Koniec meczu w Lubinie! Śląsk udanie rewanżuje się Zagłębiu i wygrywa 2:1!

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

87'

Czwarta zmiana w szeregach Zagłębia. Tomasz Makowski zastąpił Marko Poletanovića.

85'

Juan Munoz dostał piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy i oddał sytuacyjne uderzenie, które zupełnie zaskoczyło Rafała Leszczyńskiego. Będą jeszcze emocje!

84'

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Juan Munoz zaje nadzieje gospodarzom!!!

80'

Spotkanie powoli dobiega nam końca. Wydaje się, że gospodarze nie będą w stanie przeciwstawić się liderowi tabeli.

76'

Znakomita, szybka akcja Śląska. Po wrzutce z prawej strony boiska do strzału głową doszedł Piotr Samiec-Talar. Uderzenie pomocnika wrocławian jeszcze zdołał wybronić Jasmin Burić, ale z dobitką Erika Exposito nie miał już żadnych szans.

75'

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Erik Exposito podwyższa na 2:0!!!

73'

Roszada także w Śląsku. Daniel Łukasik zastąpił Buraka Ince.

71'

Groźne dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale Rafał Leszczyński pierwszy dopadł do piłki, nokautując przy tym Juana Munoza.

69'

Natomiast Bartłomiej Kłudka zmienił Luisa Matę.

69'

Tomasz Pieńko pojawił się w miejsce Kacpra Chodyny.

69'

Trzy roszady w Zagłębiu. Juan Munoz zastąpił Dawida Kurminowskiego

67'

Koronkowa akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie w pole karne Śląska wybił Aleksander Paluszek.

64'

"Miedziowi" od dłuższego czasu są przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

61'

Śląsk coraz częściej konstruuje groźne akcje. Wydaje się, że zobaczymy jeszcze dzisiaj bramki w Lubinie.

58'

Erik Exposito zagrał do Martina Konczkowskiego, ale ten w stuprocentowej sytuacji, trafił wprost w bramkarza!

56'

Dobra wrzutka w pole karne Śląska do Mateusza Grzybka, ale ten uderzył niecelnie.

55'

Po ofensywnej akcji Zagłębie wywalczyło rzut rożny.

51'

Wrocławianie po zdobyciu bramki wrócili do gry sprzed przerwy. Oddali piłkę rywalom, ale ci nie potrafią tego wykorzystać.

47'

Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia trafiło do Luisa Maty, ten próbując piłkę, zagrał wprost pod nogi rywala. Michał Rzuchowski mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

46'

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Rzuchowski otwiera wynik meczu!!!

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

Natomiast Michał Rzuchowski pojawił się w miejsce Mateusza Żukowskiego.

46'

W przerwie dwie zmiany w Śląsku. Aleksander Paluszek zastąpił Jehora Macenkę

21:32

Piłkarze obu zespołów wracają na plac gry. Zaraz wznowimy rywalizację.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Lubinie. Do przerwy bezbramkowy remis.

44'

43'

Świetne zagranie z boku boiska w pole karne Śląska, tam do przewrotki złożył się Dawid Kurminowski, ale jego uderzenie wybronił Rafał Leszczyński!

42'

Derby Dolnego Śląska na razie nas nie zachwycają. Spokojny mecz, zapowiada się, że przed przerwą kibice nie zobaczą bramek.

39'

Następny strzał z dystansu gracza Zagłębia. Tym razem swoich sił spróbował Damian Dąbrowski, ale efekt taki sam jak wcześniej.

35'

Teraz Serhij Bułeca ze strzałem z dystansu, ale również spudłował.

32'

Marko Poletanović potężnie huknął z dystansu, ale piłka o centymetry minęła bramkę gości!

30'

Kacper Chodyna pokusił się o strzał z dystansu, ale spudłował.

26'

Fragment meczu, kiedy to Zagłębie częściej utrzymuje się przy futbolówce, jednak nie potrafią zbliżyć się do pola karnego rywali.

22'

Obraz gry dosyć spokojny, żaden z zespołów nie chce się zbytnio otworzyć, żeby nie narazić się na kontratak.

18'

Mateusz Żukowski oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Jasmin Burić.

14'

Wrzutka ze stojącej piłki w pole karne Śląska bez zagrożenia.

13'

Ładna, oskrzydlająca akcja Zagłębia, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

11'

Spotkanie w Lubinie jest bardzo żywe. Raz jedni, raz drudzy szukają swoich szans na zdobycie bramki.

8'

Wrocławianie próbują przejąć kontrolę nad meczem. Goście od kilku minut rozgrywają piłkę w środku pola.

5'

Odpowiedzieć próbowało Zagłębie, ale uderzenie Marko Poletanović z bliskiej odległości trafił wprost w Rafała Leszczyńskiego.

3'

Erik Exposito wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

20:33

Zaczynamy Derby Dolnego Śląska!

20:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

20:15

Za chwilę rozpoczniemy te wyjątkowe zawody.

20:05

Rozjemcą tego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka. W tym sezonie tylko raz sędziował mecz z udziałem Zagłębia Lubin. "Miedziowi" wygrali wtedy z Ruchem Chorzów 2:1. Jeszcze nie prowadził spotkania, w którym występowali wrocławianie. W ostatnich trzech meczach ligowych pokazał po jednej czerwonej kartce.

19:55

Natomiast Zagłębie Lubin utrzymuje się w środkowej części tabeli. Przed tygodniem zremisowali wygrany mecz na Stadionie Śląskim z Ruchem. "Miedziowi" prowadzili w tamtym spotkaniu 2:0 i wydawało się, że kontrolują spotkanie. Jednak "Niebiescy" w końcówce meczu zdobyli dwie bramki zapewniając sobie remis.

19:50

Wydaje się jednak że obecny lider PKO Ekstraklasy przechodzi przez mały kryzys. Wrocławianie zremisowali dwa ostatnie mecze ligowe, a przed tygodniem zagrali słaby mecz z Koroną Kielce. Jacek Magiera na pewno życzy sobie, by zakończyć rok derbowym zwycięstwem i przezimować na 1. pozycji w tabeli.

19:45

Kiedy te drużyny mierzyły swoje siły po raz pierwszy w tym sezonie, nikt nie spodziewał się, że wrocławianie rok zakończą co najmniej na drugim miejscu w tabeli. W lipcu we Wrocławiu lepiej zagrali "Miedziowi", którzy wygrali 2:1 po bramkach Dawida Kurminowskiego i Damjana Bohara. Wtedy wydawało się, że zespół z Lubina jest pozytywną niespodzianką sezonu. Jednak Śląsk z meczu na mecz rozkręcał się coraz bardziej, a teraz zaangażowany jest w walkę co najmniej o europejskie puchary.

19:40

Witamy serdecznie! W jednym z ciekawszych meczów ostatniej tegorocznej kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z Derbów Dolnego Śląska zaprasza Państwa Bartosz Głąb.