• Miłosz Szczepański - 4 (Michał Chrapek - bez oceny)
  • Serhij Krykun - 3 (Tihomir Kostadinov - 3)
  • Jorge Felix - 5 (Damian Kądzior - bez oceny)
90'

+6' Koniec meczu! Piast Gliwice "dowiózł" w Szczecinie do końca prowadzenie z pierwszej połowy!

90'

+5' Frredrik Ulvestad główkuje w stronę bramki po wrzutce z prawej strony. Frantisek Plach spokojnie broni.

90'

+3' A JEDNAK! GOL NIEUZNANY!!!

Kamil Grosicki dostał piłkę od Wahana Biczachczjana, będąc na spalonym!!!
Kamil Grosicki na spalonym

90'

+2' Kamil Grosicki otoczony przez dwóch rywali podaje na 11. metr do Efthymisa Kouloutisa, który płaskim uderzeniem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców...

90'

+1' KAMIL GROSICKI MARNUJE "JEDENASTKĘ"!!!

Zmylił Frantiska Placha, którzy rzucił się w stronę prawego słupka, ale sam uderzył obok bramki!!!

90'

6 minut doliczonych do drugiej połowy.

88'

RZUT KARNY DLA POGONI!!!

87'

... by ostatecznie obejrzeć tę sytuację na monitorze! Jeszcze "wmieszał się w ten pojedynek" Tihomir Kostadinov!Starcie w polu karnym

86'

Na razie czekał na komunikat z wozu VAR... Linus Wahlqvist i Tomasz Mokwa

86'

Gospodarze domagają się "jedenastki" po przewinieniu Tomasza Mokwy na Linusie Wahlqviście. Sędzia Bartosz Frankowski wstrzymuje grę!

85'

Damian Kądzior zmienia Jorge Feliksa.

83'

Benedikt Zech zmienia Leonardo Koutrisa.

81'

... a za Grzegorza Tomasiewicza melduje się Tom Hateley.

81'

Michał Chrapek zmienia Miłosza Szczepańskiego...

79'

Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką "Portowców".

78'

Michael Ameyaw ruszył z kontrą prawą stroną. Wywalczył rzut rożny .

77'

Jakub Czerwiński wyskakuje znacznie wyżej od Luki Zahovicia do centry Linusa Wahlqvista z prawej strony.

76'

18 985 widzów w Szczecinie na meczu Pogoni z Piastem.

76'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Kamila Grosickiego z prawej strony. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

75'

MICHAEL AMEYAW MARNUJE "SETKĘ"!!!

Po krótkim rozegraniu wrzutka w pole karne, gdzie walczący o pozycję Tomas Huk upadając zgrywa na 6. metr do Michaela Ameyawa. Ten mocno odchylony kopie na wiwat!

74'

Z kontrą wyszli teraz piłkarze Piasta. Na prawej stornie pograli Michael Ameyaw i Miłosz Szczepański. Drugi z wymienionych wrzuca w pole karne, gdzie na korner wybija Leo Borges.

73'

Jakub Czerwiński ofiarnie przyjmuje na ciało strzał Linusa Wahlqvista.

72'

Zabrakło "Portowcom" dokładności w polu karnym Piasta. Frantisek Plach niespiesznie wznawia grę z "piątki".

71'

Fredrik Ulvestad odrobinę za wysoko wrzuca w pole karne do Luki Zahovicia. Efthymis Kolouris pognał do linii bocznej, by utrzymać piłkę w boisku. Udało mu się...

70'

Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za faul.

To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, co oznacza, że nie zagra na otwarcie 30. kolejki z Wartą Poznań (piątek 26.04, godz. 18).

69'

... a za Joao Gamboę wchodzi Marcel Wędrychowski.

69'

Dawno niewidziany Luka Zahović melduje się na murawie za Alexandra Gorgona...

69'

Zakotłowało się w "szesnastce" gości, którzy ostatecznie wyszli z opresji.

68'

Wahan Biczachczjan zablokowany przez Tomasza Mokwę. Rzut rożny.

66'

Wahan Biczachczjan nie zawahał się uderzyć z dystansu. Posłał piłkę wysoko nad bramką

65'

Jorge Felix przegrywa pojedynek z Leo Borgesem.

63'

A teraz "dzieje się" w drugiej "szesnastce". Centra z bocznego sektora na Efthymisa Koulourisa, który odepchnął Jakuba Czerwińskiego, by ostatecznie nie uderzyć w stronę bramki. Jeszcze po tej sytuacji obaj zawodnicy chcieli sobie coś jeszcze wyjaśnić. Za wiele nie zdążyli, bo do akcji wkroczył Bartosz Frankowski.

Obyło się bez kartek.

63'

Nie wyszło lewą, to piłkarze Aleksandara Vukovicia zaatakowali prawą stroną. Michael Ameyaw wrzuca mocno przed bramkę, gdzie najszybszy był Valentin Cojocaru.

60'

Atak gości lewą flanką przerywa gwizdek sędziego. Dostał sygnał o spalonym.

