• Mateusz Czyżycki - 2, (Jacek Podgórski - 3)
  • Martin Remacle - 3
  • Jewgienij Szykawka - 3, (Adrian Dalmau - 2)
19:53

Coś niesamowitego! Dziesiąty remis Piasta w czternastu meczach. Oba zespoły zaliczają kolejny mecz bez porażki, ale dzisiaj zarówno Piast jak i Korona chciały wygrać.

19:52

95'

Koniec meczu w Gliwicach. Bezbramkowy remis.

95'

Arkadiusz Pyrka dośrodkował na głowę Gabriela Kirejczyka, ale ten uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

94'

Fatalna wrzutka w okolice pola karnego Piasta, zupełnie bez zagrożenia.

93'

Mocne wstrzelenie piłki w pole karne Piasta, ale Frantisek Plach skutecznie inteweniował.

92'

Grzegorz Tomasiewicz zagrał prostopadle do Michaela Ameyawa, ale ten nie zdołał dopaść do piłki przed rywalem.

90'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

88'

Końcówka meczu w Gliwicach. Piast przeważa, ale nie potrafi wypracować sobie sytuacji bramkowej.

86'

Patryk Dziczek wrzucił do Gabriela Kirejczyka, ale ten nie zdołał oddać strzału.

84'

Michael Ameyaw ruszył prawą stroną, zagrał w pole karne Korony, ale tam gospodarze łatwo stracili piłkę.

83'

probierz

82'

Zmiana w Piaście Gliwice. Tomas Huk zastąpił Jorge Felixa.

80'

Składna akcja "Złocisto-krwistych", Martin Remacle oddał strzał z linii pola karnego, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach.

78'

Na trybunach zasiadł dzisiaj Michał Probierz, ale chyba nie jest usatysfakcjonowany grą żadnego z Polaków będących na murawie.

77'

Ofensywna akcja Korony, ale prosta strata Jacka Podgórskiego.

75'

Kwadrans do końca. Szykuje się, że Piast zremisuje dziesiąte spotkanie w lidze na czternaście możliwych.

73'

Nono uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

71'

Dawid Błanik wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale oddał strzał wprost w rywala.

68'

Dobra wrzutka Dawida Błanika, ale żaden z partnerów nie zdołał dopaść do strzału.

68'

Marcus Godinho wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Piasta.

67'

Miłosz Szczepański z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

66'

Miłosz Szczepański oddał mocny strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Xavier Dziekonski!

65'

Kolejna wrzutka w pole karne Korony, ale bez zagrożenia.

63'

Arkadiusz Pyrka popędził prawą stroną, ale dośrodkował minimalnie niedokładnie.

61'

Natomiast Miłosz Szczepański zmienił Michała Chrapka.

61'

Dwie zmiany także w Piaście Gliwice. Gabriel Kirejczyk pojawił się w miejsce Damiana Kądziora

60'

Natomiast Adrian Dalmau zastąpił Jewgienija Szykawkę.

60'

Dawid Błanik pojawił się w miejsce Ronaldo Deaconu

60'

Trzy roszady w Koronie Kielce. Dalibor Takac zmienił Yoava Hofmeistera

59'

Grzegorz Tomasiewicz ucierpiał po starciu w środku pola.

59'

Wrzutka Damiana Kądziora bez zagrożenia, a chwilę później Patryk Dziczek uderzył bardzo niecelnie.

58'

Michael Ameyaw wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym rywali.

56'

Yoav Hofmeister ostro sfaulował rywala, ale arbiter nie zdecydował się pokazać mu drugą żółtą kartkę.

54'

Obiecujące pierwsze kilka minut, ale teraz znowu gra toczy się w środku pola.

52'

Nono zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy!

50'

Kolejna wrzutka w pole karne Piasta, ale tym razem bez zagrożenia.

48'

Piotr Malarczyk dopadł do dośrodkowania z narożnika boiska, ale trafił wprost w rywala.

47'

Ronaldo Deaconu oddał mocny strzał, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

46'

W przerwie roszada w Koronie Kielce. Jacek Podgórski zmienił Mateusza Czyżyckiego.

18:59

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

18:50

18:47

Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

18:47

Pierwsza połowa bez wielu emocji. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu piłkarze zaprezentują się nieco lepiej.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

43'

Arkadiusz Pyrka wrzucił do Jakuba Czerwińskiego, ale ten w znakomitej sytuacji, uderzył niecelnie!

42'

Gliwiczanie wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika.

40'

Jakub Czerwiński zagrał pod nogi rywala, ale Mateusz Czyżycki nie zdołał z tego skorzystać i oddał niecelny strzał!

38'

Arkadiusz Pyrka oddał strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie zablokował jeden z rywali.

36'

Ronaldo Deaconu dobrze wrzucił w pole karne Piasta, ale tam żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

34'

Damian Kądzior ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

31'

Nono wrzucił w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do futbolówki.

28'

W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola i obserwujemy coraz więcej niedokładności.

26'

Jewgienij Szykawka wpadł w pole karne Piasta, ale Jakub Czerwiński wybił piłkę na aut.

26'

Nawet sędzia Musiał ma problemy z utrzymaniem równowagi:

piast

25'

Grzegorz Tomasiewicz zagrał w pole karne Korony, ale żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

23'

Solidna ulewa w Gliwicach. To na pewno nie będzie ułatwiać gry w piłkę.

