• Krzysztof Wołkowicz - 3 (Igor Strzałek - 2)
  • Maciej Domański - 4 (Mateusz Stępień - 3)
  • Ilja Szkurin - 4
90'

+3' Koniec meczu! Na zakończenie 29. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań pokonuje Stal Mielec 5:2! Bohaterem spotkania jest Adam Zrelak, który strzelił trzy bramki.

90'

+1' Mateusz Kupczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

90'

Marcin Szczerbowicz dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

90'

... a za Niilo Maenpę melduje się Jakub Paszkowski.

90'

Filip Borowski zmienia Konrada Matuszewskiego...

89'

Składna akcja gości, którzy przenieśli ciężar gry z lewej strony do prawej. Blisko pola karnego zabrakło jednak dokładności.

87'

Wrzutka w "szesnastkę" do Ilji Szkurina, który naciskany przez rywala nie zdołał uderzyć w stronę bramki. Sytuację wyjaśnia Mohamed Mezghrani wybiciem na uwolnienie.

85'

Zrezygnowani piłkarze Stali próbowali coś zdziałać z przodu. Krystianowi Getingerowi nie wyszło zagranie i Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

20:43

Warta Poznań - Stal Mielec 5:2

• 10 Strzały 12
  • 7 Strzały celne 4
20:42

[WIDEO] TRZECI GOL ADAMA ZRELAKA (5:2)

80'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Mateusza Kochalskiego.

79'

Mohamed Mezghrani wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Stefana Savicia. Ten uderza głową, ale piłka odbiła się od zawodnika Stali i wyszła za linię końcową.

75'

Mateusz Stępień zmienia Macieja Domańskiego.

75'

... natomiast Stefan Savić zastępuje Miguela Luisa.

75'

Podwójna zmiana w Warcie: Maciej Żurawski wchodzi za MVP spotkania, Adama Zrelaka...

20:35

Pierwszy hattrick Słowaka na boiskach Ekstraklasy! Trzeci gol Adama Zrelaka!

71'

Zabójcza kontra gospodarzy! Źle przed polem karnym interweniował Mateusz Matras. Piłkę przejmuje Tomas Prikryl, który zagrywa prostopadle do Adama Zrelaka, który uderzeniem z 13 metrów zdobywa swoją trzecią bramkę w dzisiejszym meczu!

71'

HATTRICK ADAMA ZRELAKA!!!

69'

Maciej Domański trafia w mur. "Poprawka" wyjaśniona przez Adama Zrelaka.

68'

Igor Strzałek faulowany tuż przed linią 16. metra. Może być groźnie!

20:27

[WIDEO] GOLE ZRELAKA (3:2) I SZYMONOWICZA (4:2)

65'

Złe podanie wprowadzające Mateusza Kochalskiego! Mohamed Mezghrani przejmuje, podaje do kolegi i po odegraniu Belg uderza technicznie tuż nad poprzeczką!

62'

Zmiana również w Warcie: Tomas Prikryl wchodzi za Kajetana Szmyta.

61'

... a za Krzysztofa Wołkowicza melduje się Igor Strzałek.

61'

Podwójna zmiana w Stali: Koki Hinokio wchodzi za Matthew Guillaumuera...

60'

Taki mecz i tylko 1 356 widzów...

58'

Z pierwszym dośrodkowaniem poradzili sobie gospodarze. Przy drugim anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Jędrzejowi Grobelnemu.

57'

Stal atakuje prawą stroną. Wywalczyła rzut wolny.

54'

... a za Rafę Santosa melduje się Ion Gheorghe.

54'

Podwójna zmiana: Łukasz Gerstenstein zastępuje Alvisa Jaunzemsa...

52'

Piłkarze Kamila Kieresia spodziewali się chyba wszystkiego. Ale na pewno nie straty dwóch bramek w odstępie zaledwie 3 minut.

20:15

Drugi celny strzał w drugiej połowie i drugi gol Gol Dawida Szymonowicza

49'

Co tu się dzieje w Grodzisku Wielkopolskim?!

Dokładne dośrodkowanie Mohameda Mezghraniego w pole karne. Ruszyli do niego Adam Zrelak i Dawid Szymonowicz, ale to ostatni z wymienionych uderza głową tak, że piłka wpada do siatki przy lewym słupku!

49'

GOL DLA WARTY! STRZELCEM DAWID SZYMONOWICZ!!!

48'

Jeszcze żółta kartka dla Maksymiliana Pingota za faul.

