• Dani Pacheco - 3 (Paweł Olkowski - 4)
  • Adrian Kapralik - 4
  • Sebastian Musiolik - 3 (Piotr Krawczyk - 3)
98'

KONIEC MECZU!!! Stal Mielec przetrwała napór Górnika i wygrywa u siebie (2:1), grając w osłabieniu przez nieco ponad pół godziny!

Seria trzech wygranych z rzędu zabrzan została brutalnie przerwana!

97'

TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA GÓRNIKA!!!

Kąśliwe zagranie z lewego narożnika w okolice narożnika pola bramkowego, skąd KRZYZAKIEM uderza Erik Janża! Piłka mija bliższy słupek o centymetry!!!

96'

I jeszcze jeden korner.

95'

Rafał Janicki zameldował się na "dziewiątce". Skoczył do centry, ale uprzedza go Krystian Getinger.

95'

Adrian Kapralik uderza zza linii 16. metra. Ofiarnie blokuje strzał rywala; odbitą piłkę łapie Mateusz Kochalski.

94'

Paweł Olkowski trafia w boczną siatkę! Po drodze był jeszcze rykoszet - rzut rożny.

93'

Zabrzanie wybijają piłkę przed pole karne. Dopada do niej Matthew Guillaumier, który kopie najprawdopodobniej poza stadion.

93'

Dalekie wybicie bramkarza na Ilję Szkurina, na którego wskoczył Kryspin Szcześniak. Rzut wolny ok. 35 metrów od bramki

92'

Skurcze łapią gospodarzy. Jeszcze w polu karnym pada "z głodu" Damian Rasak przy kontakcie z Łukaszem Gerstensteinem.

90'

Jarosław Przybył dolicza 7 minut do drugiej połowy.

89'

Boris Sekulić wrzuca na dalszy słupek do Adriana Kapralika. Ten uderza głową tam, skąd przyszła, ale pewnie interweniuje Mateusz Kochalski.

88'

Przydał się na bliższym słupku Mateusz Matras. Wybija przed pole karne, gdzie szybko przejęli ją zabrzanie. Podanie Daisuke Yokoty na prawą stronę było... do nikogo.

87'

Goście dążą do strzelenia choćby jednej bramki. Wywalczyli rzut rożny.

87'

MATEUSZ KOCHALSKI RATUJE STAL!!!

Kapitalna parada bramkarza gospodarzy! Wyskoczył w stronę lewego górnego rogu, by odbić piłkę po mierzonym uderzeniu Erika Janży!

86'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne w wykonaniu Pawła Olkowskiego. Gospodarze wybijają na uwolnienie.

84'

Sędzia kalosz! Sędzia kalosz!

- skandują młodzi mieleccy kibice.

82'

... a za Norberta Barczaka melduje się Boris Sekulić.

82'

Erik Janża zmienia Michala Siplaka...

82'

NIE MA RZUTU KARNEGO!!! Żółta kartka dla Kryspina Szcześniaka została ANULOWANA!!!

14:13

Starcie Kryspina Szcześniaka z Ilją Szkurinem Ilja Szkurin i Kryspin SzcześniakIlja Szkurin i Kryspin Szcześniak

80'

Jarosław Przybył czeka na komunikat z wozu VAR. Jeszcze próbują coś wskórać zawodnicy Górnika. Arbiter biegnie do monitora!

77'

RZUT KARNY DLA STALI! Ilja Szkurin powalony w "szesnastce" przez Kryspina Szcześniaka!

76'

5 665 widzów w Mielcu na meczu Stali z Górnikiem Zabrze. A przed nami ostatni kwadrans, w którym Górnik strzela najwięcej bramek w tym sezonie.

76'

Źle rozegrany rzut rożny napędził kontrę Stali! Maciej Domański w prosty sposób stracił piłkę.

74'

Paweł Olkowski podaje płasko w pole karne, gdzie był Filipe Nascimento. Jego strzał po rykoszecie od Mateusza Matrasa przekracza linię końcową.

74'

Norbert Barczak dostaje piłkę na 20. metrze. Przełożył piłkę do lewej nogi, ale jego strzał został zablokowany.

