Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
22:29

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

96'

Za tydzień Zagłębie Sosnowiec zagra u siebie z Arką Gdynia, natomiast Wisła Kraków pojedzie do Gdańska na mecz z Lechią. Dodatkowo w najbliższy wtorek "Biała Gwiazda" zmierzy się na wyjeździe z Polonią Warszawa w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski.

22:26

Bardzo słabe spotkanie w Krakowie. Wisła miała przewagę, ale nie potrafiła przekuć tego na bramki. Zagłębie dobrze spisało się w defensywie i wywozi z Krakowa cenny remis.

22:25

94'

Koniec meczu w Krakowie. Wisła bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Sosnowiec.

92'

Fatalne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia.

91'

Wisła naciska w ostatnich minutach, ale niewielkie są szanse na sukces w postaci zwycięstwa.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

88'

Ostatnia zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Kamil Bębenek zmienił Nikodema Zielonkę.

87'

Kolejna żółta kartka w tym meczu, teraz ukarany nią Dean Guezen.

85'

Joel Valencia ukarany żółtą kartką.

84'

Marcel Ziemann ucierpiał po starciu z rywalem.

82'

Natomiast Kuba Wiśniewski pojawił się w miejsce Patryka Gogóła.

82'

Dwie ostatnie zmiany w Wiśle Kraków. Igor Sapała zastąpił Davida Juncę

81'

Dawid Szot wrzucił w pole karne Zagłębia, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

78'

Dawid Olejarka zagrał pod pole karne Zagłębia, ale tam partner stracił piłkę.

76'

Zmiana w Wiśle Kraków. Dawid Olejarka zastąpił Joana Romana.

75'

Zagłębie stanęło przed szansą na zdobycie bramki, ale uderzenie jednego z graczy gości skutecznie wybronił Alvaro Raton!

73'

Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, doszedł do piłki Dawid Szot, ale uderzył niecelnie.

71'

Angel Baena dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, ale uderzył fatalnie.

70'

Niestety mamy do czynienia z niezbyt ekscytującym spotkaniem w Krakowie. Wisła nie ma pomysłu jak rozgryźć dobrze dysponowaną defensywę Zagłębia.

68'

Jesus Alfaro faulowany na połowie Zagłębia.

67'

Meik Karwot wstrzelił piłkę w pole karne Wisły, ale ta opuściła plac gry.

65'

Natomiast Dean Guezen pojawił się w miejsce Sebastiana Boneckiego.

65'

Dwie zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Marek Fabry zastąpił Kamila Bilińskiego

64'

Marc Carbo uderzył z woleja, ale skutecznie interweniował Mateusz Kos.

63'

Szybka akcja Wisły, Juan Roman chciał uderzył z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

61'

Natomiast Angel Baena pojawił się w miejsce Mikiego Villara.

61'

Dwie roszady w Wiśle Kraków. Jesus Alfaro zmienił Szymona Sobczaka

60'

Joel Valencia dostał piłkę w "szesnastce" Wisły, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

58'

Juan Roman uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywala.

56'

Juan Roman zagrał prostopadle w pole karne gości, ale podanie okazało się niedokładne.

54'

Po wrzucie z autu zakotłowało się w polu karnym Wisły, ale żaden z graczy gości nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

52'

Zagłębie po raz pierwszy w drugiej części meczu wyszło z piłką z własnej połowy, ale niewiele z tego wynikło.

50'

Dawid Szot wrzucił z lewej strony, ale piłkę wybił defensor Zagłębia.

49'

Angel Rodado uderzył zza pola karnego, ale Mateusz Kos świetnie interweniował!

48'

Juan Roman oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki gości.

46'

Zaczynamy druga połowę meczu!

21:36

Piłkarze obu zespołów wracają na stadion przy Reymonta. Za chwilę wznowimy rywalizację.

21:22

21:22

Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

21:21

Wisła ma więcej z gry w pierwszej połowie meczu, ale niewiele z tego wynika. Zagłębie dobrze spisuje się w defensywie i czasem wyprowadza kontrataki. W drugiej połowie powinniśmy zobaczyć gole.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

Dawid Junca ucierpiał po starciu z rywalem.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

45'

"Biała Gwiazda" nie wykorzystała nadarzającej się okazji na zdobycie bramki ze stałego fragmentu gry.

44'

Mateusz Machała ukarany żółtą kartką za faul przed własnym polem karnym.

42'

Joel Valencia stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale przegrał pojedynek z Alvaro Ratonem!

41'

Nikodem Zielonka oddał strzał z narożnika pola karnego, ale piłka powędrowała obok bramki Wisły.

39'

Fatalne wykonanie rzutu wolnego, bez zagrożenia.

38'

Wiślacy wywalczyli rzut wolny pod polem karnym rywali.

36'

Wisła rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika, ale nie potrafi udokumentować tego zdobyciem bramki.

34'

Meik Karwot ukarany żółtą kartką.

