• Korona Kielce - Radomiak Radom (piątek 19.04., godz. 18)
  • ŁKS Łódź - Lech Poznań (niedziela 21.04, godz. 15)

RELACJA NA ŻYWO: JAGIELLONIA - CRACOVIA

90'

+3' Dawid Arndt łapie podbitą piłkę i sędzia Damian Kos gwiżdże po raz ostatni! ŁKS Łódź pokonuje Radomiaka Radom (3:2)! "Rycerze Wiosny" opuszczają ostatnie miejsce w tabeli!

90'

+1' Będzie ciekawie w końcówce!

Guilherme ZImovski zgubił na 20. metrze Antoniego Młynarczyka, po czym uderza technicznie w stronę dalszego rogu. Piłka po odbiciu się od prawego słupka zatrzymuje się w siatce!

90'

+1' RADOMIAK ŁAPIE KONTAKT! GOL GUILHERME ZIMOVSKIEGO!!!

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Dawid Arndt upomniany żółtą kartką za grę na czas. Zwlekał z wybiciem piłki z "piątki".

89'

Korner dla Radomiaka nie przynosi zagrożenia pod bramką "Rycerzy Wiosny".

87'

Bartosz Szeliga zmienia żegnanego brawami Kaya Tejana.

86'

Leandro szukał miejsca do strzału z ok. 20. metra. Piłka trafia na lewe skrzydlo, skąd po wrzutce Dawida Abramowicza strzał z pola karnego był bardzo niecelny - wysoko nad bramką.

84'

JAK TEGO NIE STRZELIŁ ANTONI MŁYNARCZYK!!!

Kapitalna akcja gospodarzy powinna dać czwarte gola, ale Antoni Młynarczyk nie trafia do "pustaka"!
Pudło Młynarczyka

82'

... a za Jardela melduje się Guilherme Zimovski.

82'

... Leandro wchodzi za Bruno Jordao...

82'

Potrójna zmiana w Radomiaku: Michał Kaput wchodzi za Luizao...

14:08

[WIDEO] 71' GOL ENGJELLA HOTIEGO (3:1)

78'

Antoni Młynarczyk zmienia Huseina Balicia.

77'

Rahil Mammadov podstawił nogę Lisandro Semedo, który runął na ziemię jak świeżo ścięte drzewo. Już kierował się w stronę szatni, podczas gdy Damian Kos... nie sięgnął po drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

75'

8 828 widzów na meczu ŁKS - Radomiak.

75'

Husein Balić pognał środkiem, jakby prowokując rywala do faulu. Nie doczekał się, a akcja nie zakończyła się strzałem w stronę bramki.

14:02

Piękne bramki? Przed Państwem Engjëll HotiEngjëll Hoti

74'

Dawid Arndt odbija na rzut rożny strzał Lisandro Semedo.

72'

... a za Piotra Janczukowicza melduje się Stipe Jurić.

72'

Podwójna zmiana w ŁKS-ie: Thiago Ceijas wchodzi za Engjella Hotiego...

71'

Składna akcja gospodarzy wymagała pięknego wykończenia. Zapewnił je Engjëll Hoti, który uderza "z kroka" z linii 16. metra. Piłka wpada do siatki tuż pod spojeniem!

71'

CO ZA GOL DLA ŁKS-U! STRZELCEM ENGJELL HOTI!!!

70'

Levent Gulen łatwo traci piłkę przed linią 16. metra. Na jego szczęście dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do Jardela.

69'

Husein Balić pograł z Piotrem Janczukowiczem lewą stroną i ruszył w pole karne. Jego rajd przerywa Jan Grzesik, który wślizgiem wycofuje do bramkarza.

67'

Kay Tejana nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

65'

Dawid Arndt spokojnie paruje strzał.

62'

Lisandro Semedo zmienia Luisa Machado.

13:50

Decyzja mogła być tylko jedna - wykluczenie Ostre wejście Rafała Wolskiego

57'

DRUGA ŻÓŁTA CZERWONA KARTKA DLA RAFAŁA WOLSKIEGO!!!

Pomocnik Radomiaka skosił Kamila Dankowskiego w polu karnym jak trawę na wiosnę!

13:47

[WIDEO] GOLE JARDELA (1:1) I TEJANA (2:1)

55'

Szał radości w Łodzi po drugiej bramce Kaya Tejana!

Holender w prawym narożniku pola bramkowego zgubił Lukę Vuskovicia i uderzył precyzyjnie w stronę dalszego dolnego rogu!

55'

DUBLET KAYA TEJANA!!!

51'

Kay Tejan przedarł się prawą stroną w pole bramkowe. "Przekładanką" posadził na murawie Lukę Vuskovicia, ale Holender odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę. Łapie ją Gabriel Kobylak

13:40

Zasłona Leventa Gulena przy strzale Jardela Jardel

49'

Rafał Wolski urwał się środkiem i podaje przed pole karne do Jardela. Ten przełożeniem piłki zgubił rywala, po czym uderzył w stronę bramki nad Leventem Gulenem! Złapany na wykroku Dawid Arndt tylko obserwował, jak piłka wpada do siatki!

