Niedziela, 29 października 2023, godz. 15:00
17:00

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

16:58

16:55

W najbliższy czwartek Legia Warszawa zagra w 1/16 FORTUNA Pucharu Polski na wyjeździe z GKS-em Tychy, a w najbliższy weekend warszawiacy pojadą do Radomia na mecz z Radomiakiem, natomiast Stal Mielec zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok.

• Gil Dias - 3
  • Bartosz Slisz - 3, (Igor Strzałek - 2)

• Matthew Guillaumier - 3
  • Michał Trąbka - 4, (Rafa Santos - bez oceny)
  • Alvis Jaunzems - 3
  • Krzysztof Wołkowicz - 4, (Koki Hinokio - 4)
  • Maciej Domański - 3
  • Ilja Szkurin - 5, (Kai Meriluoto - bez oceny)
16:53

Stal Mielec była dzisiaj do bólu skuteczna. Goście wykorzystali wszystkie swoje szanse i po perfekcyjnym meczu wygrała. Legia oddała 26 strzałów i tylko jeden trafił do bramki.

95'

Koniec meczu! Stal Mielec wygrywa z Legią Warszawa 3:1!

93'

Kolejna roszada w Stali Mielec. Rafa Santos zastąpił Michała Trąbkę.

92'

Legia w końcówce znowu przycisnęła, ale braknie jej czasu na kolejne bramki.

91'

Zmiana w Stali Mielec. Kai Meriluoto zmienił Ilję Szkurina.

91'

Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

90'

Josue zagrał w pole karne do Pawła Wszołka, ten wyłożył piłkę do Blaza Kramera, który sytuacyjnym uderzeniem zdobył gola.

89'

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Braz Kramer zdobywa bramkę honorową!!!

87'

Legia próbuje atakować, ale jest bezradna. Przy takim wyniku ciężko jest myśleć pozytywnie będąc graczem Legii.

86'

Blaz Kramer ukarany żółtą kartką.

84'

Wrzutka na głowę Pawła Wszołka, ten uderzył celnie, ale bez zagrożenia.

83'

Kolejny fenomenalny kontratak Stali. Ilja Szkurin wyłożył piłkę Kokiemu Hinokio, który mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

82'

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Koki Hinokio pieczętuje zwycięstwo Stali Mielec!!!

81'

Stal umiejętnie próbuje oddalać grę od własnego pola karnego.

79'

Teraz Igor Strzałek pokusił się o strzał, ale wykonanie okazało się złe.

77'

Blaz Kramer dostał piłkę w polu karnym Stali, znalazł miejsce na strzał, ale uderzył niecelnie.

76'

Dopiero pierwsza roszada w Stali Mielec. Koki Hinokio zastąpił Krzysztofa Wołkowicza.

74'

Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Igor Strzałek zmienił Bartosza Slisza.

73'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego, świetna wrzutka na głowę Blaza Kramera, ale jego strzał nieprawdopodobnie obronił Mateusz Kochalski!

72'

Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

70'

Legia wciąż naciska, ale bije głową w mur. Defensywna gości wciąż spisuje się perfekcyjnie.

68'

Szybka kontra Legii, Josue dośrodkował w pole karne Stali do Blaza Kramera, ale ten nie zdołał dokładnie odegrać.

66'

Natomiast Marc Gual pojawił się w miejsce Ernesta Muciego.

66'

Dwie kolejne zmiany w Legii Warszawa. Blaz Kramer zmienił Tomasa Pekharta

64'

Josue zagrał na prawą stronę do Pawła Wszołka, ale ten nie zdołał nic zrobić na skrzydle.

62'

Bartosz Slisz pokusił się o strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Mateusz Kochalski.

60'

Ilja Szkurin ruszył na bramkę Legii, wpadł w pole karne, ale uderzył niecelnie.

58'

Artur Jędrzejczyk z żółtą kartką za faul w środku pola.

57'

Juergen Elitim z dystansu, ale znowu niecelnie.

56'

Ernest Muci wpadł w pole karne Legii i upadł, ale arbiter uznał, że faulu nie było.

55'

Josue z dystansu uderzył wprost w rywala.

54'

Kolejne zagranie w "szesnastkę" Stali, ale tym razem bramkarz interweniował pewnie.

53'

Znowu zakotłowało się w polu karnym Stali! Bramkarz popełnił fatalny błąd, ale żaden z graczy Legii nie dopadł do piłki.

52'

Ernest Muci oddał strzał z dystansu, ale piłka odbita od rywala wyszła poza plac gry.

51'

Znakomity kontratak Stali Mielec, Krzysztof Wołkowicz dostał piłkę w polu karnym Legii i oddał piękny strzał, który znalazł drogę do bramki gospodarzy!

50'

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ odpowiedź Stali Mielec! Krzysztof Wołkowicz podwyższa na 2:0!!!

49'

Josue świetnie dośrodkował na głowę Gila Diasa, ale jego strzał fenomenalnie wybronił bramkarz!

49'

Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

48'

Bartosz Slisz próbował dośrodkować w pole karne Stali, ale wywalczył tylko rzut rożny.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Natomiast Paweł Wszołek zastąpił Patryka Kuna.