33'

Patryk Gogół dobrze dośrodkował, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

31'

Dużo stałych fragmentów gry w tym meczu. Teraz rzut wolny dla Wisły po faulu na skrzydle.

29'

Dobra wrzutka Meika Karwota w "szesnastkę" gospodarzy, ale Dominik Jończy uderzył bardzo niecelnie.

27'

Patryk Gogół ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

26'

Wymuszona zmiana w Zagłębiu Sosnowiec. Mateusz Machała zastąpił kontuzjowanego Oleksija Bykowa.

25'

Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale obrońcy gospodarzy nie dopuścili do strzału na bramkę.

23'

Oleksij Bykow ucierpiał przy próbie zablokowania dośrodkowania.

20'

Dobry wrzut z autu w pole karne Zagłębia, tam znalazł się David Junca, ale oddał strzał w nogi rywala.

18'

Dawid Junca wrzucił wprost na głowę Dawida Szota, ten uderzył celnie, ale bramkarz interweniował skutecznie.

17'

David Junca przyjął piłkę na lewym skrzydle i wywalczył kolejny rzut rożny.

16'

Dawid Szot z kolejnym strzałem z dystansu, ale teraz piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

14'

Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gości.

13'

Joan Roman pokusił się o strzał z linii pola karnego, ale piłka odbita od rywala, wyszła na rzut rożny.

12'

Wrzutka do Dawida Szota, ten oddał strzał, ale Mateusz Kos skutecznie interweniował!

10'

David Junca źle wykonał stały fragment gry i bez zagrożenia pod bramką gości.

9'

Odpowiedź "Białej Gwiazdy" i Dawid Szot wywalczył rzut rożny.

8'

Kolejna wrzutka Meika Karwota, ale Alvaro Raton skutecznie interweniował.

7'

Meik Karwot mocno wstrzelił w pole karne Wisły, ale obrońcy gospodarzy łatwo wybili piłkę.

6'

Zagłębie zaatakowało po raz pierwszy i od razu wywalczyło rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

4'

Gwizdek sędziego i faul dla Wisły w środku pola.

2'

Miki Villar mocno dośrodkował, ale dobrze interweniował Mateusz Kos.

1'

Pierwsze zagranie w pole karne gości i Wisła już wywalczyła rzut rożny.

20:33

Zaczynamy starcie Wisły z Zagłębiem!

20:28

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

20:00

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia. W tym sezonie prowadził dwa mecze Fortuna 1. Ligi, ale jeszcze nie sędziował Wiśle ani Zagłębiu.

19:59

Natomiast oto zestawienie Wisły Kraków:

19:57

Tak prezentuje się skład Zagłębia Sosnowiec:

19:55

Jednak wszyscy związani z Wisłą pamiętają niewytłumaczalną porażkę z Zagłębiem w maju tego roku, która przekreśliła "Białej Gwieździe" bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Jak pamiętamy, później w barażach Wisła została rozbita przez Puszczę Niepołomice. Więc Wiślacy mają dzisiaj wiele do udowodnienia i liczą na okazałe zwycięstwo.

19:53

19:50

W rozgrywkach ligowych Zagłębie jest przedostatnie w tabeli, czyli na miejscu, w którym przed tygodniem było Podbeskidzie Bielsko-Biała. Sosnowiczanie w tym sezonie wygrali tylko dwa spotkania i kolejny rok z rzędu są jednym z kandydatów do spadku. Zdecydowanym faworytem meczu jest "Biała Gwiazda", a dodatkowo Zagłębie w środku tygodnia zagrało bardzo ciężkie sto dwadzieścia minut w rozgrywkach pucharowych.

19:45

Naprzeciw staje Zagłębie Sosnowiec, które w ubiegły wtorek rozegrało bardzo dobre spotkanie z Górnikiem Zabrze w rozgrywkach FORTUNA Pucharu Polski. Sosnowiczanie bardzo długo grali jak równy z równym z zabrzańską drużyną, a o awansie do kolejnej rundy zadecydowała bramka w dogrywce dla Górnika.

19:40

Przed tamtym spotkaniem wydawało się, że Wisła wreszcie weszła na dobrą drogę i zmierza w górę tabeli, bo oczywistym celem dla "Białej Gwiazdy" na ten sezon jest awans do PKO Ekstraklasy. Jednak ubiegłotygodniowe spotkanie dało kolejne znaki zapytania, czy projekt stworzony przez Radosława Sobolewskiego zmierza w dobrą stronę.

19:35

Wisłą Kraków przystępuje do tego spotkania po bardzo słabym meczu w Bielsku-Białej, kiedy to przegrała z będącym na dnie tabeli Podbeskidziem 1:2. "Biała Gwiazda" ponad godzinę tego meczu grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kacpra Dudy i gospodarze mogli to spotkanie wygrać nawet wyżej.

19:32

Obiekt przy Reymonta gotowy do dzisiejszej rywalizacji o 3 punkty w Fortuna 1. Lidze!

19:30

Witamy serdecznie! W jednym z najciekawszych spotkań 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Wisła Kraków przy Reymonta zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.