• Alexander Gorgon - 3
  • Kamil Grosicki - 4 (Leo Borges - bez oceny)
  • Efthymis Koulouris - 4 (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
94'

Koniec meczu! Pogoń Szczecin pokonuje na wyjeździe Widzew Łódź (2:1), mimo że przegrywał po bramce Frana Alvareza. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Kamil Grosicki, ale komplet punktów zapewnił Efthymis Koulouris.

94'

Mariusz Fornalczyk chciał się ścigać przy linii bocznej z Markiem Hanouskiem. Czech przyblokował rywala, ale sędzia nakazuje grać dalej, co nie podoba się Jensowi Gustafssonowi.

93'

Andrejs Ciganiks podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie z lewej strony nie znalazło adresata przed bramką "Portowców".

92'

Wojciech Lisowski wchodzi za Leonardo Koutrisa.

91'

Ernest Terpiłowski powstrzymany w polu karnym i z kontrą ruszył Mariusz Fornalczyk. Przerwał ją wślizgiem Fran Alvarez, który wślizgiem wybija piłkę na aut.

90'

Piotr Lasyk dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

88'

... a za Efthymisa Koulourisa melduje się Mariusz Fornalczyk.

88'

Leo Borges zmienia Kamila Grosickiego...

88'

Piłka spada na woleja Jordiego Sancheza! Uderzył z ok. lewego narożnika pola bramkowego w stronę dalszego rogu, ale Valentin Cojocaru nie dał się zaskoczyć!

85'

Fran Alvarez uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

84'

Ignacy Dawid zmienia Pawła Kwiatkowskiego.

83'

Paweł Kwiatkowski skacząc na jednej nodze, w asyście medyków, opuszcza murawę. Będzie konieczna zmiana!

82'

Kamil Grosicki urwał się lewą stroną! Wyczekał wślizg Pawła Zielińskiego i z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę do Efthymisa Koulourisa. Ten nie zdążył "zamknąć" akcji.

79'

Fran Alvarez uderza wolejem zza linii 16. metra. Piłkę zmierzającą w lewy dolny róg spokojnie łapie Valentin Cojocaru.

77'

16 654 widzów na meczu Widzewa z Pogonią.

77'

Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Valentina Cojocaru.

76'

Jeszcze raz piłkarze Daniela Myśliwca zaatakowali prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

75'

Dominik Kun dał się złapać w pułapkę ofsajdową. Na razie zmiany po stronie gospodarzy niewiele wniosły do gry.

74'

Marcel Wędrychowski próbował przedrzeć się prawą stroną. Skutecznie został przyblokowany.

73'

Rafał Kurzawa może grać dalej. Skończyło się na strachu, choć groźnie to wyglądało, gdy jego stopa wygięła się na bok.

72'

Przerwa w grze. Rafał Kurzawa nie podnosi się z murawy, który bez udziału przeciwnika podkręcił staw skokowy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

71'

Marcel Wędrychowski zmienia Wahana Biczachczjana

19:04

[WIDEO] 52. MINUTA. EFTHYMIS KOULOURIS (1:2)

69'

Jordi Sanchez ruszył do prostopadłego podania i chciał objechać Valentina Cojocaru. Sęk w tym, że był na spalonym.

66'

Goście mądrze oddalają grę od własnej bramki. Po zagraniu z lewej strony Rafał Kurzawa nie zdołał przedrzeć się z piłką w polu karnym Widzewa.

63'

Wahan Biczachczjan decyduje się na uderzenie bezpośrednie z rzutu wolnego. Podbitą piłkę od muru pewnie łapie Henrich Ravas.

18:57

Dzieje się także na trybunach Dym na trybunie

62'

Paweł Kwiatkowski upomniany żółtą kartką kartką. Zdecydowanym wejściem faulował Rafała Kurzawę. Do bramki Widzewa ok. 25 metrów.

59'

... a za Antoniego Klimka melduje się Ernest Terpiłowski.

59'

... Dominik Kun zastępuje Fabio Nunesa...

59'

Potrójna zmiana w Widzewie: Jordi Sanchez zastępuje Imada Rondicia...

59'

Paweł Zieliński przerywa akcję Kamila Grosickiego wybiciem piłki na aut.

57'

Szczecinianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Widzew nie kwapi się, by podejść wyżej.

18:51

Jeden z najlepszych transferów w tym sezonie

52'

Linus Wahlqvist przedarł się prawą stroną i zagrywa w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Ten w pierwszym kontakcie ustawił ją sobie do strzału, po czym huknął w stronę bramki! Piłkę lekko podbił Marek Hanousek tak, że wpadła do siarki pod poprzeczką!