16:01

W przerwie dwie zmiany w Legii Warszawa. Marco Burch zmienił Steve Kapuadiego

15:59

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie przy Łazienkowskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

15:55

15:48

Legia jest dużo lepsza piłkarsko, ale nie potrafi tego udokumentować. Stal przeprowadziła jedną konkretną akcję i od razu zdobyła bramkę. W drugiej odsłonie zapewne Legia zaatakuje jeszcze mocniej. Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Stal prowadzi z Legią 1:0.

44'

Josue dośrodkował na głowę Tomasa Pekharta, ale ten nie zdołał dopaść do piłki.

43'

Artur Jędrzejczyk wrzucił do Patryka Kuna, ale ten zgrał niedokładnie.

41'

Dośrodkowanie Bartosza Slisza skutecznie zablokowane.

39'

Michał Trąbka zagrał prostopadle do Ilji Szkurina, ten stanął oko w oko z Kacprem Tobiaszem i precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę!

38'

38'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pierwsza akcja Stali i Ilja Szkurin daje prowadzenie swojej drużynie!!!

37'

Juergen Elitim zagrał w pole karne gości do Josue, ale ten uderzył niecelnie.

36'

34'

Gil Dias oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała ponad bramką gości.

32'

Dobre podanie w okolice pola karnego Legii, ale przytomnie interweniował Kacper Tobiasz na przedpolu.

30'

Znowu gospodarze powoli budują kolejną akcję od własnej połowy.

28'

Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry bez większego zagrożenia.

27'

Kolejna ofensywna akcja Legii i jest rzut rożny dla warszawskiej drużyny.

26'

W ostatnich minutach nieco więcej z gry ma Stal, ale niewiele z tego wynika.

24'

Bartosz Slisz ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

22'

Gil Dias dobrze dośrodkował w pole karne Stali, ale tam Ernest Muci i Tomas Pekhart nie zdołali dopaść do piłki, a obaj byli blisko.

21'

19'

Kolejna wrzutka do Tomasa Pekharta, ale tym razem Czech faulował.

18'

Yuri Ribeiro zagrał wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten uderzył niecelnie.

16'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale Gil Dias podał wprost w nogi rywala.

15'

Ernest Muci oddał strzał z dystansu, ale piłka odbita od Mateusza Matrasa wyszła na rzut rożny.

15'

Dośrodkowanie w pole karne Stali bez zagrożenia.

13'

Steve Kapuadi także z żółtą kartką za faul.

12'

Gospodarze od początku naciskają a rywali, ale na razie Stal dobrze ustawiona w defensywie.

10'

Krzysztof Wołkowicz ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

7'

Następne zagranie w "szesnastkę" gości, ale Josue nie oddał strzału.

5'

Próba wyjścia z kontratakiem Stali, ale Krzysztof Wołkowicz zagrał bardzo niedokładnie.

4'

Kolejne zagranie w pole karne gości, ale tym razem Ernest Muci przeniósł piłkę ponad bramką rywali.

3'

Dobra wrzutka Josue, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać celnego strzału.

2'

Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

1'

Legia od początku rozgrywa piłkę w środku pola i chce pokazać dominacje.

15:01

Zaczynamy pojedynek w stolicy!

14:57

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu przy Łazienkowskiej. Za chwilę rozpoczynamy rywalizację!

14:46

14:39

Natomiast oto zestawienie Legii Warszawa Przede wszystkim jest zmiana w bramce w porównaniu do meczu w europejskich pucharach.

14:37

Tak prezentuje się skład Stali Mielec na dzisiejsze spotkanie:

14:35

Arbitrem dzisiejszego spotkania w Warszawie będzie Karol Arys ze Szczecina. Po raz ostatni ten arbiter w PKO Ekstraklasie prowadził mecz na początku października pomiędzy Radomiakiem Radom, a ŁKS-em Łódź. Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0. Na początku sezonu Karol Arys podyktował rzut karny dla Legii Warszawa przeciwko ŁKS-owi Łódź.

14:32

14:30

W poprzednim sezonie Legia wygrała przy Łazienkowskiej ze Stalą Mielec 2:0 po bramkach Tomasa Pekharta i Filipa Mladenovića, a w Mielcu pokonała rywali 1:0 po trafieniu Carlitosa. Jednak cztery poprzednie mecze to trzy zwycięstwa Stali i jeden bezbramkowy remis. Dzisiejszy mecz w Warszawie powinien być emocjonujący.

14:25

Stal Mielec plasuje się tuż nad strefą spadkową, a cztery ostatnie mecze to cztery kolejne porażki. W dwóch ostatnich meczach ligowych mielczanie nie zdobyli nawet bramki, a dzisiaj zmierzą się ze zdecydowanie najmocniejszym rywalem. Wiele mówi, że Legia jest zdecydowanym faworytem, ale Stal w przeszłości lubiła sprawiać niespodzianki w pojedynkach ze stołeczną drużyną.

14:20

Legia Warszawa w ubiegły czwartek przerwała niechlubną serię czterech kolejnych porażek z rzędu. Legioniści na pewno są podbudowani zwycięstwem, ale gra wciąż daje dużo do życzenia. Legia zagrała dwanaście kolejnych meczów ze straconym golem, a dzisiaj naprzeciw staje jeden z najsłabszych przeciwników w ostatnich tygodniach, więc legioniści liczą na przerwanie również tej złej passy.