Niedziela, 26 listopada 2023, godz. 12:30
14:34

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

14:33

14:32

Za tydzień Puszcza prawdopodobnie znowu zdobędzie punkt, bo zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice, natomiast Górnik czeka bardzo trudny mecz u siebie z Pogonią Szczecin.

• Jakub Bartosz - 2
  • Michał Walski - 3, (Bartłomiej Poczobut - 3)
  • Wojciech Hajda - 3
  • Konrad Stępień - 3
  • Mateusz Cholewiak - 2, (Artur Siemaszko - 4)
  • Kamil Zapolnik - 4, (Kacper Cichoń - 2)

Górnik Zabrze

• Daniel Bielica - 2
  • Norbert Barczak - 3, (Robert Dadok - bez oceny)
  • Kryspin Szcześniak - 2
  • Rafał Janicki - 3
  • Erik Janża - 3
  • Daisuke Yokota - 3
  • Dani Pacheco - 2
  • Szymon Czyż - 3, (Adrian Kapralik - 3)
  • Damian Rasak - 3, (Filipe Nascimento - bez oceny)
  • Lawrence Ennali - 4
  • Sebastian Musiolik - 3, (Piotr Krawczyk - 2)
14:30

Puszcza Niepołomice zasłużenie wygrywa drugi mecz z rzędu. Beniaminek pokazuje, że chcę włączyć się walkę o utrzymanie. Niepołomiczanie odskakują już na siedem punktów od Ruchu Chorzów. Natomiast Górnik dość niespodziewanie przegrywa drugi mecz z rzędu.

97'

Koniec meczu w Krakowie! Puszcza wygrywa z Górnikiem 2:1!

96'

Erik Janża dostał piłkę w polu karnym Puszczy, minął rywala i oddał mocny strzał, ale ponownie, świetnie interweniował Oliwer Zych.

95'

Bartłomiej Poczobut także z napomnieniem.

94'

Filipe Nascimento z żółtą kartką.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

88'

Erik Janża uderzył z rzutu wolnego, ale spokojnie interweniował Oliwer Zych.

87'

Natomiast Robert Dadok pojawił się w miejsce Norberta Barczaka.

87'

Dwie roszady w Górniku. Filipe Nascimento zastąpił Dominika Rasaka

86'

Kacper Cichoń ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul.

84'

Górnik próbuje, ale wydaje się, że nie ma pomysłu jak zaskoczyć rywala.

81'

Natomiast Kacper Cichoń pojawił się w miejsce Kamila Zapolnika.

81'

Dwie roszady w Puszczy. Łukasz Sołowiej zastąpił Michała Koja

80'

Kamil Zapolnik potrzebuje pomocy medycznej.

79'

Oskrzydlająca akcja Górnika, ale gospodarze zdołali wybić piłkę.

76'

Zabrzanie próbują naciskać, ale niewiele z tego wynika.

73'

Artur Craciun z napomnieniem.

72'

Kamil Zapolnik zagrał w pole karne Górnika do Artura Siemaszki, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki!

71'

71'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Artur Siemaszko daje prowadzenie swojej drużynie!!!

69'

Zmiana także w Puszczy. Bartłomiej Poczobut zastąpił Michała Walskiego.

66'

Roszada w składzie Górnika. Piotr Krawczyk zastąpił Sebastiana Musiolika.

64'

Piotr Mroziński ukarany żółtą kartką.

62'

Nieudane dośrodkowanie ze stojącej piłki, a chwilę później Adrian Kapralik uderzył bardzo niecelnie.

61'

Zabrzanie po oskrzydlającej akcji wywalczyli rzut rożny.

59'

Próba wrzutki w pole karne Puszczy zupełnie nieudana.

57'

Nieco zaskoczony Górnik próbuje odzyskać kontrolę nad meczem.

55'

Świetny wrzut z autu w pole karne Górnika, tam dwójka graczy Puszczy zagrała piłkę, ta w końcu trafiła do Piotra Mrozińskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

54'

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piotr Mroziński doprowadza do wyrównania!!!

51'

Piotr Mroziński próbował oddać strzał z dystansu, ale trafił wprost w przeciwnika.

48'

Spokojny początek drugiej połowy. Zespoły czekają na ruch przeciwnika.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Zmiana w Puszczy Niepołomice. Artur Siemaszko zastąpił Mateusza Cholewiaka.