72'

Paweł Olkowski zbiega z piłką z prawej strony do środka. Uderza z ok. 18 metrów nad poprzeczką.

71'

Trochę przeciągnął dośrodkowanie Paweł Olkowski. Michal Siplak uratował piłkę tuż przed linią boczną boiska.

70'

Stal Mielec - Górnik Zabrze 2:1

• 10 Strzały 11
  • 8 Strzały celne 4
70'

Gospodarze zamknięci przed własnym polem karnym niemal całym zespołem. Nie dopuścili do strzału Daisuke Yokotę, Filipe Nascimento czy Adriana Kapralika.

67'

... a za Daniego Pacheco melduje się Paweł Olkowski.

67'

Filipe Nascimento zmienia Szymona Czyża (strzelca pierwszej bramki)...

66'

Szeroko ustawiony Norbert Barczak podaje wzdłuż linii 16. metra do Daisuke Yokoty. Ten trącił piłkę tak, że trafiła w korpus zawodnika Stali. Japończyk wraz z kolegami sygnalizowali zagranie ręką.

Po chwili strzał z dalszej odległości wysoko nad bramką.

64'

Łukasz Gerstenstein próbował przedrzeć się prawą stroną. Początkowo ograł Rafała Janickiego, ale ten wykorzystał swoje doświadczenie i "przestawił" młodzieżowca jak krzesło w pokoju. Co ważne, zrobił to bez przekraczania przepisów.

13:53

[WIDEO] 51. MINUTA. GOL ILJI SZKURINA (2:1)

60'

Damian Rasak dopada do piłki na 17. metrze. Uderza w stronę bliższego rogu, ale wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski zbija na rzut rożny!

59'

Alvis Jaunzems zmienia Krzysztofa Wołkowicza.

57'

CZERWONA KARTKA PODTRZYMANA!

Stal będzie grać w "dziesiątkę" przez nieco ponad pół godziny! Jak to wykorzysta Górnik?

57'

Ale jeszcze czekamy! Możliwe, że czerwona kartka będzie anulowana! Trwa analiza w wozie VAR, sędzia pozostaje na murawie!

55'

Dalekie wybicie Daniela Bielicy, gdzie był Adrian Kapralik! Ten urwał się Bertowi Esselinkowi, który ratował się najgorzej jak mógł - łapiąc go za koszulkę!

55'

CZERWONA KARTKA DLA BERTA ESSLINKA!!!

53'

Mielczanie idą za ciosem! Tym razem zaatakowali prawą stroną; centra na dalszy słupek, po którym do zgranej piłki nie dotarł w porę Ilja Szkurin.

51'

Szał radości w deszczowym Mielcu!

Krystian Getinger notuje drug,a asystę w dzisiejszym meczu! Po wzorowo przeprowadzonej kontrze kapitan Stali wrzuca z lewego skrzydła na środek pola bramkowego między stoperów Górnika. Ilja Szkurina mocnym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

51'

GOL DLA STALI! STRZELCEM ILJA SZKURIN!!!

51'

Piotr Krawczyk w roli lewoskrzydłowego szczęśliwie poradził sobie z Mateuszem Matrasem. Nie wrzucił w pole karne.

50'

Szymon Czyż fauluje w kole środkowym Michała Trąbkę. Sędzia nie sięga do kieszonki.

49'

Norbert Barczak ruszył do podania Daisuke Yokoty. W polu karnym nie ustał po starciu bark w bark z rywalem. Nie ma mowy o rzucie karnym; Mateusz Kochalski wznawia grę z "piątki".

47'

Dani Pacheco trafia w mur.

47'

Bert Esselink staranował Adriana Kapralika ok. 25 metrów od bramki gospodarzy. Może być groźnie.

46'

Stal Mielec zaczyna drugą połowę.

46'

Piotr Krawczyk będzie grać za Sebastiana Musiolika.

13:27

Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Stali z Górnikiem Zabrze. Po pierwszej połowie mamy remis (1:1).

Co nas czeka po zmianie stron?

