• Bartosz Kapustka - 4 (Qendrim Zyba - bez oceny)
  • Paweł Wszołek - 3
  • Marc Gual - 3 (Wojciech Urbański - bez oceny)
100'

KONIEC MECZU! Legia wygrała w Mielcu - pierwszy raz za kadencji Goncalo Feio. I ma tylko punkt straty do podium.

98'

NIE MA KARNEGO DLA STALI! Zdaniem sędziego Kapuadi nie dotknął piłki ręką.

94'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Jest po meczu. Rosołek trafił precyzyjnie przy prawym słupku!

94'

Josue oddał karnego krytykowanemu Rosołkowi. Ważny moment dla tego zawodnika.

93'

To Urbański został uderzony ręką w twarz. KARNY!

93'

Wygląda na to, że Legia dostanie rzut karny. Sędzia Sylwestrzak pobiegł do monitora.

91'

Sędzia doliczył aż siedem minut. Trwa już doliczony czas.

88'

Jeszcze Pankov w miejsce Kapustki.

87'

To Zyba pojawia się za Augustyniaka.

86'

Augustyniak kontuzjowany. Chyba nie dokończy meczu. Legia ma jeszcze dwie roszady w zanadrzu.

86'

Rosołek uderza z prawej nogi. Celnie, ale do rąk bramkarza.

84'

Kapustka otrzymał żółtą kartkę.

83'

A w Stali pojawił się Santos - za Guillaumiera.

83'

Urbański za Guala.

83'

Rosołek za Morishitę.

80'

Wszedł jeszcze Meriluoto - za Domańskiego.

80'

Jest też na boisku Jaunzems, nie ma Gerstensteina.

80'

Potrójna zmiana w Stali! Za Getingera wchodzi Wołkowicz.

77'

Jak było? Wszołek wystawił Augustyniakowi, ten nieczysto trafił w piłkę, w efekcie czego stojący za nim Kapustka uderzył i zrobił to świetnie!

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! KAPUSTKA na 2:1!!!

75'

Domański! Celny strzał w stronę oślepionego słońcem Hładuna. Bramkarz Legii nie dał się zaskoczyć.

74'

Na pozycji spalonej złapany Kun. Został tylko kwadrans. Legia w ataku pozycyjnym.

73'

Gheorghe pojawił się na boisku. Wszedł za Hinokio.

72'

Kochalski zbiera porcję braw od kibiców. Bez problemów uporał się z celnym strzałem Josue.

68'

Josue ukarany kartką.

68'

Osiem strzałów w meczu oddała Legia, pięć Stal.

63'

Pora na zmiany. Kun za Ribeiro w Legii.

61'

Uderzenie Domańskiego zablokowane. Tymczasem ultrasi Stali przygotowują się do prezentacji oprawy.

59'

W odpowiedzi strzela Gual. Minimalnie obok lewego słupka. Niewiele zabrakło do szczęścia!

58'

Hinokio zepsuł akcję. Podał kompletnie nie tam, gdzie wychodził na pozycję Gerstenstein.

58'

Getinger! Przedarł się na lewej flance i w końcu zdecydował się na strzał z lewej nogi. Wyszło niecelnie.

55'

Ważna interwencja Morishity. Zdjął piłkę z woleja Getingerowi.

52'

Mecz w USA obserwuje były legionista, Bartosz Slisz:

slisz

51'

Jędrzejczyk prosi się o kartkę. Tym razem w środku sfaulował Szkurina.

51'

Augustyniak płasko z dystansu. Piłki nikt nie przeciął. O kilka metrów minęła prawy słupek.

48'

Gra się zaostrza. Hinokio wycięty przez Jędrzejczyka. Kartki brak.

47'

Trener Kiereś z powodu kartki obejrzanej w dzisiejszym meczu w następnym będzie... pauzować. Uzbierał już cztery w sezonie.

46'

Gramy dalej - od środka Stal. Kibice Legii skandują, żeby piłkarza zaczęli grać.

46'

stal

46'

Legia na tę chwilę SZÓSTA w tabeli ze stratą trzech punktów do podium, ale czwarty Lech ma jeszcze dziś do rozegrania swój mecz.

45'

45+4 Legia zdążyła dośrodkować i w tym momencie zabrzmiał ostatni gwizdek kończący pierwszą połowę. Czekamy na więcej!

45'

45+3 Wlazło rozprowadza futbolówkę, wycofano piłkę do Hinokio i Hładun ze strachem w oczach obserwował jak piłka mija jego bramkę. Dobra próba gospodarzy!

45'

45+2 Stal buduje atak pozycyjny. Pokuszą się jeszcze o akcję na bramkę Legii?

45'

45+1 Kapustka spróbował prostopadłego podania. Wszołek uprzedzony przez obrońcę

45'

Cztery minuty doliczone!

44'

Guillaumier faulował Jędrzejczyka i Legia z piłką przy nodze

43'

Intensywny moment pierwszej połowy. Od jednej bramki do drugiej! Teraz Stal poszła z szybką kontrą, ale Legia przejęła

42'

Kontra Morishity i kolejne dośrodkowanie. Zbyt czytelne dla Kochalskiego

41'

I kolejna akcja Stali Mielec. Tym razem spalony i Legia wznowi grę

39'

GOOOOOOOOOL!!!!!!

Autorem trafienia niezawodny Ilja Szkurin. Białorusin świetnie odnalazł się w polu karnym i przytomnie wpakował piłkę do siatki! Mecz zaczyna się od nowa!

37'

NIE MA GOLA!!!!!

