• Damian Rasak - 3
  • Lawrence Ennali - 4
  • Sebastian Musiolik - 3 (Paweł Olkowski - 4)
94'

Koniec meczu! Grający od 51. minuty w "dziesiątkę" Górnik Zabrze wywozi z Radomia 1 punkt. Na bramkę. Bramki w pierwszej połowie strzelili Lawrence Ennali i Raphael Rossi.

95'

TO BYŁA PIŁKA MECZOWA!!!

Daniel Bielica "trzyma" wynik! Po główce Leonardo Rochy z kilku metrów wyciągnął się jak struna i zbija piłkę za linię końcową!

93'

(Poza boiskiem) Jan Urban trzymał piłkę poza zasięgiem zawodnika Radomiaka. Widział to sędzia, który pokazuje trenerowi Górnika żółtą kartką. To jego trzecie takie upomnienie w tym sezonie.

92'

Lawrence Ennali urwał się lewą stroną, Kontrę skasował Michał Kaput wybiciem za linię końcową.

91'

Zacięta walka Daniela Pika z Lawrence'em Ennalim na prawym skrzydle. Pierwszy z wymienionych musiał wycofać piłkę pod linię środkową.

90'

Damian Kos dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

90'

Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem.

89'

Michal Siplak i Filipe Nascimento wzięli w kleszcze Daniela Pika. Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony, ok. 10 metrów do narożnika pola karnego.

88'

Adrian Kapralik schodzi, Robert Dadok wchodzi. To jego 100. występ na boiskach Ekstraklasy.

87'

Lawrence Ennali przejmuje piłkę przed własnym polem karnym i ruszył co sił na połowę gospodarzy! W kluczowym momencie "przespał" możliwość podania do lepiej ustawionego Adriana Kapralika, który mógłby znaleźć się w sytuacji oko w oko z Albertem Posiadałą!

85'

Walczysz Radom! Walczysz!

- niesie się z trybun. Radomiak gra w przewadze od pół godziny i na razie nie jest w stanie to wykorzystać

83'

KAPITALNA PARADA DANIELA BIELICY!!!

Bramkarz Górnika przenosi piłkę nad poprzeczką po główce Pedro Henrique! Brazylijczyk wyskoczył znacznie wyżej od rywala po dośrodkowaniu Leandro z prawej strony!

81'

Damian Rasak chciał mocnym zagraniem uruchomić na lewej stronie Lawrence'a Ennaliego. Piłka odbiła się tak od murawy, że nie opanował jej niemiecki skrzydłowy.

79'

... a za Daniego Pacheco na murawie melduje się Filipe Nascimento, były zawodnik Radomiaka.

79'

Podwójna zmiana w Górniku: Kamil Lukoszek wchodzi za Daisuke Yokotę...

79'

Leonardo Rocha zmienia Rafała Wolskiego.

78'

Dani Pacheco upomniany żółtą kartką za "skrobnięcie" po kostkach Leandro.

76'

... a za Luizao na murawie melduje się Christos Donis.

76'

Krystian Okoniewski zmienia Ediego Semedo...

76'

Lisandro Semedo uderza z lewej strony pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

75'

Rafał Wolski wrzuca miękko z linii 16. metra w pole karne. W walce w powietrzu górą był Pedro Henrique, ale Paweł Olkowski wybija poza linię boczną.

75'

5 647 widzów w Radomiu na meczu Radomiaka z Górnikiem Zabrze.

74'

Po krótkim rozegraniu Leandro wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie. Piłka po koźle przekracza linię końcową.

73'

Leandro przedzierał się prawą stroną. Jego centrę blokuje Dani Pacheco; rzut rożny.

72'

Zabrzanie radzą sobie z dośrodkowaniem Rafała Wolskiego. Nie dopuścili jeszcze rywali do poprawki.

71'

Po chwili Niemiec zostawia piłkę Daisuke Yokocie na 18. metrze. Uderzył w środek bramki, czyli tam, gdzie stał Albert Posiadała .

70'

Lawrence Ennali uderza z ok. 25 metrów ok. metr obok bramki. Albert Posiadała miał tę sytuację pod kontrolą.

16:33

Miał już kapitalną okazję do wpisania się na listę strzelców

68'

Raphael Rossi upomniany żółtą kartką. Przed swoim polem karnym "wyciął" Damiana Rasaka.

67'

Leandro zmienia Lisandro Semedo. Przejął opaskę kapitana od Raphaela Rossiego.

67'

Zbyt wysokie dośrodkowanie Daniego Pacheco z rzutu wolnego. Paweł Olkowski wyskoczył wysoko, ale nie na tyle, by sięgnąć piłkę głową i uderzyć w stronę bramki.