45'

+2' Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec remisuje z Górnikiem Zabrze (1:1). Obie bramki padły w pierwszym kwadransie - na trafienie Szymona Czyża odpowiedział Mateusz Matras.

45'

+2' Z kontrą ruszyli teraz zawodnicy Jana Urbana! Mocne zagranie na wolne pole do Sebastiana Musiolika, który przejmuje piłkę, ale mocny strzał zza linii 16. metra pewnie broni Mateusz Kochalski.

45'

Jarosław Przybył dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

44'

Po chwili na techniczny strzał zdecydował się Daisuke Yokota. Mateusz Kochalski czekał, aż piłka wpadnie w jego rękawice.

43'

Sebastian Musiolik znalazł się na prawej stronie pola karnego. Jego podanie przed bramkę nie znalazło adresata.

13:14

[WIDEO] 15. MINUTA. GOL MATEUSZA MATRASA (1:1)

41'

Kolejna dobra interwencja Daniela Bielicy. Miał nieco ułatwione zadanie, bo strzał nie był zbyt mocny.

38'

Daniel Bielica odbija atomowe uderzenie Krzysztofa Wołkowicza!

36'

W odpowiedzi najpierw zablokowany Adrian Kapralik, a do bezpańskiej futbolówki dopada Szymon Czyż. Sęk w tym, że był na spalonym.

35'

Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Ten urwał się przeciwnikowi, ale pada na murawę jak długi! Sędzia błyskawicznie wbiega w "szesnastkę" i gwiżdże! Był faul, ale po stronie gospodarzy! Nie ma mowy o rzucie karnym!

34'

TO POWINIEN BYĆ GOL DLA STALI!!!

Ilja Szkurin dostaje kapitalne podanie i "zabrał się" z piłką w pole karne! W ostatniej chwili jego strzał blokuje wślizgiem Kryspin Szcześniak!

33'

Lekko przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony. Daniel Bielica spokojnie łapie piłkę.

32'

Dobra wiadomość. W Mielcu wreszcie przestało padać.

30'

Adrian Kapralik poradził sobie na lewej stronie z Łukaszem Gerstensteinem. Dobrze zapowiadającą się akcję zepsuł jednak niedokładnym zagraniem.

29'

Stal Mielec - Górnik Zabrze 1:1

• 4 Strzały 4
  • 2 Strzały celne 2
27'

Szymon Czyż ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

25'

Troszkę uspokoiło się spotkanie w Mielcu. Momentalnie przyspieszyli jednak goście, uruchamiając na prawej stronie Daisuke Yokotę. Ten nie dość, że nie dośrodkował, to jeszcze powalił przeciwnika.

22'

To mógł być samobój Berta Esselinka! Piłka po ostrym dośrodkowaniu z prawej strony odbija się od jego nogi i mija prawy słupek w nieznacznej odległości!

21'

A teraz Mateusz Kochalski musiał się wykazać! Z trudem odbija piłkę do boku po strzale z pola karnego!

12:54

[WIDEO] 9. MINUTA. GOL SZYMONA CZYŻA (0:1)

20'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Ilji Szkurina. Na 25. metrze pojawił się Daniel Bielica. Niebezpieczeństwo oddalone.

18'

... i MATEUSZ MATRAS FATALNIE PUDŁUJE!!!

Ma "nosa" w tym meczu, gdzie się ustawić blisko bramki przeciwnika! Dostaje piłkę na woleja, ale z prawego narożnika pola bramkowego uderzył już nad poprzeczką!

17'

I jeszcze jeden rzut wolny dla Stali. Zakotłowało się pod bramką...

16'

Gospodarze ruszyli za ciosem. Sęk w tym, że atak prawą stroną przerywa gwizdek sędziego, który oznajmiał pozycję spaloną.

15'

Kapitalna odpowiedź drużyny prowadzonej przez Kamila Kieresia!

Mocne zagranie z prawego narożnika boiska w okolice dalszego narożnika pola bramkowego, gdzie był sam jak Kevin Mateusz Matras. Ten tylko odpowiednio ustawił stopę, by posłać piłkę do siatki tuż przy słupku!

15'

MATEUSZ MATRAS WYRÓWNUJE!!!