52'

GOL DLA POGONI! STRZELCEM EFTHYMIS KOULOURIS!!!

48'

Mocne zagranie do Efthymisa Koulourisa. Grek nie opanował piłki.

47'

Zakotłowało się przed bramką Henricha Ravasa po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Poza piąstkowaniem bramkarza piłkę głową odbiło 4-5 zawodników obu drużyn, aż ostatecznie udało się gospodarzom wybić na uwolnienie.

46'

Piłkarze Jensa Gustafssona zaatakowali prawą stroną. Wywalczyli rzut rożny.

46'

Pogoń zaczyna drugą odsłonę!

18:28

Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Widzewa z Pogonią Szczecin. Po pierwszej połowie mamy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

18:27

Dobrze że schodzimy na przerwę z remisem, chociaż mieliśmy jeszcze teraz tę drugą sytuację w polu karnym Widzewa. Brakowało czegoś, tego ostatniego podania, i mam nadzieję, że w drugiej połowie będzie to lepiej wyglądało.

Tak jak u nas i tutaj wiedzieliśmy o tym, że będzie fantastyczna atmosfera i nic tylko grać

- powiedział w przerwie Rafał Kurzawa, pomocnik Pogoni Szczecin.

45'

+6' Koniec pierwszej połowy. Widzew Łódź remisuje z Pogonią Szczecin (1:1). Na bramkę Frana Alvareza odpowiedział Kamil Grosicki.

18:22

[WIDEO] 43. MINUTA. FRAN ALVAREZ (1:0)

[WIDEO] 45+3. MINUTA. KAMIL GROSICKI (1:1)

45'

+5' A teraz Henrich Ravas ratuje Widzew przed utratą gola! Z najwyższym trudem łapie piłkę po uderzeniu Efthymisa Kolourisa z kilkunastu metrów!

45'

+3' Alexander Gorgon dostaje piłkę w szesnastce" gospodarzy". Zgubił na "zamach" Juana Ibizę, ale za mocno odskoczyła mu futbolówka. Dopadł do niej Kamil Grosicki, który mocnym uderzeniem doprowadza do remisu!

45'

+3' POGOŃ WYRÓWNUJE! GOL KAMILA GROSICKIEGO!!!

45'

+2' Rafał Kurzawa w roli lewoskrzydłowego podaje płasko przed bramkę. Bramkarz Widzewa łapie piłkę przed nadbiegającym Alexandrem Gorgonem.

45'

+1' Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę po anemicznym strzale głową Efthymisa Koulourisa

45'

Piotr Lasyk dolicza 5 minut do pierwszej połowy.

44'

Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką za uderzenie Frana Alvareza łokciem w szyję. Ten padł na murawę jak rażony piorunem.

43'

Kapitalne prostopadłą podanie Andrejsa Ciganiksa między stoperów do Frana Alvareza. Hiszpan przyjął piłkę prawą nogą i uderzył płasko lewą w stronę dalszego (prawego) rogu! Valentin Cojocaru był bezradny!

43'

GOL DLA WIDZEWA! STRZELCEM FRAN ALVAREZ!!!

41'

Alexander Gorgon upomniany żółtą kartką za skoszenie Leonardo Koutrisa.

40'

Piłkarze Daniela Myśliwca "przecinają" podanie do Efthymisa Koulourisa.

18:12

A zdobyli... 6 bramek

38'

Wahan Biczachczjan "łamie" akcję na prawej flance do środka. Kolejny raz przeciągnął dośrodkowanie; piłkę łapie Henrich Ravas.

37'

Po zagraniu Frana Alvareza Bartłomiej Pawłowski zagrywa z prawego narożnika pola bramkowego na dalszy słupek do Antoniego Klimka. Zabrakło mu centymetrów, by "zamknąć" akcję!

33'

Bartłomiej Pawłowski podaje do Frana Alvarezowi, który nie zdołał uderzyć. Po chwili wrzutka pierwszego z wymienionych nie znalazła adresata.

29'

W odpowiedzi Valentin Cojocaru zbija za linię końcową piłkę po uderzeniu Bartłomieja Pawłowskiego!

28'

Składna akcja Pogoni mogła dać prowadzenie! Efthymis Koulouris był blisko wpisania się na listę strzelców, ape uderzył minimalnie obok dalszego (prawego) rogu!

24'

W odpowiedzi Efthymis Koulouris uderza głową z kilkunastu metrów, ale wyciągnięty jak struna Henrich Ravas paruje do boku! Dodatkowo Grek był na spalonym.

17:56

Pewny punkt Widzewa

23'

Fabio Nunes zagrywa z prawej strony pola bramkowego. Podbitą piłkę uderzył głową Paweł Kwiatkowski, ale zbyt lekko, by pokonać Valentina Cojocaru!

