Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:34

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora.

19:33

Za tydzień Piast Gliwice pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, a Śląsk Wrocław na Tarczyński Arena podejmie Wartę Poznań. Natomiast w środku tygodnia gliwiczanie zmierzą się w Krakowie z pierwszoligową Wisłą w półfinale Fortuna Pucharu Polski.

19:32

19:31

Druga połowa była zdecydowanie lepsza, ale wydaje się, że remis jest zasłużony. Jednak żadna z drużyn nie może być zadowolona z takiego rezultatu.

97'

Koniec meczu w Gliwicach! Oba zespoły dzielą się punktami.

97'

Nieudane rozegranie rzutu rożnego.

96'

Ostatni w tym meczu rzut rożny dla Piasta.

95'

Erik Exposito potężnie huknął z dystansu, ale świetnie interweniował Frantisek Plach.

94'

Na murawie pojawił się 19-letni Jakub Jezierski. Zmienił Patricka Olsena.

92'

Jedni i drudzy chcą jeszcze powalczyć o zwycięstwo. Piast Gliwice rozgrywa jedną z ostatnich akcji meczu.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 6 minut.

87'

Zakotłowało się w polu karnym Śląska po wrzutce z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Patryka Dziczka, który sytuacyjnym uderzeniem doprowadził do remisu!

86'

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piast zdołał wyrównać! Patryk Dziczek autorem trafienia!!!

82'

Piast próbuje atakować. Gospodarze walczą o choćby punkt w Gliwicach.

80'

Natomiast Serhij Krykun zmienił Damiana Kądziora.

80'

Dwie roszady w Piaście Gliwice. Kamil Wilczek zastąpił Fabiana Piaseckiego

78'

Napomnieniem ukarany także Fabian Piasecki.

75'

Petr Schwarz ukarany żółtą kartką.

71'

Pierwsza zmiana w Piaście Gliwice. Miłosz Szczepański zastąpił Tihomira Kostadinova.

70'

Gol uznany! Erik Exposito zagrał z głebi pola do zupełnie niepilnowanego Petra Schwarza, a ten z łatwością pokonał Frantiska Placha.

69'

69'

Ponownie trwa analiza VAR. Trwa sprawdzanie potencjalnego spalonego.

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Petr Schwarz zaliczył wejście smoka i daje prowadzenie Śląskowi Wrocław!!!

66'

Na boisku pojawił się też Tommaso Guercio, który zastąpił Łukasza Bejgera. To debiut sprowadzonego z Interu Mediolan 18-latka.

64'

Natomiast Petr Schwarz zastąpił Alena Mustaficia.

64'

Dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Patryk Klimala pojawił się w miejsce Piotra Samca-Talara.

63'

62'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Exposito zdobywa swojego pierwszego gola w tym roku!!!

61'

Miguel Munoz ukarany żółtą kartką.

60'

Rzut karny dla Śląska Wrocław! Miguel Munoz faulował podczas walki o pozycję w polu karnym!

59'

Zakotłowało się w polu karnym Piasta. Szymon Marciniak biegnie do monitora VAR!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bramka Jorge Felixa zostaje uznana!

55'

Tomas Huk zagrał ręką w polu karnym gości, a chwilę później Jorge Felix umieścił piłkę w bramce Śląska. Trwa analiza VAR.

54'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Śląska trafił Jorge Felix, ale Szymon Marciniak nie uznał trafienia.

52'

Damian Kądzior ponownie ze strzałem z dystansu, tym razem piłka odbita od rywala - wyszła na rzut rożny.

50'

Damian Kądzior pokusił się o strzał z dystansu, ale futbolówka po jego uderzeniu powędrowała wysoko nad bramką gości.

48'

Początek drugiej połowy meczu bardzo spokojny. Śląsk utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

18:29

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę, za chwilę wznowimy rywalizację.

18:20

18:16

Pierwsza połowa meczu w Gliwicach nie była zbyt interesująca. Piast dominuje, ale bez konkretów. Na razie wycofany Śląsk czeka na swoje okazję. Miejmy nadzieję, że po przerwie będzie ciekawiej.

45'

Koniec pierwszej połowy. Szymon Marciniak nie doliczył nawet minuty.

44'

Nahuel Leiva wrzucił ze stojącej piłki, ale żaden z partnerów nie doszedł do strzału.

43'

Śląsk wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Może to jest ta jedyna szansa dla wrocławian w pierwszej połowie.

42'

Michał Probierz na meczu w Gliwicach.

probierz

40'

W końcówce pierwszej połowy znów atakuje Piast, jednak niewiele z tego wynika.

