29. kolejka PKO Ekstraklasy

• Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (piątek 19.04, godz. godz. 20:30)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (niedziela 21.04, godz. 17:30)
90'

+4' Zupełnie nieudane dośrodkowanie Frana Tudora. Piłkę łapie Dominik Hładun i sędzia Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni!

Raków Częstochowa remisuje z Legią Warszawa (1:1) w hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Na bramkę Tomasa Pekharta odpowiedział w końcówce Ante Crnac
.

21:57

[WIDEO] 82' GOL ANTE CRNACA (1:1)

90'

+4' Piłka meczowa dla gospodarzy - rzut wolny z połowy boiska.

90'

+3' Legioniści radzą sobie z rzutem wolnym Rakowa.

90'

+1' Steve Kapuadi upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie.

90'

Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Muhamed Šahinović powstrzymuje Marca Guala Kapitalna interwencja bramkarza Rakowa!

90'

Muhamed Šahinović nogą odbija piłkę strzał Marca Guala z ostrego kąta!

89'

Matej Rodin pewnie interweniuje przed bramkę po wrzutce Juergena Elitima.

88'

Jean Carlos Silva uderza nad bramką!

86'

Marc Gual czysto powstrzymany w "szesnastce" przez Gustava Berggrena.

84'

Gustav Berggren zmienia Władysława Koczrerhina.

21:45

Było "ciasteczko" od Frana Tudora, jest remis Główka Ante Crnaca

82'

Szał radości kibiców Rakowa!!!

Mocny przerzut na prawą stronę, w okolice narożnika pola karnego do Frana Tudora. Zbagatelizował tę sytuację Gil Dias, a Chorwat w pierwszym kontakcie ustawił sobie piłkę do dośrodkowania lewą nogą. Posłał dokładnie na 7. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Ante Crnac i uderzeniem głową - po koźle - pokonuje Dominika Hładuna!

82'

GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM ANTE CRNAC!!!

80'

Legioniści wybijają piłkę przed pole karne na strzał Władysława Koczerhina prostym podbiciem! Dominik Hładun kolejny raz odbija w siatkarskim stylu!

79'

"Świeca" Władysława Koczerhina na dalszy słupek. Goście wybijają na aut. Fran Tudor szykuje się do dalekiego wyrzutu.

78'

Jean Carlos Silva przedarł się lewą. Podaje w pole karne do Bartosza Nowaka, który osaczony przez trzech rywali pada na murawę, ale nie ma mowy o rzucie karnym. Juergen Elitim wybija na uwolnienie.

77'

Ben Lederman zmienia Giannisa Papanikolaou.

21:39

Seria zostanie przedłużona?

76'

5 500 widzów w Częstochowie. Komplet!

75'

... a za Radovana Pankova melduje się Artur Jędrzejczyk.

75'

Gil Dias zmienia Patryka Kuna...

75'

Patryk Kun wykłada piłkę na 20. metr do Juegena Elitima, który uderza na wiwat.

74'

Gramy do końca! Rakowie, gramy do końca!

- niesie się po kameralnym stadionie.

74'

Piłkarze Goncalo Feio radzą sobie z centrą z prawego narożnika.

74'

Mocne uderzenie w stronę bramki Legii! Maciej Rosołek podbija piłkę tuż nad poprzeczką!

73'

Dominik Hładun w siatkarskim stylu odbija piłkę po mocnym uderzeniu Władysława Koczerhina! Chciał ją przejąć Jean Carlos Silva, ale ręką "zagarnął" ją - przy linii bocznej - Paweł Wszołek.

70'

Fran Tudor przejmuje piłkę w "szesnastce", a jeszcze Patryk Kun kładzie ręce na Chorwacie. Ten pada na murawę, ale sędzia nie widział tu podstaw do podyktowania rzutu karnego. A gdyby wskazał na "wapno", to VAR pewnie by odwołał jego decyzję.