48'

Gospodarze nie chcą popełnić błędów z pierwszej polowy i ponownie atakuje. Piłkarze Dawida Szulczka wywalczyli rzut wolny z prawej strony.

20:11

Idealne otwarcie! Dublet Adama Zrelaka

46'

Idealny początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy - pierwsza akcja przynosi prowadzenie!!!

Adam Zrelak uderza wolejem z bliska, wykorzystując błąd Mateusza Kochalskiego. Bramkarz Stali "wypluł" piłkę przed siebie!

46'

DUBLET ADAMA ZRELAKA!!!

46'

Stal zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

19:57

Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie kończy się przerwa w meczu Warta - Poznań - Stal Mielec. Po pierwszej połowie mamy aż 4 gole.

Co nas czeka po zmianie stron?

19:55

[WIDEO] GOLE ZRELAKA (2:1) I SZKURINA (2:2)

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Warta Poznań remisuje ze Stalą Mielec 2:2

19:50

Klasyczny "gol do szatni" Ilja Szkurin

45'

+1' Przełamanie Białorusina!!!

Przejmuje piłkę na 7. metrze i mimo że naciskał go Jakub Bartkowski, to zdołał uderzyć płasko do siatki!

45'

+1'... i GOL! ILJA SZKURIN!!!

45'

Adam Zrelak przyblokowany w "szesnastce". Stal wyszła z kontrą...

44'

Maciej Domański idealnie przejmuje piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Krystiana Getingera, ale uderza prostym podbiciem tuż nad poprzeczką!

41'

Podrażnieni mielczanie chcą ponownie wyrównać, by na przerwę zejść bez strat. Na razie nie "idzie".

19:42

Słowak strzela gola w drugim meczu z rzędu! Adam Zrelak

38'

Adam Zrelak dopada do odbitej piłki i zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów zza zasłony! Piłka wpada do siatki po odbiciu się od lewego słupka! Wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski był bezradny!

38'

(CO ZA) GOL ADAMA ZRELAKA!!!

37'

Mohamed Mezghrani wygrywa pojedynek główkowy z Maciejem Domańskim w "szesnaste" gości. Ostatecznie to piłkarze Kamila Kieresia wznawiają grę z "piątki".

36'

Mohamed Mezghrani zbiega z lewej strony do środka. Uderza z ok. 25 metrów w środek bramki, czyli akurat tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Mateusz Kochalski.

35'

Niskie dośrodkowanie Miguela Luisa z lewej strony. Mateusz Matras jako pierwszy dopada do piłki i oddala niebezpieczeństwo.

35'

Rajd Kajetana Szmyta prawą stroną przerwany. Piłka uciekła mu za linię boczną.

19:33

[WIDEO] 7' GOL KONRADA MATUSZEWSKIEGO (1:0)

[WIDEO] 17' GOL ALVISA JAUNZEMSA (1:1)

32'

Kajetan Szmyt zdecydował się na strzał z dystansu. Mimo "kozła" Mateusz Kochalski pewnie łapie piłkę.

31'

"Zieloni" w ataku pozycyjnym. Nie są za bardzo w stanie zbliżyć się do pola karnego Stali.

29'

Warta Poznań - Stal Mielec 1:1

• 4 Strzały 1
  • 1 Strzały celne 1

Stuprocentowa skuteczność obu drużyn. Rzecz rzadko spotykana w PKO Ekstraklasie.

28'

Rzut rożny Warty nie sprawił zagrożenia pod mielecką bramką.

26'

Kajetan Szmyt wbiega prawą stroną w pole karne Stali. Ograł jednego rywala, ale skutecznie powstrzymał go Miguel Luis.

24'

Kolejne przeciągnięte dośrodkowanie Warty. Mateusz Kochalski ustawia piłkę na "piątce".

23'

Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę po wrzutce Alvisa Jaunzemsa.

21'

Mohamed Mezghrani odrobinę za bardzo przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Może gdyby Adam Zrelak miał ok. 3 metrów wzrostu, to sięgnąłby piłkę.

19:21

Łotysz wykorzystał "wielbłąd" Warty Alvis Jaunzems

17'

Festiwal błędów obrony "Zielonych" sprezentował Alvisowi Jaunzemsowi chyba najłatwiejszą bramkę w karierze.

Maciej Domański wrzuca z lewej strony w pole karne, gdzie piłki nie zdołał złapać Jędrzej Grobelny. Zderzył się z kolegą z obrony i Alvis Jaunzems strzela do pustej bramki!

17'

STAL WYRÓWNUJE! ALVIS JAUNZEMS!!!