49'

RADOMIAK WYRÓWNUJE! GOL JARDELA!!!

47'

Atak ŁKS-u skrzydłem nie przynosi powodzenia. Gabriel Kobylak ustawia piłkę na "piątce".

46'

Nie szło z gry, to goście... wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" ŁKS-u. Dawid Abramowicz wrzuca w pole karne, zakotłowało się, by ostatecznie Luka Vusković uderzył PRZERWROTKĄ. Dawid Arndt spokojnie łapie piłkę.

46'

Radomiak zaczyna drugą połowę. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

13:26

Wracamy do Łodzi, gdzie kończy się przerwa w meczu ŁKS - Radomiak. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po bramce Kaya Tejana.

Co nas czeka po zmianie stron?

13:20

Spodziewaliśmy się tego, jak gra ŁKS. Trener nas uczulał. Wiemy, jakie ostatnie wyniki robi ŁKS, a my po prostu nie potrafimy się przeciwstawić temu.
- Jeśli chodzi o grę do przodu? Myślę, że bardziej hamulec [Rafał Wolski gra na boku pomocy, a nie w środku]. Wiadomo, że to nie jest moja moja pozycja, nie czuję się tam najlepiej. Ale takie są zadania: po prostu trener wystawia mnie na tej pozycji, a ja staram się robić to, co potrafię najlepiej. I tak też będę wykonywał swoją robotę. Chyba wszyscy widzieli, że na 2 rzuty wolne 2 przestrzeliłem, więc wyglądało to źle.

- powiedział w przerwie Rafał Wolski, pomocnik Radomiaka Radom

45'

+1' Koniec pierwszej połowy. ŁKS Łódź, po bramce Kaya Tejana, prowadzi z Radomiakiem Radom (1:0).

45'

+1' Rafał Wolski upomniany żółtą kartką za "stempel".

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45'

Mocny przerzut Kaya Tejana na lewo do Huseina Balicia. Ten pognał i zagrał do Engjëlla Hotiego, a po odegraniu uderza z ostrego kąta w stronę bramki! Gabriel Kobylak odbija nogami!

43'

Po krótkim rozegraniu Dani Ramirez wrzuca PRAWĄ nogą w pole karne. Strzał głową z kilkunastu metrów mija dalszy słupek.

42'

Husein Balić przedarł się lewą stroną, po czym uruchomił dublującego jego pozycję Rizę DUrmisiego. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane; rzut rożny.

13:11

Kibice Radomiaka w Łodzi

40'

Piotr Janczukowicz próbował przedrzeć się prawym skrzydłem. Skutecznie przyblokował go Dawid Abramowicz.

38'

Piotr Janczukowicz upomniany żółtą kartką. Faulował Luisa Machado.

38'

Do wrzutki z lewego narożnika wyskoczyły obie "czwórki", czyli Rahil Mammadov i Luka Vusković. Piłka odbiła się od Chorwata i leciała w stronę bramki, ale przed linią bramkową łapie ją Gabriel Kobylak!

37'

Kay Tejan huknął prawą z niespełna 20 metrów! Wyciągnięty jak struna Gabriel Kobylak paruje na rzut rożny!

35'

Gabriel Kobylak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony. Niemal wszystkie ataki piłkarze Marcina Matysiaka przeprowadzają tym sektorem

33'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką "Rycerzy Wiosny".

32'

Joao Peglow urwał się prawą stroną i wrzuca w pole karne. Podbitą piłkę przez Rizę Durmisiego na rzut rożny wybija Rahil Mammadov.

13:04

[WIDEO] 20' GOL KAYA TEJANA (1:0)

31'

Piotr Janczukowicz nieczysto trafia w piłkę po dokładnym dośrodkowaniu Kamila Dankowskiego. Gabriel Kobylak pewnie broni.

29'

Jeżeli Rafał Wolski ćwiczył ostatnio na siłowni, to na pewno nie pominął "dnia nóg". Kolejne wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie pomocnika gości z rzutu wolnego.

27'

ŁKS Łódź - Radomiak Radom 1:0

• 8 Strzały 2
  • 1 Strzały celne 0
25'

Piotr Janczukowicz dopada do piłki. Z końcowej linii uderza obok bramki Radomiaka.

22'

Gospodarze idą za ciosem! Kamil Dankowski wrzuca w pole karne. Piłki nie sięgnęli Piotr Janczukowicz i Kay Tejan, a "zamykający" Husein Balić efektownie uderza nad poprzeczką!

12:53

Jak w "Turbokozaku" Kay Tejan

19'

Kay Tejan przejmuje piłkę w kole środkowym, zostawił Daniemu Ramirezowi, po czym wrzuca wyższy bieg odegrania kolegi! Przy biernej postawia Raphaela Rossiego i Luki Vuskovicia wbiega w pole karne, "objechał" Gabriela Kobylaka, by uderzyć płasko do siatki!