68'

Mocne dośrodkowanie Josue z prawego narożnika. Muhamed Šahinović piąstkuje nad bramką, ale jeszcze był faulowany przez Steve'a Kapuadiego.

67'

Josue uruchomił na prawej stronie Pawła Wszołka. Jego płaskie zagranie przed bramkę zostało w porę "przecięte".

66'

Stratos Svarnas często gości blisko pola karnego Legii. Grek uderza soczyście, prostym podbiciem, zza linii 16. metra w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał Dominik Hładun.

65'

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 0:1

• 2 Strzały 4
  • 1 Strzały celne 1
21:26

[WIDEO] 53' ANULOWANY RZUT KARNY DLA RAKOWA

63'

Przeciągnięte dośrodkowanie Stratosa Svarnasa z lewej strony. Nieatakowany Dominik Hładun spokojnie łapie piłkę w narożniku pola bramkowego.

61'

Legioniści radzą sobie z dośrodkowaniem Johna Yeboaha z prawego narożnika.

60'

Podrażnieni gospodarze rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut rożny.

58'

... a za Tomasa Pekharta melduje się Maciej Rosołek.

58'

Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Kapustkę...

57'

NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Dobre, dochodzące dośrodkowanie z lewej strony w pole karne do Ante Crnaca, którego strzał paruje Dominik Hładun!

54'

A JEDNAK! PO ANALIZIE VAR NIE MA RZUTU KARNEGO!!! RAFAŁ AUGUSTYNIAK NIE TRAFIŁ W PIŁKĘ I NIE ZAHACZYŁ WŁADYSŁAWA kOCZERHINA!!! Analiza VAR

21:16

Władysław Koczerhin i Rafał Augustyniak

53'

Rzut karny dla Rakowa! Rafał Augustyniak zdecydowanym wślizgiem skosił Władysława Koczdrhina!!!

52'

Matej Rodin czysto powstrzymuje Marca Guala przed linią 16. metra.

51'

"Medaliki" radzą z dośrodkowaniem Josue z prawego narożnika. Wybijają na uwolnienie.

50'

Po chwili Bogdan Racovitan wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny, przerywając szarżę Tomasa Pekharta.

49'

MARC GUAL!!!

Hiszpan ruszył odważnie na dwóch rywali! Poradził sobie z Bogdanem Racovitanem, po czym uderza z pola karnego obok bliższego rogu!

49'

Zakotłowało się przed bramką Rakowa po dośrodkowaniu Josue z rzutu wolnego. Piłka trafia w korpus Jeana Carlosa Silvę, a goście "widzieli" tu zagranie ręką. Sędzia nakazuje grać dalej.

49'

Fran Tudor wślizgiem "zagarnął" nie tylko piłkę, lecz także... Patryka Kuna. Chorwat upomniany żółtą kartką.

46'

Raków zaczyna drugą połowę! Legia przystępuje do niej bez zmian.

46'

Bartosz Nowak wychodzi na drugą połowę za Dawida Drachala.

20:58

W Częstochowie jest też Jan Urban. Jutro jego Górnik zagra ze Śląskiem Wrocław (godz. 17:30), a w przyszły piątek (godz. 20:30) zagra właśnie z mistrzami Polski Jan Urban

20:56

Wracamy do Częstochowy, gdzie kończy się przerwa w meczu Raków - Legia Warszawa. Po pierwszej połowie prowadzą goście dzięki trafieniu Tomasa Pekharta.

Co nas czeka po zmianie stron?

20:53

Legia bardzo dobrze zamyka przestrzenie za plecami. Bramka Johna Yeboaha niestety [padła] ze spalonego, no ale wychodzimy na drugą połowę i mam nadzieję, że ten mecz wygramy, Bardzo ciężko się nam gra w ofensywie, gdy przeciwnik jest nisko "zamknięty". No ale będziemy szukać [okazji] i odwrócimy wynik spotkania.
- Piłka nożna idzie w tym kierunku, że dużo goli właśnie strzela się po stałych fragmentach gry. My też mamy całkiem niezłą liczbę. Cała Ekstraklasa idzie do przodu

- powiedział w przerwie Dawid Drachal, pomocnik Rakowa Częstochowa.