14'

Rzut wolny dla gospodarzy. Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek, gdzie Norbert Barczak uprzedza czyhających na piłkę rywali! Głową wybija za linię końcową.

11'

Tym razem Bert Esselink zdążył odpowiednio wystawić nogę, by przeciąć podanie do Szymona Czyża. Gdyby pomylił się w obliczeniach, to pomocnik Górnika po raz drugi znalazłby się w sytuacji oko w oko z bramkarzem Stali.

9'

Po dalekim wybiciu Sebastian Musiolik wygrywa walkę o górną piłkę. Zgrywa głową na wolne pole, gdzie szybko pojawił się Szymon Czyż! Ten uciekł na pierwszych metrach Bertowi Esselinkowi i z pola karnego uderzył płasko w stronę dalszego (prawego) dolnego rogu! Mateusz Kochalski był bezradny!

9'

GÓRNIK PROWADZI! GOL SZYMONA CZYŻA!!!

7'

Maciej Domański decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka skozłowała przed Danielem Bielicą, który broni na raty. Gdyby celował w dowolny róg, a nie w środek bramki, to byłoby większe zagrożenie.

6'

W odpowiedzi rajd Krzysztofa Wołkowicza. Przegrał pojedynek z Norbertem Barczakiem nie tylko w pionie, lecz także... w parterze o piłkę. Sędzia nie widział tu przewinienia.

12:40

Liczymy na gole!

5'

A teraz Daisuke Yokota przedarł się prawą stroną! Wrzuca na dalszy słupek odrobinę za wysoko dla Sebastiana Musiolika, ale był też Adrian Kapralik! Ten z kilku metrów przenosi piłkę nad poprzeczkę!

4'

Daisuke Yokota przedzierał się prawą stroną. Podaje po linii do Norberta Barczaka, który nie poszedł za akcją.

2'

Krystian Getinger był przez moment poza boiskiem. Szybko na nie wraca.

1'

A do tego sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Krystianem Getingerem. Kapitan Stali doznał urazu w starciu z rywalem.

1'

Od razu prostopadłe podanie do Sebastiana Musiolika, który dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

1'

Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Górnika!

12:30

Kartoniada w Mielcu

12:27

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania. Ale wcześniej Mazurek Dąbrowskiego.

12:21

Rozjemcą meczu Stal Mielec - Górnik Zabrze jest Jarosław Przybył z Kluczborka. Na liniach będą go wspierać Dawid Golis oraz Sebastian Mucha. Karol Iwanowicz z kolei będzie sędzią technicznym, a za VAR odpowiadać będą Wojciech Myć a także Arkadiusz Kamil Wójcik.

12:18

Skład Górnika

12:15

Forma gospodarzy z kolei przypomina właściwie sinusoidę. Jak inaczej nazwać cztery ligowe porażki, przełamanie z Legią Warszawa i pokonanie wicemistrzów Polski przy Łazienkowskiej 3:1, a później wysoką porażkę z Jagiellonią? Warto też dodać, że kilka dni temu podopieczni Kamila Kieresia awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski pokonując trzecioligową Garbarnię Kraków. Górnik na tym etapie z kolei odprawił z kwitkiem Zagłębie Sosnowiec (2:1 po dogrywce).

12:12

Skład Stali Mielec

12:10

Czas na pierwszy mecz w niedzielę 12 listopada. Czeka nas interesujące starcie, gdzie miejscową Stal Mielec sprawdzi Górnik Zabrze. Goście są w formie. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana wygrała wszystkie cztery ostatnie mecze (trzy w Ekstraklasie, jedno starcie w Pucharze Polski). Czy goście pójdą za ciosem? Wkrótce się okaże.

12:07

.. a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

12:05

Niedzielę z 15. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Mielcu, gdzie już za 25 minut Stal zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Gospodarze muszą zacząć punktować, by oddalić się od strefy spadkowej na więcej niż obecnie 2 punkty.

Z kolei zabrzanie będą chcieli wygrać czwarty mecz w lidze z rzędu.

Mecz Stal - Gónik poprowadzi Jarosław Przybył...