19'

GOL DLA ŁKS-U! STRZELCEM KAY TEJAN!!!

17'

Gospodarze domagają się rzutu karnego po zagraniu Luizao ręką! Sędzia nakazuje grać dalej; jeszcze strzał Daniego Ramireza mija bramkę.

12:48

Nie tylko Husein Balić był na spalonym... Spalony ŁKS-u

15'

Riza Durmisi przerzuca kolegi w okolice prawego narożnika pola karnego. Tam "wystawka do" Kaya Tejana, którego strzał został zablokowany. Do odbitej piłki dopada Engjëll Hoti i po rykoszecie trafia pod nogi Daniego Ramireza, który kieruje do siatki!

Radość gospodarzy z gola nie trwała długo - została przerwana gwizdkiem oznajmującym pozycję spaloną!

14'

Engjëll Hoti faulowany na lewej stronie przez Bruno Jordao. Rzut wolny.

13'

Kay Tejan biegnie wzdłuż linii 16. metra, szukając miejsca do oddania strzału. Wreszcie podaje do Michała Mokrzyckiego, ale jego strzał został zablokowany.

13'

Husein Balić próbował przedrzeć się środkiem. Po starciu z rywalem pada na murawę, ale sędzia Damian Kos nakazuje grać dalej.

12'

Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Joao Pegloewa.

11'

Jardel w roli prawoskrzydłowego został kopnięty w udo przez Rahila Mammadova. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

9'

Akcja Kaya Tejana prawą stroną nie przynosi powodzenia.

8'

Luka Vusković na spokoju minął w środku dwóch rywali, po czym podaje górą w "szesnastkę" do rozpędzonego Bruno Jordao. Szybszy był od niego Dawid Arndt.

7'

Rahil Mammadov wybija piłkę z pola karnego po płaski wstrzeleniu z prawej strony.

6'

Dawid Abramowicz blokuje strzał Kaya Tejana. Kontra Radomiaka spaliła na panewce - Joao Peglow nie ruszył do mocno zagranej piłki przez Jardela.

5'

Michał Mokrzycki pognał i rozciąga grę do lewej strony. Akcja beniaminka wyraźnie zwolniła.

3'

... po czym przeciągnął dośrodkowanie adresowane na Raphaela Rossiego. Dawid Arndt wznawia grę z "piątki".

2'

Zdaniem sędziego Levent Gulen faulował ok. 35 metrów od własnej. Rafał Wolski ustawia piłkę...

1'

Mocne podanie z koła środkowego na prawą stronę, gdzie był Joao Peglow. Ten nie zdołał opanować piłki przed linią boczną.

1'

Na gwizdek Damiana Kosa spotkanie ze środka zaczynają piłkarze ŁKS-u!

12:29

Kapitanami są Dani Ramirez i Rapheal Rossi. Losowanie stron w meczu ŁKS - Radomiak

12:28

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

12:23

Arbitrem niedzielnego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa. Natomiast w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Patryk Gryckiewicz. Na liniach pomagać mu będą Bartosz Heinig i Bartosz Kaszyński.

12:21

W ostatnim meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami to Radomiak Radom wyszedł zwycięsko z pojedynku przy Struga 63. Piłkarze z województwa mazowieckiego wysoko pokonali beniaminka 3:0 po golach Pedro Henrique, Ediego Semedo oraz trafieniu samobójczym Marcina Flisa.

12:18

Skład Radomiaka Radom

12:15

Podopieczni Macieja Kędziorka jednak będą rozpędzeni ostatnim zwycięstwem z Rakowem Częstochowa (2:1). "Zieloni" w poprzedniej kolejce w genialny sposób przełamali się i wygrali po raz pierwszy od dwóch serii gier. W konsekwencji zajmują dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

12:12

Skład ŁKS-u Łódź

12:10

Podopieczni Marcina Matysiaka będą liczyć jeszcze na jakiś łut szczęścia i przychylny zbieg zdarzeń, który pozwoliłby im utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć to zadanie na dzień dzisiejszy wydaje się piekielnie trudne. Ostatnia drużyna w tabeli do bezpiecznego miejsca traci bowiem dziewięć punktów. Nie ma miejsca, więc już na straty punktowe.

12:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

12:05

Niedzielny hattrick z 28. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Łodzi, gdzie już za 25 minut ŁKS zmierzy się z Radomiakiem. W przypadku wygranej gospodarze mogą zepchnąć na ostatnie miejsce w tabeli Ruch Chorzów.

Z kolei Radomiak, po ma szanse zbliżyć się punktami ze Stalą Mielec, która otwiera "dolną ósemkę" i od następnej kolejki walczyć o jeszcze wyższe miejsca. Oba zespoły mają więc o co się bić. Kto wygra?

Mecz ŁKS - Radomiak poprowadzi Damian Kos...