65'

W odpowiedzi piłka po strzale z niespełna 20 metrów poszybowała wysoko nad bramką.

64'

Mocne zagranie Michala Kapralika na wolne pole do rozpędzonego Adriana Kapralika! Ten ograł w "szesnastce" Alberta Posiadałę, ale nie zdołał uderzyć celnie w stronę bramki!

63'

Michał Kaput upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

61'

DANI PACHECO!!!

Hiszpan dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze. Podholował ją kilka metrów, po czym uderza płasko sprzed linii 16. metra MINIMALNIE OBOK lewego słupka!

60'

Mimo gry w osłabieniu piłka w posiadaniu zabrzan.

58'

Daisuke Yokota wystawia piłkę z prawej strony pola karnego do Daniego Pacheco. Ten odchylony uderza na wiwat kilka metrów nad bramką. Niewiele brakowało, by piłka opuściłaby stadion.

16:20

[WIDEO] DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA NORBERTA BARCZAKA

55'

Jan Urban łata dziurę na prawej obronie kosztem napastnika - Paweł Olkowski zmienia Sebastiana Musiolika.

54'

Siła złego na jednego Osaczony przez dwóch rywali Rafał Wolski nie przedarł się prawą stroną.

52'

Jeszcze żółtą kartką upomniany został Rafał Janicki. który próbował przekonać sędziego Damiana Kosa do cofnięcia poprzedniej decyzji o wykluczeniu Norberta Barczaka. Bezskutecznie.

51'

DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA NORBERTA BARCZAKA!!!

Młodzieżowiec Górnika gonił Rafała Wolskiego i w pewnym momencie wytrącił go z biegu, po czym padł na murawę! Sędzia bez wahania sięga najpierw po żółtą, a po chwili czerwoną kartkę!

16:14

Jeden gol już jest

49'

Nieatakowany Rafał Wolski ruszył środkiem. Podaje przed pole karne do Ediego Semedo, który nie opanował piłki.

47'

Edi Semedo przedarł się prawą stroną. Poradził sobie z dwoma rywalami, ale dla swojej drużyny zyskał tylko aut na wysokości "szesnastki". Nie było zagrożenia pod bramką po dalekim wyrzucie Daniela Bielicy.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

46'

Daniel Pik wychodzi na drugą połowę za Damiana Jakubika.

15:55

Wracamy do Radomia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Radomiaka z Górnikiem. Po pierwszej (ciekawej) odsłonie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

15:49

[WIDEO] GOL RAPHAELA ROSSIEGO (1:1)

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Radomiak Radom remisuje z Górnikiem Zabrze (1:1). Na trafienie Lawrence'a Ennaliego odpowiedział Raphael Rossi.

45'

+1' Nobert Barczak upomniany żółtą kartką za faul. Zatem boczni obrońcy Górnika muszą grać ostrożnie.

45'

Damian Kos dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

45'

Michal Siplak upomniany żółtą kartką za faul. Pociągając za koszulkę powalił Pedro Henrique.

45'

NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Rzucili się do ataku piłkarze Jana Urbana i było bardzo blisko gola! Strzał Adriana Kapralika z 5 metrów trafia w stojącego tuż przed bramką... Sebastiana Musiolika!

44'

GOL DLA RADOMIAKA! STRZELCEM RAPHAEL ROSSI!!!

43'

Rafał Wolski uderza z pola karnego w stronę lewego dolnego rogu! Piłka wypadła z rękawic Daniela Bielicy i dopada do niej Pedro Henrique. Jeszcze na murawę padł Rafał Janicki, a uderzenie napastnika Radomiaka blokuje ofiarnie Kryspin Szcześniak!

41'

Dawid Abramowicz podłączył się do akcji ofensywnej gospodarzy. Wywalczył aut, po którym wrzuca piłkę w pole karne Górnika. Goście radzą sobie bez zarzutu.

40'

Sędzia nie sięga do kieszonki po ostrym starciu Ediego Semedo z rywalem.

35'

Po chwili Luizao decyduje się na strzał z dystansu. Posłał piłkę daleko od bramki Daniela Bielicy.

33'

Zabrzanie radzą sobie z podaniem Rafałem Wolskim. Uprzedzili Lisandro Semedo.

15:33

Seria zostanie przedłużona?

31'

Daisuke Yokota zagrywa do Lawrence'a Ennaliego. Jego strzał został zablokowany w ostatniej chwili.

