• Lawrence Ennali - 3 (Kamil Lukoszek - 3)
  • Lukas Podolski - 4 (Soichiro Kozuki - bez oceny)
  • Sebastian Musiolik - 4 (Piotr Krawczyk - bez oceny)
93'

Koniec meczu! Derby Śląska na korzyść Górnika Zabrze, który wygrywa na wyjeździe z Piastem Gliwice! Na dublet Adriana Kapralika i trafienie Lukasa Podolskiego odpowiedział tylko Jorge Felix.

93'

Michael Ameyaw zdołał dośrodkować z lewej strony w pole karne. Najszybciej przy piłce znalazł się Filipe Nascimento.

92'

Filipe Nascimento zmienia MVP Derbów Śląska - Adriana Kapralika.

90'

Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Kontra Piasta w postaci dalekiego zagrania do napastników. Daniel Bielica musiał interweniować na ok. 30. metrze! Na szczęście dla gości - nie pomylił się.

88'

Do odbitej piłki dopada Damian Rasak, który soczyście uderza z ok. 20 metrów. Został zablokowany.

87'

Zawodnicy Jana Urbana oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli rzut rożny z prawej strony. Nie spieszą się ze wznowieniem gry.

84'

... podobnie i zawodnik Górnika. Obaj nie byli na liście zagrożonych pauzą w następnej kolejce.

84'

Starcia w parterze Patryka Dziczka z Damianem Rasakiem. Pomocnik Piasta upomniany żółtą kartką...

83'

Tihomir Kostadinov zmienia Grzegorza Tomasiewicza.

83'

Arkadiusz Pyrka wrzuca na 14. metr do Jorge Feliksa, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki tuż pod poprzeczką! Wyciągnięty jak struna Daniel Bielica nie sięgnął piłki!

83'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

81'

... a za Lukasa Podolskiego melduje się debiutant - Soichiro Kozuki.

81'

Piotr Krawczyk zmienia Sebastiana Musiolika...

80'

Damian Kądzior pada na murawę tuż przed linią 16. metra po starciu z Michalem Siplakiem. Gospodarze domagają się odgwizdania przewinienia, ale sędzia Tomasz Musiał nakazuje grać dalej.

80'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

79'

I znowu górą bramkarz Górnika po uderzeniu Michaela Ameyawa! "Wyplutą" piłkę wybija na uwolnienie Rafał Janicki!

78'

Górne zagranie w "szesnastkę" do Michaela Ameyawa! Ten dobrze "zgasił" piłkę, ale jego strzał odbija wyciągnięty jak struna Daniel Bielica!

19:05

[WIDEO] (DRUGI) GOL KAPRALIKA (2:0) I BOMBA PODOLSKIEGO (3:0)

72'

... a za Lawrence'a Ennaliego na murawie jest już Kamil Lukoszek.

72'

Podwójna zmiana w Górniku: Szymon Czyż wchodzi za Daniego Pacheco...

72'

Jorge Felix! Hiszpan dopada do piłki w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta trafia "tylko" w boczną siatkę!

70'

Rzut wolny dla Piasta. Po wrzutce Damiana Kądziora anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

67'

Przyjezdnym ciągle mało i idą za ciosem. Sęk w tym, że ustawiony na "dziewiątce" Adrian Kapralik dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

65'

Lukas Podolski huknął lewą nogą ile fabryka dała z ok. 25 metrów! Piłka wpada do siatki pod poprzeczką, nie dając szans Karolowi Szymańskiemu na skuteczną interwencję!

65'

GOL DLA GÓRNIKA! LUKAS PODOLSKI!!!

62'

... a za Miłosza Szczepańskiego melduje się Jorge Felix.

62'

Aleksandar Vuković reaguje podwójną zmianą: debiutujący w barwach gospodarzy Fabian Piasecki wchodzi za Kamila Wilczka...

61'

Boris Sekulić wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Damiana Rasaka, który wyskoczył wyżej od rywala i głową zgrywa wzdłuż 5. metra do niepilnowanego Adriana Kapralika. Ten po raz drugi wpisuje się na listę strzelców!

61'

GOL DLA GÓRNIKA! DUBLET ADRIANA KAPRALIKA!!!

18:48

60'

Nie wyszło lewą, to Piast zaatakował prawą stroną, Michal Siplak nie dał się ograć; dodatkowo pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

58'

Szeroko ustawiony na lewej stronie Michael Ameyaw nie opanował piłki po zagraniu Grzegorza Tomasiewicza.