19:17

15'

Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał Niilo Maenpaa. Ten złożył się do strzału, ale skiksował.

13'

Dawid Szymonowicz przez moment leżał na murawie, trzymając się za nogę. Medycy nie musieli meldować się na murawie.

12'

Aż ciarki przeszły po plecach, gdy krzyknął Dawid Szymonowicz! Obrońca Warty wybija piłkę z pola bramkowego i został ostro potraktowany przez Maksymiliana Pingota i Matthew Guillaumiera.

11'

Maciej Domański dopada do piłki w polu karnym Warty. Jego strzał został zablokowany, dobitka z dystansu po rykoszecie mija bramkę. Rzut rożny.

9'

Podrażnieni goście rzucili się do ataku prawą stroną, by szybko odrobić stratę. Dośrodkowanie Alvisa Jaunzemsa nie znalazło adresata w "szesnastce".

19:12

Pierwszy celny strzał na bramkę i gol! Konrad Matuszewski

7'

Ustawiony na lewym skrzydle Mohamed Mezghrani ograł rywala na zamach, by 'wjechać" w pole karne. Z ok. linii bocznej pola bramkowego podaje płasko na 6. metr do Konrada Matuszewskiego, który uderzeniem (po ziemi) bez przyjęcia wpisać się na listę strzelców!

7'

GOL DLA WARTY! STRZELCEM KONRAD MATUSZEWSKI!!!

6'

Mohamed Mezghrani "łamie" akcję ze skrzydła do środka, po czym rozciąga grę do prawej strony, gdzie był Jakub Bartkowski. Ten z kolei przełożył piłkę do lewej nogi, by posłać ją... do "koszyczka" Mateusza Kochalskiego.

5'

Po chwili Ilja Szkurin powstrzymany na lewej stronie pola karnego gospodarzy. Goście utrzymali się przy piłce, ale dośrodkowanie Berta Esselinka było niedokładne.

4'

Zagranie z głębi pola między stoperów do rozpędzającego się Ilji Szkurina. Dobrze w tej sytuacji ustawił się Dawid Szymonowicz, który przechwycił piłkę.

3'

Mohamed Mezghrani faulowany na skrzydle przez Alvisa Jaunzemsa. Sędzia nie chciał sięgać do kieszonki na początku spotkania.

2'

Wysoki pressing drużyny prowadzonej przez Dawida Szulczka. Mimo to poradzili sobie przyjezdni, atakując lewą stroną. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek Maciej Domański uderza obok bramki.

1'

Na gwizdek Marcina Szczerbowicza spotkanie za środka zaczynają gospodarze!

18:59

Kapitanami są pomocnicy - Mateusz Kupczak i Krystian Getinger.Losowanie stron w meczu Warta - Stal

18:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

18:51

W rundzie jesiennej Warta wygrała w Mielcu po bramce Miguela Luisa na kwadrans przed zakończeniem meczu. Wcześniej trafienie Macieja Żurawskiego nie zostało uznane.

Jak będzie dzisiaj?

18:48

Skład Stali Mielec

18:45

Stal Mielec to jedna z największych rewelacji obecnej kampanii, ale trzeba sobie szczerze powiedzieć, że ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych Kamila Kieresia były słabe. Drużyna z Podkarpacia nie wygrała od czterech spotkań, co jest dużym rozczarowaniem. Stal nie gra już o nic, dlatego można testować schematy przed nowym sezonem.

18:42

Skład Warty Poznań

18:40

Warta Poznań znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. "Zieloni" są na 15. miejscu i mają tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Terminarz nie jest łaskawy, gdyż ekipa Dawida Szulczka zmierzy się jeszcze z Piastem Gliwice, Widzewem Łódź, Puszczą Niepołomice, Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Czy spadek do Fortuna 1. Ligi staje się coraz bardziej realny?

18:38

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

18:35

"Gościnną" 29. kolejkę PKO Ekstraklasy zamykamy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie już za 25 minut Warta Poznań zmierzy się ze Stalą Mielec. Goście zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Dzisiejsza wygrana pozwoli zbliżyć się na "oczko" do Widzewa Łódź.

Z kolei Warta musi pilnie punktować. Piłkarze Dawida Szulczka zajmują ostatnią bezpieczną (piętnastą) lokatę w lidze. Nad otrwierającą strefę spadkową Koroną Kielce "Zieloni" mają zaledwie 1 punkt więcej.

Mecz Warta - Stal poprowadzi Marcin Szczerbowicz...