• Artur Siemaszko - 4 (Piotr Gil - bez oceny)
  • Kamil Zapolnik - 3
90'

+8 'Grzegorz Tomasiewicz chciał szukał prostopadłym podaniem Kamila Wilczka w polu karnym. Został zablokowany.

Koniec meczu! Piast Gliwice wygrywa pierwszy mecz na wiosnę. Pokonuje Puszczę Niepołomice po bramce Jorge Feliksa

90'

+7' Złe wznowienie gry od rzutu sędziego w wykonaniu Arkadiusza Pyrki. Gospodarze szybko odzyskali piłkę i są w ataku pozycyjnym na połowie beniaminka.

90'

+5' Tihomir Kostadinov dopada do piłki na 20. metrze. Uderza technicznie, ale nie podkręcił na tyle, by ta minęła Kamila Wilczka i wpadła do siatki przy słupku.

20:11

W następnej kolejce Puszcza Niepołomice zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (sobota 16 marca, godz. 20). Natomiast Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Legią Warszawa (poniedziałek 18 marca, godz. 19).

90'

+3' Miłosz Szczepański zmienia Michaela Ameyawa. Ten jeszcze miał rozmowę z Jorge'em Feliksem.

90'

+2' Igor Pieprzyca zmienia Michała Koja.

90'

Patryk Gryckiewicz dolicza 6 minut.

90'

Michael Ameyaw ruszył z kontrą środkiem i zamiast podać koledze, który miałby sytuację sam na sam z bramkarzem, chciał sam zakończyć akcję. Faulował go Michał Walski; żółta kartka.

89'

Niemal wszyscy zawodnicy Puszczy idą w stronę pola karnego Piasta do rzutu wolnego. Piłka ledwie doleciała na 16. metr, skąd gospodarze wybijają na uwolnienie.

20:03

Coraz mniej czasu...

85'

Sztab medyczny zajął się bramkarzem. Ten może grać dalej.

84'

Frantisek Plach łapie piłkę przed bramką po niedokładnym dośrodkowaniu. Przypadkowo zderzył się z Tihomirem Kostadinovem i runął niefortunnie na bark.

83'

Michael Ameyaw upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Legią Warszawa (poniedziałek 18 marca, godz. 19).

81'

Rzut wolny dla Piasta nie przynosi zagrożenia. Obrońca Puszczy zgrywa piłkę głową do Oliwiera Zycha.

78'

3 365 widzów w Gliwicach.

78'

I mamy debiut w Ekstraklasie: 16-letni Filip Gil wchodzi za kontuzjowanego Artura Siemaszkę.

77'

Artur Siemaszko nie jest w stanie grać dalej. Konieczna jest zmiana, zajmuje się nim sztab medyczny.

76'

Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd zostało przedłużone na dalszy. Czujny Miguel Munoz wyjaśnia sytuację.

76'

Michał Walski trafia w mur. Dobitka po rykoszecie przekracza linię końcową.

75'

Artur Siemaszko pognał lewą stroną. Osaczony przez dwóch rywali zwolnił i... staranował go Tihomir Kostadinov. Rzut wolny z ok. 20 metrów.

73'

TTO MÓGŁ BYĆ GOL NA REMIS!!!

Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek, skąd Piotrowi Mrozińskiemu niewiele brakowało, by wpisać się na listę strzelców. Oczywiście, gdyby nie był jeszcze na spalonym.

71'

Mocne dośrodkowanie z lewej strony przed bramkę Piasta. Tam powalczyli o nią Kamil Zapolnik i Jordan Majchrzak. Można było odnieść wrażenie, że trochę sobie przeszkadzali, przez co żaden z nich nie uderzył głową w stronę bramki.

71'

Grzegorz Tomasiewicz wystartował w tempo do prostopadłego podania, ale był na spalonym.

69'

Obaj zawodnicy mogą grać dalej. Skończyło się na strachu.

19:46

Wyglądało to groźnie Jordan Majchrzak i Miguel Munoz

68'

Przerwa w grze. Na murawie leży Jordan Majchrzak. W walce o górną piłkę zderzył się z Miguelem Munozem.

66'

Tom Hateley zmienia Michała Chrapka.

64'

... i piłka po mocnym dośrodkowaniu leci w okolice narożnika pola bramkowego. Niepilnowany Jakub Czerwiński uderza głową w stronę bramki, ale wyciągnięty jak struna Oliwier Zych paruje na rzut rożny!