Paweł Wszołek dostał znakomite podanie i w sytuacji sam na sam z Kochalskim fatalnie się pomylił. Piłka po jego strzale minęła lewy słupek i nie będzie podwyższenia prowadzenia!

35'

Ilja Szkurin przewraca się w polu karnym. Pretensje piłkarzy Stali do Damiana Sylwestrzaka. Będzie karny? Wygląda na to że nie i gospodarze wznowią od autu! Za lekki kontakt na Białorusinie!

33'

Przejęcie Stali, ale podopieczni Kamila Kieresia za szybko ją oddali gościom. Za mocne dośrodkowanie i Hładun przejmuje piłkę

32'

Atak pozycyjny Legii Warszawa

29'

Wszołek do Guala i Hiszpan popisał się strzałem. Szkoda że nieudanym i Kochalski pewnie interweniował

26'

Kibice domagają się żółtej kartki dla Elitima. Kolumbijczyk walczył wręcz z Hinokio, ale według sędziego zgodnie z przepisami

25'

Pierwsza interwencja Dominika Hładuna. Bramkarz pewnie poradził sobie z próbą pomocnika Stali

24'

Faulowany Jędrzejczyk i od bramki Dominik Hładun

23'

Morishita kolejny rajd na skrzydle. Japończyk dośrodkował, gospodarze wybijają

22'

Blisko wyczucia jego intencji był Mateusz Kochalski. Wychowanek Legii jednak nie zdołał dojść do mocnego i precyzyjnego uderzenia Portugalczyka

21'

GOOOOOOOOL!!!!

JOSUE BARDZO PEWNIE. LEGIA 1 STAL 0

18'

Damian Sylwestrzak zweryfikuje sytuację na wozie VAR. Obrońca zaatakował wyprostowaną nogą Pawła Wszołka. Będzie rzut karny! Żółta kartka dla Berta Esselinka!

17'

Zamieszanie w polu karnym Stali. Jędrzejczyk zderzył się z Gualem, a Paweł Wszołek zahaczony przez obrońcę gospodarzy zwija się z bólu

15'

Niecelne dośrodkowanie Jędrzejczyka. Stal wybija

13'

Mocne zagranie pomocnika Stali. Jędrzejczyk przejął piłkę

12'

Legia przejęła futbolówkę na moment. Kochalski zaczyna wybiciem z piątki

11'

Stal z piłką przy nodze na własnej połowie

10'

Prostopadłe zagranie Elitima do Morishity. Japończyk jednak nie zdążył i od bramki Kochalski

9'

Zamieszanie w polu karnym. Stal wychodzi z opresji

8'

Rzut rożny dla Legii. Stal zmuszona do defensywy

7'

Spokojniejszy fragment Legii. Szukają dziury w defensywie Stali

6'

Faul w środkowej tercji boiska. Od piłki Legia

5'

Za długie podanie do Guala i ten został uprzedzony przez Kochalskiego

4'

Getinger zaszalał na skrzydle i minął jednego, drugiego a na sam koniec chciał... wymusić przewinienie. Sędzia Damian Sylwestrzak pokazał pierwszą żółtą kartkę! Przy piłce Legia...

3'

Atak pozycyjny Stali

2'

Próba przeniesienia piłki na połowę Stali. Strata i gospodarze budują akcję

1'

Zaczynamy!!! Od środka... Legia!

14:59

Jesteśmy już po losowaniu stron. Czekamy na sygnał sędziego Sylwestrzaka

14:56

Piłkarze za chwilę wyjdą na murawę. Czekamy na wielki spektakl!

14:53

Arbitrem spotkania będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Natomiast w wozie VAR zasiądą Paweł Pskit oraz Marcin Borkowski.

14:53

Legia z pewnością chciałaby też zrewanżować się za jesienną wpadkę, kiedy przy Łazienkowskiej przegrała ze Stalą 1:3. Świetnie dysponowani tamtego dnia goście wygrali po bramkach Ilji Szkurina, Krzysztofa Wołkowicza oraz Koki Hinokio. Warszawian było stać jedynie na honorowe trafienie autorstwa Blaza Kramera, który obecnie zmaga się z kontuzją i jest wykluczony z gry do końca sezonu.

14:52

A taki skład wystawił trener Legii - Goncalo Feio:

14:51

Z formy rywali i praktycznie zapewnionego utrzymania będzie chciała skorzystać wciąż walcząca o czołowe lokaty w lidze Legia Warszawa. Po 3 kolejnych zremisowanych meczach Wojskowi pragną wreszcie wygrać. Niedzielny mecz w Mielcu wydaje się być idealną do tego okazją. Dodatkową motywacją dla Legionistów jest fakt, że liderująca w tabeli Jagiellonia Białystok tylko zremisowała swojego spotkanie, więc stołeczna drużyna może nieco zbliżyć się do 1. miejsca w lidze.

14:50

Oto skład, który oddelegował Kamil Kiereś:

14:50

Stal Mielec w ostatnich tygodniach nie spisuje się najlepiej. Podopieczni Kamila Kieresia nie wygrali w 5 poprzednich meczach, a w zeszły poniedziałek zostali rozbici w Grodzisku Wielkopolskim przez Wartę Poznań 2:5. Jednak wydaje się, że mielczanie mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Tylko kataklizm sprawi, że Stal nie utrzymana się w PKO Ekstraklasie na najbliższy sezon.

14:49

Rozpoczynamy drugie niedzielne spotkanie. Pierwsze Radomiak - Zagłębie przyniosło łącznie siedem goli, wiec liczymy na powtórkę w Mielcu i kolejnego już w 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy szalonego meczu!