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. W hicie 28. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrywa z Legią Warszawa (0:1) po bramce Tomasa Pekharta.

45'

+2' Fran Tudor wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie do Stratosa Svarnasa. Ten zgrywa do Władysława Koczerhina, ale jego dośrodkowanie było słabej jakości.

45'

+1' Bartosz Kapustka upomniany żółtą kartką. Zastawiając się uderzył Johna Yeboaha w twarz.

45'

Piotr Lasyk dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

43'

Juergen Elitim "przecina" podanie w pole karne do Ante Crnaca. Kontrę Legii przerywa przed linią środkową Matej Rodin. Kartki nie ma.

20:41

A hit 28. kolejki z trybun ogląda m.in. Marek Papszun Marek Papszun

39'

Tomas Pekhart staranowany przez Giannisa Papanikolaou. Rzut wolny dla Legii blisko swojego pola karnego.

20:38

Rafał Augustyniak zgodnie z przepisami przyblokował Jeana Carlosa Silvę. Nie ma mowy o rzucie karnym Jean Carlos Silva i Rafał Augustyniak

35'

Jean Carlos Silva dostaje górne podanie w polu karnym i po starciu fizycznym z Rafałem Augustyniakiem pada na murawę! Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale Piotr Lasyk widział tę sytuację inaczej!

33'

Dawid Drachal upomniany żółtą kartką. Faulował Radovana Pankova.

32'

• 1 Strzały 2
  • 0 Strzały celne 2
30'

Centymetry... Piotr Lasyk podtrzymał decyzję o spalonym. Spalony Johna Yeboaha

30'

Matej Rodin mocnym diagonalnym zagraniem uruchomił Johna Yeboaha, który wrzuca wyższy bieg i uderza w stronę bramki obok zaskoczonego Dominika Hładuna! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu podniesionej chorągiewki!

28'

"Cięte" dośrodkowanie Josue w pole karne na wbiegającego Radovana Pankova. Zabrakło mu centymetrów, by uderzyć piłkę głową.

20:29

[WIDEO] 17' GOL TOMASA PEKHARTA (0:1)

27'

I jest zapowiadana zmiana: Matej Rodin wchodzi za kontuzjowanego Zorana Arsenicia.

27'

Giannis Papanikolaou nie może uwierzyć, ze sędzia widział jego "faul" przy starciu z Josue. Rzut wolny dla Legii ok. 30 metrów od bramki gospodarzy.

26'

Dawid Drachal ruszył odważnie środkiem na trzech rywali. Powstrzymał go wracający czwarty - Josue.

25'

Zoran Arsenić nie jest w stanie grać. Jak podaje Bartek Ignacik z Canal+, przy linii bocznej gotowy do wejścia jest już Matej Rodin.

23'

Nieudana akcja Dawida Drachala. Spokojnie poradzili sobie legioniści w defensywie.

21'

Josue półwolejem posyła piłkę w pole karne do Tomasa Pekharta! Muhamed Šahinović był szybszy od Czecha i pewnie interweniuje.

19'

Przerwa w grze. Stratos Svarnas uderzony w plecy przez Radovana Pankova. Grek odczuł to dość mocno; kartki nie ma.

20:20

Przez chwilę sędzia Piotr Lasyk czekał na komunikat z wozu VAR, czy w momencie dośrodkowania Tomas Pekhart nie był na spalonym! Ostatecznie wskazuje na środek boiska!Tomas Pekhart

17'

Krótkie wyrzut z autu do Radovana Pankova, który wrzuca w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Tomas Pekhart, który uderza głową tak, że futbolówka po koźle wpada do siatki! Muhamed Šahinović był bezradny!

17'

GOL DLA LEGII! STRZELCEM TOMAS PEHKART!!!

16'

Paweł Wszołek ruszył prawą stroną. W biegu stracił równowagę, z czego skorzystał Stratos Svarnos wybija na aut.