22'

Alexsnder Gorgon wbiega w pole karne Widzewa. Podanie Kamila Grosickiego było jednak odrobinę za mocne.

21'

Bartłomiej Pawłowski dostaje piłkę na 20. metrze. Był na wprost bramki ale uderzył metr-półtora obok prawego słupka.

20'

Kolejny pojedynek Kamila Grosickiego z Pawłem Kwiatkowskim. Sędzia Piotr Lasyk zauważył, że kapitan "Portowców" pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki ręką.

19'

Paweł Kwiatkowski jak profesor powstrzymuje we własnej "szesnastce"... Kamila Grosickiego! Czystym wślizgiem wyłuskał piłkę spod nóg doświadczonego rywala. Za tę interwencję został nagrodzony gromkimi brawami z trybun.

17'

Andrejs CIganiks zmienia kontuzjowanego Luisa Silvę.

15'

Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Przez ten czas oddalają grę od własnej połowy.

13'

Przerwa w grze. Juan Ibiza nie jest w stanie grać! Będzie konieczna zmiana, bo w asyście medyków opuszcza boisko!

13'

Nie wyszło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą stroną. Dośrodkowanie Linusa Wahlqvista nie znalazło adresata.

12'

Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Niemal z linii końcowej zagrywa płasko przed bramkę, gdzie najszybszy był jednak Henrich Ravas.

10'

Luis Silva upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe zagranie. Przy wyskoku przejechał korkami po ramieniu Alexandra Gorgona.

To 4. "żółtko" Luisa Silvy w tym sezonie, więc nie zagra w 20. kolejce z Jagiellonią Białystok.

9'

Zmiana bramkarza nie będzie konieczna. Valentin Cojocaru wznawia grę z "piątki".

8'

Imad Rondić podbiegł przeprosić Valentina Cojocaru. Zza linii bocznej przygląda się całej sytuacji Bartosz Klebaniuk.

6'

Fabio Nunes podpatrzył Kamila Grosickiego i zagrywa fałszem z prawej strony w "szesnastkę" gości. Valentin Cojocaru uprzedził Imada Rondicia, ale ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

4'

A teraz dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata przed bramką "Portowców".

17:37

Efektowna oprawa kibiców gospodarzy Oprawa kibiców Widzewa

4'

Imad Rondić dostał dobre podanie z głębi pola. Naciskany przez Mariusza Malca nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

2'

Po chwili dośrodkowanie przeciągnął Wahan BIczachczjan. Henrich Ravas spokojnie łapie piłkę.

2'

Kamil Grosicki chciał fałszem zagrać w pole karne do Efthymisa Koulourisa. Zablokował go obrońca Widzewa.

1'

Na gwizdek Piotra Lasyka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Widzewa!

17:30

Minuta ciszy poprzedza rozpoczęcie spotkania. .

17:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

17:21

Mecz Widzew - Pogoń w 19. kolejce poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Radomia. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Myrmus oraz Sławomir Kowalewski. Za VAR z kolei odpowiadać będą Krzysztof Jakubik i Paweł Sokolnicki.

17:18

Skład Pogoni Szczecin

17:15

Z kolei przyjezdni ze Szczecina znajdują się znacznie wyżej w tabeli. "Portowcy" piastują szóstą lokatę w tabeli. Podopieczni szwedzkiego szkoleniowca mimo drobnych problemów na początku sezonu zdołali się odbić od dna i regularnie punktować. W ostatnich meczach jednak radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Grosicki i spółka w ostatnich trzech meczach zdobyli... jeden punkt.

17:12

Skład Widzewa Łódź

17:10

Gospodarze prowadzeni przez Daniela Myśliwca zajmują obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli. Dla "Widzewiaków" ta runda najwyższej klasy rozgrywkowej była z pewnością niezadowalająca. Na swoim koncie zgromadzili 22 punkty po sześciu zwycięstwach, czterech remisach oraz ośmiu porażkach. Ostatni czas jednak nie jest malowany w kolorowych barwach. W PKO BP Ekstraklasie wygrali dopiero 26 listopada z Lechem Poznań (3:1).

17:07

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

17:05

Po emocjonującym meczu w Krakowie, gdzie Puszcza mierzyła się z Jagiellonią Białystok, przenosimy się do Łodzi! Już za 25 minut Widzew zagra z Pogonią Szczecin. Obie drużyny nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni w Ekstraklasie do udanych. Dzisiaj powalczą o komplet punktów, by w dobrych nastrojach udać się na święta.

Mecz Widzew - Pogoń poprowadzi Piotr Lasyk...