37'

Tihomir Kostadinov ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

36'

Damian Kądzior wpadł w pole karne rywali, jednak podał niecelnie.

33'

Damian Kądzior zagrał w pole karne gości, ale znowu Śląsk udanie w obronie.

31'

Łukasz Bejger ucierpiał po jednym ze starć, ale szybko podniósł się z murawy.

29'

Od kilku minut gra toczy się w środku pola, nieco mniej emocji na boisku.

26'

Spokojniejsze minuty meczu. Piast oddał rywalom piłkę, ale ci nie potrafią skorzystać z okazji.

23'

Pierwsza ciekawsza wrzutka w pole karne Piasta, jednak Erik Exposito nie zdołał dopaść do futbolówki.

20'

Śląsk nieco uspokoił sytuację pod swoją bramką. Teraz to on jest przy piłce, ale nie kwapi się do ataków.

17'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Jakuba Czerwińskiego. Ten jednak uderzył bardzo niecelnie.

15'

Zakotłowało się w polu karnym Śląska po wrzutce Damiana Kądziora, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego strzału.

13'

Dośrodkowanie z wolnego nieudane, chwilę później Jakub Czerwiński dograł z prawej strony, ale znowu Śląsk udanie się obrnił.

12'

Kolejna szansa dla Piasta na wrzutkę z rzutu wolnego.

11'

Piotr Samiec-Talar próbował dośrodkował w "szesnastkę" rywala, jednak zrobił to bardzo nieudanie.

9'

Patryk Dziczek dobrze wrzucił w pole karne Śląska do Fabiana Piaseckiego, ten oddał strzał, ale Rafał Leszczyński interweniował pewnie.

7'

Dobry początek w wykonaniu Piasta. Gospodarze raz za razem znajdują się pod polem karnym przeciwnika.

5'

Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne wrocławian. Goście wyszli z opałów obronną ręką.

4'

Damian Kądzior zagrał mocno w pole karne Śląska, ale żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

3'

Gliwiczanie wywalczyli pierwszy w tym meczu rzut wolny.

1'

Pierwsze zagranie w pole karne Piasta, gdzie spokojnie piłkę wyłapał Frantisek Plach.

17:31

Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka. Rozpoczynamy starcie Piast - Śląsk!

17:27

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizacje.

17:23

Już za moment wystartuje trzecie spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy.

17:13

Arbitrem spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka. Natomiast w wozie VAR zasiądą Daniel Stefański oraz Krzysztof Myrmus.

17:08

17:05

Na ławce rezerwowych gości znalazł się zaledwie 19-letni Jakub Jezierski, który świetnie prezentuje się w trzecioligowych rezerwach Śląska. Natomiast do pierwszego składu Piasta wrócił ostatnio kontuzjowany Patryk Dziczek.

17:00

Natomiast oto zestawienie gospodarzy - Piasta Gliwice:

16:58

Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław na dzisiejsze spotkanie:

16:55

Jesienne spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Śląska 1:0 po trafieniu Nahuela Leivy. Sprawę w końcówce pierwszej połowy rywalom ułatwił Arkadiusz Pyrka, który dostał dwie żółte kartki i osłabił zespół. To była jedna z dwóch porażek Piasta w pierwszej części sezonu.

16:50

Natomiast Śląsk Wrocław drugą część sezonu zaczynał na pozycji lidera PKO Ekstraklasy jednak na początku marca stracił ją na korzyść Jagiellonii. Ta dzisiaj rozbiła u siebie ŁKS aż 6:0 i na pewno zachowa 1. miejsce w tabeli. Zatem wrocławianie muszą dzisiaj wygrać, jeśli wciąż chcą mieć kontakt z białostockim klubem.

16:45

Gliwiczanie chyba czekali na przerwę reprezentacyjną, bo w 2024 roku wygrali zaledwie 1 spotkanie w PKO Ekstraklasie. Tylko Puszcza Niepołomice nie potrafiła zdobyć punktów z Piastem, co zespołowi ze Śląska chluby nie przynosi. Teraz naprzeciw stanie bardzo wymagający przeciwnik i również o punkty będzie bardzo ciężko.

16:43

16:40

Witamy serdecznie w Wielką Sobotę! W jednym z najciekawszych spotkań 26. kolejki rozgrywek Piast Gliwice zmierzy się na własnym obiekcie ze Śląskiem Wrocław. Zapraszamy na relację LIVE z tej rywalizacji.