63'

Grzegorz Tomasiewicz faulowany ok. 30 metrów od bramki. Zostawił piłkę...

61'

... a za Huberta Tomalskiego melduje się Bartłomiej Poczobut.

61'

... Jordan Majchrzak zastępuje Jakuba Serafina...

61'

Potrójna zmiana w Puszczy: Jakub Stec wchodzi za Konrada Stępnia...

60'

Michael Ameyaw urwał się prawą stroną, po czym wrzuca w pole karne. Kamilowi Wilczkowi zabrakło centymetrów, by uderzyć głową w stronę bramki.

58'

Stan murawy zwłaszcza po boku, znacznie utrudnia grę. Zawodnicy często "podnoszą" piłkę, ale wiąże się to z dużą niedokładnością.

56'

Michał Koj "ostemplował" stopę Arkadiusza Pyrki. Co dziwne, nie zauważył tego asystent. Gospodarze będą grać w "dziesiątkę". Podobnym wejściem obrońca Puszczy "wykluczył" z gry Patryka Dziczka.

55'

Oliwier Zych łapie piłkę po strzale Michaela Ameyawa. Po drodze był lekki rykoszet.

55'

Po chwili Arkadiusz Pyrka dopada do odbitej piłki. Strzał z linii 16. metra został zablokowany.

54'

Michael Ameyaw urwał się prawą stroną. Miał wystarczająco dużo miejsce, by dośrodkować, ale wyraźnie "przeciągnął".

53'

Hubert Tomalski upomniany żółtą kartką za faul.

51'

A teraz było groźnie pod drugą bramkę. Kamil Wilczek zgrywa w "szesnastkę" do Jorge Feliksa, ale ten został jednak uprzedzony.

50'

NIE MA GOLA DLA PUSZCZY!!!

Atak prawą stroną i po wrzutce Michał Koj wystawia piłkę w polu karnym Tomaszowi Wojcinowiczowi. Ten uderza technicznie w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Frantisek Plach odbija do boku!

48'

Seria stałych fragmentów gry dla Puszczy. Najpierw rzut wolny, teraz rożny.

Po krótkim rozegraniu piłka szła jak po sznurku z lewej strony do prawej, ale strata zapoczątkowała kontrę zawodników Aleksandara Vukovicia. Ta została przerwana kilka metrów za linią środkową.

47'

Arkadiusz Pyrka upomniany żółtą kartką za powalenie rywala na murawę.

46'

Puszcza zaczyna drugą połowę!

19:12

Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w zaległym spotkaniu 17. kolejki PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice. Jorge Felix strzelił jak dotąd jedyną bramkę

Co nas czeka po zmianie stron?

19:10

Plan był taki, by od początku siąść na nich wysoko. Jest fajna energia, wygrywamy. Myślę, że parę ciekawych akcji było, trzeba utrzymać tylko po prostu tą dyscyplinę i będzie naprawdę dobrze. Jak utrzymajmy po tę dyscyplinę i energię, to dzisiaj postaramy się cieszyć w końcu z tych 3 punktów w tej rundzie

- powiedział w przerwie Tomasz Mokwa, obrońca Piasta Gliwice. .

19:08

[WIDEO] 43. MINUTA. JORGE FELIX (1:0)

45'

+3' Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi z Puszczą w zaległym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy.

45'

+3' I jeszcze jeden aut dla gości najprawdopodobniej ostatni akcent pierwszej połowy. Po krótkim wyrzucie piłka spada pod nogi Michała Chrapka.

45'

+2' Kamil Zapolnik odważnie poszedł na Arkadiusza Pyrkę i Miguela Munoza. Hiszpan wybija na aut.

45'

+1' Anemiczny strzał głową Jakuba Czerwińskiego nie sprawił problemu Oliwierowi Zychowi.

45'

3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Jeszcze chwilę czekaliśmy na decyzję Patryka Gryckiewicza. Ten był na słuchawce z wozem VAR, ale ostatecznie wskazał na środek boiska!

43'

Kolejna składna akcja gospodarzy prawą stroną przynosi prowadzenie! Pograli na prawej stronie "szesnastki" Arkadiusz Pyrka, Michał Chrapek i Michael Ameyaw. Ostatni z wymienionych zagrywa płasko po linii pola karnego przed bramkę do Kamila Wilczka, ale uprzedził go obrońca Puszczy. Sęk w tym, że wybił pod nogi Jorge Feliksa. Ten najpierw opanował, a po chwili skierował do siatki!

