylińska

20'

Jordi Sanchez upomniany żółtą kartką.

17'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Jordiego Sancheza. Ten był szybszy od rywala, ale czystym wślizgiem piłkę z pola karnego wybija Bogdan Tiru.

15'

Tomas Prikryl zmienia kontuzjowanego Macieja Żurawskiego.

14'

Przerwa w grze. Maciej Żurawski doznał urazu i nie jest w stanie grać dalej! Konieczna jest zmiana!

12'

Niesamowite sceny w Grodzisku Wielkopolskim.

Kajetan Szmyt dostaje piłkę na lewej stornie. Podaje przed pole karne do Mateusza Kupczaka który uderza FAŁSZEM w prawy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna Rafał Gikiewicz był bezradny!

12'

(CO ZA) GOL! MATEUSZ KUPCZAK!!!

9'

O ile z dośrodkowaniem Konrada Matuszewskiego poradzili sobie goście, o tyle przy drugim zakotłowało się na wysokości lewego narożnika pola bramkowego. Kajetan Szmyt przejmuje piłkę i uderza, ale piłka najpierw odbiła się od Juana Ibizy, a potem od Andrejsa Ciganiksa w taki sposób, że zatrzymała się w siatce!

9'

CO ZA PECH ANDREJSA CIGANIKSA! SAMOBÓJ!!!

7'

Na lewej stronie chcieli pograć Antoni Klimek i Luis Silva. Drugi z wymienionych trochę się "zakiwał" - wyjechał z piłką za linię boczną.

6'

Maciej Żurawski zdecydował się na strzał z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

4'

... ale teraz po centrze z lewej strony Juan Ibiza główkuje obok bramki.

4'

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem z prawego narożnika...

3'

A teraz lewą stroną ruszył Antoni Klimek. Wrzuca na środek "szesnastki" do Jordiego Sancheza, ale tor lotu piły przed Hiszpanem w ostatniej chwili zmienił Dawid Szymonowicz!

2'

Mohamed Mezghrani przełożył piłkę do lewej nogi, po czym wrzuca z ok. prawego narożnika pola karnego na dalszy słupek. Maciej Żurawski główkuje wysoko nad bramką.

1'

Adam Zrelak... za trzecim razem zaczyna spotkanie ze środka PO GWIZDKU SĘDZIEGO! Lekki falstart napastnika Warty, ale można to "zrzucić" na karb dzisiejszych 30. urodzin.

12:29

Kapitanami są Mateusz Kupczak i Bartłomiej Pawłowski.

12:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

12:23

W rundzie jesiennej Widzew rozbił Wartę aż 5:1. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Frankowski, Andrejs Ciganiks i Imad Rondić (dwukrotnie). Po zmianie stron festiwal strzelecki "uzupełnili" Stefan Savić i Ernest Terpiłowski.

12:21

Arbitrem spotkania będzie Bartosz Frankowski z Torunia. Natomiast w wozie VAR zasiądą Piotr Urban oraz Paweł Sokolnicki.

12:18

Skład Widzewa Łódź

12:15

Zdecydowanie spokojniej jest w siedzibie Widzewa. Łodzianie dzięki bardzo udanej drugiej części sezonu już w niedzielę mogą sobie zapewnić utrzymanie, ale pozostanie w lidze podopiecznych Daniela Myśliwca jest niemal pewne. Tylko kataklizm sprawiłby że drużyna z Łodzi będzie do końca rozgrywek walczyć o utrzymanie.

12:12

Skład Warty Poznań

12:10

Końcówka sezonu jest szalona w wykonaniu większości zespołów PKO Ekstraklasy. Więcej punktów zdobywają drużyny z dolnej części tabeli, niż te walczące o czołowe lokaty w lidze. Warta przed niedzielnymi meczami ma 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Z o utrzymanie już wypadł ŁKS, który stracił matematyczne szanse na pozostanie w lidze. W podobnej sytuacji co Warciarze, są jeszcze Puszcza Niepołomice, Radomiak Radom i Cracovia. Z ekip będących na granicy utrzymania, w najgorszej sytuacji jest Korona Kielce, która plasuje się na pierwszym z miejsc, które oznaczają spadek z ligi.

12:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

12:05

Tak kolejka pokazuje, że PKO Ekstraklasa jest nieprzewidywalna. Za to ją uwielbiamy, a pamiętajmy, że dzisiaj przed nami kolejne trzy mecze.

Maraton w ramach 31. serii spotkań zaczynamy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie już za 25 minut Warta Poznań zmierzy się z Widzewem Łódź. Obie drużyny chcą zmazać plamę za porażkę w ubiegły weekend odpowiednio z Piastem Gliwice (0:2) i i Rakowem Częstochowa (0:1). Komu się to uda?

Mecz Warta - Widzew poprowadzi Bartosz Frankowski...