57'

Strzał Damiana Kądziora z dystansu blokuje Rafał Janicki.

55'

Po centrze z rzutu wolnego Karol Szymański piąstkuje przed pole karne. Dopadł do niej Adrian Kapralik, którego strzał z prawie 25 metrów mija bramkę w nieznacznej odległości!

54'

Dalekie zagranie Rafała Janickiego na wolne pole do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Ten był nieprzepisowo powstrzymywany przez Arkadiusza Pyrkę, który został upomniany żółtą kartką.

51'

Grzegorz Tomasiewicz podaje prostopadle w pole karne do Michaela Ameyawa, Ten już się składał do uderzenia, gdy piłkę wybił Dominik Szala. Gdyby nie on, to najprawdopodobniej gospodarze doprowadziliby do remisu!

50'

Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora w "szesnastkę". Daniel Bielica piąstkuje za linię boczną.

48'

Po chwili Arkadiusz Pyrka przeciągnął centrę z prawej strony. Odważnie ruszyli do ataku piłkarze Aleksandara Vukovicia.

47'

A teraz na lewej stronie zameldował się Michael Ameyaw. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

46'

Damian Kądzior widział Daniela Bielicę wysuniętego przed bramkę! Chciał efektownym lobem z linii bocznej pola karnego posłać piłkę za kołnierz bramkarza gości, ale ten zdążył się cofnąć kilka kroków i pewnie interweniować na linii!

46'

Gospodarze zaczynają drugą odsłonę.

46'

Na drugą połowę Michael Ameyaw wchodzi za Serhija Krykuna.

18:24

Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa Derbów Śląska między Piastem a Górnikiem Zabrze. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

45'

1' Po doliczeniu 1 minuty sędzia Tomasz Musiał zaprasza obie śląskie drużyny na przerwę. Górnik Zabrze prowadzi z Piastem Gliwice po bramce Adriana Kapralika.

45'

Zupełnie nieudany strzał Serhija Krykuna. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na 5. metrze.

42'

Damian Kądzior wrzuca z prawego narożnika w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Stamtąd strzelał głową Kamil Wilczek, ale Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć!

41'

Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego. Piłkę za linię końcową wybija Dominik Szala.

40'

Mocne kopnięcie Michala Siplaka na połowę Piasta. Akurat w ten sektor boiska, gdzie nie było jego kolegów.

37'

Po chwili Damian Kądzior zameldował się na "dziewiątce" i pada w polu karnym po kontakcie z Michalem Siplakiem. Ten szybko się zebrał i uderza, ale został zablokowany. A dodatkowo wcześniej dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

35'

Grzegorz Tomasiewicz dopada w polu karnym do podbitej piłki. Jego strzał wolejem w środek bramki nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

18:04

[WIDEO] 15. MINUTA. GOL ADRIANA KAPRALIKA (0:1)

32'

Jakub Holubek chciał uruchomić na lewej stronie Serhija Krykuna. Ten nie poradził sobie z defensorami Górnika.

31'

Lawrence Ennali nie zdążył dośrodkować z lewej strony. Kontrę Grzegorza Tomasiewicza przerywa faulem taktycznym Lukas Podolski. O dziwo nie został upomniany żółtą kartką za to nieprzepisowe zagranie.

29'

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:1

• 1 Strzały 4
  • 1 Strzały celne 1
29'

Mocne dośrodkowanie Borisa Sekulicia z prawej strony w pole karne. Piłka wypadła z rękawic Karola Szymańskiego, który przypadkowo zderzył się Arielem Mosórem. Na szczęście blisko był Jakub Czerwiński - wybił on na uwolnienie.

27'

Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie akcję miał zamknąć Jakub Czerwiński. Ten nie zdążył, więc grę z "piątki" wznawia Daniel Bielica.

27'

Lawrence Ennali faulował Miłosza Szczepańskiego na prawej stronie. Piłkę ustawia już, bardzo dokładnie, Damian Kądzior.

17:57

Działo się na trybunach

26'

Starcie Michala Siplaka z Damianem Kądziorem ok. 30 metrów od bramki gości. Sędzia Tomasz Musiał nie sięga do kieszonki; dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego nie dotarło do "szesnastki" i adresata.

23'

Lukas Podolski wrzuca z lewej strony w pole karne do Sebastiana Musiolika. W porę zorientował się Ariel Mosór, który uprzedził rywala.