43'

GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

18:58

Seria zostanie podtrzymana?

41'

Składna akcja Piasta prawą stroną z wejściem w pole karne. Pograli Michał Chrapek z Grzegorzem Tomasiewiczem na 1 kontakt. Po podaniu pierwszego z wymienionych Jorge Felix uderza płasko nieznacznie obok dalszego (lewego) słupka!

39'

Grzegorz Tomasiewicz faulowany blisko pola karnego. Niepołomiczanie radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

38'

Tomasz Mokwa podłączył się do akcji ofensywnej lewą stroną. Jego dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do adresata. Tomasz Wojcinowicz wybija na uwolnienie.

38'

Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie faulowany był Arkadiusz Pyrka. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

37'

Po dalekim wyrzucie piłka spada pod nogi Huberta Tomalskiego. Jego strzał, po rykoszecie, wychodzi za linię końcową.

37'

Wysoki pressing beniaminka opłacił się. Naciskany Tihomir Kostadinov źle odgrywa, kierując piłkę na aut.

35'

Ciekawie zapowiadała się akcja gości lewą stroną. Zabrakło dośrodkowania, więc ostatecznie grę z "piątki" wznawia Frantisek Plach.

33'

Tihomir Kostadinov zmienia kontuzjowanego Patryka Dziczka.

32'

... i "żółtko" na koncie Patryka Dziczka.

32'

(Poza boiskiem) Żółtą kartką upomnienia na koncie Aleksandara Vukovicia...

31'

Nie wygląda to dobrze. Patryk Dziczek nie jest w stanie grać dalej, jak donosi korespondent "z murawy" Canal+, będzie konieczna zmiana Patryk DziczekPatryk Dziczek

30'

Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Chcieli z tego skorzystać piłkarze Puszczy; po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasz Sołowiej składał się do strzału z "szesnastki", ale w porę został zablokowany, Aut dla beniaminka.

29'

Przerwa w grze. Michał Koj zahaczył przy linii bocznej Patryka Dziczka, który z przeraźliwym krzykiem padł na murawę. Aż trener Tomasz Tułacz pogonił sztab medyczny Piasta, by zajął się pomocnikiem.

18:43

W tym, rzecz jasna, gol rundy (i może sezonu 2023/24)

25'

Michael Ameyaw chciał zagrać po linii. Naciskany przez Michała Walskiego wybija na aut. W kluczowym momencie piłka podskoczyła na nierównej murawie, stąd kiks.

23'

Łukasz Sołowiej zagrywa mocno do Kamila Zapolnika. Ten był faulowany w środku pola. Sędzia nie sięga do kieszonki.

20'

Dalekie zagarnie w pole karne do Kamila Wilczka. Ten dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

19'

Przerwa w grze. Michał Koj i Michael Ameyaw zderzyli się głowami. Wydaje się, że będą w stanie grać dalej.

18'

Początek meczu to dominacja wyrzutów piłki z autu. Teraz mieli okazję piłkarze Aleksandara Vukovicia, ale piłka nie doleciała do pola karnego.

17'

Atak Puszczy lewą stroną przynosi aut blisko "szesnastki" Piasta. Gospodarze poradizli sobie z wyrzutem Michała Koja.

16'

Oliwier Zych spokojnie łapie piłkę po anemicznym strzale.

18:33

Pierwszy wyrzut w meczu

15'

Na gwizdek sędziego Patryk Dziczek wznawia grę... dalekim wyrzutem z autu!

15'

GRAMY OD... AUTU!!!

18:28

Kapitana mi są Jakub Czerwiński i Jakub Serafin.

18:27

Obie drużyny wychodzą na murawę!

18:21

Faworytem meczu jest Piast Gliwice, ale oba zespoły nie zachwycają formą w ostatnim czasie. Podopieczni trenera Vukovicia przegrali ostatni z Radomiakiem Radom i Ruchem Chorzów, czyli z ekipami raczej z dolnych rejonów tabeli. Gospodarze tego spotkania są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, dlatego trzy punkty mogą być niezwykle cenne.

