• Kristoffer Hansen - 3 (Jakub Lewicki - bez oceny)
  • Jesus Imaz - 3
  • Afimico Pululu - 4
90'

+4' Koniec meczu! Stal Mielec wpisuje się do "kolejki cudów" i pokonuje Jagiellonię Białystok!

90'

+3' Przerwa w grze. Zawodnik Stali leży we własnym polu karnym. Sędzia upewnił się, w jakim jest stanie i Mateusz Kochalski wznawia grę od dalekiego wybicia.

90'

+3' Kibice Stali zaczynają świętowanie. Nie dość, że gospodarze są o krok od przerwania serii meczów bez wygranej, to jeszcze mogą zatrzymać lidera!

90'

+2' NIE MA GOLA DLA STALI!!!

Piotr Wlazło w roli lewoskrzydłowego przedarł się w okolice pola karnego, po czym podaje w "szesnastkę" do Iona Gheorghe. Ten uderza obok bramki!

90'

+1' Alvis Jaunzems zmienia Łukasza Gerstensteina.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Kai Meriluoto wychodził na czystą pozycję! W polu karnym, po starciu z rywalem, pada na murawę, ale sędzia nakazuje grać dalej!

89'

... a za Dominika Marczuka melduje się Tomasz Kupisz.

89'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Kaan Caliskaner wchodzi za Nene...

87'

MATEUSZ KOCHALSKI RATUJE STAL!!!

Kapitalna parada bramkarza po uderzeniu Mateusza Skrzypczaka!

85'

Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie gospodarze. Przy drugim Piotr Wlazło wybija za linię końcową.

85'

Centrostrzał Nene z narożnika pola bramkowego. Czujny Mateusz Kochalski wybija na rzut rożny.

82'

... a za Ilję Szkurina melduje się Kai Meriluoto.

82'

Ion Gheorghe zmienia Kokiego Hinokio...

80'

Mocne wstrzelenie piłki przez Bartłomieja Wdowika w pole karne w kierunku Afimico Pululu. Mielczanie dalekim wybiciem oddalają niebezpieczeństwo.

78'

Jakub Lewicki zmienia Kristoffera Hansena.

76'

Piotr Lasyk czekał jeszcze na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie wskazuje na środek boiska!

75'

Dokładne dośrodkowanie Michala Sacka w pole karne, gdzie Afimico Pululu uprzedził obrońcę Stali i posyła piłkę do siatki przy lewym słupku!

75'

JAGIELLONIA ŁAPIE KONTAKT! AFIMICO PULULU!!!

74'

Dawaj Stal Mielec!

- skandują najmłodsi kibice.

74'

Aurelien Nguiamba upomniany żółtą kartką za faul.

69'

Kolejka "cudów". Cracovia leje Górnik Zabrze (5:0), Ruch pokonuje Lecha Poznań (2:1), Zagłębie ogrywa Raków Częstochowa (2:0). Teraz pora na Stal - Jagiellonia?

66'

Aurelien Nguiamba zmienia Jarosława Kubickiego.

21:22

[GOL] 54' ŁUKASZ GERSTENSTEIN (3:1)

63'

Ilja Szkurin uderza z powietrza - z pola karnego - wysoko nad poprzeczką.

62'

Mateusz Skrzypczak złapał w pasie Ilję Szkurina niczym w zapasach. Żółta kartka dla obrońcy Jagiellonii.

60'

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1

• 6 Strzały 6
  • 3 Strzały celne 2
58'

Piotr Wlazło obija poprzeczkę atomowym uderzeniem z pola karnego! Jęk zawodu mieleckich kibiców!

55'

Sędzia Piotr Lasyk czekał na komunikat z wozu VAR. Ostatecznie wskazuje na środek boiska!

Do asysty z autu Łukasz Gerstenstein dopisuje również gola!Błąd Zlatana Alomerovicia po strzale Łukasza Gerstensteina

54'

Niespodzianka w Mielcu? Tak. Sensacja? PRAWDOPODOBNIE!!!

Białostoczanie wybijają piłkę przed pole karne, skąd na mocne uderzenie prostym podbiciem zdecydował się Łukasz Gerstenstein! Tor lotu zmienił trochę rykoszet i niepewnie przed bramką interweniował Zlatan Alomerović! Dopiero ZZA LINII BRAMKOWEJ "wypchnął ją przed siebie!