58'

Po centrze z lewego narożnika piłkarze Piasta wybijają przed pole karne. Leonardo Koutris uderza jednak na wiwat.

57'

Kamil Grosicki wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Efthymisa Kouloutisa. Goście ratują się wybiciem na rzut rożny.

57'

Wahan Biczachczjan zmienia Adriana Przyborka.

16:15

Wzorowa interwencja obrońcy "Portowców" Mariusz Malec i Jorge Felix

55'

Mariusz Malec powstrzymuje Jorge Feliksa. Najpierw trafił w piłkę, potem fizycznego starcia "nie ustał" Hiszpan. Goście bezskutecznie domagali się rzutu karnego.

52'

Alexander Gorgon przedarł się lewą stroną. Wrzuca w pole karne ciut za wysoko dla Fredrika Ulvestada, ale zamykający Adrian Przyborek uderzył tuż nad poprzeczką!

50'

Linus Wahlqvist decyduje się na strzał lewą nogą z dystansu. Piłka po rykoszecie zmierzała za linię końcową, ale w ostatniej chwili zagarnął ją Frantisek Plach.

48'

Dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie wbiegał Leo Borges. Piast skutecznie wybronił się tej sytuacji.

48'

Alexander Gorgon zablokowany w polu karnym. "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

16:02

Gratulujemy! 3 milionów widzów w tym sezonie PKO Ekstraklasy

46'

Tihomir Kostadinov zmienia w przerwie Serhija Krykuna.

15:55

Wracamy do Szczecina, gdzie kończy się przerwa w meczu Pogoni z Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście po bramkach Tomasa Huka i Jorge Feliksa.

Co nas czeka po zmianie stron?

15:49

Myślę, że Piast w defensywie znowu swoje robi, co utrudnia nam poruszanie się w półprzestrzeni, między liniami. Po prostu brakuje ruchu za linię obrony Piasta, przez co nie jesteśmy w stanie "wydłużyć" boiska i coś stworzyć. Do tego dużo złych podań i niepotrzebnych strat, co kosztuje dużo energii w powrocie do defensywy.
- Musimy wierzyć w naszą jakość, pokazać cierpliwość, że może rzeczywiście ta jedna akcja po kilku nieudanych uda się, że strzelimy bramkę. Mieliśmy 1-2 możliwości, więc mam nadzieję, że druga połowa w naszym wykonaniu będzie lepsza

- powiedział w przerwie Alexander Gorgon, pomocnik Pogoni Szczecin.

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin przegrywa u siebie z Piastem Gliwice 0:2.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

To mogła być bramka dla Piasta!!!

Jorge Felix finalizuje kontrę uderzeniem z "szesnastki" tuż nad poprzeczką!

42'

Górne zagranie na Efthymisa Kouloutisa przed pole karne Piasta. Górą był Jakub Czerwiński. Po chwili w walce o górną piłkę powalczyli Fredrik Ulvestad i Patryk Dziczek. Faulował pomocnik Pogoni.

15:42

Okazje są, ale zawsze czegoś brakuje...

38'

Kąśliwe uderzenie Kamila Grosickiego zza linii 16. metra. Frantisek Plach z trudem odbija przed siebie, gdzie zaasekurował go Arkadiusz Pyrka. "Poprawka" nie była już tak groźna!

36'

Nie ma kartki dla pomocnika Piasta. Może wpłynął na to fakt, że reprezentant Polski przeprosił doświadczonego rywala.

36'

Patryk Dziczek trafia w mur. Ruszył do dobitki, ale dużym zamachem powalił Alexandra Gorgona.

35'

Miłosz Szczepański faulowany przez Leo Borgesa. Do bramki gospodarzy ok. 25 metrów.

34'

Dobre dośrodkowanie z lewej strony w "szesnastkę" do Efthymisa Kouloutisa. Ten nieczysto uderza głową obok bramki.

30'

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2

• 3 Strzały 3
  • 1 Strzały celne 2

Stuprocentowa skuteczność gości.

30'

Kamil Grosicki uderza z pola karnego obok dalszego (lewego) słupka! Pomylił się nieznacznie!

15:32

Ruszył odrobinę za wcześnie... Spalony Miłosza Szczepańskiego

29'

Miłosz Szczepański ruszył do prostopadłego podania! W polu karnym poradził sobie z Valentinem Cojocaru i umieszcza piłkę w siatce! Gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej!

28'

Leonardo Koutris przedzierał się lewą stroną. Zdaniem sędziego faulował Michaela Ameyawa w ofensywie.

15:28

[WIDEO] 21' GOL JORGE FELIKSA (0:2)

23'

Podrażnieni zawodnicy Jensa Gustafssona dąży do zdobycia szybkiej bramki kontaktowej. Kamil Grosicki został jednak powstrzymany w polu karnym.

21'

Szok i niedowierzanie z Szczecinie!!!