21'

Miłosz Szczepański pada na murawę tuż przed polem karnym gości. Sędzia nie widział tu przewinienia i nakazuje grać dalej.

19'

Zabrzanie spokojnie kontrolują spotkanie.

17:49

15'

Dalekie zagranie Rafała Janickiego do koła środkowego, skąd Sebastian Musiolik zgrywa piłkę głową za siebie do rozpędzonego Adriana Kapralika! Ten "zabrał się" z nią w pole karne, by podcinką pokonać Karola Szymańskiego!

15'

GÓRNIK NA PROWADZENIU! GOL ADRIANA KAPRALIKA!!!

12'

A teraz Słowak uderza wolejem z "szesnastki". Posłał piłkę wysoko nad bramką.

11'

Adrian Kapralik przerywa rajd Serhija Krykuna. Lekkim wejściem barkiem wytrącił rywala z biegu i... jeszcze dał się sfaulować.

11'

W ostatniej chwili Jakub Holubek blokuje strzał Damiana Rasaka z linii 16. metra. Rzut rożny.

8'

Serhij Krykun zameldował się na prawym skrzydle. Atak gospodarzy przerywa gwizdek sędziego.

6'

Zakotłowało się pod bramką Daniela Bielicy po dośrodkowaniu z prawego narożnika. Sytuację wyjaśnił Rafał Janicki wybiciem na uwolnienie!

5'

Ariel Mosór odważnie rozprowadził atak Piasta środkiem. Rozciągnął grę do lewej strony, gdzie Serhij Krykun - po przełożeniu piłki do prawej nogi - posyła na dalszy słupek. Po rykoszecie ta przekracza linię końcową.

4'

Szybko grę z rzutu wolnego wznowili piłkarze Jana Urbana. Zabrakło "tylko" dokładnego podania Sebastiana Musiolika do Lawrence'a Ennaliego.

3'

Przerwa w grze. Adrian Kapralik ucierpiał w starciu z Serhijem Krykunem. Wydaje się, że pierwszy z wymienionych za chwilę będzie w stanie grać dalej.

1'

Mocne zagranie z głębi pola w "szesnastkę" gości do Damiana Kądziora. Bez problemu poradził sobie obrońca Górnika.

1'

Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie zaczynają piłkarze Górnika Zabrze!

17:28

Kapitanami są Jakub Czerwiński i Lukas Podolski.

17:25

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie Derbów Śląska!

17:23

Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem.

17:21

Górnik pożegnał się z Daisuke Yokotą, który przeniósł się do belgijskiego KA Gent. Japończyk jesienią zdobył 1/3 bramek całego zespołu. W jego miejsce zabrzanie sprowadzili innego piłkarza z tego kraju. Nowym podopiecznym Jana Urbana został Sōichirō Kōzuki z niemieckiego Schalke04 Gelsenkirchen. Z wielką niecierpliwością czekamy, jak 23-latek zaprezentuje się na polskich boiskach.

17:18

Skład Górnika Zabrze

17:15

Drużyna Piasta jako jedna z dwóch polskich drużyn - zimę spędziła w Hiszpanii. Tam rozegrała trzy sparingi, z których wygrała dwa. Tuż przed startem ligi, pokonała również Koronę Kielce w meczu towarzyskim. Teraz dobrą dyspozycję zespół będzie chciał przenieść na spotkania w PKO Ekstraklasie. Na pierwszy ogień przyjdzie rywal, który zimą stracił jednego z najważniejszych piłkarzy.

17:12

Skład Piasta Gliwice

17:10

W drugim sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy, która inauguruję drugą część sezonu, Piast Gliwice podejmie Górnika Zabrze. Gliwiczanie jesienią byli znani z tego, że większość swoich spotkań remisowali. W 18 meczach ligowych, zanotowali aż 12 takich rezultatów. Wiosną podopieczni Aleksandara Vuković'a będą chcieli poprawić skuteczność i powalczyć, by więcej spotkań przechylać na swoją korzyść. Ma w tym pomóc sprowadzony z Rakowa Częstochowa Fabian Piasecki.

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

17:05

Po dość jednostronnym widowisku w Krakowie, gdzie Cracovia rozbiła Radomiak Radom aż 6:0, przenosimy się do Gliwic na Derby Śląska! Już za 25 minut Piast zmierzy się z Górnikiem Zabrze!