54'

GOL DLA STALI! STRZELCEM ŁUKASZ GERSTENSTEIN!!!

21:12

[GOL] 48' GOL MATEUSZA MATRASA (2:1)

50'

Na początku drugiej połowy goście mogli prowadzić, ale jednak "2" pojawiła się po stronie Stali.

48'

Mateusz Matras daje Stali prowadzenie w meczu z liderem Mateusz Matras

48'

"Niewykorzystane sytuacje się mszczą"

"Świeca" z prawej strony w okolice lewego narożnika pola bramkowego, gdzie najwyżej wyskoczył Mateusz Matras. Ten uderza głową tak, że piłka po odbiciu się od słupka zatrzymuje się w siatce!

48'

GOL DLA STALI! STRZELCZEM MATEUSZ MATRAS!!!

46'

NIE MA GOLA DLA JAGIELLONII!!!

Podanie z lewej strony pola karnego na dalszy słupek do Dominika Marczuka, który z bliska uderza obok bramki!

46'

Druga połowa rozpoczęta. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zmiany w przerwie.

20:55

Wracamy do Mielca, gdzie kończy się przerwa w meczu Stali z Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec remisuje z Jagiellonią Białystok (1:1). Na bramkę Nene odpowiedział Ilja Szkurin.

44'

Nene dostaje piłkę na ok. 25. metrze i decyduje się na techniczne uderzenie w stronę dalszego (lewego) spojenia! Pomylił się nieznacznie!

43'

Dominik Marczuk dobiegł do dalekiego zagrania Jesusa Imaza. W ostatniej chwili dośrodkowanie młodzieżowca blokuje Krzysztof Wołkowicz. Rzut rożny.

20:45

[GOL] 35' ILJA SZKURIN (1:1)

40'

Przerwa w grze. Piotr Lasyk "stracił łączność" z asystentami - Jesus Imaz szybko pomógł z kabelkiem do słuchawki.

38'

Mateusz Kochalski uprzedza Afimico Pululu. Łapie piłkę w polu karnym.

35'

Lis pola karnego Ilja Szkurin

35'

Daleki wrzut z autu <Łukasza Gerstensteina w pole bramkowe, gdzie Ilja Szkurin uprzedził obrońcę Jagiellonii Mierzonym uderzeniem głowy doprowadza do remisu!

To 15. gol Białorusina w tym sezonie.

35'

STAL WYRÓWNUJE! STRZELCEM ILJA SZKURIN!!!

34'

SŁUPEK RATUJE JAGIELLONIĘ!!!

Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd po zgraniu na 7. metr nieczysto główkował Mateusz Skrzypczak. Piłka obija obramowanie bramki!

33'

Ilja Szkurin schylił się do piłki, podczas gdy chciał ją kopnąć Adrian Dieguez. Hiszpan przypadkowo trafił Białorusina w głowę; rzut wolny ok. 35 metrów od bramki.

30'

Mocne prostopadłe podanie do rozpędzonego Jesusa Imaza. Ten nie opanował piłki przed linią końcową.

20:30

[GOL] 12' GOL NENE (0:1)

28'

Jarosław Kubicki przedarł się w pole karne Stali. Piotr Wlazło wrócił za nim i nie dość, że "przestawił" go jak krzesło w salonie, to jeszcze odebrał mu piłkę.

25'

Michal Sacek podaje prostopadle w "szesnastkę" do Jesusa Imaza. Ten zwlekał ze strzałem, przez co zawodnicy Stali mogli oddalić niebezpieczeństwo.

23'

Przechwyt piłkarzy Kamila Kieresia. Od razu piłka trafia na lewo do Krzysztofa Wołkowicza, który decyduje się na strzał z dystansu. Piłka poszybowała wysoko nad bramką

22'

Białostoczanie atakują lewą stroną. Nie udało się zbliżyć w okolice "szesnastki" gospodarzy.

20:22

Ale Jagiellonia jeszcze nie wygrała w Mielcu (2 remisy i 4 porażki)

21'

Dominik Marczuk "łamie" akcję z prawej strony do środka. Biegnie wzdłuż linii 16. metra i uderza płasko w środek bramki. Mateusz Kochalski spokojnie łapie piłkę.