29'

Mocne zagranie na wolne pole do Sebastiana Musiolika. Szybszy od niego był Albert Posiadała.

27'

Luizao upomniany żółtą kartką za faul.

25'

Górne dośrodkowanie do Sebastiana Musiolika. Zdaniem sędziego faulował Sebastian Musiolik.

15:29

[WIDEO] GOL LAWRENCE'A ENNALIEGO (0:1)

21'

Gospodarze mogli szybko wyrównać! Lisandro Semedo zagrywa z lewej strony w "szesnastkę", skąd strzał Ediego Semedo paruje Daniel Bielica!

19'

Mocne zagranie z głębi pola do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Ten wykorzystał swoją szybkość - "zabrał się" z piłką w pole karne, po czym płaskim uderzeniem wpisał się na listę strzelców!

19'

GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM LAWRENCE ENNALI!!!

15:18

Pedro Henrique

14'

Pedro Henrique cały czas ma problemy z orientacją w terenie. Trzyma się za głowę. Przy linii bocznej rozgrzewa się Leonardo Rocha.

12'

Sebastian Musiolik przeniósł się z "dziewiątki" na pozycję lewoskrzydłowego. Wywalczył rzut rożny, po którym nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy.

8'

Albert Posiadała pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

8'

Michal Siplak urwał się lewą stroną. Jego dośrodkowanie w ostatniej chwili blokuje Mateusz Cichocki. Rzut rożny dla Górnika.

7'

Pedro Henrique wraca na boisko.

5'

Przerwa w grze. Napastnikiem Rakomiaka zajmuje się sztab medyczny, który w walce w powietrzu zderzył się z Rafałem Janickim głowami. Przez moment obaj zawodnicy będą poza boiskiem.

4'

Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego Pedro Henrique główkuje tuż obok lewego słupka!

1'

Po błędzie Michała Kaputa z groźną kontrę ruszyli goście. Lawrence Ennali podaje na prawą stronę pola karnego do Damiana Kapralika. Jego "wystawka" nie znalazła adresata przed linią 16. metra.

1'

Damian Kos gwiżdże i spotkanie w Radomiu rozpoczęte!

14:58

Kapitanami są defensorzy - Raphael Rossi i Rafał Janicki.

14:55

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:53

Rozjemcą spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa. W tym sezonie prowadził jeden mecz z udziałem Górnika. Zabrzanie zremisowali u siebie z Widzewem 1:1. Jeszcze nie sędziował spotkania z udziałem Radomiaka. W środku tygodnia był rozjemcą w rywalizacji 1/8 Fortuna Pucharu Polski, w której Widzew ograł na wyjeździe Stal Mielec 2:1.

14:51

Dzisiejsi rywale są sąsiadami w ligowej tabeli, ale przewaga psychologiczna działa na korzyść Radomiaka. Świetny ostatni mecz w Łodzi i wygrana w pierwszym pojedynku z Górnikiem sprawia, że podopieczni Macieja Kędziorka mogą wierzyć w drugą wygraną z rzędu. Jeszcze latem radomianie wywieźli z Zabrza trzy punkty po bramkach Pedro Henrique i Rafała Wolskiego. Teraz mają nadzieje na podobny rezultat i marsz w górę tabeli.

14:48

Skład Górnika Zabrze

14:45

Do Radomia przyjeżdża drużyna Górnika, po której ciężko się spodziewać jak zagra w każdym kolejnym meczu. W środku tygodnia podopieczni Jana Urbana odpadli z rozgrywek o Puchar Polski przegrywając z Pogonią Szczecin, a przecież kilka dni wcześniej ograli w dobrym stylu tego samego rywala.

14:42

Skład Radomiaka Radom

14:40

Radomiak do spotkania z Górnikiem przystępuje w znakomitych nastrojach. Przed tygodniem w zespole z Radomia zadebiutował nowy szkoleniowiec, Maciej Kędziorek, a jego drużyna rozbiła na wyjeździe Widzew aż 3:0.

Trener specjalizujący się w rozpracowywaniu stałych fragmentów chce pokazać na polskich stadionach, że ma również wiele innych atutów. Dzisiaj rozegra pierwszy mecz przed własną publicznością i na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepiej strony kibicom Radomiaka.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Sobotni maraton z "wiosenną", 18. kolejką PKO Ekstraklasy, zaczynamy w Radomiu, gdzie Radomiak podbudowany efektowną wygraną z Widzewem Łódź (3:0 zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Obie ekipy mają na koncie po 22 punkty i zajmują odpowiednio 8. i 9. miejsce w tabeli.

Mecz Radomiak - Górnik poprowadzi Damian Kos...