18:18

Skład Puszczy Niepołomice

18:15

Spotkanie będzie rozegrane na specjalnych zasadach. Wyznaczony arbiter wznowi grę od 14 minuty i 30 sekundy, bo wtedy właśnie przerwał spotkanie z grudnia. - Gra zostanie zaś wznowiona wrzutem przez drużynę Piasta z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów w 17. kolejce - czytamy na stronie PKO Ekstraklasy.

18:12

Skład Piasta Gliwice

18:10

Obaj trenerzy, a zwłaszcza Tomasz Tułacz, mieli ciężki ból głowy z kadrą meczową. Otóż w tym spotkaniu będą mogli wystąpić tylko ci zawodnicy, którzy w czasie pierwotnie zaplanowanego spotkania mieli ważne kontrakty. Do tego nie mogą zagrać zawodnicy pauzujący za kartki.

18:05

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

18:05

2 grudnia 2023 r. Godz. 15:00. Gwizdek sędziego oznajmił początek spotkania 17. kolejki PKO Ekstraklasy między Piastem Gliwice a Puszczą Niepołomice. Zawodnicy obu drużyn mieli problem z płynną grą, a na dodatek towarzyszyły obfite opady śniegu. Z minuty na minutę boisko było coraz bardziej białe (a jednak z drużyn grała w... białych strojach) i po niespełna kwadransie spotkanie zostało przerwane przy bezbramkowym remisie.

Dzisiaj to spotkanie zostanie dokończone. Za 25 minut Patryk Gryckiewicz zagwiżdże po raz pierwszy... gdy zegar będzie wskazywał 14. minutę i 30. sekundę. Wówczas pierwsze zagranie będzie... zza linii bocznej. .

15:43

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego jak w Gliwicach pada śnieg. Życzymy ciepłego i bezpiecznego weekendu.

15:42

Następny termin rozegrania tego spotkania zostanie wkrótce podany przez PKO Ekstraklasę.

15:41

15:40

OFICJALNIE MECZ W GLIWICACH ODWOŁANY!

15:39

Piłkarze wyszli podziękować kibicom za przyjście. Oznacza to, że decyzja jest już chyba jasna.

15:35

Jeszcze nieoficjalnie mecz został przełożony na inny termin!

15:30

Wciąż czekamy co dalej z tym meczem.

15:25

Delegat PZPN i trenerzy obu drużyn zamknęli się w pokoju i dyskutują na temat przyszłości tego spotkania.

15:21

Z relacji CANAL+Sport wynika, że Aleksander Vuković jest zdecydowanie przeciwny rozgrywania meczu w takich warunkach. Odmiennego zdania jest trener Puszczy, który widzi szansę swojego zespołu w tych warunkach. Decyzja należy do delegata PZPN.

15:19

Mecz śnieżnej piłki nożnej w Gliwicach.

15'

Przerwa w grze. Arbiter zarządził odśnieżenie linii.

14'

Powoli zaczyna to wyglądać jak mecz beach soccera. Piłka staje w śniegu, kiedy prowadzi ją któryż zawodników.

12'

Coraz gorzej to wygląda, niewiele widać na boisku, linie także już nam znikły.

9'

Coraz ciężej jest utrzymać się na nogach piłkarzom obu drużyn. Mecz śnieżnej piłki nożnej w Gliwicach.

8'

Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia, chwilę później piłka trafiła do Jakuba Czerwińskiego, który pokusił się o strzał, ale skuteczną interwencją popisał się Oliwer Zych.

7'

Damian Kądzior wywalczył rzut wolny.

6'

Wrzutka w pole karne Piasta, ale skutecznie wybili ją gospodarze.

4'

Goście wciąż próbują prowadzić grę. Dobry początek w wykonaniu beniaminka.

2'

Pierwszy atak Puszczy, jednak dużo chaosu w poczynaniach obu zespołów.

14:58

14:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na białą murawę stadionu w Gliwicach. Chyba za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

14:49

Murawę powoli zaczyna przykrywać śnieg.

14:43

14:40

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Patryk Gryckiewicz z Torunia. W tym sezonie prowadził mecze niepołomiczan przeciwko Jagiellonii i ŁKS-owi. W spotkaniu z łodzianami podyktował rzut karny dla Puszczy, który na bramkę zamienił Artur Craciun. Jeszcze nie sędziował pojedynku z udziałem Piasta.