Przerzut na prawą stronę, gdzie niepilnowany Arkadiusz Pyrka podholował kilka metrów i podaje przed linię 16. metra do Jorge Feliksa. Hiszpan uderzył idealnie przy lewym słupku, poza zasięgiem Valentina Cojocaru!

21'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

15:22

[WIDEO] 11' GOL TOMASA HUKA (0:1)

20'

Leo Borges wybija na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki z narożnika piłka spada pod nogi Serhija Krykuna. Jego lob ląduje na górnej siatce.

17'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Linusa Wahlqvista. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

16'

Adrian Przyborek ruszył do piłki w "szesnastkę" Piasta. Poradzili sobie z nim obrońcy Piasta.

15'

Przerwa w grze. Leo Borges utyka. Na razie pozostaje na boisku; medycy są w gotowości.

14'

Serhij Krykun dostaje dobre prostopadłe podanie. Jego strzał z pola karnego mija bramkę Pogoni w bezpiecznej odległości.

15:16

"I główka pracuje" Tomas Huk

11'

Stał fragment gry znakiem rozpoznawczym także drużyny prowadzonej przez Aleksandara Vukovicia.

Po wyrzucie z autu Jorge Felix przedłuża głową na 5. metr. Tam najwyżej wyskoczył Tomas Huk, który mierzonym uderzeniem głową przy słupku wpisuje się na listę strzelców!

11'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM TOMAS HUK!!!

10'

Arkadiusz Pyrka wrzuca wyższy bieg i ruszył w stronę linii końcowej. Sęk w tym, że wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie.

8'

Daleki wyrzut z autu nie sprawił gospodarzom problemu.

7'

Michael Ameyaw szukał miejsca na prawej stornie do dośrodkowania. Uniemożliwił mu to Alxander Gorgon, który wybija za linię boczną.

6'

Kamil Grosicki przeniósł się na prawa stroną co mogło zaskoczyć gości. Mocno wrzuca przed bramkę na Efthymisa Koutoutisa, ale Greka uprzedził Frantisek Plach.

5'

Frantisek Plach ratuje kolegów!!!

Po odchodzącym dośrodkowaniu z lewego narożnika do piłki dopada Joao Gamboa! Jego strzał odbija jednak bramkarz gości!

4'

Kamil Grosicki urwał się lewą stroną w pole karne. Jego podanie przed bramkę w ostatniej chwili blokuje Jakuba Czerwiński. Rzut rożny.

3'

"Grecka" akcja mogła zakończyć się bramką dla "Portowców"! Leonardo Koutris wrzuca z ok. lewego narożnika pola karnego na dalszy słupek do Efthymisa Koulourisa. Jego kontrujący strzał głową mija bramkę Piasta.

1'

Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

14:58

Kapitanami są Kamil Grosicki i Jakub Czerwiński.

14:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:51

W jesiennym meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis. Teraz taki wynik dla Pogoni były porażką. Dla gliwiczan zdobycie 1 punktu również nie będzie szczytem marzeń, ale patrząc na sytuacje obu drużyn w tabeli, będzie pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców Piasta.

14:48

Skład Piasta Gliwice

14:45

Gliwiczanie mimo zwycięstwa w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Lubin wciąż muszą drżeć o utrzymanie w lidze. Nagle wszyscy w dolnej części tabeli zaczęli wygrywać i sytuacja zrobiła się niezwykle ciekawa. Piast ma 2 punkty przewagi nad będącą w strefie spadkowej Puszczą Niepołomica. Beniaminek swoje spotkanie z Cracovią rozegra dopiero w niedzielę. Wydaje się, że walka o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej może rozstrzygać się do ostatniej kolejki.

14:42

Skład Pogoni Szczecin

14:40

Przed tygodniem "Portowcy" pokazali dużą siłę w meczu u siebie z Ruchem Chorzów. Podopieczni Jensa Gustafssona wbili Niebieskim aż 5 goli, a sami nie stracili żadnej. W starciu z walczącym o utrzymanie Piastem Gliwice również będą zdecydowanym faworytem. Przecież Kamil Grosicki niedawno powiedział, że do finału Fortuna Pucharu Polski klub ze Szczecina przystąpi z pozycji lidera PKO Ekstraklasy, a mecz na PGE Narodowym zostanie rozegrany już za dwa tygodnie. Wyjątkowo podbudowany przed rywalizacją z Piastem jest też 17-letni Adrian Przyborek, który przed tygodniem zdobył swoją debiutancką bramkę w pierwszej drużynie Pogoni.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, skłaniam się nisko!

14:35

Sobotę z 29. kolejką zaczynamy w Szczecinie, gdzie już za 25 minut Pogoń zmierzy się z Piastem Gliwice. W poprzedniej serii spotkań obie ekipy wygrały odpowiednio z Ruchem Chorzów (5:0) i Zagłębiem Lubin (2:0), więc dzisiaj będą chciały pójść za ciosem.
"Portowcom" komplet punktów pozwoli wskoczyć na podium. Z kolei gliwiczanie mają tylko 3 "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Mecz Pogoń - Piast poprowadzi Bartosz Frankowski...