13:32

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

13:20

13:19

Górnik gra dzisiaj lepiej, ale Puszcza także miała swoje szanse. Wydaje się jednak, że zasłużony wynik do przerwy. Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi z Puszczą 1:0.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

45'

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Daisuke Yokota otwiera wynik meczu w Krakowie!!!

44'

Rzut karny dla Górnika! Faulowany był Lawrence Ennali!

43'

Arbiter sprawdza potencjalny rzut karny dla Górnika!

41'

Chyba wymuszona zmiana w Górniku Zabrze. Adrian Kapralik zastąpił Szymona Czyża.

39'

Zakotłowało się w polu karnym Puszczy, ale Lawrence Ennali z bliskiej odległości nie zdołał wpakować piłki do bramki!

37'

Daisuke Yokota potrzebuje pomocy medycznej.

36'

Wojciech Hajda ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

33'

Szybki kontratak Górnika, ale Daisuke Yokota uderzył niecelnie.

32'

W odpowiedzi Piotr Mroziński zacentrował ze skrzydła, ale bez konsekwencji.

30'

Dani Pacheco zagrał w pole karne rywala, ale bez zagrożenia.

28'

Roman Jakuba także z żółtą kartką.

26'

Dużo walki w środku pola. Żaden z graczy nie odstawia nogi.

24'

Jakub Bartosz z żółtą kartką za taktyczny faul.

23'

Wznawiamy grę.

22'

Arbiter przerywa grę z powodu odpalenia rac przez kibiców Górnika.

20'

W odpowiedzi zabrzanie zaatakowali, ale nie potrafią znaleźć sposobu na defensywę Puszczy.

17'

Teraz Artur Craciun doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył nieudanie.

15'

Roman Jakuba oddał mocny strzał, ale minimalnie niecelny.

14'

Puszcza wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym rywali.

12'

To powinna być bramka dla Górnika! Lawrence Ennali wpadł w pole karne, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Chwilę później mu się to udało, ale bramkarz ponownie skutecznie interweniował!

11'

Lawrence Ennali oddał mocny strzał z dalszej odległości, ale Oliwer Zych fantastycznie interweniował!

9'

Lawrence Ennali wpadł w pole karne Puszczy, minął rywala, ale stracił piłkę.

8'

Michał Walski zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

6'

Górnik stara się uspokoić grę i rozgrywać piłkę dłużej w środku pola.

4'

Konrad Stępień zacentrował w pole karne, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

3'

W odpowiedzi zaatakowali zabrzanie, ale zagranie w pole karne rywali bez konsekwencji.

2'

Pierwsza akcja Puszczy, ale nieudane dośrodkowanie.

12:32

Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

12:27

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Krakowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

12:20

12:15

Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. W tym sezonie trzykrotnie prowadził mecze Górnika, w których Ci zostali rozbici przez Jagiellonię Białystok 4:1, zremisowali na wyjeździe z rewelacyjnym Śląskiem Wrocław 1:1 i awansowali do kolejnej rundy FORTUNA Pucharu Polski rozbijając na wyjeździe pierwszoligowy GKS Katowice 4:0. W meczu z Jagiellonią pokazał czerwoną kartkę dla Kamila Lukoszka.

12:13

Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

12:11

Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze:

12:10

Te drużyny jeszcze nigdy nie spotkały się ze sobą w oficjalnym meczu. W okresie przygotowawczym do tego sezonu Puszcza wygrała z Górnikiem 3:1, ale jak wiemy, nie można przywiązywać wielkiej wagi do wyników meczów towarzyskich.

12:05

Natomiast Górnik Zabrze po serii trzech kolejnych zwycięstw przed przerwą reprezentacyjną wreszcie przegrał na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2. Tamto spotkanie było wyrównane i emocjonujące. Dzisiaj naprzeciw staje teoretycznie mniej wymagający rywal, ale nie będzie to łatwa spotkanie dla podopiecznych Jana Urbana.

12:00

Puszcza Niepołomice na ten moment jest najlepszym ze wszystkich beniaminków. Przed dwoma tygodniami niespodziewanie wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 2:0 notując swoje trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Dzisiaj faworytem są rywali, ale Puszcza już pokazała, że nie jest "chłopcem do bicia".

11:58

Arena dzisiejszej rywalizacji!

11:55

Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zmierzy się w Krakowie z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.