19:33

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc.

19:32

19:31

Za tydzień w ostatniej kolejce tego roku Jagiellonia pojedzie do Krakowa na mecz z Puszczą Niepołomice, natomiast Raków Częstochowa zmierzy się u siebie z Koroną Kielce. Dodatkowo w czwartek "Medaliki" mają niezwykle ważny mecz z Atalantą Bergamo w Lidze Konferencji.

19:30

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 4
  • Michal Siplak - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Adrian Dieguez - 4
  • Bartłomiej Wdowik - 3
  • Dominik Marczuk - 4, (Dusan Stojinović - bez oceny)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 5
  • Jose Naranjo - 5
  • Jesus Imaz - 4, (Jakub Lewicki - bez oceny)

• Deian Sorescu - 2
  • Jean Carlos Silva - 2, (Srdjan Plavsić - 3)
  • Gustav Berggren - 3
  • Władysław Koczerhin - 3, (Adnan Kovacević - 2)
  • Marcin Cebula - 2, (Ante Crnac - 3)
  • Bartosz Nowak - 2, (John Yeboah - 2)
  • Fabian Piasecki - 3, (Łukasz Zwoliński - 3)
19:29

Dzisiaj Jagiellonia była zdecydowanie lepsza. To wyglądało jakby Raków cofnął się o kilka lat do tyłu, zupełnie nie przypominał ułożonego w defensywie zespołu. "Jaga" ucieka grupie pościgowej i już na pewno rok zakończy minimum na drugim miejscu.

94'

Koniec meczu! Fantastyczny mecz w Białymstoku. Jagiellonia wygrywa z Rakowem 4:2.

92'

Raków wywalczył rzut wolny, ale fatalnie został rozegrany.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

89'

Afimico Pululu ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

87'

Ante Crnac zagrał w pole karne Jagiellonii, tam Łukasz Zwoliński przeciął tor lotu piłki i trafił do bramki!

86'

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński zdobywa bramkę na 2:4!!!

83'

Natomiast Dusan Stojinović pojawił się w miejsce Dominika Marczuka.

83'

Dwie roszady w Jagiellonii. Jakub Lewicki zmienił Jesusa Imaza

81'

Bardzo złe wykonanie stałego fragmentu gry przez Raków.

80'

Srdjan Plavsić sfaulowany blisko pola karnego gospodarzy.

78'

John Yeboah stracił piłkę, a potem sfaulował rywala.

76'

Kolejna świetna wrzutka, ale Łukasz Zwoliński trafił tylko w słupek!

75'

Wrzutka do Gustava Berggrena, ale ten spudłował.

74'

Jose Naranjo ukarany żółtą kartką.

73'

72'

Kolejna szybka akcja Jagiellonii, ale tym razem arbiter odgwizdał spalonego.

70'

Natomiast John Yeboah zastąpił Bartosza Nowaka.

70'

Srdjan Plavsić pojawił się w miejsce Jeana Carlosa Silvy

70'

Trzy roszady w Rakowie Częstochowa. Adnan Kovacević zmienił Władysława Koczerhina

68'

Gustav Berggren dostał piłkę w polu karnym "Jagi", ale nie zdołał oddać strzału.

66'

Kolejny kontratak Jagiellonii, Nene wpadł w pole karne rywali, ale fatalnie zagrał do Jesusa Imaza.

64'

Dominik Marczuk popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne i zagrał do Nene, a ten mocnym strzałem zdobył gola na 4:1.

63'

63'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nene także ma swoją drugą bramkę!!!

60'

W odpowiedzi zagranie w pole karne Jagiellonii, ale zupełnie bez zagrożenia.

58'

Jagiellonia raz za razem atakuje bramkę Jagiellonii. Chyba będą jeszcze bramki w Białymstoku.

56'

Taras Romanczuk ukarany żółtą kartką po bardzo ostrym faulu.

55'

Wrzutka do Jesusa Imaza, ale ten z bliskiej odległości spudłował!

54'

Po ofensywnej akcji Jagiellonia wywalczyła rzut rożny.

52'

Gustav Berggren ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

51'

Nieudane zagranie w pole karne gości.

50'

Rzut wolny dla Jagiellonii blisko pola karnego rywali.

49'

Jak tego Dominik Marczuk nie trafił! Afimico Pupulu popędził w pole karne Rakowa, wyłożył piłkę do Dominika Marczuka, a ten spudłował niemal na pustą bramkę!

47'

Jose Naranjo wpadł w pole karne rywali, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

47'

Jose Naranjo zagrał w pole karne Rakowa do Afimico Pululu, ten ograł rywala i wyłożył piłkę do Nene. Ten w łatwością wpakował piłkę do bramki.

46'

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ akcja Jagiellonii!!! Nene trafia na 3:1!!!

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

Natomiast Ante Crnac pojawił się w miejsce Marcina Cebuli.

46'

W przerwie dwie zmiany w Rakowie. Łukasz Zwoliński zastąpił Fabiana Piaseckiego

18:37

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

18:25

18:22

Świetna pierwsza połowa w Białymstoku. Jagiellonia postawiła niezwykle trudne warunki Rakowowi i zasłużenie prowadzi. Druga połowa powinna być równie emocjonująca. Do rywalizacji wracamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Rakowem 2:1.

45'

Fabian Piasecki dostał piłkę w polu bramkowym "Jagi", ale znowu lepszy okazał się Zlatan Alomerović!

45'

Do pierwszej połowy arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

44'

Zakotłowało się przy linii bocznej. Zawodnicy obu drużyn rzuciło się sobie do gardeł.

