20:03

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru!

20:02

20:01

W następnej kolejce rozpędzony Widzew Łódź podejmie na własnym stadionie rozbity Raków Częstochowa, natomiast Ruch Chorzów pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem.

• Patryk Sikora - 3
  • Juliusz Letniowski - 3, (Filip Starzyński - 3)
  • Mateusz Bartolewki - 2, (Michał Feliks - bez oceny)
  • Soma Novothny - 3
  • Daniel Szczepan - 3, (Adam Vlkanova - 3)

• Fabio Nunes - 3, (Kamil Cybulski - 3)
  • Fran Alvarez - 4, (Dominik Kun - bez oceny)
  • Bartłomiej Pawłowski - 4, (Noah Diliderto - bez oceny)
  • Antoni Klimek - 3, (Andrejs Ciganiks - 2)
  • Jordi Sanchez - 4, (Imad Rondić - 2)
19:59

Widzew pozostaje ostatni w ligowej tabeli z dużą stratą do bezpiecznej strefy. Natomiast Widzew Łódź zanotował swój piąty mecz bez porażki.

110'

Koniec meczu w Chorzowie. Widzew na Stadionie Śląskim wygrywa z Ruchem 3:2!

109'

Fantastyczna wrzutka w pole karne Widzewa, ale uderzenie minimalnie niecelne! Ruch miał szansę na remis!

108'

Miłosz Kozak pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Widzewa, minął dwójkę rywali i pięknym strzałem trafił na 2:3!

107'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Miłosz Kozak zdobywa swoją drugą bramkę!!!

106'

Natomiast Dominik Kun zmienił Frana Alvareza.

106'

Dwie zmiany w Widzewie Łódź. Noah Diliberto zastąpił Bartłomieja Pawłowskiego

104'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartłomiej Pawłowski podwyższa wynik na 3:1!!!

103'

Patryk Sikora opuszcza boisko na noszach.

103'

Rzut karny dla Widzewa! Jeden z graczy Ruchu zagrał wcześniej ręką we własnym polu karnym.

102'

Sędzia niespodziewanie do monitora VAR. Nikt nie wie o co chodzi!

101'

W jednej z akcji ucierpiał Patryk Sikora. Nie będzie w stanie kontynuować gry.

100'

Bartłomiej Pawłowski ukarany żółtą kartka.

99'

Zmiana w Ruchu Chorzów. Michał Feliks zastąpił Mateusza Bartolewskiego.

97'

Bartłomiej Pawłowski wpadł w pole karne Ruchu, jednak oddał strzał tylko w boczną siatkę.

94'

Josema oddał strzał z dystansu, ale zrobił to nieudanie.

93'

Fran Alvarez ukarany żółtą kartką.

91'

Do czasu podstawowego doliczone 15 minut.

90'

Wznawiamy grę!

19:36

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę.

19:34

Według informacji reportera Canal+ Sport do podstawowego czasu gry zostanie doliczone 15 minut, ale najpierw trzeba wznowić grę.

95'

Przerwa dalej trwa. Wciąż czekamy, bo zupełnie nic nie widać.

91'

Gra na ten moment nie jest możliwa.

90'

Piłkarze obu zespołów schodzą do tunelu. Zadymienie na stadionu jest zbyt duże.

89'

87'

Kolejna przerwa w grze. Znowu "płonie" Kocioł Czarownic.

85'

Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Patryk Stępiński.

82'

Luis Silva wpadł dośrodkował w pole karne Ruchu, ale tam żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

81'

Roszada w szeregach Widzewa. Andrejs Ciganiks zmienił Antoniego Klimka.

77'

Akcja rezerwowych Ruchu Chorzów. Filip Starzyński zagrał prostopadle do Adama Vlkanovy, ten wyłożył futbolówkę na nogę Miłosza Kozaka, który umieścił ją w siatce!

76'

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ruch Chorzów łapie kontakt! Miłosz Kozak daje nadzieje Niebieskim.

76'

Natomiast Imad Rondić pojawił się w miejsce Jordi Sancheza.

76'

Dwie zmiany w Widzewie Łódź. Kamil Cybulski zastąpił Fabio Nunesa

74'

Wracamy do gry.

70'

Natomiast Adam Vlkanova zastąpił Daniela Szczepana.

70'

Natomiast Dwie roszady także w Ruchu Chorzów. Filip Starzyński zmienił Juliusza Letniowskiego

67'

Znowu przerwa w grze spowodowana oprawą kibiców.

65'

Ofensywna akcja Ruchu Chorzów, ale bez zagrożenia, a tymczasem trybuny Stadionu Śląskiego ponownie "zapłonęły".

64'

63'

Na Stadionie Śląskim jest dzisiaj 50 087 widzów!

61'

Roszada w składzie Ruchu Chorzów. Miłosz Kozak zastąpił Łukasza Monetę.

58'

Gra toczy się głównie w środku pola. Niezbyt interesujący fragment meczu. Więcej dzieje się na trybunach.

56'

Wracamy do gry

55'

54'

Krótka przerwa w grze z powodu zadymienia boiska.

52'

Kolejna fantastyczna interwencja Rafała Gikewicza! Tym razem po uderzeniu Łukasza Monety.

50'

Fatalny błąd bramkarza Ruchu! Patryk Stępiński zagrał do Dante Stipicy, ten ratując piłkę przed wyjściem na rzut rożny zagrał wprost pod nogi Jordi Sancheza, który wpakował futbolówkę do pustej bramki!

49'

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jordi Sanchez podwyższa na 2:0!!!