20'

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 0:1

• 0 Strzały 3
  • 0 Strzały celne 1
18'

Kristoffer Hansen przedzierał się środkiem. Blisko linii oddzielającej "połówki" przeskoczył nad nogą Marco Ehmanna, po czym runął na murawę. Sędzia nie widział tu przewinienia obrońcy Stali.

15'

POPRZECZKA RATUJE STAL PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Bliski podwyższenia prowadzenia był Jesus Imaz. Hiszpan miał dość sporo miejsca w polu karnym, ale zabrakło centymetrów, by zdobyć swoją 11. bramkę w tym sezonie!

12'

Formalność Nene

12'

Udana akcja piłkarzy Adriana Siemieńca prawą stroną. Michal Sacek ruszył do prostopadłego podania, po czym zagrywa płasko w pole karne. Pierwszy strzał Nene został zablokowany, dobitka Afimico Pululu także, ale poprawka pomocnika lidera Ekstraklasy pod "ladę" była już nie do obrony!

12'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM NENE!!!

11'

Przerwa w grze. Ostre starcie Marco Ehmanna z Nene, w wyniku którego... obaj padli na murawę. Piotr Lasyk zadecydował, że grę z... autu wznowią goście.

9'

Kristoffer Hansen wypatrzył w centralnej części "szesnastki" Jesusa Imaza. Podanie do Hiszpana zostało jednak w porę "przecięte".

8'

Mielczanie poradzili sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

7'

Afimico Pululu próbował lewą stroną przedrzeć się w pole karne Stali. Marco Ehmann wybija piłkę na rzut rożny.

7'

Przydał się w defensywie Kristoffer Hansen, który powstrzymał na skrzydle młodzieżowca. Po szybkim wznowieniu gry z autu wrzutka przed bramkę, gdzie dobrze interweniuje Zlatan Alomerović.

20:06

Kibice Jagiellonii w Mielcu

5'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Piotra Wlały w "szesnastkę" do wbiegającego Łukasza Gerstensteina. Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę.

4'

Afimico Pululu szukał miejsca na skrzydle. Od razu doskoczył do niego rywal, uniemożliwiając ewentualny rajd przy linii bocznej.

3'

Maciej Domański widział na prawej stronie Łukasza Gerstensteina. Ten też włożył zdecydowanie za dużo siły.

1'

Mocne zagranie na prawą stronę do rozpędzonego Dominika Marczuka. Ten nie opanował piłki przed linią końcową.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

19:59

Kapitanami są Maciej Domański i Jesus Imaz. Losowanie Stal - Jagiellonia

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:51

Decyzją PZPN w meczu zagwiżdże sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. W listopadzie Jagiellonia nie dała żadnych szans Stali. Wygrała u siebie 4:0. Połowę bramek zdobył Bartłomiej Wdowik, a po trafieniu dołożyli Kristoffer Hansen i Mateusz Matras (samobój).

Jak będzie dzisiaj?

19:48

Skład Jagiellonii Białystok

19:45

Ze Stalą drużynie nie pomoże Taras Romanczuk. Kapitan z szansami na udział w Euro 2024 wypadł przez kartki i to na dwa mecze. U rywali też zabraknie kluczowych graczy - w tym Krystiana Getingera.

19:42

Skład Stali Mielec

19:40

Jagiellonia przystępuje do gry z komfortowej pozycji. W piątek punktów nie dopisali przecież jej główni rywale: Lech Poznań przegrał z Ruchem w Chorzowie (1:2), a uzupełniający podium Górnik Zabrze został rozbity przez Cracovię (0:5).

19:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko.

19:35

Sobotni maraton w ramach 31. kolejki PKO Ekstraklasy zamykamy w Mielcu, gdzie już za 25 minut Stal zmierzy się z będącą o krok o historycznego mistrzostwa Polski Jagiellonii Białystok. Gospodarze w pięciu ostatnich spotkaniach zdobyli zaledwie 2 "oczka", więc dzisiaj będą chcieli sprawić niespodziankę. A tych w obecnej serii spotkań nie brakuje...

Mecz Stal - Jagiellonia poprowadzi Piotr Lasyk...