15'

John Yeboah ograł na prawej stronie pola karnego Steve'a Kapuadiego. Ekwadorczyk podholował jeszcze kilka metrów, po czym zdecydował się na strzał! W ostatniej chwili zablokował go Rafał Augustyniak.

14'

"Świeca" do Dawida Drachala, który trącił piłkę przed linię 16. metra do Johna Yeboaha. Ten efektownie piętką podaje w "szesnastkę" do Ante Crnaca, ale Chorwata uprzedził wychodzący z bramki Dominik Hładun.

20:13

Kto wygra w dzisiejszym hicie?

11'

Mocne zagranie Juergena Elitima na lewą stronę do... nikogo. Patryk Kun spodziewał się piłki do nogi.

9'

Starcie Tomasa Pekharta ze Stratosem Svarnasem. Grek "nie ustał"; sędzia Piotr Lasyk nie sięga do kieszonki.

8'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę między stoperami, po czym dalekim zagraniem uruchomiony został Dawid Drachal. Radovan Pankov kiksuje, ale na jego szczęście piłka była poza zasięgiem młodzieżowca. Łapie ją Dominik Hładun.

20:06

Jak Legia zagra w debiucie portugalskiego trenera? Goncalo Feio

4'

Patryk Kun ruszył lewą stroną do prostopadłego podania, po czym podaje w pole karne do Marca Guala. Ten nie "zamknął" akcji. Piłkę łapie debiutujący w Ekstraklasie Muhamed Šahinović

2'

Dalekie zagranie od obrony na Tomasa Pekharta. Bogdan Racovitan wyjaśnia sytuację w środku pola.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka hit 28. kolejki PKO Ekstraklasy zaczynają piłkarze Legii!

19:59

Kapitanami są Zoran Arsenić i JosueLosowanie stron w meczu Raków - Legia

19:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

19:53

Mecz Raków - Legia w 28. kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Radomia. System VAR będą obsługiwać Paweł Malec oraz Radosław Siejka. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Krzysztofa Myrmusa oraz Adama Kupsika.

19:51

W ostatnim meczu bezpośrednim między tymi drużynami lepszy okazał się Raków Częstochowa (2:1). Drużyna spod Jasnej Góry wygrała wówczas po golu Władyslawa Kochergina oraz trafieniu samobójczym Rafała Augustyniaka. Jedyną bramkę dla "Wojskowych" strzelił Paweł Wszołek.

19:48

Skład Legii Warszawa

19:45

Raków Częstochowa jest w podobnym miejscu co Legia Warszawa. Po ostatniej ligowej wpadce - jeszcze gorszej - gdyż podopieczni Dawida Szwargi przegrali z Radomiakiem Radom (1:2) wydawało się, że również czara goryczy się przelała. Zwłaszcza po słowach właściciela klubu.

19:42

Skład Rakowa Częstochowa

19:40

We wtorek pojawiła się szokująca informacja. Po remisie z Jagiellonią Białystok (1:1) "Wojskowi" zdecydowali się zwolnić swojego dotychczasowego trenera - Kostę Runjaicia. Zastąpił go o wiele bardziej kontrowersyjny Portugalczyk z przeszłością w pierwszoligowym Motorze Lublin - Goncalo Feio.

19:37

.... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

19:35

O starciu Stali Mielec z Widzewem Łódź dość szybko zapomnieliśmy, a w niedawno zakończonym spotkaniu Puszcza Niepołomice POKONAŁA Lecha Poznań (2:1). Pora zatem przenieść się do Częstochowy, gdzie już za 25 minut rozpocznie się hit 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Raków Częstochowa zmierzy się z Legią Warszawa, którą po raz pierwszy poprowadzi Goncalo Feio. A jeszcze niedawno on oraz Dawid Szwarga - trener "Medalików" - byli asystentami Marka Papszuna...

Mecz Raków - Legia poprowadzi Piotr Lasyk...