21'

Michał Chrapek oddał nieprzygotowany strzał z narożnika pola karnego, ale uderzenie było niecelne.

20'

Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Piasta, bez zagrożenia.

18'

Damian Kądzior oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki "Złocisto-krwistych".

17'

Próba ofensywnego wyjścia Korony, ale łatwa strata pod polem karnym gospodarzy.

15'

Znakomite prostopadłe zagranie do Damiana Kądziora, ale ten przegrał pojedynek z Xavierem Dziekońskim!

14'

Prostopadłe podanie do Dominicka Zatora, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

12'

Jewgienij Szykawka ze strzałem z dalszej odległości, ale uderzenie okazało się niecelne.

10'

Pierwsza żółta kartka już teraz. Za faul w środku pola ukarany Yoav Hofmeister.

8'

Nono dobrze zacentrował w pole karne Piasta, ale tam Ariel Mosór skutecznie interweniował.

7'

Wrzutka w "szesnastkę" Korony bez zagrożenia.

6'

Piast wywalczył rzut wolny na połowie przeciwnika.

4'

Patryk Dziczek pokusił się o mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki rywali.

3'

W odpowiedzi wrzutka w pole karne Piasta, ale żaden z graczy gości nie dopadł do piłki.

2'

Michael Ameyaw ruszył lewą stroną boiska, wpadł w pole karne ale uderzył niecelnie.

18:01

Rozpoczynamy 14. kolejkę PKO Ekstraklasy!

17:57

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gliwicach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

17:35

Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Tomasz Musiał z Krakowa. W tym sezonie raz sędziował mecz z udziałem Piasta, kiedy to gliwiczanie sensacyjnie wygrali z Rakowem Częstochowa 2:1. W tym meczu arbiter podyktował rzut karny dla Piasta przy stanie 0:0, który wykorzystał Patryk Dziczek. Przed tygodniem Tomasz Musiał prowadził mecz Fortuna 1. Ligi pomiędzy Motorem Lublin, a Odrą Opole.

17:34

Natomiast oto zestawienie Piasta Gliwice:

17:32

Tak prezentuje się skład Korony Kielce na dzisiejsze spotkanie:

17:30

W poprzednim sezonie Piast Gliwice wygrał u siebie z Koroną Kielce 2:1 po bramkach Arkadiusza Pyrki i Michaela Ameyawa. "Złocisto-krwiści" zdobyli kontaktową bramkę w końcówce meczu, ale brakło im czasu na coś więcej. W Kielcach padł remis 1:1, co dzisiaj w Gliwicach jest również bardzo prawdopodobne.

17:29

17:27

Ronaldo Deaconu z Korony Kielce znalazł się w jedenastce poprzedniej kolejki PKO Ekstraklasy. W meczu z Puszczą Niepołomice zdobył dwie bramki.

17:25

W środku tygodnia Korona Kielce wygrała po dogrywce z rezerwami Legii Warszawa w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski. Na pewno dodatkowe trzydzieści minut w środku tygodnie może być obciążeniem, które nie będzie działało na korzyść Korony, ale kielczanie liczą dzisiaj na minimum jeden punkt.

17:20

Natomiast Korona Kielce początek sezonu miała bardzo słaby, ale w ostatnich tygodniach spisuje się naprawdę imponująco. "Złocisto-krwiści" w pięciu ostatnich meczach zanotowali dwa zwycięstwa i trzy remisy. Przed tygodniem w szalonym meczu Korona wygrała na Suzuki Arena z Puszczą Niepołomice 5:3. Dzisiaj kibice również liczą na ciekawe i emocjonujące widowisko.

17:18

Dzisiaj stadion Piasta odwiedziła jedna z legend klubu - Gerard Badia!

17:15

Michael Ameyaw od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem składu Piasta, jednak do pewnego momentu brakowało mu liczb i coraz więcej kibiców miało wątpliwości, czy właściwe jest stawianie na skrzydłowego. Jednak dwa ostatnie mecze to dwie bramki, więc liczby powoli zaczynają go bronić i dzisiaj na pewno ma apetyt na więcej.

17:12

17:10

W środku tygodnia w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0. Gliwiczanie po raz kolejny byli bardzo bliscy zremisowania tego spotkania i doprowadzenia do dogrywki, ale w doliczonym czasie gry drugiej połowy meczu Michael Ameyaw zdobył bramkę, dając swojej drużynie awans do następnej rundy.

17:05

Chyba wszyscy wiemy z czego słynie Piast Gliwice w tym sezonie PKO Ekstraklasy. Gliwiczanie w trzynastu spotkaniach zanotowali aż dziewięć remisów, co na ten moment daje im jedenaste miejsce w ligowej tabeli. Pozytywem jest jednak to, że Piast w tym sezonie przegrał zaledwie dwa mecze, a w Gliwicach stracili tylko cztery bramki. Drużyna regularnie punktuje, ale w klubie jest coraz większe ciśnienie, by zacząć wygrywać.

17:02

Dzisiaj w Gliwicach piłkarska pogoda. Liczymy na dobre spotkanie!

17:00

Witamy serdecznie! Na inaugurację 14. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.