42'

Końcówka pierwszej połowy. Raków naciska, ale nie potrafi znaleźć miejsca do oddania strzału.

40'

Zlatan Alomerović fantastycznie interweniował po strzale z dystansu Gustava Berggrena!

38'

Koronkowa akcja Jagiellonii, piłkę dostał Dominik Marczuk i uderzył minimalnie niecelnie.

36'

Fran Tudor nieudanie zagrał w pole karne gospodarzy. Łatwa strata.

34'

Cudowne dośrodkowanie z głębi pola do Jose Naranjo, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył dzisiaj swojego drugie gola.

33'

33'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Naranjo nie chciał asysty! On chciał gola!!!

32'

Jose Naranjo miał szansę na asystę, ale źle zacentrował w pole karne gości.

30'

Marcin Cebula zagrał na wolne pole do Fabiana Piaseckiego, jednak ten przegrał pojedynek biegowy z rywalem.

28'

Dobra wrzutka w pole karne Rakowa, ale skutecznie interweniował Vladan Kovacević.

27'

Afimico Pululu runął jak długi w "szesnastce" Rakowa, ale arbiter pokazał, że będzie tylko rzut rożny.

25'

Groźne zagranie pod pole karne Rakowa, ale skutecznie obrońcy mistrzów Polski.

23'

Znakomita wrzutka na głowę Stratosa Svarnasa, ten uderzył głową, świetnie interweniował Zlatan Alomerović, ale dobitka była już skuteczna.

22'

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Stratos Svarnas doprowadza do remisu!!!

20'

Jean Carlos Silva popędził lewą stroną, wrzucił do Deiana Sorescu, ale ten uderzył w przeciwnika.

19'

Afimico Pululu ruszył do kontrataku, ale rywal pierwszy dopadł do piłki.

18'

Władysław Koczerhin dostał piłkę w polu karnym "Jagi", ale ją stracił.

16'

Afimico Pululu upadł tuż przed polem karnym Rakowa, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

15'

Raków stara się odpowiedzieć, ale na razie nie potrafi dostać się w pole karne gospodarzy.

13'

Dobre podanie w pole karne Rakowa, tam Stratos Svarnas przejął piłkę, ale zagrał pod nogi rywala. Na bramkę popędził Jose Naranjo i popisał się pięknym strzałem z dystansu.

12'

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jose Naranjo tym razem prawidłowo zdobył gola!!! 1:0 dla Jagiellonii!

9'

Prostopadłe podanie do Afimico Pululu, ale przytomne z własnego pola karnego wyszedł Vladan Kovacević i oddalił zagrożenie.

8'

Jesus Imaz ponownie wrzucił w pole karne Rakowa, ale tym razem nieudanie.

6'

Fantastyczny kontratak Jagiellonii, Jesus Imaz zacentrował do pustej bramki dla Jose Naranjo, ten jednak zagrał piłkę ręką i arbiter musiał użyć gwizdka.

4'

Zła wrzutka w pole karne Jagiellonii bez zagrożenia.

3'

Fabian Piasecki znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, minął rywala i oddał dobry strzał. Skutecznie interweniował Zlatan Alomerović.

1'

Raków gra dzisiaj w nietypowym komplecie strojów.

17:34

Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynamy!

17:29

17:27

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Białymstoku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:18

17:10

Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Krzysztof Jakubik z Siedlec. W środku tygodnia prowadził mecz Fortuna Pucharu Polski, w którym Lech wygrał na wyjeździe z Arką. W tym sezonie sędziował wygrany przez Raków 2:0 mecz z Puszczą Niepołomice. Jeszcze nie gwizdał w spotkaniu z udziałem Jagiellonii.

17:00

Natomiast Raków przed tygodniem zremisował z inną rewelacją sezonu, Śląskiem Wrocław. Medaliki w połowie listopada zaczęły meczowy maraton, który skończy się dopiero za tydzień. Dla "Medalików" to był trzeci remis z rzędu w PKO Ekstraklasie. Dzisiaj taki wynik jest bardzo możliwy patrząc na dyspozycję obu zespołów.

16:55

Jagiellonia w tym sezonie jest mocna nie tylko na własnym stadionie. Przed tygodniem pokonała w Grodzisku Wielkopolskim Wartę 2:1 poprawiając nieco morale w drużynie, bo wcześniejsze dwa mecze z udziałem "Jagi" kończyły się remisami.

16:53

16:50

W środku tygodnia oba zespoły rozegrały swoje mecze w 1/8 Fortuna Pucharu Polski. "Jaga" bez większych problemów poradziła sobie z Wartą Poznań, natomiast Raków dopiero po dogrywce pokonał Cracovię. Dodatkowe pół godziny gry może mieć dzisiaj wpływ na poczynania graczy z Częstochowy. Dodatkowo w najbliższy czwartek Raków rozegra decydujący mecz o grę na wiosnę w europejskich pucharach.

16:48

16:45

Jagiellonia jest rewelacją pierwszej części sezonu. Drużyna z Białegostoku nie przegrała 16 kolejnych meczów na własnym stadionie. Ostatnią porażkę poniosła w lutym tego roku z... Rakowem Częstochowa. Dzisiaj "Medaliki" liczą na powtórzenie tego wyniku, ale tym razem to zadanie będzie zdecydowanie trudniejsze. Wtedy "Jaga" walczyła o utrzymanie w lidze, a Raków był liderem tabeli i pewnie maszerował po tytuł mistrza Polski.

16:42

16:40

Witamy serdecznie. W hicie 18. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.