47'

Patryk Sikora potężnie huknął z dystansu i świetnie interweniował Rafał Gikiewicz!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:32

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Stadionu Śląskiego. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:30

18:22

18:18

Na razie z przebiegu gry widać, że przypadkowa bramka ustawiła mecz. Widzew czeka na własnej połowie, a Ruch nie ma pomysłu, jak wyrównać. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilka minut.

45'

Koniec pierwszej części gry. Widzew prowadzi na Stadionie Śląskim z Ruchem 1:0 po bramce na początku spotkania.

45'

Do pierwszej połowy doliczona co najmniej 1 minuta.

45'

Fabio Nunes ukarany żółtą kartką.

43'

Powoli dobiega końca pierwsza połowa meczu. Zawodnicy wyglądają tak, jakby czekali już na przerwę.

41'

Fran Alvarez oddał strzał z dystansu. Piłka powędrowała daleko od bramki Ruchu.

39'

Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

37'

Dośrodkowanie w "szesnastkę" Ruchu bez zagrożenia.

36'

Antoni Klimek wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

34'

Łukasz Moneta oraz Luis Silva potrzebują pomocy medycznej.

33'

Juliusz Letniowski wyłożył piłkę Łukaszowi Monecie, ten oddał strzał z narożnika pola karnego, ale piłka minęła bramkę gości.

31'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Juan Ibiza.

29'

Na murawie na razie nie obserwujemy wielkiego widowiska. Widzew cofnął się po zdobyciu bramki, natomiast Ruch nie ma pomysłu, jak zaskoczyć rywala.

27'

Josema zacentrował w pole karne łodzian. Tam Soma Novothny uderzył głową wprost w Rafała Gikiewicza.

25'

Ruch rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

23'

Bardzo nieudane dośrodkowanie w pole karne Widzewa.

21'

Juliusz Letniowski zagrał kapitalnie do Łukasza Monety, ten jednak uderzył na wiwat!

20'

18'

Bartłomiej Pawłowski wpadł w pole karne Ruchu i oddał mocny strzał. Dante Stipica wyciągnął piłkę niemal z okienka własnej bramki!

17'

Fantastyczna wrzutka do Serafina Szoty, a ten nie wiedzieć czemu, nie zaatakował piłki głową, a była to stuprocentowa okazja do zdobycia gola!

14'

Fabio Nunes dostał piłkę po prawej stronie pola karnego Ruchu, ale zagrał wprost pod nogi przeciwnika.

12'

Teraz Niebiescy przy piłce. Nie mogą znaleźć sposobu, by zbliżyć się do pola karnego gości.

10'

Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych trafiło do rąk Rafała Gikiewicza.

9'

Widzew rozgrywa piłkę w środku pola. Intensywne opady deszczu utrudniają zawodnikom obu drużyn utrzymanie się na nogach.

7'

Daniel Szczepan z impetem wpadł w pole karne gości, podał w kierunku Soma Novothnyego, jednak ten spudłował.

5'

W odpowiedzi zagranie w pole karne Widzewa, ale bez zagrożenia.

3'

Fran Alvarez popędził prawym skrzydłem, zagrał w pole karne Ruchu, gdzie poślizgnęło się dwóch graczy gospodarzy. Piłkę przejął Bartłomiej Pawłowski, próbował znaleźć miejsce na oddanie strzału, ale w sukurs przyszedł Luis Silva, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce!

2'

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Widzew obejmuje prowadzenie już w pierwszej akcji meczu! Luis Silva!!!

17:31

Pierwszy gwizdek arbitra! Startujemy!

17:30

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy Wielki Mecz Przyjaźni!

17:24

Niesamowita atmosfera na Stadionie Śląskim! Za chwilę początek rywalizacji!

17:20

Arbitrem głównym spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie jest Łukasz Kuźma z Białegostoku. W wozie VAR pracować będą Damian Sylwestrzak oraz Marcin Boniek.

17:16

Natomiast oto zestawienie Widzewa Łódź:

17:13

Tak prezentuje się skład Ruchu Chorzów na Wielki Mecz Przyjaźni:

17:10

Łodzianie plasują się w środku ligowej tabeli. Stawką dzisiejszego meczu będą oczywiście 3 punkty, ale też prestiż wygrania na wypełnionym po brzegi Stadionie Śląskim. Widzew nie musi obawiać się o utrzymanie, a europejskie puchary również "nie grożą" podopiecznym Daniela Myśliwca.

17:05

Kwestia szkoleniowca Ruchu też jest ciekawa. Janusz Niedźwiedź na początku tego sezonu stracił pracę właśnie w Widzewie Łódź. Dzisiaj na pewno będzie chciał udowodnić swoją wartość przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi.

17:00

Ruch Chorzów walczy o utrzymanie w lidze. Niebiescy po 28 spotkaniach zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Do miejsca dającego utrzymanie w PKO Ekstraklasie tracą 10 punktów i ciężko sobie wyobrazić, by podopieczni Janusza Niedźwiedzia utrzymali się w lidze.

16:55

Dzisiaj na Stadionie Śląskim przy okazji meczu Ruch Chorzów - Widzew Łódź pojawi się około 50 tysięcy kibiców! To będzie absolutny rekord frekwencji w PKO Ekstraklasie. Do tej pory w żaden mecz ligowy nie zgromadził więcej niż 42 tysiące fanów.

16:50

Witamy serdecznie w ten historyczny dzień. Podczas meczu 29. kolejki padnie rekord frekwencji w meczu klubowym w Polsce w XXI wieku. Zapraszamy na relację LIVE z Wielkiego Meczu Przyjaźni na Stadionie Śląskim!